Şimdi Ara

Origin PC, ürünlerinde AMD ekran kartlarına yer vermeyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
1
Favori
1.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Origin PC, ürünlerinde AMD ekran kartlarına yer vermeyecek

Kişiselleştirilmiş PC satışı konusunda önde gelen firmalardan birisi olan Origin PC, ekran kartı konusunda önemli bir karar aldığını duyurdu.

Firma birkaç sebebe dayanarak artık sistemlerinde AMD tabanlı ekran kartlarına yer vermeyeceğini, bunun yerine NVIDIA ürünlerini sunmaya devam edeceğini açıkladı. Bu sebepler arasında stabilite problemleri, aşırı ısınma, hem masaüstü hem mobil grafik kartlarında sürücü desteğinin geç gelmesi ve performans problemleri yer alıyor.

Origin PC tepe yöneticisi Kevin Wasielewski, 15 yıla dayanan tecrübeleri neticesinde NVIDIA grafik kartlarının en iyi oyun tecrübesini sunduğunu düşündüklerini açıkladı.

AMD'nin Hawaii'de yeni nesil ekran kartlarını duyurmasının hemen ardından gündeme gelen bu karar, oldukça dikkat çekici bulunuyor. Origin PC, NVIDIA haricinde Intel grafik birimlerine de sistemlerinde yer veriyor. 

• Yöntemi ve üslubu çok alçakça buldum.

• Şimdi gel de "yav he he" deme

• Bende geçmişte; AMD (ATI zamanında) ekran kartı kullanmıştım.Stabilite, sıcaklık vs. konusunda bir sorunu yoktu.Ama; sürücü problemleri vs. mevcuttu.Bence yaptıkları tespitler çok yerinde olmuş.Şu an birçok kullanıcının başettiği problemleri sıralamışlar.Tabiki, bunlarda biriktikçe firmanın forsunu insanların gözünde kaybettiriyor.AMD yinede çok güzel ekran kartlarına sahip ve bir o kadarda güzel ekran kartı üreten bir firma ama; şu sürücü sorunları vs. artık aşmaları lazım.
  • Yalnız bu kaynak intelci degilmiydi?? Tomshardware?? Yani Hawaii de çıkınca kasıtlı böyle birşey yapılmış olabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goenitz117 -- 6 Ekim 2013; 22:52:07 >
  • En sonunda nvidia ve intel tekel olsunda görelim bakalım ondan sonra pc'ciler pc satabiliyomu son kullanıcılar pc alabiliyo mu.

• Reklam kokan hareketler, ülkemizde esamesi olmayan bir firma, nvdia ve amd kullanıyoruz, Aman aman, farklar yok,, bütçenize bakıp alın.. Sanki başka üretici var...

• Kesınlıkle sacmalıktan baska bır sey degıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam destek o kadar da iyi değil ama zaten millet performansı için amd alıyor, performansı kötü demek yanlış bir tanım olmuş...
  • Hergün origin pc'den makina aldığım için bir üzüldüm bir üzüldüm ki sorma. Ailecek göz yaşı içindeyiz.

Çoğ da umrumdaydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd apu lara çok fazla yüklendi ekran kartı ve işlemci piyasasında çok geriye düştü yakalayamıyacak gibi diğer firmaları eğer apu tutarsa ben bir intel nvidia satın alması bekliyorum

• sistemin komple amd bunu diyen adam gelsin baksın buz dolabı gibi serin ve performanslıdır. reklamlara kanmayınız arkadaşlar. enayi ve aptal sanıyolar bizi sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate

Amd apu lara çok fazla yüklendi ekran kartı ve işlemci piyasasında çok geriye düştü yakalayamıyacak gibi diğer firmaları eğer apu tutarsa ben bir intel nvidia satın alması bekliyorum

ekran kartı da işlemci de şu an en f/p ürünleri sunmakta nerde gerisine düştü ? geriye düştüyse bf4 teki şu fx 8350 nin kendinden 3 kat pahalı eişlemcilerin hemen peşinde olmasını bana bi açıklasana ? devir amd devri 8 çekirdekli oyunlar çoğalmakta ve artık intel alana ben enayi gözü ila bakmaktayım şu tablodan sonra.

Origin PC, ürünlerinde AMD ekran kartlarına yer vermeyecek

Ayrıca ekran kartım da çoğu gtx 770 lere taş çıkartır arkadaşın gtx 770 ini geçiyorum çok rahatlıkla 1150-1700 overclocklanmış hd 7950 imle.

• Pc=personal computer, yani kişisel bilgisayar. Yazının başında anlatım bozukluğu var.

• (Origin PC) ilkkez duydum sanırım nvidia reklamı

• dikkat çekmeye çalışıyor adamlar. nvidia gibi ezikler.

• quote:

Orijinalden alıntı: THEKNIGHT

sistemin komple amd bunu diyen adam gelsin baksın buz dolabı gibi serin ve performanslıdır. reklamlara kanmayınız arkadaşlar. enayi ve aptal sanıyolar bizi sanırım.

Adam senin gibi 1 tane pc için konuşmuyor. Müşteriye giden sistemde problem yaşarsa ceremesini kendi çekecek. Git toplat bi pc en fazla 1 parçada sorun yaşa sonra koca firmalraa bilmiş bilmiş yorum yap.

thekinght

2600k da 8350 nin 3 katyı değil mi? Mesela listede olmayan 3770k ve 4770k da 8350 nin 3 katı değil mi? Mesela 8 çekridek destekli, adm destekli, şöyle amd teknolojisi var diye çıkan oyunda 3-47 senelik işlemciyle kafa kafaya gitmesi AMD nin başarısını gösteriyor değil mi? Üstelik rakibi işlemciler 4 çekirdek 8 izlekken.

Ayrıca şuraya bir bakın derim

http://www.pcworld.com/article/2052184/whats-behind-origin-pcs-decision-to-so-publicly-dump-amd-video-cards-.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataykoroglu -- 6 Ekim 2013; 23:18:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

Orijinalden alıntı: THEKNIGHT

sistemin komple amd bunu diyen adam gelsin baksın buz dolabı gibi serin ve performanslıdır. reklamlara kanmayınız arkadaşlar. enayi ve aptal sanıyolar bizi sanırım.

Adam senin gibi 1 tane pc için konuşmuyor. Müşteriye giden sistemde problem yaşarsa ceremesini kendi çekecek. Git toplat bi pc en fazla 1 parçada sorun yaşa sonra koca firmalraa bilmiş bilmiş yorum yap.

thekinght

2600k da 8350 nin 3 katyı değil mi? Mesela listede olmayan 3770k ve 4770k da 8350 nin 3 katı değil mi? Mesela 8 çekridek destekli, adm destekli, şöyle amd teknolojisi var diye çıkan oyunda 3-47 senelik işlemciyle kafa kafaya gitmesi AMD nin başarısını gösteriyor değil mi? Üstelik rakibi işlemciler 4 çekirdek 8 izlekken.

Ayrıca şuraya bir bakın derim

http://www.pcworld.com/article/2052184/whats-behind-origin-pcs-decision-to-so-publicly-dump-amd-video-cards-.html

2700k ile dediğin işlemciler oyunda aynı hemen hemen onun için test etme gereği duyulmamış. bu durumde tabiki de fx 8350

ayrıca verdiğin yazıyı özetlersem evet az da olsa amd deki sorunlar bi nebze daha fazla olabiliyor yazmışlar ama bu ürünleri çıkarmak için bi sebep değil başka bi iş var diyor ki bu da nvidia reklamı olduğu belli. ayrıca bi yorumcuda şunu demiş:

Let's not forget the millions of computers that had failing Nvidia video cards just a few years ago. That was so serious that computer manufacturers were forced to have recalls of the machines using those cards, despite Nvidia denying there was a problem. In the end, they had to lay hundreds of millions aside to cover the disputes.

geçen senelerde bi çok , hatta milyonlarca pc de sorunlu nvida kart oldu ve geri çağırılmak zorunda kaldı ürünler diyor. bu da işin rengini belli etmekte. yani sorunsuz firma yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEKNIGHT -- 6 Ekim 2013; 23:23:53 >

• amd çok kaliteli problem çıkmazz
  • Artık donanım haberlerini BSC yapıyor sanıyordum. Aynı haberin daha detaylısı orda yer alıyor da...

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-AMDye_Origin_PC_Darbesi-42043.htm

Demek arada DH'de de yayınlanıyor bu tip haberler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@U -- 6 Ekim 2013; 23:24:33 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.