Şimdi Ara

Corsair, Air serisi 120 mm ve 140 mm'lik LED'li fanlarını duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Corsair, Air serisi 120 mm ve 140 mm'lik LED'li fanlarını duyurdu

Başarılı soğutma çözümlerine imza atan Corsair, bugün Air serisi fanlarına yenilerini ekledi. Mor, mavi, kırmızı, beyaz olmak üzere dört farklı LED seçeneğiyle gelen 120 mm'lik ve 140 mm'lik fanlar, modifikasyon tutkunlarının dikkatini çekebilir.

Teknik özelliklere geçecek olursak 120 mm'lik modeller sabit 1.500 devir / dakika hızında çalışıyor, 52.19 CFM seviyesinde hava üflüyor ve 25.2 dBA seviyesinde gürültü çıkarıyor. 140 mm'lik modeller ise sabit 1.200 devir / dakika hızında çalışıyor, 66.4 CFM seviyesinde hava üflüyor ve 25.5 dBA seviyesinde gürültü çıkarıyor. Ayrıca 120 mm'lik modellerin statik basıncı 0.75 mm / H20 iken, 140 mm'lik modellerde statik basınç 0.80 mm / H20 değerinde.

Son olarak ''Sleeve'' tipi rulman teknolojisiyle hazırlanan fanların tavsiye edilen perakende satış fiyatları şu şekilde;

• AF120 LED: 12.99$

• AF120 LED: (İkili kit halinde): 23.99$

• AF140 LED: 15.99$

Corsair, Air serisi 120 mm ve 140 mm'lik LED'li fanlarını duyurdu

• 13 dolar bu fan icin pahali.

• ..Knight.. kullanıcısına yanıt
    Güzel konu acaba iki tane 12 cm mi yoksa bir tane 14 mü onda kararsızım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 52 cfm, çöp. hemde 25 desibel bari 20 olsaydı

• corsair bırak bu işi bilenler yapsın

• Ne kadar çok fan, o kadar çok gürültü...
  • 2 tane fana 100 lira vericeğime gider h60 alırım her türlü sessiz olur daha iyi soğutur. Neyin kafası bu?
    15$ + KDV + TR ŞARTLARI = 50 tl.
    Ben monitorün ışığı bile dikkat dağıtıyo diye bantla üzerini kapatırken kasayı gece kulübüne çevirenleri hiç anlamıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morphinz -- 2 Ekim 2013; 14:05:24 >
  • 10TL veririm işine gelmeyen üretmesin defolsun gitsin

• Fan ustune gerek dB gerek CFM konusunda Noctua ustune tanımam.

• bu cfm tam olarak ne oluyor? cfm ortalama kaç olursa o fana iyi denebilir birde 25 desibel sesli değilmi sizcede
  • bloodlesskiller B kullanıcısına yanıt
    CFM = Cubic Feet per Minute

Bir fanın, bir dakika içinde üflediği havanın hacmi. CFM değeri ne kadar yüksek olursa fan o kadar iyi soğutma performansı sağlar. Ayrıca CFM değeri ile gürültü seviyesi (dBA) doğru orantılıdır.
  • ..Knight.. kullanıcısına yanıt
    peki dönüş hızı mı yoksa cfm değeri mi daha önemlidir fan için?
  • Performansı etkiler tabi ama dönüş hızı (Rpm) değeri önemli değildir, Cfm ve dBA değerleri ele alınır. @bloodlesskiller

Hacı Noctua da başarılı ama Arctic Cooling'e sempatim var. @Evren
  • Jet motoru satıyorlar sandim.

• biçim ve şeklini beğendim.
    4 pinmi acaba bu fanlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hedevilcate

Performansı etkiler tabi ama dönüş hızı (Rpm) değeri önemli değildir, Cfm ve dBA değerleri ele alınır. @bloodlesskiller

Hacı Noctua da başarılı ama Arctic Cooling'e sempatim var. @Evren

Aslında bakarsak dusuk dB ve yuksek cfm noctualarda gayet guzel :)

Arctic coolingte eski oyunculardan tabi yabana atılmaz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

biçim ve şeklini beğendim.
    4 pinmi acaba bu fanlar.

buyuk ihtimal bunlar silence serisi dBa ya bakacak olursak ve yıne buyuk ıhtımal 4 pin olacaktır.(performans serılerınde 3 pin Allah ne verdıyse yaldır yaldır?
  • Merhaba,

Fanların hepsi 3 pinli. Eğer fanlar 4 pinli olsaydı devir aralığını özellikle belirtirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..Knight..

Merhaba,

Fanların hepsi 3 pinli. Eğer fanlar 4 pinli olsaydı devir aralığını özellikle belirtirdim.

Sistemin güzelmiş admin kardeş.
  • 4 adet af 120 sesiz versiyon alacağım,2 adette sp 120 sesiz versiyon bakalım nasıl çıkacaklar,ha bir de air 540 olayı var :=)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.