Şimdi Ara

BENZİNLİ VE DİZEL EN AZ YAKAN ARAÇLAR HANGİSİ ???? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
131.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sniper.hakan

sınır 40 m mi? al bakalım vw polo kaç metrede durmuş.arabam.com 42 m yazmış palio için

ona bakarsan getz lerin duruş mesafesi 39mt ve 1100 kg bu araç

ne alaka? 42 m küçük otomobiller için normal demek istedim.vw polo nerdeyse 43 m olucak

getz de 41 m de durmuş bu kaynağa göre.

http://www.auto-motor-und-sport.de/test_technik/vergleichstests/toyota_yaris_ford_fiesta_hyundai_getz_kurzer_prozess.105322.d_ams_vtest_techdat.htm

• işte

BENZİNLİ VE DİZEL EN AZ YAKAN ARAÇLAR HANGİSİ ????
  • mustafa bu ne böyle yaaaa
  • an bencili mersedes
    en cimrisi daha icat olmadı.........
  • quote:

Orjinalden alıntı: rdyzlk44

an bencili mersedes
    en cimrisi daha icat olmadı.........

• Arkadaşım bence o kadar para vermişken sedan bir araç al derim,Fiat Pailo Weekend 1.6,Pailo 1.3 MJ kullandım
    yerden yüksekliği,sürüş konforu,tasarımı v.s gerçekten fiyatına göre güzel fakat güvenlik konusunda yetersiz aynı zamanda bagaj ve arka koltukları çok dar bence, Punto kullandım fakat Grande Punto kullanmadım ona bişi diyemiycem,fakat Punto sürüş konforu konusunda yetersiz...!

Ben Seat derim ,ama marka bağımlılığı olarak anlaşılmasın,Seat bir VW dir,WV nin sağlamlığını,konforunu,donanımını... v.s Seat ta bulabilirsiniz ayrıca fiyat olarakta çok çok uygun..!

Fiyat Listesi
    Cordoba:
    http://www.seat.com.tr/icerik.asp?sub_menu_ID=0103000#Cordoba
    İbiza
    http://www.seat.com.tr/icerik.asp?sub_menu_ID=0103000#ibiza

Ama yok ben alman istemem diyorsanız Honda Civic ve Toyota Corolla da çok güzel araçlardır..!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salih* -- 27 Temmuz 2006; 13:21:24 >

• Motor hacmi düşük araç az yakar diye bir kaide yok aksine bence tam tersi cc düştükçe yakış miktarı artıyor örnek fiat siena 1.4 ile renault clio 1.4 16V 98 bg bu iki araç hem cinslerine göre çok yakıyor. renaultun hem cinsi renault clio 1.6 16v 1.4 1.6 dan fazla yakıyor. Siena nın hem cinsi ise yok çünkü 1.4 hiç bir araç 100 km de ort 11-13 lt yakmıyordur
  • Zaten ben Motor hacmi düşük araç az yakar demedim ki!
  • quote:

Orjinalden alıntı: borNEO

Motor hacmi düşük araç az yakar diye bir kaide yok aksine bence tam tersi cc düştükçe yakış miktarı artıyor örnek fiat siena 1.4 ile renault clio 1.4 16V 98 bg bu iki araç hem cinslerine göre çok yakıyor. renaultun hem cinsi renault clio 1.6 16v 1.4 1.6 dan fazla yakıyor. Siena nın hem cinsi ise yok çünkü 1.4 hiç bir araç 100 km de ort 11-13 lt yakmıyordur

siena 1.4 ortalama 8.9 l yakıyor.11-13 nerden çıktı

http://arabam.milliyet.com.tr/testarsiv3.asp?page=6&rowid=20&yil=1999&pg=2

ayrıca siena nın motoru da ismi de değişti yeni 1.4 albea lar çok az yakıyor

aynı motoru kullanan g.punto .ortalama 6.3 l yakıyor.albea da 7 yaksın

http://arabam.milliyet.com.tr/testarsiv3.asp?page=6&rowid=606&yil=2006/03&pg=2

• Aracım 1.3 grande, 90 hp dizel 8.600 km'de. Klimayı kullanmadan 265 km yol yaptım, (arasıra dinlendim, hızlandığım da oldu ) yolculuk sonunda yol bilgisayarı ortalamsı 3.8 lt yi gösteriyordu.
  • benzinli en az yakan
    ------------------------------
    megane-1 1.6 16v 110 HP otomatik sakin kullanımda (90-110 km/h arası) 1000 km şehirlerarası yol yapabilir.

dizelde
    ------------
    corolla 1.4 d-4d M/M (otomatikleştirilmiş şanzıman)
    fabrika verisi yakıt ortalaması 4.9 lt/100km

quote:

Orjinalden alıntı: hakanemre34

BENZİNLİ VE DİZEL EN AZ YAKAN ARAÇLAR HANGİSİ ????

BU PAHALI YAKIT ŞARTLARINDA EN CİMRİ BENZİNLİ VE DİZEL ARAÇ HANGİSİ..???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 12 Ağustos 2007; 23:22:17 >
  • acu-men...sanırım ilki şu an ki araban ikinci ise almak istediğin...

1.5 dci 80 psnin ortalama tüketimi: 4.6 L/100km...

1.6 benzinliler arasında ise en az astra 1.6 115 ps: 5.2/100 km şehir dışı ( bu corolla 124 ps de 5.7 L/100 km)
  • evet öyle

quote:

Orjinalden alıntı: gorele2000

acu-men...sanırım ilki şu an ki araban ikinci ise almak istediğin...

1.5 dci 80 psnin ortalama tüketimi: 4.6 L/100km...

1.6 benzinliler arasında ise en az astra 1.6 115 ps: 5.2/100 km şehir dışı ( bu corolla 124 ps de 5.7 L/100 km)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

Orjinalden alıntı: altrea

Beni birçok tanıdığım kişi bu övgüvle söylediğiniz araçlardan satın aldı hiçbiri memnun olmadı.
    Palio Multijet için:
    1)yerden çok yüksek virajlarda güven vermiyor.
    2)Tır geçsin hopluyor.
    3)Direksiyon tepkisi yeterli değil
    4)Şehir içinde kullanıma uygun,şehirler arası sakin hız yapmadan kullanabileceğiniz bir araç.
    5)Şu ana volkswagen dışında dizel motorların genelini Fiat yapıyor.Kendi multijen adında satıyor opel CDTİ adı altında satıyor.Yani bu segmentteki araçların motorlarının hepsi aynı Comman Rail Turbo Dizel
    Motora söz yok.
    6)işçilik teknoloji iyideğil
    7)ABS li versiyonu 100km/saat hızda 43m 'de durdurabiliyor.Sınır 40m bunu unutmayalım.
    8)fiyatıda hiç fena değil 25.000YTL'den başlıyor.

BEN ALMANDAN VAZGEÇMEM GEÇEMEM GÜVENLİK BENİM İÇİN HERŞEYDİR.

senin tanıdıkların spor araba istiyor olmasın

1- yerden yüksek olması bizim yollar için avantaj.70 bg ekonomi için tasarlanan arabayla 120 ile viraja giricek değilim.

2-tır geçsin hopluyor ne demek.küçük araba bu.elbet rüzgardan etkilenir .ama abarttın gibi değil.buna emin olabilrsin.

3-direksiyon tepkisi belki de sınıfın en iyi otomobillerinden biri diyebilirim.elektro servo değil.eski sistem ve çok iyi

4-işçiliği de sınıfına göre gayet normal.bmw işçiliği mi bekliyorsun?

5-sınır 40 m mi? al bakalım vw polo kaç metrede durmuş.arabam.com 42 m yazmış palio için
    http://www.auto-motor-und-sport.de/test_technik/vergleichstests/fiat_punto_renault_clio_und_vw_polo_gerne_gross.95865.d_ams_vtest_techdat.htm

6-25 milyar liste fiyatı git bayiye indirimli fiyat al bir test et.

gecenlerde bi arkadasın palio multijet'ine binmiştik.. maalesef istanbul yoluna cıktık ve 110 civarı bi hızla cok hafif bi viraja (viraj bile denmez) girdik ama araba resmen bırakıcak gibi oldu.. fren konusunda da maalesef arabadakileri korkutan bi araba.. motoru ise turbo devreye girmeden resmen ölü ama turboyla birlikte cekiş kazanıyo (turboyla beraber yakıt sarfiyatı da artıyo haliyle). yerden cok yuksek olması aracın savurmasına neden oluyo ama bu fiyata yine iyi sayılır palio.. ben olsam almam ama kimseye de bişi diyemem tabi.. biraz dar, işçiliği yeterli değil ama fiyatına göre normal sayılır bunlar zaten..

sonucta üst sınıf bi araba değil palio ona gore degerlendirmek lazım

• benım araç getz.getz dizel.yakıtı da gayet ekonoımık.1 depoyu 115 ytl ıle fulledım.tam 1100 km uzun yol yaptım.
  • inanması zor ama seat cordoba 2004 1.4 16v sahibiydim bir zamanlar bir depo ile şehirlerarası 900km ye kadar yol yaptırırdı 45litre benzin alır. 5.vites dişlisi oranı çok iyi. şehir içi karmada 600-650km rahat görürdüki hiç yavaş otomobil kullanmma çünkü mondeo dan sonra bu aracı almıştım 100.000km ye dayandı ve tr de satılamaz kaygısı yüzünden sattık. şimdi mumla okadar az yakanı arıyorum.
  • GETZ 1,5 CRDİ VGT 1100 DEĞİL 1187 KG DİR BİLGİNİZE
  • Oldukça güzel bir konuymuş....bununla ilgili konular açılıp duruyor.

Hazırı varmış zaten
  • fbrika verlerine göre sanırım jazz ile colt lar biraz daha az yakıyor digerlerinin hepsi aynı fabrika verilerine bakın tabi motor hacimlerine göre de degerlendirmek gerekli , birde bazı arkadaşlar 100 km sunu yaktım diyor saşıyor kalıyorsun tabi şimdi sehir içi var sehir içi var fazla takılmadan alınan sehir içi yolda az yakarsınız bazen bir yakalanıyon ışıga yol bitmek bilmiyor buda sehir içi şimdi onun için fabrika verileri her seyi söylüyor diye düşünüyorum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.