Şimdi Ara

LG Projeksiyonları - ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
4
Favori
9.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Projeksiyon başlığına bakıldığında aynı markanın farklı modelleri için devamlı ayrı ayrı başlıklar açılmakta,geriye doğru baktığımda LG projeksiyonlar
    için de hepsini kapsayan bir başlık olmadığını fark ettim isterseniz sevilen,merak edilen ,alınan,kullanılan tüm LG projeksiyonlar için bu başlığı kullanalım,
    inceleme ve tecrübe paylaşımlarını tek yerde yapabilirsek bilgiye ulaşım daha kolay olur hem bizler hem diğer forumdaşlar açısından .

Eğer sizlerden bir talep gelirse , kullanıcı listesi de oluşturabiliriz. Nick'inizi ve kullandığınız modeli belirtmeniz yeterli

LG Türkiye - Projeksiyon Sitesi

http://www.lg.com/tr/projektor

LG Türkiye Distribütör sayfası (Projeksiyon)

http://www.asteltr.com/kategori/tum-urunler-21/

• Haftasonu LG PF80G modelini yaklaşık 1-2 saat kadar inceleme fırsatım oldu. Sizlere fikir vermesi açısından biraz resim çektim

resimlerin uploadını bitirebilirsem bu mesaja ekleyeceğim.
  • resim yükleme işi ile uğraşmak biraz zaman aldı kusura bakmayın :(

öncelikle cihazın tanıtımı şu yazı ile basına yansıdı

LG PF80G - Full HD çözünürlük ve mükemmel parlaklık
    Çığır açan Full HD PF80G 1000 ANSI lumen ve 100.000:1 kontrast oranıyla temiz ve parlak görüntü sunuyor.
    Etkileyici resim kalitesine sahip bu projektör film seyretmek, fotoğraflara bakmak ve işle ilgili sunumlarda kullanmak için ideal.
    Bunun yanında projektördeki çevre dostu ışık kaynağı cıva kullanılmadan üretildi ve 30.000 saate varan oldukça etkileyici bir
    kullanım süresine de sahip. PF80G’nin mükemmel görsel performansı 10W’lık stereo sistemle tamamlandı.
    Kullanıcılar Mobil Yüksek Çözünürlüklü Link (MHL) üzerinden hızlı ve kolayca pek çok cihaza bağlanabiliyorlar.
    WiDi ve Miracast üzerinden kablosuz devamlı akış desteği vererek akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletlerdeki içeriklerin
    de kablo kullanılmadan gösterilmesini sağlıyorlar.

Kendi izlenimlerime gelecek olursak LG PF80G ile yaklaşık bir saat kadar vakit geçirdim,ince ,küçük kompakt ve hafif bir yapısı var tam seyyar kullanıma yönelik yapılmış bir cihaz,
    resimler de de gözüktüğü üzere parlak beyaz rengi ile çok hoş duruyor.

Cihaz konumuna göre keystone ayarını kendi yapıyor,mesela cihazı ters çevirin hemen algılayıp görüntüyü düzeltiyor.

Fan sesi boyutuna göre fazla geldi bana,eğer enerji tasarruf modunu minimumdan maksimuma alırsanız ses de hatırı sayılır bir azalma oluyor.

Kumandası ele oturan kaliteli bir malzeme sergiliyor fakat aydınlatma ışığı yok karanlıkta kullanım sıkıntı ama en önemlisi de kumandayı sadece
    cihazın arkasından algılaması :( sağdan soldan ve önden kesinlikle algılamıyor cihaz IR gözünü arkaya koymuşlar ve illa ki görmesi gerekiyor ki
    bana göre büyük eksiklik.Yani bu cihazı alıp tavana monte ettiğinizi düşünün başınızın gerisinde ise kullanamazsınız.
    Cihazın üzerinde de ayrıca dokunmatik bir yapıda kontrol tuşları var dokunduğunuzda ilgili bölgede ki tuşlar aydınlanarak size kontrol izni veriyor.

Çok dikkatli bakılırsa görüntünün dışında yaklaşık 1 -2 cm lik bir ışık hüzmesi görülebiliyor. Muhtemelen keystone ayarı yapılması ile
    beraber oluşan bir ışık haresi diyebilirim.

Manuel bir zoom ayarı yok ama mercek kısmında focus ayarını yapabiliyorsunuz.
    Led lamba olmasından dolayı kumandasından anında kapatıp anında açabiliyorsunuz.Lamba soğuma ,ısınma bekleme derdi yok :)

30.000 saat lamba ömrü projeksiyon ile uzun saatler geçirenler için çok ideal görüntü kalitesi ise yüksek kontrasttan dolayı aşağıda
    örnek resimler koymaya çalıştım,gayet tatmin edici bir görüntü sunuyor,kaynak olarak olarak ps3 ve arada Pioneer avr kullanıldı.

Resimler çok amatörce tarafımdan iPhone 4S le çekildi elbette gözün gördüğü şekli yansıtmıyor bu resimler ayrıca hiç durdurmadan
    görüntü oynarken çekim yaptığımı da ayrıca belirtmek isterim.

PF80G nin en önemli özelliği bence MP kimliği usb dan takılı olan 1 TB lık smartdiski anında tanıdı ve üzerinde ki mkv ve m2ts dosyasını
    rahatlıkla takılmadan oynattı (o sırda elimde başka format yoktu deneyemedim) aynı şekilde resim ve sunum dosyalarını da ilgili
    menüden seçerek kullanabiliyorsunuz.

Üzerinde ki hoparlörlere göre ses çok şaşırtıcı, geniş büyük odalarda kullanılmadığı sürece ve cihaz sizden çok uzak değilse yeterli gelecektir.

Üzerinde ethernet portu var kablolu yada kablosuz internet üzerinden kendi yazılımını güncelleyebiliyor.
    Kablosuz deyince yakında tüm cihazlara gelecek olan miracast özelliği de çok ilginç, sahip olunan her türlü Miracast sertifikalı
    smart cihazrla resim ve görüntü aktarımı o sırada test edemesem de mümkün.

Bu cihaz boyutlarına göre büyük işler başarmış gibi gözükse de farkı fiyatı

2000$ gibi bir fiyatı var tercih edilir mi çok emin değilim. Takdir ve tercih sizlerin.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.

[simage]http://i1122.photobucket.com/albums/l529/astramastra/LG%20Prj/LG% 20PF80/16_zpscef82ca6.jpg[/simage]

• 2000 usd tr fiyati mi ? Y disinda daha ucuz du sanirim. 2000 dolar cok yuksek bir fiyat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnceleme için teşekkürler ama fiyatı çokmuş.
  • LG Hecto Laser TV Projektör

duyanlarınız vardır, CES 2013 fuarın da tanıtılmıştı,bende Türkiyeye gelen tek demo ürününü haftasonu yukarıda
    yazdığım LGPF80G ile birlikte test etme şansım oldu.Fikir vermesi açısından bir kaç foto çektim cep çekimleri
    görüldüğü üzere,ama şahsi fikrim bu maliyetlerin karşılığını verecek bir ürün olamamış henüz ,evet ışıklı ortamda
    100" bir ekranda izleme yapmak güzel ama yurtdışı fiyatı 10.000 $

Resimlerde de gözüktüğü üzere pasif 100" bir ekranı var pasif den kasıt pasif 3d anlaşılmasın yani özel bir yüzeye

sahip,herhangi bir güç veya görüntü kaynağına kablolu yada kablosuz bağlı değil.Bildiğiniz projeksiyon perdesi
    gibi düşünebilirsiniz ama projeksiyondan belirli bir açıdan gelen görüntüyü dik olarak izleyiciye ulaştıran bir
    yapısı var.

Kalibrasyon ayarı çok kötü,görseniz hak verirsiniz. projeksiyon 50-55 cm mesafede konumlandırılıyor ve keystone
    ile ayar yapıyorsunuz çok ilginç bir ayarlama tekniği var keşke videoya çekseydim hak verirdiniz.O nedenle
    bu ayarı bu şekil yapınca full hd görüntüyü kusursuz oynatması aslında beklenemez. Aslında review lere bakıncada
    bu anlaşılıyor.

Hecto ,1080p çözünürlüğün yanında 1.000.000:1 dinamik kontrast oranı native kontrast hakkında bilgi yok,ve 25.000 saat
    ömre sahip ampül gibi özellikler sunuyor. Normal kumandanın yanında LG Magic Remote denilen samsung tv ler de de vardı
    ayrı bir kumanda ile geliyor (Resimlerde var)

usb girişleri,3 HDMI giriş,RS232 port ve ses giriş çıkış portları mevcut.

Cihaz açıldığında sürgülü sistem yapmışlar merceğin olduğu kısım otomatik açılıyor
    ayrıca gözlere zarar vermesin diye merceğin sağ ve sol yanında sensörleri var herhangi bir şey algıladığı zaman ışığı kesiyor.

]

• Serdar super olmus bende bu hecto laser i cok merak ediyordum ozellikle de ekranini ...keske ekrani ayri satsalar da alsak... bu arada projektor ekrandan olmasibgerkenden daha asagiya koyulursa keystone sart oluyor. Benim bildigim standart ayarlari ekrandan 45 cm onde ve 15 cm altta olmasi ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    Serdar emeğine sağlık. LG nin de hakkını vermişsin maşallah.
  • teşekkürler arkadaşlar bizim kide böyle bir hobi işte.
  • henüz demo etme şansım olmasa da ,imkan olursa ilerleyen günlerde yaparız belki,
    LG nin mobil kullanımına yönelik yeni çıkardığı PG60G 2.5 saat ömürlü batarya
    kullanımı ile bir çok kişinin tercihi olacaktır,aynı zamanda bir media player olarakda
    kullanılabilen cihaz gayet taşınabilir kompakt bir projeksiyon üretmiş LG.
    ortalama 900$ lar civarında satışta cihaz.

PG60G nin özelliklerini kendim demo etmediğim için uzun uzun yazmayacağım.

SDN den Özgür Çetinin yazısını paylaşıyorum.

LG'nin taşınabilir projeksiyon cihazı LG PG60G inceleme konuğumuz oldu.

Son yıllarda evde sinema keyfi ve kurumsal çalışmalar dendiğinde akla ilk olarak projeksiyon cihazları geliyor. Bu ürünler gelişen teknoloji ile beraber giderek küçüldü ve özelliklerini de artırdı.
    Bu alanda üretim yapan markalardan biri olan LG'nin birçok projeksiyon modeli buluyor. Bunlardan biri olan PG60G, mobil kullanım için tasarlanmış bir ürün. Gerek özellikleri, gerekse beraberinde verilen aksesuarları ile mobil vurgusunun altını çizen cihaz, bu tip beklentileri olanları mutlu ediyor.

DLP teknoloji

DLP teknolojisini kullanan projeksiyon cihazı gerçekten de küçük bir şekilde tasarlanmış. Kutusundan çıkan özel çantası ile her yere taşınabilen cihazın bütün aksesuarları da bu çantaya sığıyor. Parlaklığı 500 Ansi Lümen olan projeksiyon cihazı, USB ve HDMI gibi bağlantılara sahip.

Wi-Di

Kablosuz görüntü aktarma teknolojisi olan Wi-Di yardımı ile bu desteği sahip dizüstü bilgisayarların ekran görüntüsü kablosuz olarak projeksiyon cihazına aktarılabiliyor. Özellikle sunum ve benzeri durumlar için faydalı bir özellik.

MiraCast desteği

Wi-Di teknolojisinin bir ileri sürümü olan MiraCast desteği de sunan projeksiyon cihazı, bu özelliği bulunan mobil cihazlarla iletişim kurabiliyor.

USB desteği

LG projeksiyon cihazlarının en önemli özelliklerinden biri de USB desteği. Bu sayede projeksiyon cihazı aynen bir medya oynatıcı gibi davranıyor: USB disk ya da belleklerdeki fotoğraf, video ve müzik dosyalarını oynatabiliyor. Ayrıca DivX formatındaki film dosyalarının altyazılarına da (Türkçe dil desteği de var) destek veriyor. Bu sayede cihaz tek başına bir medya çalar haline geliyor.

Harici pil

Ürünün kutusundan çıkan harici bir pil aksesuarı (ki aynı zamanda stand da oluyor) bulunuyor. Bu aksesuar ile cihazı elektriğin olmadığı ortamlarda 2.5 saate kadar kullanabiliyorsunuz. Güzel ve benzer ürünlerde görmediğimiz bir özellik.

Küçük boyutlarıyla taşınabilir bir projeksiyon cihazı olan LG PG60G, türünün başarılı bir örneği.

Teknik Özellikler Çözünürlük: 1280x800 piksel
    Konstrast oranı: 10.000:1
    Parlaklık: 500 Ansi lümen
    Lamba ömrü: 30.000 saat
    Tür: DLP
    Ek özellik: USB üzerinden film, müzik, fotoğraf ve Office dosyalarını oynatabilme, Wi-Di ve MiraCast desteği, taşıma çantası
    Pil ile çalışabilme: 2.5 saat
    Ağırlık: 550 gram

• Lg tvleri çok seviyorum ucuz ve kaliteli gerçekten projeksiyonlarıda kalitelidir fakat kendime uygun olan bir projeksiyonu yok şuan yada bana denk gelmedi
  • herschell H kullanıcısına yanıt
    kendime uygun derken kriterleriniz nedir ?
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    şöyle anlatayım full hd 3d lümen gücü 2500-3000 arası en az 30 bin-40 bin arası kontrastı olan 3.500 tl fiyatı geçmeyecek bir cihaz :)
    alacağım görüntü yada almak istediğim görüntü 270 ekran minimum bunabağlı olarak pikselleşme olmasınıda istemiyorum acıkcası
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Sayın astramastra,

LG pf80G projeksiyon cihazı DTS sesi optik çıkışa gönderebiliyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 24 Haziran 2014; 14:13:06 >
  • kayamtky K kullanıcısına yanıt
    sn @kayamtky ,cihaz DTS 'i bildiğiniz gibi destekliyor, ama optik kablo yapısı gereği zaten yeni nesil DTS HD MA yada TRUE HD yi desteklemez
    bağlayacağınız cihaz bir HD receiver sa Projeksiyon üzerinden HDMI1(ARC) olan girişi kullanıp,ilgili menüden ses ayarlarını yapmalısınız.
  • quote:

sn @kayamtky ,cihaz DTS 'i bildiğiniz gibi destekliyor, ama optik kablo yapısı gereği zaten yeni nesil DTS HD MA yada TRUE HD yi desteklemez
    bağlayacağınız cihaz bir HD receiver sa Projeksiyon üzerinden HDMI1(ARC) olan girişi kullanıp,ilgili menüden ses ayarlarını yapmalısınız.

Tamam, anladım.

Brişey daha,
    Ben bu cihazı salonun ortasına veya tavana koymak istemiyorum.
    2.5 metre mesafeden yan duvara sabitlemeyi düşünüyorum. Yani 2,5 metre den 180 cm genişliğin de görüntü alacağım. Sizce keystone yeterli düzeltmeyi yapabilir mi ?

Cevaplar için teşekkür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayamtky

quote:

Tamam, anladım.

Brişey daha,
    Ben bu cihazı salonun ortasına veya tavana koymak istemiyorum.
    2.5 metre mesafeden yan duvara sabitlemeyi düşünüyorum. Yani 2,5 metre den 180 cm genişliğin de görüntü alacağım. Sizce keystone yeterli düzeltmeyi yapabilir mi ?

Cevaplar için teşekkür.

Bu arada belirtmeyi unuttum. Yan duvarın perdeye olan uzaklığı 20 cm.

2.5 mt den 180 cm lik görüntü alırsınız onda sorun yok ama keystone 'u lens shift özelliği ile karıştırmayın,cihazda lens shift yok olsaydı söylediğinizi belirli ölçüler içerisinde yapabilirdiniz
    ama keystone sadece +/- 15 derecelik bir düzeltmeye izin veriyor PF80G de o nedenle istediğiniz görüntüyü elde edemeyebilirsiniz.
  • quote:

2.5 mt den 180 cm lik görüntü alırsınız onda sorun yok ama keystone 'u lens shift özelliği ile karıştırmayın,cihazda lens shift yok olsaydı söylediğinizi belirli ölçüler içerisinde yapabilirdiniz
    ama keystone sadece +/- 15 derecelik bir düzeltmeye izin veriyor PF80G de o nedenle istediğiniz görüntüyü elde edemeyebilirsiniz.

Tam olarak anlamadım.

yani cihaz da lens shift özelliği demi var ?

ve ben bu cihazı söylediğim şartlar da kurabilir miyim, yoksa eğri görüntümü alırım ?

bu arada cahilliğime verin, lens shift özelliği nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 24 Haziran 2014; 16:04:07 >
    hayır yok , keystone özelliğini ,lens shift yani lens kaydırma özelliği ile karıştırmayasınız diye söyledim. Lens kaydırma özelliği olsaydı yan duvardan karşı duvara görüntü belirli bir açıya kadar sorunsuz alırdınız
    ama keystone ile sadece 15 derecelik bir açı ile düzeltme yapar buda size yetmeyecektir.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.