Şimdi Ara

Türk yapımı bulmaca oyunu Hungry Jelly'i denedik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Türk yapımı bulmaca oyunu Hungry Jelly'i denedik

Cenk Ebret ve Ethem Budak tarafından iOS platformu için geliştirilen "Hungry Jelly" adlı fizik tabanlı bulmaca oyununu denedik.

Bizleri şekerle beslenen sevimli bir yaratığın renkli dünyasına götüren Hungry Jelly, hikayesiyle ilk bakışta mobil oyun dünyasının fenomen oyunlarından Cut the Rope'u andırıyor. Hikayedeki bu benzerlik oynanış dinamiklerinde de karşımıza çıkıyor. Ancak, Hungry Jelly'deki kutular, çubuklar ve dinamitler gibi bulmaca unsurları oyunun kendi çizgisine sahip olduğunu kanıtlıyor.

Görsel anlamda mükemmeli vaat etmeyen yapım, iki boyutlu grafikleriyle tatmin edici bir deneyim sunuyor. Animasyonlar ise, görselliğe katkı konusunda pek de başarılı değil. Oyuncunun karakterle özdeşleşmesini kolaylaştıran sinematiklerin olmayışı da  Hungry Jelly'nin eksiklikleri arasında yer alıyor.

Hunry Jelly'nin müzikleri kulağa hoş gelen ritmik özelliklere sahip olsa da, çeşitlilik konusundaki sıkıtılar bir süre sonra tekrar eden tınılar duymanıza neden oluyor. Hungry Jelly'nin ses efektleri ise, tatmin edici bir deneyim sunuyor. Ancak, etkileşime geçtiğimiz kimi nesnelerin bu efektlerden yoksun oluşu oyunun en büyük eksileri arasında yer alıyor. Tıklama ve kaydırma gibi hareketlerden oluşan bir kontrol şemasına sahip olan Hungry Jelly'nin kontrolleri ise, oldukça başarılı.

Toplamda 5 farklı bölümün yer aldığı oyunda 50 seviye bulunuyor. Bölüm ve seviye sayısı ilerleyen dönemlerdeki güncellemelerle artacak olsa da, seviyelerde şu an için yaratıcı tasarımlar bulunmuyor. Bu arada oyunun Türkçe dil desteğine sahip olduğunu da belirtelim. Kısa bir süreliğine 1.79 TL'den mobil oyuncularla buluşacak olan Hungry Jelly'e aşağıdaki Appstore bağlantısı üzerinden erişebilirsiniz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Bazıları gibi Türkçe koymamazlık etmemiş, helal olsun, umarım bunun gibi veya daha özgün Türk yapımı oyunları daha sıklıkla görebiliriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Made in Turkey
  • Fena gozukmuyor!
  • Işık var
  • Geliştiricilere teşekkürler ve başarılar da...
    Paralı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi iş
  • Türkçe yaptıklarından dolayı tebrik ediyorum.
  • Çokgelişmesi lazım.. cut the rope un kötü bi taklidi şimdilik

• play stora neden koymuyorlar? çünkü dandroid bir sistem . Not: android kullanıcısıyım.

• paralı olmasaymış iyiymiş
  • Contra yı hatırladım bi an :S

• Contra yı hatırladım bi an :S

• Allah belanı versin android.

• İnsan mutlu oluyor.
  • Keşke oyunun adı aç lokum olsaydı :D

• angry bird oyunundan esinlenme gibi geldi bana ama her usta mutlaka çırakken ustasından bir şeyler kapmıştır.

• Güzelmiş destekliyoruz

• Beyler Allah'ını seven bana intro müziğini söylesin.Teee aylar önce çok severek izlediğim bir ferrede ki intro müzikle aynı.O zamanlar da yana döne müziği aradım ama bilindik bir müzik değildir diye vazgeçtim.
    Kısmet bugüneymiş.Müziğin adını bilen biri youtubeda ki videonun altına yazsa bile olur.
    Şimdiden çok teşekkür ederim verecek kişiye ya da kişilere.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Beyler Allah'ını seven bana intro müziğini söylesin.Teee aylar önce çok severek izlediğim bir ferrede ki intro müzikle aynı.O zamanlar da yana döne müziği aradım ama bilindik bir müzik değildir diye vazgeçtim.
    Kısmet bugüneymiş.Müziğin adını bilen biri youtubeda ki videonun altına yazsa bile olur.
    Şimdiden çok teşekkür ederim verecek kişiye ya da kişilere.

Shazam ın dediğine göre 2nd Try - Supergarage

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.