Şimdi Ara

İOS 7 Kullanıcıları Güvenlik Açıklarını Kendilleri Kapatacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İOS'u belkide Android'den ayıran en büyük farklardan biri de iOS cihazların kapalı bir yapıyı oluşturması.

İOS 7 Kullanıcıları Güvenlik Açıklarını Kendilleri Kapatacak

Kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun sevmediği bu yapıdan kurtulmak için en bilindik yok elbette jailbreak.Sık kullanılan bu yöntemin uygulanması halinde güvenlik açıklarının ortaya çıkıyor olması kullanıcıları düşündürse de Apple'ın kendi güncellemelerinin bile güvenlik açıkları ile geliyor oluşu kullanıcıları cesaretlendiriyor.Ancak jailbreak politikasına karşı olan Apple jailbreak yöntemini önermiyor ve kullanıcıların buna ihtiyacı kalmaması için sürekli açıklarını kapatmak için güncelleniyor.iOS 7 ile güncellemesi ile birlikte gelen sorunları çözmek için Apple'ın güncellemesini beklemeyen bağzı kullanıcılar çoktan Jailbreak'e başladı.iOS geliştiricisi olan @cjori geçtiğimiz gün iOS 7'de Jailbreak işlemini gerçekleştirdiğini Twitter üzerinden duyurdu. Geliştirici ayrıca iOS 7.0.2'de Jailbreak'in ana uygulaması Cydia'yı çalıştırdığını ekran görüntüsü ile kanıtladı. A4 işlemcili Iphone 4 üzerinde gerçekleştirilen bu işlemin, diğer Iphone'larda da çalışıp çalışmayacağına dair bir açıklama yapılmadı.Bildiğiniz gibi Apple, Iphone 4S'teki A5 işlemci ile birlikte farklı bir işlemci yapısına geçmişti. Bu yüzden A5 ve üzerinde işlemciye sahip olan cihazlarda Jailbreak işleminin olup olmayacağı tam olarak bilinmiyor.Bakalım önümüzdeki günlerde geliştirici @cjori, Iphone 4'ün iOS 7.0.2 sürümü için bir Jailbreak aracı yayınlayacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dsgnera -- 3 Ekim 2013; 20:03:17 >

• hiç bişe anlamadım jb jb diyor güvenlik açıklarını kapatmak diyor enteresan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan Mmc

hiç bişe anlamadım jb jb diyor güvenlik açıklarını kapatmak diyor enteresan

Dakkada bir konu açıyor ne bekliyorsun. Kim bilir nerden kopyalayıp yapıştırıyor. Onu da beceremiyor bile baksana üste bi yeri 2 kere kopyalamış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melankolonya

quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan Mmc

hiç bişe anlamadım jb jb diyor güvenlik açıklarını kapatmak diyor enteresan

Dakkada bir konu açıyor ne bekliyorsun. Kim bilir nerden kopyalayıp yapıştırıyor. Onu da beceremiyor bile baksana üste bi yeri 2 kere kopyalamış.

benimle ilgili bir derdin var ise şikayet edersin sevgili kardeşim ben haberleri tabii ki kendim yazmıyorum herkesin yaptığı gibi bir yerlerden elde ediyorum haberlerin resimlerin kaynak adreslerine bakarsan nerelerden aldığımı da görebilirsin. Ha aksi bir ispatın duyumun var ise konuyla ilgili sen de buyur zahmet et bir konu aç ki insanların haberi olsun, herkes benim gibi her siteyi dolaşmak veya adresini bilmek zorunda değil, forumdan çok faydalanan dostlarımız var. Ben bu bilinçle hareket ediyorum, kopyala yapıştır hizmetini bugün ULUSAL GAZETELER'de sıklıkla görebilirsin bu bana özel bir durum değil.

• o fotodaki tema nedir necidir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.