Şimdi Ara

Dual Shock 4'ün PC'de Çalışacağı Onaylandı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•      Sony Worldwide Studios başkanı Shuhei Yoshida ilginç bir açıklama yaptı. Twitter  üzerinden kendisine "Dualshock 4'ü PC'de kullanabilecek miyiz" sorusuna Yoshida'nın yanıtı şu şekilde oldu.

"Analog çubuklar ve temel tuşlar rahatça çalışacak"

Bu açıklamaya bakacak olursak dokunmatik yüzey gibi bazı yeni özelliklerin PC'de çalışmayacağını söyleyebiliriz. Buna karşın PC oyunlarının zaten dokunmatik yüzey desteği vermeyeceklerini göz önüne alırsak, DualShock 4'ün PC'de temel fonksiyonları rahatça yerine getirebileceğini düşünüyoruz.

Bu arada Sony'nin büyük ihtimalle Dualshock 4'ün PC'de de çalışması için driver yayınlaması gerekecek. Kim bilir belki de bu kontrolcü doğrudan PC ile uyumlu olarak piyasaya çıkar.

• Çöp.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel bir haber

• Hâlâ XBOX 360 gamepad'ini kullanıyorum. 2 yıl oldu yine de taş gibi. XBOX One'ınkini merak ediyordum ama çoğu kişi kötü olduğunu söylüyor. Dualshock'a da Dualshock 3'ten dolayı bi antipatim var. Kısacası yine XBOX 360 kolu ile yardıracağız bu jenarasyonda. :D

• İnsanların savunduğu tek kalesi vardı Xbox 360 tarafında oda kontroller idi. Ama oyun yapımcıları ve DS4'ü kullananlar olsun hepsi Xbox One GamePad'den daha rahat ve kullanılabilir özellikle tetik tuşlarının devrim olduğunu belirtti.

PC'de kullanılabilecek olması tabiki güzel özellikle araba yarışı ya da spor oyunlarında tercih edilecektir. Çok güzel bir haber her ne kadar bazı insanlar "çöp" gibi hakaret ve söylemlerde bulunsada sonuçlara etki etmeyeceği için insanların PS4 gamepad'larini laptoplarında ya da bilgisayarlarında kullanabilecek olmaları güzel bir durum.
  • ilginç değil adam aksesuar satışı yapıyor sonuçta. Ordan da malı götürür :D
  • güzel bir haber ps4 aldığımda aynı zamanda pc mde de ps4 rahatlığıyla oyun oynayabilmek çok sevindirici devam et sony tek geçerim seni :D

• Fiyatının 150 TL'den fazla olacağını düşünüyorum.
  • XBOX ın gamepadı varken bunu PC de mi kullanacağım şimdi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hoid -- 5 Ekim 2013; 10:10:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

Çöp.

bu çöpse sende çöpsün

• quote:

Orijinalden alıntı: MALTHAEL

XBOX ın gamepadı varken bunu PC de mi kullanacağım şimdi .<br><br>http://o1309.hizliresim.com/1f/v/t1xdx.gif

kardeşim xbox one kumandası nerden pcye gelceğini duydun söyle açıkla bende bileyim ve sen pes ve fifa oyunlarını xbox gampadınla oyna bakayım:D ben ps4 kumandasıyla geçerim

• Yeni çıkacak Xbox controller varken ne yapayım bunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: omris2013

<blockquote class="quote"><i>alıntı:</i><br><br>Orijinalden alıntı: MALTHAEL<br><br>XBOX ın gamepadı varken bunu PC de mi kullanacağım şimdi .<br><br>http://o1309.hizliresim.com/1f/v/t1xdx.gif</blockquote><br><br>kardeşim xbox one kumandası nerden pcye gelceğini duydun söyle açıkla bende bileyim ve sen pes ve fifa oyunlarını xbox gampadınla oyna bakayım:D ben ps4 kumandasıyla geçerim

Araştırma yapmadan konuşan bir kullanıcı daha ...
    http://www.techno-labs.com/xbox-one-oyun-kumandasi-pcde-de-calisacak/

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Xbox_One_Kontrolleri_PCyi_de_Destekleyecek-40746.htm

Ben XBOX gamepadı yazmıştım sen XBOX ONE çalışacak mı diye sazan gibi atladın . Bundan sonra araştırmadan saçma sapan yorumlar yapmazsanız sevinirim . Hangisinin ne olduğunu herkes biliyor en rahat gamepad konsollar arasında XBOX 360 ınkidir . XBOX ONE ın gamepadını henüz denemedim ama fark olacağını sanmıyorum ...

• bir kaç ay içinde kinect 2 ve xbox one gamepad pc piyasasının eglence alt yapısını oluşturmaya başlar.

• Dualshock 4 PCde doğrudan uyumlu olması zor ihtimal DX xinput desteklemesi gerekir ki bu destek MS gamepadlere özgü sanırım logitech'de gamepadlerde xinput destekli..

MS X1 gamepadini PC için duyrulmasına gerek yok, MS işletim sisteminde MS gamepadini kulanıldığını bilmemek çok ayrı 1 özellik ki bunca zamandır Windows gelen nerdeyse her oyun x360 controller desteklidir PES-Fifa bu oyunların başında gelenler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadowBeast -- 5 Ekim 2013; 13:10:51 >
  • Xbox one, Ps4 ve Steam Controller ile pc de gamepad sıkıntısı çekmeyeceğiz anlaşılan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultralisan

Yeni çıkacak Xbox controller varken ne yapayım bunu

Xbox one controllüeri xbox 360'dan geriye gitmiş tüm deneyenler bun u soyluyor yabancı sıtelerde stickler küçülmüş ve bumper tuşları rahatsız edici
    360 kontrolü daha iyi deniyor xbox one'den
    ps4 ise çok kaliteli bir şekilde 360 kontrolü gibi olmus anlatabildimmi
  • Çok gerekliydi sanki. Klavye ve mouse'un playstation 4'deki oyunlarda çalışıp çalışmayacağını söyleyin siz en iyisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sp4rtacus -- 5 Ekim 2013; 12:51:51 >
  • Bu mevzuya vay anam vay diyorum tam istediğim şey oldu mükemmelsin SONY :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Sp4rtacus

Çok gerekliydi sanki. Klavye ve mouse'un playstation 4'de çalışıp çalışmayacağını söyleyin siz en iyisi.

Ps3 de de var klavye mouse.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.