- x
Dolandırıldım. Ne yapmalıyım?
25 Cevap666 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

50 Mesaj
7 Ekim 2013; 9:16:06 

Arkadaşlar merhaba,

Elimde 1 adet 32GB iphone 5S vardı. Bunu satarken dolandırıldım.
Nasıl oldu bilmiyorum bu kadar dikkatsiz değildim kendime inanamıyorum ama olan oldu. Olay Cuma akşam 21.30 civarında oldu.

Sonuç itibari ile elimde 1200$ sahte para (12*100) ve 2 adet telefon numarası var. Bu numaralar şu anda tabiki de kapalı.
1 tane Erhan adında bir isim var ama muhtemelen o da yalandır.

Telefon Amerikadan gelmişti ve pasaporta kayıt edilmemişti.
Faturası vardı ancak onu da verdim.

Polise henüz gitmedim. Bugün gitmeyi düşünüyorum. Ama elimde kanıt olabilecek hiçbirşey yok. Telefonun imei numarası var o kadar. Telefonu yurtdışından aldım diye polis bana yasadışı iş yaptın der mi?

Alışverişi metrobüs-uzunçayır durağının çıkışında yaptık. Güvenlik kamerası da yok orda sanırım.

Durum bu. Fikir ve ne yapmam gerektiği yönündeki yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinafro -- 7 Ekim 2013; 9:17:18 >

daima doğru ol!

1923 Mesaj
7 Ekim 2013; 10:59:07 

buraya yazana kadar karakola gitseydin ya

HP Helios Z820 - Nvidia Quadro 6000 - HP ZR30w - 3D connexion Space Navigator
Dell Precision M6700
Iphone 5 - Blackcurse 9900 - HTC windowsphone
Giant Roam 1

1354 Mesaj
7 Ekim 2013; 11:02:20 

ne olursa olsun git karakola anlat elbet bulurlar 1200$ dolandırılmışsın fakat 600 dolara aldığın şeyi 1200 e satmakta ayrı bişey düşünmen lazımdı bi kıllık olabilirmi diye

The whisper in my mind
BF4: arL58

85 Mesaj
7 Ekim 2013; 11:21:32 

"Oh canıma değsin iyi olmuş milleti kazıklamak neymiş gör bakalım" Demek isterdim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

50 Mesaj
7 Ekim 2013; 11:33:44 

Arkadaşlar kim 600$ a aldı? Bilip bilmeden neden yorum yapıyorsunuz? İnsan gibi sordum insan gibi yorum yapabilirsiniz.

32gb 5s amerikada 820$. Bana bu telefonu getiren arkadaş 2200TL ye getirdi. Ben bunun üzerinden biraz kar etmek istedim.

Herkesi gidip direk alabiliyor diye düşünmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

daima doğru ol!

529 Mesaj
7 Ekim 2013; 11:36:33 

uzunçayır mı dedin bende 4s satıyodum bir ara sahibinden biri mesaj atmıştı akşam uzunçayıra gelirsen alırım diye bende orası bana çok uzak mecidiyeköy de buluşalım demiştim oda yok uzunçayırdan başka yer olmaz diye belki de aynı dolandırıcı..

Bu mesajda bahsedilenler: sinafro

534 Mesaj
7 Ekim 2013; 12:14:56 

Polise gitsen nolacak ki elden satmışsın zaten ancak telefonum çalındı dersin bulurlarsa bulurlar

4190 Mesaj
7 Ekim 2013; 12:23:41 

Git polise elindeki sahte dolarları göster , telefon sattım bunları verdiler de telefon numaralarını da ver , polis senin telefonu nerden getirdiğine karışmaz ki zaten kaçak ta değil telefon...

Golf tsi dsg 140hp
Polo 6N 1.6 75 hp

31 Mesaj
7 Ekim 2013; 12:36:19 

Polise gitsende pek birşey olmaz buluruz diyorlar uğraşmıyorlar bile...

1745 Mesaj
7 Ekim 2013; 13:45:16 

IMEI numarası varmış korkma yakın zamanda bulunur, karakola gidiyorsun onlar da seni savcılığa yönlendirecekler.
Fakat telefonun sana ait olduğunu nasıl ispatlarsın orasını bilmiyorum. Faturanın ibrazı belki bir işe yarayabilirdi ama .. o kısmı bilemiyorum.
Yurtdışından kaçak mal getirtmemişsin merak etme o konuda sıkıntı olmaz.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3349 Mesaj
7 Ekim 2013; 13:49:59 

Farklı bir numara ile yeniden ilan koy ve bekle bence sazanı fiyatıda çok düşürme herkes aramasın...
Aynı kişi gelicektir diye düşünüyorum.....
Polisede gitmeyi unutma.

Yanlayamayan Bmw.............

4099 Mesaj
7 Ekim 2013; 13:53:58 

Kesinlikle karakola başvur saçmalama ! Arkadaşım getirdi telefonu dersin sen toptan ithalat yapmıyorsun ki suç olsun 1 adet telefon getirtmişsin. Bu adamlara CESARET vermeyin. Hakkınızı arayın !

Intel® Core™ i7-4700MQ - 16 GB 1600 Mhz - 4 GB 256 bit GTX780M

Sakın TIKLAMA !

681 Mesaj
7 Ekim 2013; 14:00:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Psikotrex

Kesinlikle karakola başvur saçmalama ! Arkadaşım getirdi telefonu dersin sen toptan ithalat yapmıyorsun ki suç olsun 1 adet telefon getirtmişsin. Bu adamlara CESARET vermeyin. Hakkınızı arayın !

+1

PS4 PSN:CommanderTurkish

51 Mesaj
7 Ekim 2013; 14:03:51 

Üzerine 1 bardak soğuk su içmelisin.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Ekim 2013; 14:03:52 

quote:

Orijinalden alıntı: mert107

Farklı bir numara ile yeniden ilan koy ve bekle bence sazanı fiyatıda çok düşürme herkes aramasın...
Aynı kişi gelicektir diye düşünüyorum.....
Polisede gitmeyi unutma.

helal olsun çok iyi fikir valla

2823 Mesaj
7 Ekim 2013; 14:41:25 

Apple faturayı otomatik mail atar. Arkadaşından iste.
Ve aslında Appleda ön sipariş zor değil. Her sene gider alırım

Intel Core i7 3770K @4.7GHz(Satıldı) - MSI Z77M-G45(Satıldı) - Sapphire HD 7970 Referance (GHz Edition Bios) - G.Skill Sniper CL9 1600 MHz 4x4GB - Corsair AX850 - SilverStone Sugo SG09-ThermalRight Silver Arrow Extreme

1463 Mesaj
7 Ekim 2013; 15:37:38 

Bir an önce savcılığa gidip suç duyurusunda bulunmanı tavsiye ederim. Sahte para olayı olduğu için bunlar şebekenin elemanları olabilirler. Bunlar daha önce de başkalarını dolandırmışlardır. Savcılık mutlaka ilgilenir. Hiç vakit kaybetme...

3349 Mesaj
7 Ekim 2013; 22:48:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Alex

helal olsun çok iyi fikir valla

Sen dalganı geçe dur bu adamların meslek dolandırıcılık bu işi illaki yapacaklar.....
Şu anda kurban pazaları sahte para okutmak için en güzel ortam ayrıca...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Ekim 2013; 22:51:11 

quote:

Orijinalden alıntı: mert107

Sen dalganı geçe dur bu adamların meslek dolandırıcılık bu işi illaki yapacaklar.....
Şu anda kurban pazaları sahte para okutmak için en güzel ortam ayrıca...

ciddi olarak demiştim

3349 Mesaj
7 Ekim 2013; 22:53:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Alex

ciddi olarak demiştim

O zaman kusura bakma iyi forumlar..

61 Mesaj
8 Ekim 2013; 0:51:18 

Giden gitti sen ondan ümidini kes dostum.. O elindeki sahte dolarların senın olmadıgı nereden malum ? Elinde bi belge yok fatura yok telefonun senın oldugu nereden belli ?

Bu soruları ben sormam ama karakoldakiler soracak yani...

2664 Mesaj
8 Ekim 2013; 0:53:27 

Geçmiş olsun, bir bardak soğuk su için. Para işlemini bankamatikten halletseydiniz keşke.

87 Mesaj
8 Ekim 2013; 1:17:03 

polise git anlat durumu parayada yuz kişi ellemesin parmak izi için fazladan yormayın polisi senin telefonun peşine değilde asıl sahte para izini süreceklerinden emin olabilirsin tl ve dolar konusunda cok hassaslar nedense bu sırada tel geri donerse ne ala ama arkadasların dediği gibi bi bardak su iç polis için adamı tarif etmeni isteyeceklerdir robot resim vs ama parmak izinden yakayı ele verirler ama senin teli coktan satmıslardır alan adamdan alamazsın pasaporta kayıt ettirildikten sonra ben ona yurt dısından getirttim vs ayagına yatarlar acele polise git baskasının canı yanmasın ...

899 Mesaj
8 Ekim 2013; 1:29:40 

Sahte parayı nasıl anlamadın ona şaşırıyorum.

LORD OF THE RINGS STORE

139 Mesaj
8 Ekim 2013; 1:59:14 

Farklı bir hesaptan i 2000 küsür liralık bi cihaz ilanı ver yine.Sanki gerçek ilanmış gibi baya detaylı olsun forumdan birinin verdiği ilanlardan resim al oraya koy.(izin alarak tabi,bi sakıncası yok gerçi...)

Bu Allah'sız köpek senin verdiğin bu ilandaki yeni numarayı muhtemelen 1 hafta içinde yine arar.Adam günlük 2000 tl kâr yapıyordur bu şekilde belki de.Neyse.Seni aradıktan sonra uzunçayır falan diye tutturursa başta ısrar et başka yerde olsun orası bana uzak falan diye.Yani her türlü rolünü iyi yap.Hatta mümkünse senin yerine bi kardeşin , arkadaşın falan konuşsun ki adam anlamasın.Sonra o arkadaşını görüşmeye yollarsın , sen de 9-10 arkadaşınla uzaktan izlersiniz bunları 3erli gruplar halinde.görüşürken adam yalandan telefonu inceleyecektir , o sırada basıcaksınız alıcaksınız adamı.10 kişi gidilir ne olur ne olmaz belki dolandırıcının da 2-3 köpeği vardır arkada.Bu numarayı bi dene derim.Ararsa ne ala , aramazsa yapacak bişey yok.

Tabi sen yine karakola git , üstüne de bu numarayı dene ama.Tabi adam ararsa , ki bence %50 arar.

11885 Mesaj
8 Ekim 2013; 2:08:32 

Ava giden avlanir

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı Özel » Dolandırıldım. Ne yapmalıyım?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391