Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
41.266
Cevap
306
Favori
2.350.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayrıca benzinli araç kışın daha erken ısıtır arabayı.
  • bende yılda ortalama 5-6 bin km yapan biri olarak dizel arabayı hiç düşünmedim senede 15 bin yapsaydım o zaman düşünürdüm
  • Fazla km yapmayacaklar icin dizel arac zaten gereksiz bence de.

Astra olsun da... :)

Yalniz bu 2016 modellerde Watts olmayacak diye biliyoruz, arac almadan bu konuyu bence netlestirin. Watts onemli bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi from_anatolia -- 12 Şubat 2016; 12:4:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 200ugececekaga kullanıcısına yanıt
    Bursa nilüfer :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mcakrep23 kullanıcısına yanıt
    Hocam gerçek veriler varken fabrika verisine neden bakıyorsunuz ki?

Kullanıma göre iki veriyi referans alabilirsin.

Sakin-perforrmanslı karışık benim 2500 km verim 5.4 litre.

Benzer kullanan benzinli arkadaşların 8 litre.

Daha tempolu kullanımda dizele 6 benzinliye 9 litre vererek yapın hesaplamayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebati06 -- 12 Şubat 2016; 13:34:43 >
  • sebati06 kullanıcısına yanıt
    Fabrika verileri dışında, kime göre neye göre alabilirim ki?
    Kullanım olayı ayrı, ben İzmir'de 0,35 Kuruş yaktırım.
    İstanbul'lu 0,40 Kuruş yaktırır, Konya'lı 0,25 kuruş yaktırır.
    Yani yakıt güzergah ve yol durumu konusu çok önemli.
    Mecburen fabrika verisi alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcakrep23 -- 12 Şubat 2016; 13:36:59 >
    Fabrika verisi aldiginiz surece evdeki hesabiniz carsiya uymaz, yanilirsiniz. Bu durum her arac icin gecerli.

Ben ankaradaki arkadaslarin verileriyle kendi verilerimk kullanim durumlarini da gozeterek yazdim.

Yine de konuyu takip edenler icin hesaplamayi yapayim;
    Kendi verim 5.4 litre x mazot 3.45 x 15.000 km = 2800 TL

Benzimli verisi 8.0litre x benzin 4.10 x 15.000 km = 4950 TL

100 bin km icin dizel 18600 TL
    100 bin km icin benzinli 33100 TL

Ikisi arasindaki fark, ayni donanim ve vites seceneginde indirimli hallere gore 10 bin lira.

Benzinlinin ve dizelin kendine gore avantajlari dezavantajlari var. herkes kendi tercihini bu parametreleri de dahil ederek yapmali tabi ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebati06 -- 12 Şubat 2016; 13:56:49 >
  • 1.4 turbo aracimla 3300 km ye geldim arac uuzn yolda normal kullanimda 6 litre yine sehir ici kullanimda 9 litre yakiyor.
    Uzun yolda sabit 100-110 la giderseniz 5.5 yakiyor ama ben 150 bg i arada hissederim derseniz 6 litre uzun yol verisidir.. alacak arkadaslar bu degerler gercek degerler katolog degeri degil iyi forumlar. Bu arada arabadan cok memnunum ozellikle sport modda performans muthis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorgoaxion -- 12 Şubat 2016; 14:19:59 >
  • gorgoaxion kullanıcısına yanıt
    2013 dizel toyota comfort extradan benzinli astra ya geçilirmi :) senede yirmibin km yaparken.... :))
  • vala ben yılda 25.000-30.000km yapacağım için dizeli seçtim özelikle yazın arabanın anası ağlayacak yıllık 10.000km filan yapıpta dizel alan kendine yazık etmiş
  • gorgoaxion kullanıcısına yanıt
    Bende j kasa 1.4t otomatik aldım 2014, bu verdiğin verilerle aynı hemen hemen yakıyor.

• Arkadaşlar 35 kişilik whatsapp astra k bilgi paylaşım grubumuza girmek isteyenler özel mesaj ile bana bilgilerini gönderebilirler.
  • Seprico kullanıcısına yanıt
    Evet arkadaşım. Aldığım ilk bir hafta bu sorunu yaşadım. Opel Türkiye ve Opal ile mahkemeye kadar yolumuz olduğunu söyledim. Araya pek çok insan girdi, fakat kitapçığı okursan çok sıcak ve çok soğuk havalarda farlarda buğulanma olabileceği ve farlarını bir süre yakarsan bunun gideceği yazılı. Bu noktaya kadar her şey iyi hoş. Fakat bir süre sonra kaybolmuyorsa? İşte benim sorunum burada başladı. Ve Opel Türkiye'den Gonca hanımla yaptığım ve Opal la ettiğim kavgaların sonucunda hiç bir şey değişmedi. Opel Türkiye ne yapsa beğenirsin? Tüketici Hakları Mahkemesine vereceğimi söylemiştim bu durumu ve ertesi gün Ankara'da Opal ve Reise bir yazı gitmiş. ( Ki o zamanlar geceleri -20'leri görüyorduk ) buğulanmanın normal olduğu ve leke olmadığı ve içeride gözle görülür büyüklükte su damlaları olmadığı taktirde değişim yapılmayacaktır dendi. Bu bizim şanssızlığımız yapabileceğimiz hiç bir şey yok. Her ne kadar görüşü engelleselerde "NORMAL" olduğunu söylüyor Opel Türkiye....

• from_anatolia kullanıcısına yanıt
    2016 modellerde watts yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: berkaycolk

Evet arkadaşım. Aldığım ilk bir hafta bu sorunu yaşadım. Opel Türkiye ve Opal ile mahkemeye kadar yolumuz olduğunu söyledim. Araya pek çok insan girdi, fakat kitapçığı okursan çok sıcak ve çok soğuk havalarda farlarda buğulanma olabileceği ve farlarını bir süre yakarsan bunun gideceği yazılı. Bu noktaya kadar her şey iyi hoş. Fakat bir süre sonra kaybolmuyorsa? İşte benim sorunum burada başladı. Ve Opel Türkiye'den Gonca hanımla yaptığım ve Opal la ettiğim kavgaların sonucunda hiç bir şey değişmedi. Opel Türkiye ne yapsa beğenirsin? Tüketici Hakları Mahkemesine vereceğimi söylemiştim bu durumu ve ertesi gün Ankara'da Opal ve Reise bir yazı gitmiş. ( Ki o zamanlar geceleri -20'leri görüyorduk ) buğulanmanın normal olduğu ve leke olmadığı ve içeride gözle görülür büyüklükte su damlaları olmadığı taktirde değişim yapılmayacaktır dendi. Bu bizim şanssızlığımız yapabileceğimiz hiç bir şey yok. Her ne kadar görüşü engelleselerde "NORMAL" olduğunu söylüyor Opel Türkiye....

Sağ arka stopta buhulanma vardı.Servise bunun normal olup olmadığını sordum.Normal olmadığını belirttiler.Birkaç fotoğraf çektiler ve 3 günde değişimi yapıldı.(Belirgin su damlacıkları oluşuyordu yıkamadan sonra)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ugcy U kullanıcısına yanıt
    1.6 turbo 200hp ve cdti 160hp versiyonlarında olacakmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Feraaaat F kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun
    Araç gelince foruma uğrayıp yorum yazarsan faydalı olur
    Kazasız sürüşler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam hiç boşa yorma kendini, Türkiye'de bu yaptığın hesabı mantıklı bulacak adam yok. Ben daha önce hem bu başlıkta hem başka markaların altında bu dediklerinizin söyledim, ortam sanal olmasa taşlayacaklardı beni yani o derece. Bırak hocam herkes dizel alsın napcan sen. Dizel delileri daha satarken dizeller şöyle kolay satılıyor, yok aradaki farkı aynen alıyorsun satarken falan diye de girecekler konuya. Selamlar.

• huso2000 H kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın bahsetmeyi unutmuşum. Evet arka farlarda benim de sorunum oldu. Ve değiştirdiler, onlara fotoğraf atmama ve gözleriyle görmemelerine rağmen. Ama daha sonra bunu tamamen müşteri memnuniyeti için yaptıklarını ve Opel Türkiye tarafından kesinlikle hoş karşılanmadığını söylediler. İşin komik tarafı arka stoplarımda yer yer hala buzlanma* oluyor. Evet yanlış yazmadım. Bildiğiniz farın içinde buz oluyor. Değişim yapıldıktan sonra bile. Ama bu ilerlediği zaman değişimin tabı kı de yapılacağı söylendi, lekelenme vs durumunda.
    1.0 otomatik dinamik gelecekmi varmı bilgisi olan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.