Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
41.265
Cevap
306
Favori
2.350.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eskemre

quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

quote:

Orijinalden alıntı: dtsaykopat

quote:

Orijinalden alıntı: ensaraydin

Benzin ile dizel araç tasarrufunu parası bol olan anlamaz..benzin ile dizel arası yüzde 50 fark eder..aylık 200 TL dizel yakiyorsan en az 400 TL benzin yakarsin. Senede en az 2400 kafadan fark var..aracı 5 ile 10 içinde çöplük yapmayacaksan güzel kullanirsan her turlu benzzinliden iyidir..

Benzinliyle dizel arasında 2 kat fark var diyen gelsin "anahtarına" aynı hızda gidelim test edelim. Sırf 10 bin tl önden bayıldın diye abartma. Dizel 6 lt yakıyorsa benzinli 7 yakıyor en fazla VW de.

1.6 benzinli aracım ile 100-120 km arası rahatlıkla 5-6 litreyi görebiliyorum, sanıyorlarki 170 km ile gidince dizel araç 6 litre yakıyor :)

umarim cevap olmustur

• quote:

Orijinalden alıntı: troy

quote:

quote:

quote:

quote:

Benzin ile dizel araç tasarrufunu parası bol olan anlamaz..benzin ile dizel arası yüzde 50 fark eder..aylık 200 TL dizel yakiyorsan en az 400 TL benzin yakarsin. Senede en az 2400 kafadan fark var..aracı 5 ile 10 içinde çöplük yapmayacaksan güzel kullanirsan her turlu benzzinliden iyidir..

Benzinliyle dizel arasında 2 kat fark var diyen gelsin "anahtarına" aynı hızda gidelim test edelim. Sırf 10 bin tl önden bayıldın diye abartma. Dizel 6 lt yakıyorsa benzinli 7 yakıyor en fazla VW de.

1.6 benzinli aracım ile 100-120 km arası rahatlıkla 5-6 litreyi görebiliyorum, sanıyorlarki 170 km ile gidince dizel araç 6 litre yakıyor :)

umarim cevap olmustur

Evet oldu mesela yokuş aşağı 1.6 olmasına ragmen 1 litre yakıyor aracım ☺ 1.3 olması çabası 1.0 benzinli ile ki yaşlarım ancak☺

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskemre -- 30 Kasım 2015; 15:50:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sebati06

Bu arada onca okumamın arasında erinmedim sizin için birkaç ülkedeki vergi sistemini inceledim. Buna göre Almanyada benzinli araçlar her 100 cc için 2, dizel araçlar her 100 cc için 9 euro vergi ödüyor. Bunun yanında co2 emisyonu da başka bir değişken olarak hesaplanıyor. Bu da dizel aleyhine ciddi bir fark yaratıyor. Yani dizel araç alanlar çok daha fazla vergi yüküyle yükümlendiriliyorlar.

Baktığım diğer ülkelerde motor hacmi ve co2 emisyonu ekseninde işleyen bir vergi sistemi var. Genelde bunlar artan oran ilkesiyle belirlenmiş vergiler. Yani araç fiyatı arttıkça ödenen verginin yüzde bazında oranı artıyor. Bu co2 salınımı ve motor hacmi için de geçerli. Tüm bu ülkelere baktığım zaman bir kez daha anladığım üzere dizele ayrıca bir negatif vergi sistemi getirilmediği veya dizel ile benzin fiyatları eşitlenmediği sürece Türkiye'de dizel araç sahibi olmanın çok daha mantıklı olduğu yönünde.

Hocam nasıl baktın allasen ya. Dizel her zaman benzinliden daha az CO2 salar ve o nedenle vergisi bunun uzerinden alınan yerlerde daha az vergi verir dizel. MTV bu bahsettigim vergi. Nereye dizel aleyhine oluyormuş oralardaki vergilendirme? Bal gibi dizel lehine.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

umarim cevap olmustur

Evet oldu mesela yokuş aşağı 1.6 olmasına ragmen 1 litre yakıyor aracım ☺ 1.3 olması çabası 1.0 benzinli ile ki yaşlarım ancak☺

ya bende eskisehirliyim bir gün babamin arabasiyla geleiyim 2.0 dizel arac chevrolet epica istersen yapalim gene test

edit: bursa yolunda yapariz istersen yukari sögüt önündeyim zaten bende

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi troy -- 30 Kasım 2015; 15:57:46 >

• ibrahim_crt07 İ kullanıcısına yanıt
    İç ambians ışığımı? 😀 Yalandan ön kolçakların altında konan, kimsenin görmeyeceği beyaz ledlere ambians denirse şayet. J'deki gibi bir ortam beklemeyin hiç K'da.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bionic1 B kullanıcısına yanıt
    hocam sen okulanı anlamakta sıkıntı mı çekiyorsun bilmyirum ama ben almanyadaki vergi sisteminden bahsettimgayet açık biçimde. Almanyada fark az diyen arkadaşlar vardı. Az çünkü dizelin kullanıcısının verdiği vergi yüksek.

http://germany.angloinfo.com/money/general-taxes/car-tax/ al buradan bak ingilzice biliyorsan.
  • bionic1 B kullanıcısına yanıt
    Ya ne diyosun sen hocam ya. 1.0 ecotec easytroniğin co2 salınımı dizelden daha düşük. Bu nasıl bir çarpıtma böyle. Haklı çıkacağım diye iyice a haberdeki ortadoğu uzmanlarına döndün.
  • Evet taze geldi.
    Ortalama tuketim icin fabrika verisi de 4.5 litre.
    Tabii bu 500 km'de buyuk kisim şehir disi kullanima ait. Cok absürd bir şehir ici trafige yakalanmadikca fabrika verileri yakalanacak anlami çıkıyor.
    Bir de bu arac tam otomatik, manuel olanda degerler 3.X'leri gorur.
    Ayni yolda J 1.4 turbo ile ortalama tuketim 6-6.5 arasinda değişiyordu. Kiyaslamayi siz yapin. Neredeyse %40 fark var.
    Saygılar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

umarim cevap olmustur

ya bende eskisehirliyim bir gün babamin arabasiyla geleiyim 2.0 dizel arac chevrolet epica istersen yapalim gene test

Hemşehri bi başka oluyor ☺ Saygılı cevap vermesini bilen adamın hali başka kendini fabrikanın ceo şu sananları görünce ☺, sen öyle diyorsan doğrudur o zaman☺ benzinli ile 110 km ile giderken 5 falan oluyor, 2 lt fark var muhtemelen ama yinede sessiz, güçlü, masrafsız olan benzinli bence hemso

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

umarim cevap olmustur

Hemşehri bi başka oluyor ☺ Saygılı cevap vermesini bilen adamın hali başka kendini fabrikanın ceo şu sananları görünce ☺, sen öyle diyorsan doğrudur o zaman☺ benzinli ile 110 km ile giderken 5 falan oluyor, 2 lt fark var muhtemelen ama yinede sessiz, güçlü, masrafsız olan benzinli bence hemso

eskisehir ici benzinli daha mantikli zaten trafik yok bisi yok güle güle kullan aracini

• quote:

Orijinalden alıntı: gorgoaxion

Hocam hayırlısı olsun. Renk seçimi güzel.

Tüketim verilerinizi paylaşın ki reel bir veri olsun elimizde.

• from_anatolia kullanıcısına yanıt
    Ben de şehirlererarası sakin kullanımda 150 boyunda 3.9'luk bir veri elde ettim. Aracın üstündeki lastiklerin yakıt tasarruf sınıfı E. Bu araca bir de A sınıf bir lastik takılırsa tüketim 0.2-0.3 daha düşer.
  • sebati06 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam, araç da biraz km yapsın %10-15 daha düşecek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi from_anatolia -- 30 Kasım 2015; 16:43:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sebati06

Ya ne diyosun sen hocam ya. 1.0 ecotec easytroniğin co2 salınımı dizelden daha düşük. Bu nasıl bir çarpıtma böyle. Haklı çıkacağım diye iyice a haberdeki ortadoğu uzmanlarına döndün.

Dizel astrada durum nasıl bilmiyorum ama vw ve hemen tüm diğer araçlarda dizel benzinliden daha az CO2 salimi yapar. 1.0 benzinli daha yeni bir motor ve belki dizelden daha düşük olablir. Opelin sitesinde de görünmüyor telefondan bakinca. Ama benzer güç özelliklerinde dizel benzinlidendaha az CO2 cikarir. Mesela golfte 1.2 motor 114gr salaries 1.6 dizel motor 99 saliyor. İkisi de 110 beygirlik. Bu boyledir, carpitmayla alakası yok.

Kaldıki banane ya herkes naparsa yapsın. Gidin uranyumu alın olmadi, sifiri biraz pahalı, bir kaç milyon dolar, ama bir tane atomla 100 milyon km gidiyomis. İkinci el piyasası da çok canlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bionic1 -- 30 Kasım 2015; 16:57:02 >

• kuess kullanıcısına yanıt
    Ben sordum bayiye aracın takla atmasındurumunda ölüm riskini arttırıyormuş ondan koymamışlar

• gorgoaxion kullanıcısına yanıt
    Jant iyiymiş

• Dun 110 km guzergahta 6.6 litre veri elde ettim. Yollar virajliydi sehirici de yolculuk vardi bi 10 km kadar arac daha yeni sunu net soyleyebilirim bu arac sehirler arasinda sakin kullanimda 5.5 litre ile 6 litre arasi yakiyor. Sehir icindede 8.5 litre bunlar reel degerlerdir.150 bg araba icin fena degil iyi forumlar arkadaslar

• quote:

Orijinalden alıntı: pumass

Ben sordum bayiye aracın takla atmasındurumunda ölüm riskini arttırıyormuş ondan koymamışlar

Bu açıklamayı yapan arkadaşa sormak lazım cam tavanlı araç üretenler sürücülerin güvenliği hiçe mi sayıyorlar diye.
  • 1.0 benzinlı araç olsa dinamik veya exallance donanımla kaç kişi hala dizel alır merak ediyorum.öyle bir strateji kurmuşlar ki 1.4 150 start stoplu versiyonu getirmemişler bilerek ki dizel versiyonla arasında tüketim farkı oluşsun.12K farkı versin millet diye.alacak arkadaşlar beklesin.bu aracın 1.4 benzinlı s&s versiyonu gelecektir.otomatiğinde zaten s&s var.2016 yılında arabalara çok büyük bi zam gelmeyecek.pişman olmamak için biraz bekleyin.

• 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.