Şimdi Ara

Muhabbet Kuşu YARDIM!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
6.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yanlış yere konu açtıysam yada yanlış bişey yazdıysam afola...
    muhabbet kuşum var hediye geldi 11.05.2013'de. kuş kaç aylık yada yaşında anlayan var mı?
    birde bu kuşun tüyleri neden böyle? petshoplara resmini gösterdim ırkı böyle dediler. 5 ay oldu geleli 5 aydır böyle bu kuş...
     Muhabbet Kuşu YARDIM! Muhabbet Kuşu YARDIM!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 555murat -- 3 Ekim 2013; 15:47:38 >

• 555murat 5 kullanıcısına yanıt
    kardeş kuş yaşına girmiş neredeyse kafadaki çizgiler kaybolmuş ama tüylerde bir bozukluk var aldığından beri böyle mi ? suyuna avi-vit multivitamin kat haftada 1 defa kuş hastalığa karşı koruması için
  • AMOK! kullanıcısına yanıt
    11 mayısda hediye geldi yani 5 aydır böyle tüyleri bugün bi petshopa resmini gösterdim ırkı böyle dedi ama ne bilim çok değişik bişey
    o kadar senedir kuş bakıyorum böyle kuş ilk defa gördüm böyle tüylü = )) acaba ırkı ne nerden geldi bu kuş yurtdışından mı ?
    valla hiç bilmiyorum bende sülüman two yani bi tane daha muhabbet vardı bu kuş geldikten 1 ay sonra öldü çok güzeldi o ölen her neyse. bu kuşda geldiğinden beri böyle galiba hasta dedim ama hasta olan kuş 5 ay yaşar mı :D bak buda ölen. :D
     Muhabbet Kuşu YARDIM!
    = ) kardeş avi-vit multivitamin yada eczaden supravit al birde suyuna haftada 1 defa 3-4 damla elma sirkesi damlat = ) vitaminsiz bırakma kuşu kapalı yem al soğukta bırakma akşamları üstünü kapat
    teşekkür ederim yardım için :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMOK!

= ) kardeş avi-vit multivitamin yada eczaden supravit al birde suyuna haftada 1 defa 3-4 damla elma sirkesi damlat = ) vitaminsiz bırakma kuşu kapalı yem al soğukta bırakma akşamları üstünü kapat

ECZANEDE satılan avi-vitin fotosunu koysana dostum bizde alalım kuşumuza
  • quote:

Orijinalden alıntı: eski acik

quote:

kardeş ben sadece eczanede satılan supravit söyledim diğerinin eczane ile alakası yok = ) fark ettiysen "ya da " ayracı var
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eski acik

quote:

kardeş ben sadece eczanede satılan supravit söyledim diğerinin eczane ile alakası yok = ) fark ettiysen "ya da " ayracı var

işte bende sen kuşunun yanında foto çekte görelim sen kuşuna veriyomusunki burda öneriyosun diye sordum biliyorum ne oldugunu heralde
  • SUPRAVİT kullanıyorsanda bundan sonra kullannma arkadaşlar insan için üretilen hiçbir ilacı kuşlara vermeyin vitaminlerin fazlası toskit (zehir) etkisi yapar insan ilacı dozları insanlar içindir. kuş için çok çok çok yüksek dozlardır lütfen dikat sonra üzülmeyin kuşa vitamin takviyesi için yumurta maması olsun kafese asılcak ufak bir elma parçası marul parçası olsun kuş rahatca ihtiyaclarını alcaktır
  • eski acik E kullanıcısına yanıt
    kardeş veterinersin galiba ? herşeyin ölçüsü var supravit 1-2 damla suluğa damlatıp veriyorum diğer vitaminlere oranla daha iyidir biraz oku araştı ;) hadi eyvallah fazla artistlik yapma
  • Arnavut şevket dh de beyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hacı ilk işin kafesteki o ballı krakeri çıkartmak olsun; son derece zararlı. Mubiş 1 yaşından büyük ve resimdeki gaga renginden tam çıkartamadım ama dişi gibi geldi bana. O tüylerin öyle olması normal değil; hele hele ırsi filan hiç değil. Petshopların alayı kara cahil böyle konularda. Arkadaşların önerileri doğrultusunda vitamin, kaliteli yem (konuşturucu yem filan alma, bildiğin acı biberli olduğu için kuşu s.çarken ciyak ciyak ciyaklatıyor; bulabilirsen Naturkamp adlı yemden al) ve sürekli taze su desteği sağlamalısın kuşa 1-2 hafta. Yine düzelmezse o tüylerle ilgili farklı yöntemler var; onları söyleriz.
  • MuratbanK kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim kardeşim. ama onların hepsini denedim 1 ay kadar düzelmedi farklı yöntemleri var demişsin onlarıda söyler misin bi deniyim onlarıda...
  • Hocam bu genetik bir hastalık bildiğime göre sen muhabbet kuşu forumlarında araştırma yap..
  • Thecrow. kullanıcısına yanıt
    her yerde arıyorum zaten buna bir cevap ama çoğu kişi turp gibii diyor anlayamadım birtürlü .s
    1 aydır böyle demişsin. French Molt diye bir hastalık var bu mubişlerde genetik olarak doğuştan gelen. Senin mubişi görmeden yorum yapmak doğru değil ama bu hastalığa sahip gibi de durmuyor resimlerde. Çünkü bu hastalıkta tüyler daha seyrek oluyor ve 2 yıldan fazla da yaşamıyorlar.

Biraz gaddarca gelebilir ama aslında öyle değil. Bu yöntemi genelde kuş alışsın diye kanatlarının ucunu kesen, bantlayan ve uçmasına engel olan beyinsizlerin kuşlarına uygularız. Mubişin kanat ve kuyruk tüyleri kökleri iyice okşanıp yumuşatılarak çekilir ve kopartılır. 15-20 gün boyunca kafesinde özene bezene ilgilenilerek yenilerinin çıkması beklenir. Böylece kuş eskisi gibi düzgün tüylere ve uçma yetisine kavuşur. Son çözüm olarak bunu deneyebilirsin. Lakin tekrar ediyorum: Son çözüm olarak...

Bu arada kuş rahat uçabiliyor mu ve mümkünse sağdan soldan önden arkadan alttan üstten çekilmiş ve net olan detaylı 5-6 resim koyarsanız daha sağlıklı yorumlar gelir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MuratbanK kullanıcısına yanıt
    ben onu yapmaya kıyamam. sağlıklı uçamıyor. 1 aydır değil bana geldiğinden yani 5 aydır böyle. 5 aydır 2 defa uçurmayı denedim. ikisindede karanlık kuytu yerlere kaçtı ve yakaladığımda kanadı yaralı kanlıydı bende bir daha zarar gelmesin diye uçurmadım hiç resim şuan böyle var yarın da çekerim.
     Muhabbet Kuşu YARDIM! Muhabbet Kuşu YARDIM! Muhabbet Kuşu YARDIM! Muhabbet Kuşu YARDIM!
    sorun yok. Benim kuşlar her gün kavga ediyor kanlı yüzü her yeri sorun yok yani . Kuşu aldigim günden beri saldım ve 1 hafta bekle dediler beklemedim saldım ve iyi oldu salmam iyi alıstılar bütün eve tanıdılar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.