Şimdi Ara

İlginç bir müzik çalar projesi Split, bağış desteği arıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• İlginç bir müzik çalar projesi Split, bağış desteği arıyor

İlginç ve farklı fikirlerin bağış desteğiyle gerçekleşme fırsatı bulduğu topluluk bağış platformları, bu sayede genç mucitlerin de önünü açmaya başladı. Split adlı mini müzik çalar hem fonksiyonu hem de ısırma temelli kontrolleri ile dikkat çekiyor.

Split müzik çalar ürünü bir kulakiçi kulaklık ucuna monte edilmiş devre kartından oluşuyor. Bu kartta ARM Cortex-M3 kontrolcüsü, 64MB-256MB arasında depolama kapasitesi sunan flash bellek, 6mm dinamik sürücü ve 3 eksenli akselerometre yer alıyor. Ürün dahili batarya ile enerjisini sağlıyor. Batarya USB kablo ile şarj edilebiliyor.

Split iki adet kulaklık şeklinde geliştirilmiş. Bu iki kulaklık birbiri ile kablosuz iletişim kurarak stereo ses ağı oluşturabiliyor. Ayrıca ses ve parça değişimlerinde bu iletişim ile her iki kulaklıkta da aynı anda değişim oluyor.

Split'in kontrolü de ilginç. Akselerometre sayesinde bir kere ısırma hareketi yaptığınızda sırayla parça değişebiliyor, iki kere ısırma hareketi yaptığınızda da ses ayarlanabiliyor. Eğer yemek yiyorsanız cihaza bir kere tıklayarak ısırma hareketlerine karşı kilitleyebiliyorsunuz.

Split bir ay içerisinde 435 bin dolara ulaşmak zorunda ve şu anda 13 bin dolar toplanmış durumda. 149$ ve üzeri bağışlarda Split hediye ediliyor.

• Isırma hareketi yerine çene hareketi diyerek anlatmaya başlasanız yazının sonunda değil başında anlardım ne demek istediğinizi...
    Çevirirken Türkçeye adapte etseniz daha iyi olmaz mı okuyucularınız için?

• İşte bu fena olmuş. Kulaklığı ısırıyoruz zannettimde, sadece hareket yapıyormuşuz. Yaratıcı..

• Split bir ay içerisinde 435 bin dolara ulaşmak zorunda ve şu anda 13 bin dolar toplanmış durumda. 149$ ve üzeri bağışlarda Split hediye ediliyor.

Bu fiyatı Apple a bağış yapınca Apple da ipod hediye ediyor

• Ulan biz de oturup final vize çalışalım. Adamlar neler yapıyor
  • enteresan bir cihaz ama kullanılabilirliği düşük

• çok yaratıcı olmuş. reklamını iyi yaparlarsa toplanabilir

• O nasıl bir bağıştır arkadaş..

• ÇÖP

• Son zamanlarda böyle bağış ile değişik icatlar sunan topluluklar mı desem şirketlermi desem dikkatim içeker oldu.

• nope

• Sakat.. Karşıda ki kadın asılıyoruz falan sanabilir.

*hart hart*

*çaaaaaat*

Türkiye'de tehlike arz ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: furky86

Isırma hareketi yerine çene hareketi diyerek anlatmaya başlasanız yazının sonunda değil başında anlardım ne demek istediğinizi... Çevirirken Türkçeye adapte etseniz daha iyi olmaz mı okuyucularınız için?

Eğer çene hareketi diye yazsalardı ben bücür cadı gibi çenemi sağa sola oynatarak parça değiştireceğimi zannederdim. Oysa ısırma hareketi diyince nedemek istediklerini gayet kolay anladım. Kulaklığı ısıracak değiliz öyle değilmi ?

• Bian herkesin kullandığını hayal ettimde insanlar gülmekten müzik dinleyemez. Otobüste , vapurda , herkesin kulağında bundan ve herkes ham ham yapıyor gerizekalı gibi :D Yerlere yatardım herhalde :D

• kim 435 bin dolar kaybetmiş ?

bu ısırma gerçek ısırma mı kulaklığı ağza getirip mi ısıracaz nasıl bir türkçe kardeş anlamadım. Her yere çek

• Paypalımdaki 20 kuruşu bağışladım. Yazık adamlara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yutarak da mp3 indirebiliyormuşuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir an ısırılacak parça aradım. Acaba felçliler için mi geliştirildi diye düşündüm. Sonra anladım. İstedikleri paraya gelince bu adamlar ya yanlış Çinlilerle görüşmüş ya da sağlam bir vurgun peşindeler diyorum.
  • gücü nerden alıyor alet onu çözemedim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.