- x
General Mobile Discovery - Güncelleme - 08.10.2013
204 Cevap17746 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2534 Mesaj
9 Ekim 2013; 7:19:01 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

güncelleme indirildi telefon açılıp kapandı. yüklemeye başladı.. Yükleme durum çubuğu durumu yarısına yaklaşınca android robot üzerinde ünlem işareti çıktı ve yükleme durdu.

Telefonu bir önceki güncellemede kablo ile pc ye bağlayıp yükleyebilmişim. Sanırım yine aynısı olacak. Ama aynı yöntemlemi yükleme yapılacak ne yapılması gerekiyor?

Not: Telefon root lu idi tekrar unroot yaptım. sadece bu şekilde yüklemeye denedim.

39 Mesaj
9 Ekim 2013; 9:27:59 

kardeşim direk zip olarak dosyayı göstermeyi dene olmazsa zipten çıkarıp denemeni tavsiye ederim.

Bu mesajda bahsedilenler: emrdmr1

39 Mesaj
9 Ekim 2013; 9:29:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Kablolu Bluetooth

neden kilit ekranında bildirim çubuğu inmiyor

kardeşim eğer ekran kilidin varsa yani desen yada şifre gibi, o zaman indiremezsin güvenlik hesabı ,)

eğer ekran kilidini kaydırma yaparsan indirebilrsn :)

39 Mesaj
9 Ekim 2013; 9:31:41 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

güncelleme indirildi telefon açılıp kapandı. yüklemeye başladı.. Yükleme durum çubuğu durumu yarısına yaklaşınca android robot üzerinde ünlem işareti çıktı ve yükleme durdu.

Telefonu bir önceki güncellemede kablo ile pc ye bağlayıp yükleyebilmişim. Sanırım yine aynısı olacak. Ama aynı yöntemlemi yükleme yapılacak ne yapılması gerekiyor?

Not: Telefon root lu idi tekrar unroot yaptım. sadece bu şekilde yüklemeye denedim.

kardeşim böyle bir hata ile ilk kez karşılaşıyorum, fakat ben cihazı rootlamadım ondan olabilir. unroot yapıp denedikten sonra bilgi verebilrsen konuya onu da yazalım.

536 Mesaj
9 Ekim 2013; 9:38:41 

Beyler ben google playi acamiyorum hesabimi ve sifremi yaziyorjm sunucu ile baglanti kurulamadi diye hata veriyor ne yaptiysam cozemedim . Bilgisi olan var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

39 Mesaj
9 Ekim 2013; 9:40:00 

güncellemeden sonra mı oldu bu ?

536 Mesaj
9 Ekim 2013; 9:41:11 

quote:

Orijinalden alıntı: cehesto

güncellemeden sonra mı oldu bu ?

Eve ama bu güncelleme değil bundan önceki guncellemede oldu

39 Mesaj
9 Ekim 2013; 9:44:47 

quote:

Orijinalden alıntı: AVNmouth

Eve ama bu güncelleme değil bundan önceki guncellemede oldu

bu son güncellemeyi bi yap bence hocam. birçok sıkıntıyı giderdiler bu güncellemede. o sorunu da çözebilir.

536 Mesaj
9 Ekim 2013; 9:47:56 

quote:

bu son güncellemeyi bi yap bence hocam. birçok sıkıntıyı giderdiler bu güncellemede. o sorunu da çözebilir.

Yaptim olmadi.

39 Mesaj
9 Ekim 2013; 9:59:30 

hocam eğer imkanın varsa bi fabrika ayarlarına dönmeyi dene istersen.

Bu mesajda bahsedilenler: AVNmouth

459 Mesaj
9 Ekim 2013; 10:04:33 

quote:

Yaptim olmadi.

rootlayıp freedom.apk kullandın mı?

536 Mesaj
9 Ekim 2013; 10:41:43 

quote:

Orijinalden alıntı: emrdmr1

rootlayıp freedom.apk kullandın mı?

Evet

91 Mesaj
9 Ekim 2013; 11:33:28 

Bir türlü güncellemeyi alamadım ona yanıyorum. Bu kadar yüklenilir mi sunuculara yahu? Yandex alanına bırakmış olduğunuz dosyalar dahi inmiyor. KB'larla indirme yapıyor. Çıldırmamak elde değil.

Kendi halinde bir blog - www.eminozturk.com.tr

19 Mesaj
9 Ekim 2013; 11:41:05 

Arkadaşlar telefondan da inmiyor, verdiğiniz linklerden indirdiğim dosya ile güncelleme yapmak istediğimde uyarı verip güncellemiyor nerede bir eksiklik var acababilgi verir seniz sevinirim ya da başka bir yöntemi cihaz siyah 16 gb modeli saygılar...

228 Mesaj
9 Ekim 2013; 11:48:07 

bide gün hiçbir tarafında yazmıyor.ne kilit ekranında ne başka yerde. bidahaki güncellemede günü de eklerlerse iyi olur

7361 Mesaj
9 Ekim 2013; 11:51:32 

quote:

Orijinalden alıntı: dijitalbaskı

bide gün hiçbir tarafında yazmıyor.ne kilit ekranında ne başka yerde. bidahaki güncellemede günü de eklerlerse iyi olur

Xperia Neo'dan beri şu ek saat widget'ini kullanıyorum, çok memnunum

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.digitalclockwidget2&hl=tr

459 Mesaj
9 Ekim 2013; 11:56:25 

quote:

Evet

root explorer yükle.System klasöründen etc klasörüne git.Hosts adlı bir dosyo olacak sil onu düzelecektir.

5 Mesaj
9 Ekim 2013; 12:11:35 

arkadaşlar guncelleme yaparken hala 39 mb lık en eski güncellemeyi görüyor telefon ve indirmiyor %0 da kalıyor.dosyayı indirim sd karta atıyorum ve manule güncelleme yapıyorum " geçersiz dosya, lütfen etkin günceleme paketini yeniden seçin ve güncelleyin" die bi uyarı veriyor ve güncellemiyor. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar varmı ? Teşekkürler

817 Mesaj
9 Ekim 2013; 12:41:18 

Telefon kendi sistem güncellemeden neden indirmiyor anlamadım %0 da duruyor hep?

Euro Truck Simulator 2 Baştan Sona Tüm Taşımalar Bu Kanalda =>Euro Truck Simulator 2 Video

19 Mesaj
9 Ekim 2013; 12:42:19 

quote:

Orijinalden alıntı: mobyydick

arkadaşlar guncelleme yaparken hala 39 mb lık en eski güncellemeyi görüyor telefon ve indirmiyor %0 da kalıyor.dosyayı indirim sd karta atıyorum ve manule güncelleme yapıyorum " geçersiz dosya, lütfen etkin günceleme paketini yeniden seçin ve güncelleyin" die bi uyarı veriyor ve güncellemiyor. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar varmı ? Teşekkürler

Aynı sıkıntı bende de var birisi bir yol gösterse çok güzel olacak arkadaşlar

817 Mesaj
9 Ekim 2013; 12:57:28 

58 de kaldı halbuki ne güzel ilerliyordu ne yapcaz şimdi bekleyelim mi?

Bu mesajda bahsedilenler: @cehesto

Euro Truck Simulator 2 Baştan Sona Tüm Taşımalar Bu Kanalda =>Euro Truck Simulator 2 Video

536 Mesaj
9 Ekim 2013; 12:59:05 

Güncelleme mmükemmel beyler tavsiye ederim.

817 Mesaj
9 Ekim 2013; 13:15:34 

Şimdi de 60.64 de kaldı kafayı yicen neden böyle oluyor bu :S

537 Mesaj
9 Ekim 2013; 14:12:53 

Güncellemeyi sabah 6 bucukta jet hızıyla indirip kurdum. İlk dikkatimi çeken ortadaki discovery logolu ana menü, yani uygulamalar tuşu değişmiş. Onun dişinda kullanımda pek fark yok gibi. Bir de telefon hala tamamen Türkçe degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superminator -- 9 Ekim 2013; 14:14:51 >

459 Mesaj
9 Ekim 2013; 14:27:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Paganini58

Aynı sıkıntı bende de var birisi bir yol gösterse çok güzel olacak arkadaşlar

39 mb lık eski güncellemeyi önce yaptıktan sonra tekrar sistem güncelleştirmeye girin yeni güncellme görünecektir.Manuel yapılmamasının nedeni de bu.Yani ilk güncellemeyi yapmadan 2.güncelleme manuel olarak yapılınca geçersiz paket yazıyor.

19 Mesaj
9 Ekim 2013; 14:47:24 

@emrdmr1 Benim cihazımı daha dün aldım en son gelen kargodan çıkartılıp verildi bana. Üzerinde ki sürümü kontrol ettiğimde bu günellemeden önceki güncellemeyi aldığını gördüm. Cihazım 16 gb versiyonu siyah ve hiç bir şekilde manuel güncelleme yapamadım. Mecbur sabredip bekliyoruz. Dün bu zamanlar başladığım güncelleme download dosyası şu an itibari ile hala %88 de sanırım beklemekten başka bir çaremiz kalmadı sizin önerilerinizden sonra ...

39 Mesaj
9 Ekim 2013; 15:09:33 

çok fazla indirme olunca ister istemez yavaşladı tabi. beklemenizi tavsiye ederiz.

Bu mesajda bahsedilenler: Paganini58

7 Mesaj
9 Ekim 2013; 15:46:50 

kardeşim selamun aleykum 2 sorum olacak birincisi telefonuma root yetkisi sizce vereyim mi vermeyeyim mi 2.cisi ise indirdikten sonra usb ile güncelleme mümkünmüdür usb ile sd kart içine atıp oradan telefonla o dosyaya tıkladığım zaman güncelleme gerçekleşir mi acaba ? teşekkür ederim

465 Mesaj
9 Ekim 2013; 16:09:13 

güncellemeden sonra yaşanan problem.

sistem güncelleme açılmak istendiğinde siyah ekranda kalıyor.

bu sorunu yaşayan var mı? çözümü nedir?

389 Mesaj
9 Ekim 2013; 16:30:01 

Sabah 09:00 da başlattığım güncelleme 16:00 da hala %50 deydi. İptal edip güncelleme dosyasını indirip yerelden güncelleme yaptım. Sıra telefonu yeniden root yapmada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter_06 -- 9 Ekim 2013; 16:32:34 >

7 Mesaj
9 Ekim 2013; 17:37:32 

Sistem guncelledikten sonra telefonunu actim ve sistem güncelleme uygulamasına girdiğimde karsima bembeyaz ekran geliyor çözümünü bilen var mi acaba ?

39 Mesaj
9 Ekim 2013; 17:41:59 

quote:

Orijinalden alıntı: koray94bjk

Sistem guncelledikten sonra telefonunu actim ve sistem güncelleme uygulamasına girdiğimde karsima bembeyaz ekran geliyor çözümünü bilen var mi acaba ?

fabrika ayarlarına dönmende fayda var.

376 Mesaj
9 Ekim 2013; 18:21:44 

beyler benim guncellemeden sonra sismem gjncellw.esi kismi acilmiyor sizce nedendir.

zip olarak indirim yukledim. yuklenirken androin simgesinde umlem isareti cikti sonra pil cikarttim yeniden baslattim ve bu eefer kurmaya basladi sanirim 4 den basladi yada hizli gecti fakat su anda sistem guncellemesi kismi calismiyor... simsiyah ekran duruyor.

yardimlarinizi bekliyorum.

M.Mustafa Sevindik
Makina Mühendisi
Aksaray Üniversitesi 4. Sınıf Öğrencisi

Piranha Grande

136 Mesaj
9 Ekim 2013; 19:08:12 

Yeni guncellemeden snra kamerada çekim yapmadan galeriye gecirmiyor

938 Mesaj
9 Ekim 2013; 19:25:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Paganini58

Arkadaşlar telefondan da inmiyor, verdiğiniz linklerden indirdiğim dosya ile güncelleme yapmak istediğimde uyarı verip güncellemiyor nerede bir eksiklik var acababilgi verir seniz sevinirim ya da başka bir yöntemi cihaz siyah 16 gb modeli saygılar...

evet zip olarak indirdik ama nasıl kuracağız bunu telefona...

940 Mesaj
9 Ekim 2013; 19:37:28 

quote:

Orijinalden alıntı: aytacikomadrid

evet zip olarak indirdik ama nasıl kuracağız bunu telefona...

zipi sd karta atacaksınız, sistem güncelleme menüsüne gireceksiniz güncelleme aramadan soldaki seçenekler tuşuna basıp hariciden yükle deyip yukarıdan dosya sd kartın içinden zipi göstereceksiniz.

Benim cihaz rootlu olduğu için sp flash ile geri dönmem lazım lakin istediğim konuyu bulamadım. 30 küsür mb güncelleme buluyordu hani ozankardeşin mi cyberkhan'ın konusu muydu güncel halini yedeklemişlerdi romun o konuyu bilen varsa link verebilir mi?

135 Mesaj
9 Ekim 2013; 19:40:06 

Mesaj bildirim olayı çözülmemiş mi beyler acil cevap bekliyorum bildirim ışıgı gibi bişey nasıl yapmazlar hala !

7 Mesaj
9 Ekim 2013; 20:27:13 

Bu yeni guncellemede zil sesini kendin de secemiyorsun galiba yerel disk bos diyor ???

898 Mesaj
9 Ekim 2013; 20:48:44 

quote:

onu size özel msj atıym forumda onu paylaşmam suç olabilr :)

Bana da atar mısınız rica etsem

_ __ ___ __________ ___ __ _
Designer
_ __ ___ ____ _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ ____ ___ __ _
AMD FX X6 6300 3.5 GHz // Asus M5A97 R2.0 // Sapphire HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256Bit // GSkill 2x4GB RipjawsX DDR3 1600MHz Dual // WD 3.5'' 1 TB Blue + 1 TB Green
_Corsair 300R + CX600 PSU// Thermaltake Contac30 CPU Cooler // Asus 21.5'' VS228H_

Mitsubishi Colt 1.3 AMT Elegance 2011

39 Mesaj
9 Ekim 2013; 21:25:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Carbon Fiber

Bana da atar mısınız rica etsem

Gönderdim hocam. :)

32 Mesaj
9 Ekim 2013; 21:42:35 

Sanırım 16 Gb lik modelde bir sıkıntı var. Telefon gelirken sistem sürümü GN4.2.a olarak geliyor. Ama yükleme sonrası bu sürüme yükselmesi gerekiyordu. Bundan dolayı güncellemeyi kabul etmiyo olabilir. Başka bir sorunda olabilir ama sonuç olarak güncelleme yüklenmiyor.

7 Mesaj
9 Ekim 2013; 21:49:31 

Benim güncellemem 35,5 mb. Türkçe yazım düzeltmeleri yapıldı diyor. Fakat inmiyorum. Telefonu dün aldım ve ciğerim soldu
Ne yapılabilir?

7 Mesaj
9 Ekim 2013; 22:01:21 

https://disk.yandex.com...tbbY4xaUpA%3D&locale=tr

buradan indirebilirsiniz arkadaşlar

12 Mesaj
9 Ekim 2013; 22:40:09 

telefonun indirmesini bekleyerek de denedim kendim zip dosyasını indirerek de denedim ama güncelleme esnasında her defasında android simgesi üzerinde kırmızı uyarı çıkıyor ve hata diyor. ne yapmam lazım?

1184 Mesaj
9 Ekim 2013; 23:34:14 

beyler, discovery e yaklaşık 30 mb lık bir güncelleme gelmişti, zip li olarak bu dosyaya sahip olan ya da indirebileceğim herhangibir yeri bana bildirebilecek olan varmı?

590 Mesaj
10 Ekim 2013; 0:11:35 

quote:

Orijinalden alıntı: SaMiR

telefonun indirmesini bekleyerek de denedim kendim zip dosyasını indirerek de denedim ama güncelleme esnasında her defasında android simgesi üzerinde kırmızı uyarı çıkıyor ve hata diyor. ne yapmam lazım?

hocam sanırım bu hatayı rootlu telefonlarda veriyor.
unroot edip öyle deneyin.

benim de güncelleme %0'da bekliyor hiç ilerlemiyordu, üstteki yandex linkinden direk telefona indirdim ve dosyayı açmadan indiği şekilde güncelleme kısmında göstererek güncellemeyi tamamladım.

1984 Mesaj
10 Ekim 2013; 6:54:27 

Guncellemeyı ındırdım. Kurdum. Bır sıkıntı cıkmadı sımdılık. Hersey olması gıbı calısıyor. Telefon bıraz rahatlamıs gozukuyor. Sallayarak butun prg kapatma ozellıgı ıyı olmus. Telefonuna eklenmesı gereken bır kac ozellık var ama fırmanın hakkını yemeyelım sozunde durdu.. Bır cok fırmadan daha hızlı guncelleme yayınlıyor. Bır sonrakı guncelleme su ozellıkler gelse tadından yenmez..
1: Ekran kapalıyken bıldırım gozukmesı (ekranda gozukmesı)
2: Bazı kulaklıklarla ılgılı uyumsuzluk (donanımsal ıse yapacak bır sey yok)
3: Yenı temalar
4: Androıd 4.3.3

i7 3.2 GHz (turbo 3.6GHz) - Gigabyte GA-P55 - G.SKILL Trident 8Gb 1600mhz ram - Gigabyte gtx770 4gb Oc. - 2x 1Tb. W.D. Caviar Black - 3x 2tb Seagate barracuda - 1x 2tb W.D. cavıar Green - Seagate Backup Plus 3tb - WD Book 2tb - Seagate 1tb Harıcı dısk (Total 16TB.) - 750watt C.M. Power Supply - Maudıo Fırewıre Solo - 2x Hs50 Yamaha Speaker - 7+1 Creatıve inspire Speaker - 27HKC Led Monıtor - 22. Samsung monıtor - logitech driving force gt

170 Mesaj
10 Ekim 2013; 7:01:48 

Manüel olarak yaptigim guncellemeden sonra Sistem Güncellemesi menüsü acildiginda siyah ekran gelmekte.

Bunun çözümü nedir???

376 Mesaj
10 Ekim 2013; 10:23:14 

quote:

Orijinalden alıntı: refreshing

Manüel olarak yaptigim guncellemeden sonra Sistem Güncellemesi menüsü acildiginda siyah ekran gelmekte.

Bunun çözümü nedir???

bende ayni dertten muzdaripim kardesim. istersen bi telefonu fabrika ayarlarina cevir belki duzelir benim telefonda daha deniyemedim. bi sira var programda cikmis olsam tekrar beklemek zorunda kalcam muhtemelen yarin yada ertesi gun denitebilirim. bi bak bakalim duzelecekmi ?

M.Mustafa Sevindik
Makina Mühendisi

Piranha Grande

2856 Mesaj
10 Ekim 2013; 10:29:46 

Arkadaslar bu sorundan muzdarip bi arkadas vardi 2-3 sayfa once basit bir cozum sundular ve oldu nasil yapildigini başıma gelmediği için bilmiyorum

son 5 sayfayi okuyun kesin bulursunuz

Bu mesajda bahsedilenler: fearmusa

psn==> ultrAslan-BH1

376 Mesaj
10 Ekim 2013; 10:37:16 

yanlis hatirlamiyorsam gine ayni cumleydi. sizde varmi bole bir sorun

M.Mustafa Sevindik
Makina Mühendisi

Piranha Grande

170 Mesaj
10 Ekim 2013; 10:41:55 

quote:

Orijinalden alıntı: fearmusa

bende ayni dertten muzdaripim kardesim. istersen bi telefonu fabrika ayarlarina cevir belki duzelir benim telefonda daha deniyemedim. bi sira var programda cikmis olsam tekrar beklemek zorunda kalcam muhtemelen yarin yada ertesi gun denitebilirim. bi bak bakalim duzelecekmi ?

fabrika ayarlarına dönünce düzeliyor arkadaşlar.

376 Mesaj
10 Ekim 2013; 10:44:54 

Simdi denedim ve oldu arkadaslar duzeldi. Tekrar bi bakayim dedim sistem guncellemesine bu seferde ag problemi dedi vijdansiz :)

M.Mustafa Sevindik
Makina Mühendisi

Piranha Grande

376 Mesaj
10 Ekim 2013; 10:50:32 

Beyler hep derlerdi, herkezde test etti kendi tarayicisi hizli diye ben pek kullanmamistim. Malum opera mini kullaniyorduk su sinirsiz internetten dolayi. Simdi bi gireyim dedim baya bi hizliymis. Tesekkurler discovery seni hafife almisim....

Mobil data ile bu yavas internette bile hizli neredeyse ya diyecek laf yok bence...

M.Mustafa Sevindik
Makina Mühendisi

Piranha Grande

938 Mesaj
10 Ekim 2013; 11:25:34 

arkadaşlar ben zip olarak indirdim telefonun güncelleme bölümünde yerelden güncelle diyorum

ama kabul etmiyor hiç güncelleme yapmamıştım önceden acaba ondan mı bir yardım lütfen

5 Mesaj
10 Ekim 2013; 11:31:42 

Arkadaşlar bu 39 mb lık bi ilk güncelleme vardır.Elinde bu dosya olan varmı yada bildiği bir sie olan lütfen paylaşabilirmi benim telefon ilk güncellemeyi indirmiyor maalesef.

7128 Mesaj
10 Ekim 2013; 11:35:50