Şimdi Ara

Nikon, D600'ü yenileyerek geliştirdiği D610 DSLR fotoğraf makinesini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nikon, D600'ü yenileyerek geliştirdiği D610 DSLR fotoğraf makinesini duyurdu

Nikon, 13 Eylül 2012 tarihinde kullanıcıların beğenisine sunduğu FF (Tam Kare) sensöre sahip D600 DSLR fotoğraf makinesini yenileyerek D610 modelini resmen duyurdu.

Teknik olarak 24.3MP FF (Tam Kare) CMOS sensör, EXPEED 3 görüntü işlemcisi, 100 - 6400 ISO aralığı, 3.2-inç boyutunda 921 nokta LCD ekran, 1920 x 1080 piksel 30p / 25p / 24p video çekim kapasitesi, %100 kapsama alanına sahip optik vizör, 39 noktadan (9 çapraz F/5.6'da 33 nokta kullanılabilir) otomatik netleme sistemi, 2,016 piksel RGB TTL ölçümleme ve 1/4000 enstantane hızı gibi D600 ile aynı detaylarla gelen D610, farkını saniyede 5.5 kare çekim hızını 6 kareye taşıması, geliştirilmiş beyaz dengesi, sessiz modda saniyede 3 kare seri çekim özelliği ve Nikon'un bir diğer FF (Tam Kare) DSLR fotoğraf makinesi D800 benzeri su geçirmezlik özelliği ile koyuyor. Nikon D600 modelinin sensöründe görülen toz ve yağlanma sorunlarından arındırılmış bir yapıyla hazırladığı düşünülen D610, içerisinde dahili olarak Wi-Fi ya da GPS gibi kablosuz bağlantı teknolojilerini içermiyor ve bu özelliklerin kullanılması için harici ürünlerin (Wu-1b ve GP-1) satın alınması gerekiyor. 141 x 113 x 82mm boyut ve batarya dahil 850 gram ağırlık değerleriyle de farklı bir yapı ortaya koyamayan D610, Lityum-iyon EN-EL15 bataryası ile CIPA standartlarına göre 900 fotoğraf çekimi yapabiliyor. Bu çekimleri SD / SDHC / SDXC destekli 2 adet hafıza kartı üzerine ve USB 2.0 / mini HDMI yuvaları ile istenilen diğer ortamlara aktarabilen ürün, düşük ışıklı çekimler için üzerinde dahili flaş barındırıyor.

Nikon tarafından yaşadığı sorunlar nedeniyle büyük eleştiri toplayan D600 modelinin yerine hazırlanan ve bu olumsuz imajı düzeltmesi beklenen D610, gövde olarak 1999$ fiyat etiketiyle Ekim ayında satışa sunuluyor.

• Böylece Nikon, D600' de yaptığı hataları kabul etmiş oldu. Sadece perde ünitesini değiştirerek piyasaya süremeyeceği için arka arkaya çekim sayısını arttırmak ve sessiz sürekli çekim gibi çok da lazım olmayan detaylar eklemişler. Nikon D600' ü çıkar çıkmaz Amazon' dan satın almıştım, benim makinada ciddi bir sorun yoktu, ancak forumlarda 2 kez perde değişimi yaşayıp en sonunda ürünü iade eden insanlarla konuşmuşluğum vardır.
  • D600 alanlara ne olacak?
  • D600'ün fiyatı otomatik olarak düştü. İkinci ellerden bahsediyorum tabi. Şimdi yeni yıla doğru D600 stoklarını bitirmek için inanılmaz indirimler gelecek, tahminimce D600'ü 1500$ ve hatta daha ucuza bulmak mümkün olacak. Canon'un giriş seviyesinde yaptığını Nikon daha üst seviyede yapıyor artık: Yeni alanlar için avantajlı (daha iyi bir makine alıyorsunuz), mevcut D600 sahipleri için dert. Tabi D600'ü 3-4 yıl kullanma olasılığı da var, ki olması gereken de bu belki ama D600'ün dertli perde sistemini Nikon bile kabul etmiş oldu D610'u duyurarak. En azından D610'de WiFi olsaydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

D600'ün fiyatı otomatik olarak düştü. İkinci ellerden bahsediyorum tabi. Şimdi yeni yıla doğru D600 stoklarını bitirmek için inanılmaz indirimler gelecek, tahminimce D600'ü 1500$ ve hatta daha ucuza bulmak mümkün olacak. Canon'un giriş seviyesinde yaptığını Nikon daha üst seviyede yapıyor artık: Yeni alanlar için avantajlı (daha iyi bir makine alıyorsunuz), mevcut D600 sahipleri için dert. Tabi D600'ü 3-4 yıl kullanma olasılığı da var, ki olması gereken de bu belki ama D600'ün dertli perde sistemini Nikon bile kabul etmiş oldu D610'u duyurarak. En azından D610'de WiFi olsaydı.

Evet abi Nikon çağın gerisinde kalıyor. GPS ve Wi-Fi gibi özelliklere ekstra para vermek bu devirde saçma geliyor herkese doğal olarak

• D610'de görmek istediklerim şunlardı: Hareketli ekran, WiFi (GPS olmasa da olur), canlı önizlemede diyaframın değiştirilebilmesi.
  • Bir de d400ü görelim :)

• ne pilavmış ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar.
  • $ ın 2 lira olmasından sonra 2000 $ ın 3600 tl yerine 4000 lira olması bana en çok koyan oldu :(

• Yeni serilerin ilk ürünlerinde hiçe sayılmayacak problemleri daima var. Böyle de devam edecektir. D600 ve D7000 bunlara örnektir Nikon tarafında.

Serinin ikinci ürünlerinden itibaren çok güzel ve stabil cihazlar elde ediliyor. Sanırım biraz hevesimizi kırmamız lazım yeni serilerde.

• Türkiyeye ne zaman gelir ? Global dağıtım 18 Ekim diyor Nikon
  • Nikon'un yaptigina ne denir bilemiyorum....
  • Hareketli ekran ve wifi olsaydı alınırdı belki ama sırf tozlanmadan kaynaklı makinayı değişmeye gerek yok senede 3 kere temizletsek 60₺ yapar zaten d600'ü kullananlar bu sorunu kabullenmiş oluyor bi bakıma, nikon bu modelle hatasını resmen kabul etmiş oldu keşke deselerki d600'ü olanlara ücretsiz yada cüzzi bi rakama d610 veriyoruz ama nerdeeeee

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sessiz çekim falan istemiyorum
    şak diye perde,ayna sesini duymak istiyorum

• Az daha alacaktım...
  • quote:

D600'ün fiyatı otomatik olarak düştü. İkinci ellerden bahsediyorum tabi. Şimdi yeni yıla doğru D600 stoklarını bitirmek için inanılmaz indirimler gelecek, tahminimce D600'ü 1500$ ve hatta daha ucuza bulmak mümkün olacak. Canon'un giriş seviyesinde yaptığını Nikon daha üst seviyede yapıyor artık: Yeni alanlar için avantajlı (daha iyi bir makine alıyorsunuz), mevcut D600 sahipleri için dert. Tabi D600'ü 3-4 yıl kullanma olasılığı da var, ki olması gereken de bu belki ama D600'ün dertli perde sistemini Nikon bile kabul etmiş oldu D610'u duyurarak. En azından D610'de WiFi olsaydı.

Ertan Hocam söylediklerinize harfiyen katılıyorum , Tozlanma zaten nikon kendisi kabul etmişti , D600 leri komple elden çıkarmak için alelacele D610 u çıkardılar.

• D600'de saniyede 5.5 kare çekim hızını 6 kareye taşıması... Üfff farka bak bee.!! Saniyede 0.5 daha çok fotoğraf çekecek Ah Nikon ah. Isıtıp ısıtıp aynı şeyleri önümüze koyma. Hatalıyım demek yerine D600'ü SÖZDE yenileyip önümüze sundu. Biz insanlarda ki bu sallamaz tavır olduğu sürece Nikon ve benzeri firmalar böyle olayları hep tekrarlayacaktır. D600 sahiplerinin suçu ne? Gerçi Fatmagül'ün de suçu yoktu ama neyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

Evet abi Nikon çağın gerisinde kalıyor. GPS ve Wi-Fi gibi özelliklere ekstra para vermek bu devirde saçma geliyor herkese doğal olarak

Bende makine almak için araştırma içerisindeyim . Acele etmiyorum , gerekirse 1 sene beklerim . Sonuçta alınca senelerce severek kullanacağım bir cihaz olmalı.

Nikon en azından wi-fi koymadan pek almam gibi geliyor .

Ayrıca saolun sayenizde piyasayı, yorulmadan takip edebiliyoruz

• D610 da tozlanma sorunun giderildiğini nasıl test ettiniz. Belki problem hala devam ediyor bir D600 sahibi olarak bu kazığını hic unutmayacağım nikon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozturert kullanıcısına yanıt
    Refurbished olanları 1500 USD seviyelerine inmiş bile:

http://www.ebay.com/itm/Nikon-D600-24-3MP-Digital-SLR-Camera-Body-USA-WARRANTY-FREE-SHIPPING-ROBERTS-/200967554669?pt=Digital_Cameras&hash=item2eca99866d

Kit lensi ile beraber refurbished:

http://www.ebay.com/itm/Nikon-D600-24-3-MP-FX-Format-dSLR-AF-S-24-85mm-VR-Lens-Kit-USA-Refurbished-/390643293548?pt=Digital_Cameras&hash=item5af4279d6c

İlla full frame isteyenler ya da ilk makinası olacak kullanıcılar için D600 halen daha kullanılabilir, umarım Nikon D610' u çıkardı diye makinası sorunlu olan D600 kullanıcılarına sırt çevirmez.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.