Şimdi Ara

AMAN DİKKAT AVEA 1 GB İLE TANIŞTIM..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • avea daha aycell iken yani on yıldan fazla bir zamandır avea hattım var.gecenlerde aveanın internetini cep üzerinden ilk defa bir deneyim dedim.avea 1 gb tanışma paketini aldım.daha sonra çekim gücü istediğim gibi çıkmadığı için fazla devam ettirmeyip iptal ettirdim.fakat iptal sonrası fatura 65 lira fazla geldi, fatura ayrıntısını incelediğimde örneğin 4 dakika gibi bir zaman aralıgında 32 lira yazdığını gördüm.toplamda 20555396 byte olan veri iletişimine 32 lira civarında alınınca çok fahiş olduğu için avea müşteri hizmetlerini aradım.yapacak birşey yok size dilerseniz şikayet kaydı açalım 2 gün içinde döneriz dediler.hala bir dönen olmadı.ben de gidip başka bir operatöre faturasız geçiş başvurusu yaptım.anladığım kadarıyla bu hesapla 1 mb vergiyle birlikte 2.5 liraya geliyor.1 gb ise 1000x2.5=2500 tl.gibi bir rakama çıkıyor.hesabım doğrumudur ne dersiniz...20555396 byte kaç mb eder.100 mb paketler 3-5 lira gibi rakamlara satılırken bu rakam nasıl çıkıyor.hesabım yanlış desem 4 dakikada 32 lira yazacak kadar data transferi yapılabilir mi?

• mesajı yazdıktan sonra ejderkaangedik'in mesajını gördüm.ben az bile hesaplamışım .1 gb 7500 tl. vay anasına..demekki neymiş devamlı olarak forumu takip etmeliymiş.ha bu bana ders olsun :)
  • Paketsiz net bağlantısı üç operatörde de aynı. Avea'ya mahsus bir şey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakerim1976

Paketsiz net bağlantısı üç operatörde de aynı. Avea'ya mahsus bir şey değil.

en iyisi faturasız hat kullanmak ....faturalı hat sıkıntı ..şimdiki telefonlar hep akıllı telefon..kendi kendine güncelleme falan yapıyor haberiniz olmuyor.bir de böyle tanışma kampanyası için veri alışverişini açık bıraktıysanız tanışma tam oluyor işte..neyse yine ucuz kurtulduk.dersimizi aldık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayanka -- 7 Ekim 2013; 19:42:14 >
  • Avea müşteri hizmetlerini boşa aramayın. Avea her zaman haklıdır çünkü.
  • kayanka kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun
    Internet kullanımında 99 TLlik fatura üst limiti var
    Paketsiz internet kullanımında 99 tlyi geçmesi imkansız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: simurg9492

Avea müşteri hizmetlerini boşa aramayın. Avea her zaman haklıdır çünkü.

Her zaman haklı olmadığı durumlarda olabiliyor ben haklı olduğum bi konuda meyvemi aldım demekki siz haksızdınız bişe yapmadılar

• juske J kullanıcısına yanıt
    2 dk önce yanlışlıkla satın aldığım paketi geri iade edip ücret geri iade istemiştim. (paketi kullanmamıştım bile) Ama sağolsun (hatırlatırım ki tüketici haklarında satın alınan şeyde iade etme imkanı, kanuni haktır) müşteri hizmetleri bunu yapmadı. Kim haklı kim haksız siz söyleyin?

1. turkcellde vodafone da paket alırken önce size mesaj gönderiyor. Şu paketi almak istiyorsanız bu mesaja E ile cevap veriniz diyor.
    2. avea da ise ŞAAAAAK diye geçiriyor, onaydır vs dir itirazdır hiç gözün yaşına bakmıyor bakiyeyi düşürüyor.

Sizce hangisi doğru???

3-4 sene önce de her yöne sınırsız tarifesinde haksızlık yaptığı mahkemece onaylanan aveayı bana sormayın. (o tarifeden ben de çıkarılmıştım, ayda 400 dk konuşmamıştım bile)
    Dersimi faturalıda almıştım, şimdi faturasızdakilere tırnakçılık yapıyor avea. Faturasız bütün hatlarımı iptal ettirdim. Lira iadesini alcam (İNŞALLAH)

AVEANIN ELİNE ALLAH DÜŞMANIMI DÜŞÜRMESİN.

• quote:

2 dk önce yanlışlıkla satın aldığım paketi geri iade edip ücret geri iade istemiştim. (paketi kullanmamıştım bile) Ama sağolsun (hatırlatırım ki tüketici haklarında satın alınan şeyde iade etme imkanı, kanuni haktır) müşteri hizmetleri bunu yapmadı. Kim haklı kim haksız siz söyleyin?

1. turkcellde vodafone da paket alırken önce size mesaj gönderiyor. Şu paketi almak istiyorsanız bu mesaja E ile cevap veriniz diyor.
    2. avea da ise ŞAAAAAK diye geçiriyor, onaydır vs dir itirazdır hiç gözün yaşına bakmıyor bakiyeyi düşürüyor.

Sizce hangisi doğru???

3-4 sene önce de her yöne sınırsız tarifesinde haksızlık yaptığı mahkemece onaylanan aveayı bana sormayın. (o tarifeden ben de çıkarılmıştım, ayda 400 dk konuşmamıştım bile)
    Dersimi faturalıda almıştım, şimdi faturasızdakilere tırnakçılık yapıyor avea. Faturasız bütün hatlarımı iptal ettirdim. Lira iadesini alcam (İNŞALLAH)

Sadece tek bi soru bi insan yanlışlıkla paketi nasıl alır ? Örnek UCLU yazıp 4551 e mesaj atmayı baz alalım trilyonda bir ihtimal olsa gerek bu mesajı yazıp belirlenen numaraya göndermek zaten bilindiği üzere avea da tanımlı paketi çekip lira iadesi yapma sistemi yok olsa zaten sizi konuşturmadan halleder müşteri temsilcileri kimse kafasının şişmesine razı değil zaten
    yazmayı unutmuşum turkcell de kullandım vodafone de ama dediğiniz gibi E yazıp gönder diye mesaj malesef görmedim turkcell iade yapıyo çünkü sistemlerinde bu seçeenek mevcut onda mevcut diye avea da da olcak diye bi şart yok vodafonda bu sistem varmı bilmiyorum zaten bana göre türkiye de ki en vasat operatördür kendileri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juske -- 8 Ekim 2013; 13:11:48 >

• Açıkça anlatayım o zaman. Süper3lü paket satın alıyordum. Paketin tanımlama mesajı gelmedi. Olmadığını düşünüp tekrar mesaj gönderdim. Aynı paketi 2 kez satın almış oldum. Bu kadar basit.

Türkcell de çok basit 3 liralık internet paketini bile satın alırken bu onay mesajı istiyor.

Onay mesajı istemek kötü müdür iyi midir? (mesajın ulaşmama durumları ihtimalini de düşünerek söyleyin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simurg9492 -- 8 Ekim 2013; 13:15:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: juske

quote:

Sizce hangisi doğru???

Sadece tek bi soru bi insan yanlışlıkla paketi nasıl alır ? Örnek UCLU yazıp 4551 e mesaj atmayı baz alalım trilyonda bir ihtimal olsa gerek bu mesajı yazıp belirlenen numaraya göndermek zaten bilindiği üzere avea da tanımlı paketi çekip lira iadesi yapma sistemi yok olsa zaten sizi konuşturmadan halleder müşteri temsilcileri kimse kafasının şişmesine razı değil zaten
    yazmayı unutmuşum turkcell de kullandım vodafone de ama dediğiniz gibi E yazıp gönder diye mesaj malesef görmedim turkcell iade yapıyo çünkü sistemlerinde bu seçeenek mevcut onda mevcut diye avea da da olcak diye bi şart yok vodafonda bu sistem varmı bilmiyorum zaten bana göre türkiye de ki en vasat operatördür kendileri

Lira iade sistemi olmaması bahane midir müşteri memnuniyeti açısından?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: juske

quote:

Sizce hangisi doğru???

Lira iade sistemi olmaması bahane midir müşteri memnuniyeti açısından?

Olmayınca olmuyo dostum niye bu kadar ısrarcısın anlamış değilim örnek arabayla tatildesin ve bi şehirden geçiyosun benzin bitti o şehirde de petrol yok sen illa gidecek bu araba diyosun başka şehirde var diyosun burda nasıl olmaz biri çıkıp diyoki burda yok biz arabasızda memnunuz bisiklet bize yeter siz çekici bulup o şehre götürün arabayı orda petrol var , yakıt olmayınca gitmez zorlamaya gerek yok dicem o ki hattı taşı avea da yok bu sistem

• Benim bütün mesajlarımda yazdığım sadece yaşadığım deneyimleri aktarmak. Avea ile alacağım vereceğim yok zaten. (Hatlarımdaki bakiyeyi geri iade edeceklerini varsayıyorum) Bundan sonra avea genel merkeze yıldırım düşmüş deseler benim için ne ifade edebilir ki? Benim derdim sadece kendi konforum olabilir. Diğer avea kullanıcıları mutlu mesut veya mutsuz huzursuz umrumda olmaz. Değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gaggag

Geçmiş olsun
    Internet kullanımında 99 TLlik fatura üst limiti var
    Paketsiz internet kullanımında 99 tlyi geçmesi imkansız

bilseydim kullanırdım ama ..üst sınır olayını duymadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayanka

quote:

Orijinalden alıntı: sakerim1976

Paketsiz net bağlantısı üç operatörde de aynı. Avea'ya mahsus bir şey değil.

en iyisi faturasız hat kullanmak ....faturalı hat sıkıntı ..şimdiki telefonlar hep akıllı telefon..kendi kendine güncelleme falan yapıyor haberiniz olmuyor.bir de böyle tanışma kampanyası için veri alışverişini açık bıraktıysanız tanışma tam oluyor işte..neyse yine ucuz kurtulduk.dersimizi aldık

http://www.pttcell.com.tr/Icerik/faturali-14-luk-tarife

sınırsız internetli 14 liralık tarife, faturasız hatlarda yok.

• pttcell 14 tl lik sınırsız internetli paket tamamen palavra ve kandırmaca arkadaşlar.. sınırsız diyor ancak küçük yazıları okuyunca 250 mb adil kullanım kotasına kadar sınırsız diyor, bunun üstünde de interneti kullanılmayacak kadar yavaş hıza indirip alsana sınırsız deniliyor..250 mb nin neresi adil kullanım kotası onuda anlamıyorum.. hadi sınırsız konuşma ama 10bin dakikadan sonra adil kullanım kotası gereği sınır dersin ancak sınırsız internet diyip hız çıtasını 250 mb ye koyarsan bunun adına resmen tırnakçılık denir....
  • quote:

Orijinalden alıntı: canymclay

pttcell 14 tl lik sınırsız internetli paket tamamen palavra ve kandırmaca arkadaşlar.. sınırsız diyor ancak küçük yazıları okuyunca 250 mb adil kullanım kotasına kadar sınırsız diyor, bunun üstünde de interneti kullanılmayacak kadar yavaş hıza indirip alsana sınırsız deniliyor..250 mb nin neresi adil kullanım kotası onuda anlamıyorum.. hadi sınırsız konuşma ama 10bin dakikadan sonra adil kullanım kotası gereği sınır dersin ancak sınırsız internet diyip hız çıtasını 250 mb ye koyarsan bunun adına resmen tırnakçılık denir....

Öncelikle kaç aylık konuyu hortlatmışsınız tebrik ederim. Adamlar sınırsız yazısının yanına * işareti koymuş ve altında belirtmişlerdir zaten hız düşer diye. Turkcell'in 20 liraya 96 kbps sınırsız verdiğini düşünürsek 128 kbps 14 lira gayet uygun. 14 liraya Fiber İnternet mi bekliyordunuz?

• Eğer uzun yıldır müşterisi iseniz arayın yanlışın düzeltilmesini isteyin değişmez ise hattımi taşıyacağım diyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canymclay

pttcell 14 tl lik sınırsız internetli paket tamamen palavra ve kandırmaca arkadaşlar.. sınırsız diyor ancak küçük yazıları okuyunca 250 mb adil kullanım kotasına kadar sınırsız diyor, bunun üstünde de interneti kullanılmayacak kadar yavaş hıza indirip alsana sınırsız deniliyor..250 mb nin neresi adil kullanım kotası onuda anlamıyorum.. hadi sınırsız konuşma ama 10bin dakikadan sonra adil kullanım kotası gereği sınır dersin ancak sınırsız internet diyip hız çıtasını 250 mb ye koyarsan bunun adına resmen tırnakçılık denir....

Napacak sana 100megabitlik netmi vercek zaten her yerde 250mb olup bittiği yazılıp çiziliyor

• arkadaşlar şuan cep telefonundan 3g yada umts ile bağlandığınızda yaklaşık olarak 2000-3000 kpbs hızla( 2-3 Mbps) hızla veri transferi yaparak normal bir internet sayfasını 3-4 saniyede açar ve bazen bunu bile beklerken sıkılırsınız öyle değilmi.. şimdi bunun 20 katı daha yavaş hızda bir internet sayfasını kaç dakikada açmayı planlıyorsunuz.. Ayrıca Edge hızı bile ortalama 350 kpbs dir, çok merak ediyorsanız akıllı telefonunuzun 3g özelliğini kapatıp edge ile internete girmeyi bir deneyin bakalım o zaman göreceksinz fiber net hızı ile128 kpbs hızını kıyaslamayı. Bilmiyorsanız anlarım ama bilipde bu şekilde konuşuyorsanız ayıp ediyorsunuz, insanları etkilemeyin...Bu resmen sınırsız internet adı altında kandırmacadır,o hızla nette hiçbirşey yapamazsınız kota dolduktan sonra ,yani bunun adı sınırsız değil 250 mb internet olabilir ancak ve o bile türkiyenin en yavaş mobil internet hızıyla olacak ayrıca !!! keklenmeyin dikkat !!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.