Şimdi Ara

Sony, SteamOS platformunu takibe aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony, SteamOS platformunu takibe aldı

Valve'nin Mac veya PC üzerinden oyunlarınızı harici ekranlara aktararak buradan devam etmenizi sağlayan Linux tabanlı işletim sistemi SteamOS, son kullanıcıya ve işletmelere ücretsiz olarak sağlanacak.

Valve'nin duyurusundan sonra Microsoft, Valve'nin çok etkileyici bir firma olduğunu, SteamOS ve Steam Machines girişimlerini yakından takip edeceklerini açıklamıştı.

Sony İngiltere başkanı Fergal Gara da bir açıklama yaparak Steam Machines girişiminin konsollara bir tehdit olabileceğini ve diğer rakipleri gibi SteamOS üzerinden gözlerini ayırmayacaklarını  dile getirdi.

SteamOS platformunun Microsoft ve Sony'nin açıkladığı gibi konsollara bir darbe vurup vurmayacağını zaman gösterecek. Ancak SteamOS'nin ilk örneklerinden birisi olarak gösterilen AMD ekran kartlı Xi3 Piston sistemi, 1000$ fiyat etiketi ile piyasaya çıkacak ve fiyat konusunda şimdilik konsolları zorlayacak gibi görünmüyor. 

• Steam bu işi doğru yaparsa konsol devri biter. Sony ve Microsoft oyun dünyasında donanım işinde çıkar, yazılım işine girer. Steam büyük işler peşinde. Linux'un tüm nimetlerini kullanıp, kullanıcı dostu bir arayüzle gelirse neden olmasın.

Sony ve Microsoft zaten donanım işinde zarar edip oyunlarla o açığı kapatıyordu. Steam zaten oturmuş. Yapmak istedikleri donanım işinde bir standart getirip günümüzde bilgisayar oyunlarında ki sorunları aza indirmek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alper#

Steam bu işi doğru yaparsa konsol devri biter. Sony ve Microsoft oyun dünyasında donanım işinde çıkar, yazılım işine girer. Steam büyük işler peşinde. Linuxun tüm nimetlerini kullanıp, kullanıcı dostu bir arayüzle gelirse neden olmasın.Sony ve Microsoft zaten donanım işinde zarar edip oyunlarla o açığı kapatıyordu. Steam zaten oturmuş. Yapmak istedikleri donanım işinde bir standart getirip günümüzde bilgisayar oyunlarında ki sorunları aza indirmek.

PC degilde Windows´un devri biter demek istedin heralde .
    konsolar biterse o güzelim oyun devrinide kapatacaksin.
    aklinizmi almiyor ?,yine ayni pc toplayacaksin günü geldimi birsey degismeyecek.
    yada o kutucuga mini Pc´nin gücü yetmedimi stream edeceksin masa üstünden . kapali kutu olacagi kesin onunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mementopolis -- 7 Ekim 2013; 0:20:46 >

• Hiç bi şey olmaz 5-10 sene daha.
  • Uzun vadede bir şey beklemiyorum ben. Bu tarz teknolojiler artık abartı geliyor bana. Ne bileyim yok ps salonda olsun , oturma odasında da oynayabil falan çok tavan yapmış gereksinimler.
  • O fiyatı düşürüp 600-700 dolar yapsalar süper olur.
    Bu arada o piston pcde amd nin hangi ekran kartı kullanılmış?
  • ÇÖP

• sony x86 mimarisi ve linux çekirdeğine hiç olmadığı kadar yakınlaşmış bir durumda !
    Steam OS un büyük bir ihtimale steamın nvidia ile geliştiridiği platform
    ortak benzerlikleri açısından sony ve steam'ı ortak hedef ve menfaatler noktasında karşılıklı ciddi 2 rakip olabileceği söz konusu olabilir ! zaten asıl rekabeti aynı oyunların piyasaya çıkma süreci açısından
    rekabet oluşuyor olsada ! Steam OS bir bakıma PC temelli bir konsol olacağı için
    sony açısında Xbox tan daha dişli bir rakip olabilir ! ve sony'de bunun farkına varmış durumda !

• bu arada unutmamak gerekir ki bir firmanın başarısı piyasada var olduğu süre ve bu süre içinde yapabildiği kar oranı ile hesaplanır !

sony playstation1 1994 yılında piyasaya girdiği günden beri elde ettiği kar oranı ile

steam 2003 yılında piyasaya girdiği günden beri elde ettiği kar oranı karşılaştırılmasında yarar var ! :)

• bunu yazılım olarak çıkarıp benim kendi bilgisayarıma hiçbi yazılımsal sorun yaşamadan yükleyip çalıştırmamı sağlasınlar olay orda kopar.esas makinamda sadece oyun oynadığımı düşünürsek windowsla hiçbi işim kalmaz.zaten oyunlarıda kampanya vs uygun alıyorum.steam kopup gidebilir...

• Microsoft'un Linux için de Office sürümleri çıkarmak zorunda kalacağı günleri dört gözle bekliyorum.

• PS4 ile hiçkimse baş edemez. Adamlar 2007'den beri uğraştı, fiyat kalite, erken hamleleri, siparişleri olsun öndeler. Microsoft'un feleği şaştı, diğer firmalar 1000 dolar fiyatlarla daha baştan kaybederler.

Sony Gabe Newell'i kuzu kuzu konferasına çıkartmıştı, isterse yine çıkartır. 10 senede bir oyununu çıkartamayan adamla uğraşmak istemedi.

• Sony ve Microsoft o kadar övmüşler ama ben abartılacak bişey görmedim.

• quote:

Steam bu işi doğru yaparsa konsol devri biter. Sony ve Microsoft oyun dünyasında donanım işinde çıkar, yazılım işine girer. Steam büyük işler peşinde. Linux'un tüm nimetlerini kullanıp, kullanıcı dostu bir arayüzle gelirse neden olmasın.

Sony ve Microsoft zaten donanım işinde zarar edip oyunlarla o açığı kapatıyordu. Steam zaten oturmuş. Yapmak istedikleri donanım işinde bir standart getirip günümüzde bilgisayar oyunlarında ki sorunları aza indirmek.

Rekabet iyidir, biz oyunculara her zaman yarar.Hiçbiri de bitmez.Bitmesini istemem.Hatta daha fazlası olsun, rekabet ortamı daha da kızışsın.Tekele kaldı mı, steammiş, valveymiş,sonymiş, microrsoftmuş, kimseninin gözünün yaşına bakmazlar.O yüzden birinin bitmesini istemek tamami ile yanlıştır.

• quote:

Steam bu işi doğru yaparsa konsol devri biter. Sony ve Microsoft oyun dünyasında donanım işinde çıkar, yazılım işine girer. Steam büyük işler peşinde. Linuxun tüm nimetlerini kullanıp, kullanıcı dostu bir arayüzle gelirse neden olmasın.Sony ve Microsoft zaten donanım işinde zarar edip oyunlarla o açığı kapatıyordu. Steam zaten oturmuş. Yapmak istedikleri donanım işinde bir standart getirip günümüzde bilgisayar oyunlarında ki sorunları aza indirmek.

Steam'in eskisi kadar güçlü olduğunu düşünmüyorum.

• Takike almasına gerek yok, Playstation ilk çıktığı günden beri sürekli devrim gerçekleştiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

quote:

Steam bu işi doğru yaparsa konsol devri biter. Sony ve Microsoft oyun dünyasında donanım işinde çıkar, yazılım işine girer. Steam büyük işler peşinde. Linux'un tüm nimetlerini kullanıp, kullanıcı dostu bir arayüzle gelirse neden olmasın.

Rekabet iyidir, biz oyunculara her zaman yarar.Hiçbiri de bitmez.Bitmesini istemem.Hatta daha fazlası olsun, rekabet ortamı daha da kızışsın.Tekele kaldı mı, steammiş, valveymiş,sonymiş, microrsoftmuş, kimseninin gözünün yaşına bakmazlar.O yüzden birinin bitmesini istemek tamami ile yanlıştır.

Tekelin nasıl bela olduğunu özetlemiş, diğer konsol kullananlar gibi körükörüne muhalefet yapmıyor.
    MS konsol işinde yediği ekmek ne ki daha işin başında tekel modunda aldığın 1 oyunu tekrar tekrar satma derdinde eğer yapımcılardan destek görseydi, kimse oyuncuların takmazdı. bizde bööle işine gelirsederlerdi.

Pazarda çekişme olmalı ki kaliteli ürünler gelsin sende bunlara gereğinden fazla para ödeme, AMD kullanıcı dostu olarak bilinir dx11 destekli HD 5xxx serisini piyasa çıkardığında rakip yoktu, Nvidia hazır değildi ve HD 5xxx kartların fiyatları uçukdu..
    Ticarette rakip yoksa istediğin gibi at koştursun Steam multi platform oyunlarda belkide diğer oyun konsolda satılan aynı oyun ile aralarında yüksek fiyat farkı olmacak, exc. oyunu yine oynarsın, beklediğin her platforma çıkan oyunada konsol özgü yüksek fiyat çekemeyecekler. Yapımcının forum sayfasına girer "Steam Machine'de ucuz olan oyun sende neden pahalı" hesabını sorarsın

• pahalı

• quote:

Orijinalden alıntı: WoXeD

bunu yazılım olarak çıkarıp benim kendi bilgisayarıma hiçbi yazılımsal sorun yaşamadan yükleyip çalıştırmamı sağlasınlar olay orda kopar.esas makinamda sadece oyun oynadığımı düşünürsek windowsla hiçbi işim kalmaz.zaten oyunlarıda kampanya vs uygun alıyorum.steam kopup gidebilir...

Zaten tam da bu şekilde olmayacak mı steam os
    Bedava ve oyunculuk için tasarlanmış bir işletim sistemi, insanın nasıl ağzı sulanıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ps4 exc varken hiçbirşey bitmez ağır gelin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.