Şimdi Ara

Toshiba'dan Nvidia Quadro K2100M grafik birimiyle hazırlanan yeni mobil iş istasyonu: Tecra W50

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Toshiba'dan Nvidia Quadro K2100M grafik birimiyle hazırlanan yeni mobil iş istasyonu: Tecra W50

Gittiği her ortamda ya da durumda yüksek performansa ihtiyaç duyan kişiler için Toshiba tarafından hazırlanan yeni mobil iş istasyonu Tecra W50, teknik özellikleri ile birçok masaüstü sistem ile yarışabiliyor.

Windows 8 işletim sistemi üzerine kurulan Tecra W50 dizüstü bilgisayar modeli, teknik olarak 15.6-inç 1920 x 1080 piksel yani Full HD ekran, Intel'in dördüncü jenerasyon Haswell Core i7-4800QM işlemcisi, 32GB'a kadar arttırılabilir RAM miktarı, oldukça yüksek performans sağlayabilen 2GB Nvidia Quadro K2100M grafik birimi ve maksimum 750GB 7,200RPM HDD ya da 512GB SSD depolama birimleri ile tercih edilebiliyor. 2.7KG ağırlığı sunduğu performans göz önüne alındığı zaman normal görülen Toshiba Tecra W50, üzerinde arka aydınlatmalı klavye, optik sürücü, parmak izi okuyucu, hafıza kartı okuyucu ve çift USB 3.0 ile HDMI portlarını taşıyor.

Toshiba'nın taşınabilir iş istasyonu Tecra W50, 1999$'dan başlayan fiyat etiketiyle 18 Ekim tarihinde satışa çıkıyor.

Toshiba'dan Nvidia Quadro K2100M grafik birimiyle hazırlanan yeni mobil iş istasyonu: Tecra W50

• 1999 tl diye okumuştum :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Toshiba'lara oldum olası gıcık olmuşumdur. Genel'de Notebook kasaları kalın olmakla beraber emsallerine göre en az %20 pahalıya satmaya çalışırlar.

• tegra diye okudum
  • 1999 tl olsa yok satar :D
  • Yine Toshiba, yine rakip modellerden düşük özellik,yine daha pahalı fiyat...

• 2000$ = 4000 tl + 2000 tl vergi =6000 Tl

• bu toshibanın fiyatlandırma olayını anlamıyorum. her ürünü gereğinden fazla pahalı

• sanki tum is istasyonlari cihazlarin fiyatlarini biliyorsunuz da yorum yapiyorsunuz.

Normal kullanicilar icin tasarlanmis bir cihaz degil bu... ama kime laf anlatiyorum ki ben de :)))

he yauw he hee

• quote:

Orijinalden alıntı: bellair

bu toshibanın fiyatlandırma olayını anlamıyorum. her ürünü gereğinden fazla pahalı

sen hiç ateş böceği gördün mü evladım?

• Iyimis ekran karti biraz daha iyi olabilirmiş fiyata gore

• İş istasyonu genelde ev kullanıcısına hitap etmez. Ekran kartından tutun diğer bütün bileşenleri yoğun poligon ve dokular üzerine hesaplama yapan ağır programlar için tasarlanmıştır. Eğer iş yerinizde ve ya işiniz, Autocad, 3DS MAX, Photoshop vs. değilse bu alete zaten ihtiyacınız yok.
  • Dell m4600 mobile work station modeli 3500 $ birader. Buraya yazanlar kafa mi geçiyor, laf olsun diye mi yazıyor?

Harbi Zır cahil dolu forum.

• Bunlar özellikle tasarım çizim işine bakan meslek gruplarına has yapılmış bilgisayarlar ve pahalıdırlar herhangi bir markada bu sisteme sahip makinelerin 5000tl altına fiyat göstermesi ancak indirimle yada model eskidiğinde olur aslına bakarsanız 2000dolar fiyat bu fiyat endeksinde normal karşılanır.Bu konfigürasyona pahalı diyen arkadaşlar normal makinelerle bunları kıyaslamasınlar bu donanımların yüksek konfigürasyonları 20000tl üzeri satılıyor haberleri yok.Bunlar mimarlık ve mühendislik makineleri.Bildiğimiz oyun 5000tllik oyun makineleriyle kıyaslamayın.
  • laptopla oyun felan olmaz bu cihaz iş bilgisayarı olarak düşünülebilir

• K2000m li 256 ssdli i7 quad 3.nesil dell presicion m4700 iş istasyonunu tr fiyatının yaklaşık yarısına temin edebilirim ilgilenenlere duyrulur

• quote:

Orijinalden alıntı: Stanislas Xavier

Yine Toshiba, yine rakip modellerden düşük özellik,yine daha pahalı fiyat...

Bunun muadili hangi modelmiş merak ettim doğrusu.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Bunun muadillerinin fiyatının bunda farkı yok arkadaş bildiğimiz oyun leptoplarıyla kıyaslamaya kalkmış guadro ekran kartı bulunan makineler genelde pahalıdır.Dell procession,monster'in modelleri meselahttp://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?kat=6049&urn=458405&lang=tr-TR ekran kartı az daha iyi aynı ekran kartına sahip modeli var işlemcisi az daha güçlühttp://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?kat=6049&urn=458406&lang=tr-TRhttp://www.pcdepo.com/dell-precision-m4700-a-wsm47-009e-notebook-urun9677.html

• quote:

Orijinalden alıntı: bellair

bu toshibanın fiyatlandırma olayını anlamıyorum. her ürünü gereğinden fazla pahalı

Because it is Toshiba :)

1100 liraya exper de i5 işlemci gt635m ekran kartlı bilgisayar aldım. Toshiba ise o fiyata amd a4 ya da pentium satıyor.

Dayanıklılık diyeceğim ama kasaları çok kalın ve soğutmaları da yetersiz. Bu toshiba nın pc departmanı neyin kafasını yaşıyor anlamış değilim açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Bunlar özellikle tasarım çizim işine bakan meslek gruplarına has yapılmış bilgisayarlar ve pahalıdırlar herhangi bir markada bu sisteme sahip makinelerin 5000tl altına fiyat göstermesi ancak indirimle yada model eskidiğinde olur aslına bakarsanız 2000dolar fiyat bu fiyat endeksinde normal karşılanır.Bu konfigürasyona pahalı diyen arkadaşlar normal makinelerle bunları kıyaslamasınlar bu donanımların yüksek konfigürasyonları 20000tl üzeri satılıyor haberleri yok.Bunlar mimarlık ve mühendislik makineleri.Bildiğimiz oyun 5000tllik oyun makineleriyle kıyaslamayın.

Evet grafik tasarım modelleme için üretilmiş gpu kullanılıyor, ben zaten oyun için üretilmiş bilgisayarlarla ya da oyun oynamak için kıyaslamıyorum ama toshiba nın fiyat politikası hep böyle ve kalite olarak malesef geri kalıyor diğer üreticilerden. Kasaları ve soğutmaları çok kalitesiz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.