Şimdi Ara

Yeni Opel Astra K (ANA KONU) (640. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
41.265
Cevap
306
Favori
2.350.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 638639640641642
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mstf76

hayırlı olsun bende 1 hafta önce aldım, çoğu dediklerinize katılıyorum ...benim araçta bozuk yollarda ,parke yollarda lokurtu sesi çok var. yolu çok hissettiriyor,,, banamı denk geldi bilmiyorum. amortisörlerin biraz daha yumuşak olmasını beklerdim.

Teşekkür ederim. Size de hayırlı olsun. Bozuk yollarda 15-20 km test ettim. Ben rahatsız edici hiç bir ses duymadım. Hafif lokurtu sesi geliyor evet, ama bu direksiyon kutusundan gelir ve normaldir. Birçok araçta bu sesi duyabilirsiniz bozuk yollarda. Ağabeyimde clio 4 var. 3 kez direksiyondan (ön takımdan) gelen tıkırtıyı kesmek için değişti servis. Kesemediler. Ama o araçta bariz belliydi. Sonra Fransa'ya incelemeye gönderdiler, daha haber gelmedi :)

İzleyebilirsiniz...

https://www.youtube.com/watch?v=SJTfcsfRMcc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levaic -- 22 Haziran 2016; 9:41:55 >

• Arkadaşlar,bugün arabayı yıkattıktan sonra kırmızı boyanın üzerinde 7-8 yerde zift lekesi çıktı ortaya..Malum asfalt çalışmalarından sıçramıştır.Yıkamacı 1,5 lt gazyağı getir arabayı komple gazyağıyla temizleyelim dedi..Bunu uygulatmış olan var mı? Ya da alternatif olarak bu ziftleri nasıl çıkarırız.Serviste basit bir boya koruma yapılmıştı.eramik kaplama yok..
  • bebeto911 kullanıcısına yanıt
    Krom parlatıcı ürünler var, meguiars vs. alıp kullanabilirsiniz.
  • levaic L kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Pedaldan gelen sesi fren müşürünün sesi, şanzımanın "P" 'ye alırken ve çıkartırken devreye girer, her fren basışında var ama...
  • eyealfa E kullanıcısına yanıt
    Gaz yağı boyayı da besler, tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar anahtarsız çalıştırma konusunda bir şey söyleyeceğim örnek vererek. Anahtarsız çalıştırmaya sahip bir aracınız var ve ışıklarda arkadan gelen araç ( Bilerek ve isteyerek ) size vurdu yada dokundu. O sıra bir hışımla arabadan indiniz, sakinde inebilirsiniz. Ama ben hiç sakin indiğimi hatırlamıyorum eski aracımda Neyse araç çalışır vaziyette, indiniz ve aracın arka tarafına doğru ilerlediniz aracın ne durumda olduğunu görmek için. O sıra aracınıza birisi bindi ve aracı aldı götürdü. Ne yaparsınız..

Aracın anahtarı aracın içinde değil, cebinizde... Aracı gasp eden kişi araç durana kadar ( Stop edene kadar ) çalışmaya devam edecektir. Ne zaman stop etti, çalıştıramaz aracı gasp eden kişi, anahtar gerekli çalıştırmak için. Anahtar araç içinde değil hatası alırsınız. Tabii aracı gasp eden kişi siz olayın şokunu yaşarken, yada arabanız çalındı diye başvurularda yapana kadar 100'lerce KM gitmiş olabilir.

Diye biliyorum. Bu konuda yanılmıyorsam. Kaza anında, aracı stop edip dışarı çıkmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 22 Haziran 2016; 10:14:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eisenberg

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Pedaldan gelen sesi fren müşürünün sesi, şanzımanın "P" 'ye alırken ve çıkartırken devreye girer, her fren basışında var ama...

Teşekkür ederim.

Evet, her frene basışımda ses var, aynı zamanda direksiyondan da hissediyorum. Normal ise kafaya takacak bir durum yok.
    Aynen
  • yeni araç alan arkadaşlar lütfen change.org daki kampanyayı imzalamayı unutmasın.

https://www.change.org/p/opel-t%C3%BCrkiye-opel-astra-k-2016-model-ara%C3%A7larda-kaput-ke%C3%A7esi-s%C3%BCnger-yok-ke%C3%A7e-tak%C4%B1lmas%C4%B1n%C4%B1-talep-ediyoruz

bunun dışında opel gm almanya da mail atabileceğiniz adresler şunlar. opel in üst düzey yöneticileri bunlar.

johan.willems@opel.com
    harald.hamprecht@opel.com,
    nico.schmidt@opel.com

opel ceo : kt.neumann@opel.com

herkesin aracı hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: supergokhan

yeni araç alan arkadaşlar lütfen change.org daki kampanyayı imzalamayı unutmasın.

https://www.change.org/p/opel-t%C3%BCrkiye-opel-astra-k-2016-model-ara%C3%A7larda-kaput-ke%C3%A7esi-s%C3%BCnger-yok-ke%C3%A7e-tak%C4%B1lmas%C4%B1n%C4%B1-talep-ediyoruz

bunun dışında opel gm almanya da mail atabileceğiniz adresler şunlar. opel in üst düzey yöneticileri bunlar.

johan.willems@opel.com
    harald.hamprecht@opel.com,
    nico.schmidt@opel.com

opel ceo : kt.neumann@opel.com

herkesin aracı hayırlı olsun.

Merhaba hocam, kampanyayı kapattık. Neden, çünkü Almanya bu imza kampanyası ile ilgili mail dönüşü yaptı. İstediğiniz kadar imza toplayın dediler, sonuçta üretim bandından çıkarılmış bir ürün kesinlikle takılmayacak diye çok kesin bir dille geri dönüş yaptılar. Bu yüzden imza kampanyasının hiç bir anlamı kalmadı. Bilgilendirdiğin içinde teşekkür ederiz. Mail atarak daha faydalı sonuçlar alabileceğimizi düşünüyorum. Gerçi ben 100'lerce mail attım ama dönüş halen yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guida -- 22 Haziran 2016; 10:20:31 >

• sağlık olsun.
  • Arkadaşlar anahtarsız çalıştırma da aracı direk çalıştırıyor musunuz yoksa kontak anhatarı olan araçlardaki gibi kızdırma bujisi falan gibi bir durum var mı birde ben aracı çalıştırmadan göstergeleri açmayı bir türlü beceremedim nasıl yapılıyor.
  • recep-akcay2112 R kullanıcısına yanıt
    Debriyaja basmadan start a basarsanız kontak açılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu sesi tırtıklı yolda az da olsa ben de duyuyorum,demek basit bir problem değilmiş.Ben bu sesin plastikten kaynaklı olduğunu düşünmüştüm ama sesin sebebi daha komplike demek ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guida

Arkadaşlar anahtarsız çalıştırma konusunda bir şey söyleyeceğim örnek vererek. Anahtarsız çalıştırmaya sahip bir aracınız var ve ışıklarda arkadan gelen araç ( Bilerek ve isteyerek ) size vurdu yada dokundu. O sıra bir hışımla arabadan indiniz, sakinde inebilirsiniz. Ama ben hiç sakin indiğimi hatırlamıyorum eski aracımda Neyse araç çalışır vaziyette, indiniz ve aracın arka tarafına doğru ilerlediniz aracın ne durumda olduğunu görmek için. O sıra aracınıza birisi bindi ve aracı aldı götürdü. Ne yaparsınız..

Aracın anahtarı aracın içinde değil, cebinizde... Aracı gasp eden kişi araç durana kadar ( Stop edene kadar ) çalışmaya devam edecektir. Ne zaman stop etti, çalıştıramaz aracı gasp eden kişi, anahtar gerekli çalıştırmak için. Anahtar araç içinde değil hatası alırsınız. Tabii aracı gasp eden kişi siz olayın şokunu yaşarken, yada arabanız çalındı diye başvurularda yapana kadar 100'lerce KM gitmiş olabilir.

Diye biliyorum. Bu konuda yanılmıyorsam. Kaza anında, aracı stop edip dışarı çıkmak lazım.

Sistem öyle değil anahtarsız araç gitmez, anahtarsız devam ederse araç stop eder... Toyota da böyle Opel de de öyle olması lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: recep-akcay2112

Arkadaşlar anahtarsız çalıştırma da aracı direk çalıştırıyor musunuz yoksa kontak anhatarı olan araçlardaki gibi kızdırma bujisi falan gibi bir durum var mı birde ben aracı çalıştırmadan göstergeleri açmayı bir türlü beceremedim nasıl yapılıyor.

Ben de beceremedim kısa bas, uzun bas, basılı tut.....olmadı.

En sonunda frene basıp çalıştırıyorum, motor ile beraber açılıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarpuli

quote:

Orijinalden alıntı: guida

Arkadaşlar anahtarsız çalıştırma konusunda bir şey söyleyeceğim örnek vererek. Anahtarsız çalıştırmaya sahip bir aracınız var ve ışıklarda arkadan gelen araç ( Bilerek ve isteyerek ) size vurdu yada dokundu. O sıra bir hışımla arabadan indiniz, sakinde inebilirsiniz. Ama ben hiç sakin indiğimi hatırlamıyorum eski aracımda Neyse araç çalışır vaziyette, indiniz ve aracın arka tarafına doğru ilerlediniz aracın ne durumda olduğunu görmek için. O sıra aracınıza birisi bindi ve aracı aldı götürdü. Ne yaparsınız..

Sistem öyle değil anahtarsız araç gitmez, anahtarsız devam ederse araç stop eder... Toyota da böyle Opel de de öyle olması lazım...

VW grubu araçlarında tamda benim anlattığım gibi oluyor. Fakat Opel'de böylemi bilemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: nyp

Ben kullanıyorum, çok memnunum tavsiye ederim.

Hocam free ye göre ne avantajı var ? Bütün avantajları and. Auto da çalışıyormu ?

• sarpuli kullanıcısına yanıt
    Motor stop ederse direksiyon kilitlenmesi sebebiyle kaza olasılığı var.
    Boş bir arazide denemek lazım
  • ARKADAŞLAR ACİL YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
    ARACIMI ALIRKEN 35000 TL KREDİ KULLANMAK İSTİYORUM FAİZ ORANI NEDİR
    0 FAİZ KAMPANYASI DEVAM EDİYOR MU
  • 
Sayfa: önceki 638639640641642
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.