Şimdi Ara

FCC Kapandı, Kriz Kapıda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ABD’de yaşanan siyasi krizden en büyük darbeyi yiyen teknoloji şirketleri olacak. Çünkü Federal İletişim Komisyonu FCC’de kapatılan devlet kurumları arasındaki yerini aldı.

ABD’de senatosunda yaşanan bütçe krizinin etkileri ortaya çıkmaya başladı. Federal bütçenin senatodan geçememesi ardından başlayan kriz sonucunda birçok kamu kurum ve kuruluşu kapanmak zorunda, çalışanlar ise ücretsiz izine çıkarılmak zorunda kaldı. Bu kuruluşlar arasında NASA ve FCC’de bulunuyor.

FCC Kapandı, Kriz Kapıda

FCC Kapandı, Kriz Kapıda

NASA’nın web sitesi dün erişime kapatılırken, bugünse Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) web sitesi erişimi kesildi. Online sistem artık çalışmıyor ve bundan en çok zarar görenlerse teknoloji şirketleri olacak. Çünkü ABD’de satışa sunulacak olan herhangi bir akıllı telefon, tablet ve mobil cihazlar gibi birçok ürün FCC sertifikası almadan ABD içerisinde satışa sunulamıyor. Önümüzdeki dönemde satışa sunulacak birçok cihaz sertifika almak için FCC’de bekliyor. FCC tekrar faaliyete ne zaman geçeceği tamamen senatonun onayına bağlı . bu süreç içerinde özellikle Amerikalı üreticiler tarafından üretilen cihazların satışa sunulmasında gerilemeler yaşanacak. Ayrıca Samsung, Sony, LG ve ASUS gibi markaların yeni ürünlerinde FCC sertifikası bulunmadığı için satışa sunulamayacak. Bu durumun yaklaşan tatil dönemi öncesi çözülmesi beklenirken, eğer durum çözülemezse teknoloji firmalarını küresel çapta kriz bekliyor.

• Büyük sıkıntı.
  • Durum ciddi beyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasa kapatıldı derken sadece web sitesimi kapatıldı yoksa tamamen mi kepenkleri indirdi koskoca nasa
  • Birde benim anlamadığım şey FCC kapatılmasından nasıl küresel çapta kriz oluşuyor? Bu kurum sadece Amerika içerisindeki elektronik cihazları ilgilendiren bir durum değil mi?

Bu bizim işimize gelir, Amerika da pazara giremeyen cihazlar avrupaya ithal edilir.

Valla ben bişey anlamadım bu haberden...
  • This is it T kullanıcısına yanıt
    quote:

Bu kurum sadece Amerika içerisindeki elektronik cihazları ilgilendiren bir durum değil mi?

Sana Rammstein'dan "Amerika" adlı şarkıyı gönderiyorum.
  • Amerika gene bi yere girecek, en son 1995 de olmustu o zamanda irak mevzusu vardi, bakalim simdi ne yapcaklar

• Apple'ın zaten stokları yetersiz. Anlaşılan 5s'in fiyatları bir süre daha yüksek kalacak.

• Telefon üreticileri içim kötü olmuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.