Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
41.265
Cevap
306
Favori
2.350.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: toutonic

quote:

Orijinalden alıntı: mertsen54

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dt1907

bu kasada yeni peguet 308 de kulanılan ausın otomatik şanzımanmı kullanılcak.bilgi varmı.

evet o şanzıman kullanılacak kesin ...

Kaynak var mı acaba

kaynak yok ama aisin yıllardır gm in 1nnolu şanzıman tedarikçisi..
    8 ileri arkadan çekişli şanzıman yıllardır abd de kullanılıyor.eğer paraya kıyarlarsa s60 daki 8 ileriyi de görebiliriz

Bu mu kaynak.Kendi fikrini kaynak diye beyan eden bir arkadaş vardı okulda.Hocadan azar işitmişti.sen kimsinde kaynak bölümüne kendi adını yazarsın diye, Şimdi aynısını ben sana diyorum. SEN KİMSİN DE KAYNAK DİYE ÜFÜRMEYE BAŞLIYOSUN?

gm in kendi ürettiği 8 ileri otomatiği 2016 da hazır olacak.(olursa tabii) O zamana kadarda tek tedarikçisi aisin..
    onun elinde ne varsa onu kullanacak yani ya 308 deki 6 ileriyi ya da 8 ileriyi..bu arada al sana kaynak:
    http://wot.motortrend.com/we-hear-2014-corvette-new-cadillacs-to-use-aisin-eight-speed-auto-before-gms-8a-arrives-290345.html

Verdiğin linkte ne astra ne de 308 İn şanzımanı geçiyor.308 in şanzımanını üreten aisin başka 6 yada 8 ileri üretmiyor mu.Corvette e takılacak sanzimandan bahsediliyor. Sende gelmiş burda hayal dünyandan hikayeler okuyorsun. Daha Ne okuduğunu bilmiyorsun.Gerçi tartışmayayim seninle ingilizcen yoksa napacan. Sende haklısın. Cahillik kötü birşey.

1 senedir astra 1.6 dizel otomatiği bekliyorum..arada sırada gelişmeler içim motor talk.de,gm authorithy,motortrend vb sitelerdeki haberlere bakıyorum..
    senelerdir gm in peugeot nun fiat ın kullandığı yüksek torka dayanıklı şanzıman revize edildi 3.gen oldu 308 de o şanzımanı kullanıyor şuan.(kaynak var mı yok ama peugeot ya özel şanzıman yapack hali yok aisinin..
    aisinin 400-500nm torka dayanıklı başka şanzımanı yok aç bak sitesinden becerebilirsin umarım..yani astra active selectler de bundan sonra 6 ileriyse bu yeni şanzımanla gelecek ( bir ihtimal 8 ileride olabilirmiş) forumlarda öyle diyorlar..hatta bir forumda yeni mokka ve makyajlı insignia ların bu yeni 6 ileri şanzımanla gelmiş olabileceği söyleniyordu..
    senin dediğin gibi hayal dünyasında yaşamıyorum bekleyip göreceğiz yeni astra aisin kullanacaksa başka 6 ileri yok 308le aynı şanzımanı kullanacak..
    gelelim ingilizce ve cehalet konusuna..bir insan nasıl tanımadaığı bir insanı ingilizce bilmemekle, en kötüsüde cehaletle suçlar anlayamadım..
    yaşım42 haftalık ingilizce ders saatinin 16 saat olduğu bir liseden mezunum..üniversite mezunuyum..bir konuda insanlara cevap verirken hakaret etmeden aşağılamadan da cevap verebilirsin sen haklı olsan dahi..bir daha da benim yazılarıma cevap yazmassan sevinirim...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dt1907

bu kasada yeni peguet 308 de kulanılan ausın otomatik şanzımanmı kullanılcak.bilgi varmı.

evet o şanzıman kullanılacak kesin ...

Kaynak var mı acaba

kaynak yok ama aisin yıllardır gm in 1nnolu şanzıman tedarikçisi..
    8 ileri arkadan çekişli şanzıman yıllardır abd de kullanılıyor.eğer paraya kıyarlarsa s60 daki 8 ileriyi de görebiliriz

Bu mu kaynak.Kendi fikrini kaynak diye beyan eden bir arkadaş vardı okulda.Hocadan azar işitmişti.sen kimsinde kaynak bölümüne kendi adını yazarsın diye, Şimdi aynısını ben sana diyorum. SEN KİMSİN DE KAYNAK DİYE ÜFÜRMEYE BAŞLIYOSUN?

gm in kendi ürettiği 8 ileri otomatiği 2016 da hazır olacak.(olursa tabii) O zamana kadarda tek tedarikçisi aisin..
    onun elinde ne varsa onu kullanacak yani ya 308 deki 6 ileriyi ya da 8 ileriyi..bu arada al sana kaynak:
    http://wot.motortrend.com/we-hear-2014-corvette-new-cadillacs-to-use-aisin-eight-speed-auto-before-gms-8a-arrives-290345.html

Verdiğin linkte ne astra ne de 308 İn şanzımanı geçiyor.308 in şanzımanını üreten aisin başka 6 yada 8 ileri üretmiyor mu.Corvette e takılacak sanzimandan bahsediliyor. Sende gelmiş burda hayal dünyandan hikayeler okuyorsun. Daha Ne okuduğunu bilmiyorsun.Gerçi tartışmayayim seninle ingilizcen yoksa napacan. Sende haklısın. Cahillik kötü birşey.

1 senedir astra 1.6 dizel otomatiği bekliyorum..arada sırada gelişmeler içim motor talk.de,gm authorithy,motortrend vb sitelerdeki haberlere bakıyorum..
    senelerdir gm in peugeot nun fiat ın kullandığı yüksek torka dayanıklı şanzıman revize edildi 3.gen oldu 308 de o şanzımanı kullanıyor şuan.(kaynak var mı yok ama peugeot ya özel şanzıman yapack hali yok aisinin..
    aisinin 400-500nm torka dayanıklı başka şanzımanı yok aç bak sitesinden becerebilirsin umarım..yani astra active selectler de bundan sonra 6 ileriyse bu yeni şanzımanla gelecek ( bir ihtimal 8 ileride olabilirmiş) forumlarda öyle diyorlar..hatta bir forumda yeni mokka ve makyajlı insignia ların bu yeni 6 ileri şanzımanla gelmiş olabileceği söyleniyordu..
    senin dediğin gibi hayal dünyasında yaşamıyorum bekleyip göreceğiz yeni astra aisin kullanacaksa başka 6 ileri yok 308le aynı şanzımanı kullanacak..
    gelelim ingilizce ve cehalet konusuna..bir insan nasıl tanımadaığı bir insanı ingilizce bilmemekle, en kötüsüde cehaletle suçlar anlayamadım..
    yaşım42 haftalık ingilizce ders saatinin 16 saat olduğu bir liseden mezunum..üniversite mezunuyum..bir konuda insanlara cevap verirken hakaret etmeden aşağılamadan da cevap verebilirsin sen haklı olsan dahi..bir daha da benim yazılarıma cevap yazmassan sevinirim...

Benden büyükmüşsün. Özür dilerim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• az kaldı yeni astraya eylülde frankurtta tanıtılcak.merakla beklkiyoruz bakalım nnasıl olcak.
  • Çok pasif yeni astra konusu.şurda tanıtıma az kaldı hala ne motor ne şanzıman hiçbişey belli değil.gm her yerdeki fabrikaları kapatmaya başlamış.Almanya'daki zaten kapanmıştı şimdi de holden markasını bitirmiş.yarın bigün opelıde satar bunlar.opel artık eskisi kadar güven vermiyor.alman firma Almanya da fabrikası kalmadı.alman kurucusu kaldı sadece.alman mi yani artık bu opel hala.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vfnv

Çok pasif yeni astra konusu.şurda tanıtıma az kaldı hala ne motor ne şanzıman hiçbişey belli değil.gm her yerdeki fabrikaları kapatmaya başlamış.Almanya'daki zaten kapanmıştı şimdi de holden markasını bitirmiş.yarın bigün opelıde satar bunlar.opel artık eskisi kadar güven vermiyor.alman firma Almanya da fabrikası kalmadı.alman kurucusu kaldı sadece.alman mi yani artık bu opel hala.

Opel yeni corsa ile bana göre isteneni tam olarak veremedi. Astra ile bir çıkış yakalaması lazım eski günlerine dönmek istiyorsa. Bundan 10-15 yıl önce opel dedin mi mercedes ve BMW den sonra gelen araç aklıma gelirdi. Şimdi ise araya giren araç çok oldu.

Opelin yeni çıkan araçları tasarım olarak güzel fakat performans olarak hala yeterli seviyede değil. Çok yakıp, az gidiyor, teknik verileride rakiplerine göre zayıf. Şu işe de sağlam bir el atsalar olay tamamdır.

• yusuf24 kullanıcısına yanıt
    Takip ediyor musun bilmiyorum ama yine pek bi atılım yapacaklar gibi durmuyor.kasayı değiştir sat mantığındalar gibi hala.yıl olmuş 2015 opel gibi bir firma hala doğru düzgün bir şanzıman üretemiyor.hyundai bile çift kavramaya geçti ya aklım almıyor.neyse bana ne opelin çöküşünden.yakında sonu chevrolet gibi olur.
  • Vay be ....
    Korler sagirlar birbirini agarliyor olmus...
    Dogmamis bebege cahiller don bicmeye calismis...
    Vay anasini arkadas
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GTS1907 -- 9 Nisan 2015; 16:31:25 >
  • quote:

Takip ediyor musun bilmiyorum ama yine pek bi atılım yapacaklar gibi durmuyor.kasayı değiştir sat mantığındalar gibi hala.yıl olmuş 2015 opel gibi bir firma hala doğru düzgün bir şanzıman üretemiyor.hyundai bile çift kavramaya geçti ya aklım almıyor.neyse bana ne opelin çöküşünden.yakında sonu chevrolet gibi olur.

Takip ediyorum sürekli. Adam ve yeni corsayı görünce az da olsa umudum kırıldı ama yinede iyi bişeyler bekliyorum opelden. Opel çift kavrama şanzıman üzerinde çalışıyor, kısa süre sonra tanıtımını yapar. Gerçi 2016 yı da bulur en azından. Hyundai çift kavramaya geçti ama VW gibi yakıt ve performans değerlerini yeterince iyileştiremedi. Çakma çift kavrama gibi olmuş.

Millet çift kavrama ile yakıt tüketimi düşürüp performansı arttırırken hyundai tam işi tam becerememiş. Ama VW de ürününü geliştire geliştire bu hale getirdi. İleride Hyundai nin bu konuda daha başarılı olacağını düşünüyorum. VW gibi zırt pırt arıza da vermezse bilinçli tüketici Hyundai tercih edecektir.

Opel, Astra yı yeni platform da üreterek bence bişeyler amaçlıyor. Mesela corsa yeni platforma dahil edilmedi. Opelin az çok ne mal olduğu astra çıkınca belli olacak. Yeni motorlar oldukça başarılı. Şanzıman ve iyi aktarma ile bunu performansa dökebilirse opelin hiç bir eksisi kalmaz. Yine bu işi beceremezlerse sadece ''ucuz Alman arabası'' olarak müşteri çekebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 9 Nisan 2015; 16:40:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Opel, Astra yı yeni platform da üreterek bence bişeyler amaçlıyor. Mesela corsa yeni platforma dahil edilmedi. Opelin az çok ne mal olduğu astra çıkınca belli olacak. Yeni motorlar oldukça başarılı. Şanzıman ve iyi aktarma ile bunu performansa dökebilirse opelin hiç bir eksisi kalmaz. Yine bu işi beceremezlerse sadece ''ucuz Alman arabası'' olarak müşteri çekebilir.

Bence firma yeni yeni kurtulduğu gerileme döneminden daha hızlı biçimde yükselişe geçmek için maliyeti yüksek ya da gereksiz fabrikalarını kapatıyor, yine Corsa da yeni bir platform kullanmaması da bence mevcut platformu başarılı bulup yeni bir platform için masrafa girilmek istenmemesinden kaynaklanıyor, zira bu yeni model test ve izlenimlerde özellikle yeni 1.0 motoru ile beğeniliyor.

Astra ise firmalara en çok kazancın sağlandığı C segmentine dahil ve bu modelde tüm kozlarını kullanacağını düşünüyorum, "sınıf lideri" Golf 7 ile aynı anda Astra J araçlarımız vardı, Astra Golf ün karşısında ağırlık ve boyutlara nazaran dar arka yaşam alanı dışında oldukça iyi özellikler sergiliyordu ve aslında Astra J projesi üretildiğinde Golf 6 bile değil Golf 5 vardı, bu mantıkla "Astra K" mevcut Astra ya göre 1-2 tasarım oyunu farkı değil ciddi üstünlükler sergileyebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

quote:

Bence firma yeni yeni kurtulduğu gerileme döneminden daha hızlı biçimde yükselişe geçmek için maliyeti yüksek ya da gereksiz fabrikalarını kapatıyor, yine Corsa da yeni bir platform kullanmaması da bence mevcut platformu başarılı bulup yeni bir platform için masrafa girilmek istenmemesinden kaynaklanıyor, zira bu yeni model test ve izlenimlerde özellikle yeni 1.0 motoru ile beğeniliyor.

Astra ise firmalara en çok kazancın sağlandığı C segmentine dahil ve bu modelde tüm kozlarını kullanacağını düşünüyorum, "sınıf lideri" Golf 7 ile aynı anda Astra J araçlarımız vardı, Astra Golf ün karşısında ağırlık ve boyutlara nazaran dar arka yaşam alanı dışında oldukça iyi özellikler sergiliyordu ve aslında Astra J projesi üretildiğinde Golf 6 bile değil Golf 5 vardı, bu mantıkla "Astra K" mevcut Astra ya göre 1-2 tasarım oyunu farkı değil ciddi üstünlükler sergileyebilir.

Opel atağa geçti, burası kesin. Eğer fabrikasını kapatıyorsa ya az kar eden yada zarar eden fabrikalarıdır muhtemelen. Opel, Corsa da yeni platform kullanmayarak tüm zamanını astra ya harcamak istemiş, ayrıca maddi olarakta tasarruf etmek istemiştir. B sınıfı arac alanların ilk tercihi performans yerine ekonomidir zaten. Corsa özellikle dizel motoru ile yeterince tasarruflu.

Bizde golf 6 bm var. İç mekanı astra ya göre daha ferah ve geniş. Özellikle de arka kısım. Malzeme kalitesi hemen hemen aynı olmakla birlikte astranın biraz daha iyi gibi geldi bana. İç tasarım olarak astra daha önde.

Astra K donanım olarak insignia ayarında olur gibime geliyor. Dış tasarımı zaten astra j nin keskin hatlısı olacağı için güzel olur. İç tasarımıda başarılı olursa hemen almayı düşünüyorum.

• motorlar ne olacak doğru düzgün bi otomatik opsiyonu sunabilecek mi bunlar önemli bence.dizayn olarak opel zaten iyi önemli olan ağırlık ve diğer özellikleri geliştirmesi.iç mekanda kalite algısını da yükseltırse tekrardan sınıf liderliğine oynar rahatlıkla.zaten opeller ve özellikle astra çok tutulan bir model.bekliyoruz bakalım nasıl bişey ortaya çıkacak.fiyat olarak pahalı olacak gibi corsaya bakarsak ama bekleyip görelim.

• Yanlış alarm yeni modelin resimleri diilmiş :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 21 Nisan 2015; 1:49:00 >
  • Bu sefer GOL Astra çakması Buick Verano 2016.

İçi Astra ile hemen hemen aynı. Göstergeler ortaya çıktı. Astra nın spy foto sunuda koyuyorumki aynı araç olduğunu anlayın.

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) Yeni Opel Astra K (ANA KONU) Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 23 Nisan 2015; 13:28:45 >

• quote:

Bu sefer GOL Astra çakması Buick Verano 2016.

İçi Astra ile hemen hemen aynı. Göstergeler ortaya çıktı. Astra nın spy foto sunuda koyuyorumki aynı araç olduğunu anlayın.

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) Yeni Opel Astra K (ANA KONU) Yeni Opel Astra K (ANA KONU)

Yeni kasanın yeni spy fotoları

http://www.yenimodelarabalar.com/galeri/4/5276/2016-opel-astra-k-hatchback-testler-sirasinda-yakalandi.html

• Cam tavan mı sizce yoksa panaromic sunroof mu?fotoğraflardan anlayan var mı?

• quote:

Cam tavan mı sizce yoksa panaromic sunroof mu?fotoğraflardan anlayan var mı?

Eski kasada ki gibi sunroof ama cam tavan ile gelse iyi olacaktı
  • Açılmadıktan sonra bi anlamı olmaz cam tavanın.en iyisi panaromik sunroof.sunroof da yeterli olur.gördüğüm kadarıyla k kasada arka antene kadar uzanıyor siyah bölge.eğer panaromik sunroof değilse cam tavan var gibi.klasik küçük sunroof değil gibi geldi bana.

• subaruya benziyor farları ön kısmı
  • Beklenen Astra K motorları (Alıntı)

Benzin 1,0 Liter Dreizylinder 105 PS
    Benzin 1,4 Liter Vierzylinder 145 PS
    Benzin 1,6 Liter Vierzylinder 200 PS
    Diesel 1,6 Liter Vierzylinder 95 PS
    Diesel 1,6 Liter Vierzylinder 140 PS
    Diesel 1,6 Liter Vierzylinder 170 PS

• quote:

Orijinalden alıntı: Den57

Beklenen Astra K motorları (Alıntı)

Benzin 1,0 Liter Dreizylinder 105 PS
    Benzin 1,4 Liter Vierzylinder 145 PS
    Benzin 1,6 Liter Vierzylinder 200 PS
    Diesel 1,6 Liter Vierzylinder 95 PS
    Diesel 1,6 Liter Vierzylinder 140 PS
    Diesel 1,6 Liter Vierzylinder 170 PS

170 lik disel motor nasıl bir şey acaba . teste acarlar inşallah

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.