Şimdi Ara

Delta Havayolları şirketinden 11,000 adet Microsoft Surface 2 alımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Delta Havayolları şirketinden 11,000 adet Microsoft Surface 2 alımı

Pilotların uçuşları için gerekli önemli dokümanları taşıdıkları ve ağırlıkları 15 kg civarında olan uçuş çantaları, gelişen teknolojiler doğrultusunda yerlerini çok daha kullanışlı ve aynı zamanda oldukça hafif tablet modellerine bırakıyorlar. Daha önce Apple'ın iPad modeli için benzerlerini gördüğümüz satın alma süreci, bu sefer Microsoft'un Surface 2 tableti için yapılmış durumda.

Bu doğrultuda Amerika merkezli Delta Havayolları isimli ticari hava yolu firması, Microsoft'un Surface 2 isimli tablet bilgisayarından 11,000 adet satın aldığını duyurdu. Pilotlara sunduğu hızlı erişim özellikleriyle yardımcı olması yanında genel olarak ciddi oranda yakıt tasarrufu sağlayan bu değişim, şirketin belirttiğine göre Boeing'in 757 ve 767 model numaralı uçakları içerisinde gerçekleştirilecek.

Ayrıca 2014 yılının sonuna kadar uçak kokpitleri içerisinde kağıt kullanımını sona erdirmeyi planlayan Delta Havayolları, Microsoft'un Surface 2 tablet modelinin ise çoklu pencere desteği nedeniyle tercih edildiğini belirtiyor.

• Havada kullanılacak cihazda GPS alıcısı yok !!!
    EDİT: İyice saçmaladınız resme bakarsanız güncel verilere bakıyorlar ama uçak nerde, ne bileyim nerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D66DD504 -- 1 Ekim 2013; 12:48:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

Havada kullanılacak cihazda GPS alıcısı yok !!!

hee anasını satayım zaten pilotlar şimdiye kadar ceptelefonunun navigasyonuyla ile yollarını buluyorlardı....

• quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

Havada kullanılacak cihazda GPS alıcısı yok !!!

Uçakta yön bulmak için bugüne kadar herhalde tablet kullanmadılar
  • Her ne kadar haklı olsanızda yıl olmuş iki sıfır bir üç, gps alıcı yok ne demek abi ya şaka mı bu ?

• Tebrikler yazı ile olsa tartışma yapabiliyorsunuz.Karşı karşıya gelseniz kesin kavga çıkarırsınız.Kendi adıma yazacak olursam beni donanım yazılım ilgilendirir.Havayolunun alacağı tabletler değil.Site ismi ile bağdaşmayan haberler olmaması lazım.Rekabet alım satım vesaire.
  • Güzel haber. iOS çulara gelsin
  • Turbo hoşgeldin, kaç gündür yoktun :D
  • Kaptan, tablet dondu, düşüceeeeezzzz, aaaaaaaaaaaaaaa!!!birbir!11!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu arada micrososft surface 2 yi tanitti, sitede konuyla ilgili tek haber gormedim. haber ciktida benmi kacirdim bilmiyorum. ama oyle bile olsa bir suredir sitenin haber kalitesinde ve hizinda ciddi dusus var.

• quote:

Orijinalden alıntı: gfbekir

Kaptan, tablet dondu, düşüceeeeezzzz, aaaaaaaaaaaaaaa!!!birbir!11!!

Android değil bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

bu arada micrososft surface 2 yi tanitti, sitede konuyla ilgili tek haber gormedim. haber ciktida benmi kacirdim bilmiyorum. ama oyle bile olsa bir suredir sitenin haber kalitesinde ve hizinda ciddi dusus var.

http://www.donanimhaber.com/tablet-pc/haberleri/Microsoft-yeni-nesil-Surface-2-ve-Surface-Pro-2-tabletlerini-tanitti.htm
  • İçerden bilgi:

THY mühendisiyim.
    Pilot olsanız, ya da sistemi kuran mühendis olsanız Surface2 olduğuma dua edersiniz. Bizim THY uçakları için seçilen ürün UTC'nin G700 EFB'sidir. EFB, electronic flight bag demektir. Kilogramı değişken olsada, tabletlere (ve tabletlerin gerektirdiği kokpit modifikasyonuna) göre daha ağırdır basılı kağıtlar. Ticari havayolu şirketlerinde kilogramların bile hesabı yapılır. Fazla yük taşımak, fazla yakıt yakmak demektir ve küçücük bir fark 250 uçaklık filoda senede tonlarca yakıta mal olur. American Airlines'ta mesela iPad vardır. Pek çok havayolu şirketi çeşitli yelpazeden ürünler kullanır. Dediğim gibi bizde olacak olan UTC Aerospace Systems şirketinin G700 ürünüdür. Pilot uygulama G500 ürünü ile test edilmektedir. Ürün broşürünü isteyen linkten inceleyebilir:
    http://utcaerospacesystems.com/cap/systems/sisdocuments/EFB%20Solutions/SmartDisplay%20Electronic%20Flight%20Bag%20%28EFB%29%20G700%20Series.pdf

Edit: fazla bilgi vermişim, azıcık sildim ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xagdas -- 1 Ekim 2013; 15:15:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Xagdas

İçerden bilgi:

THY mühendisiyim.
    Pilot olsanız, ya da sistemi kuran mühendis olsanız Surface2 olduğuma dua edersiniz. Bizim THY uçakları için seçilen ürün UTC'nin G700 EFB'sidir. EFB, electronic flight bag demektir. Kilogramı değişken olsada, tabletlere (ve tabletlerin gerektirdiği kokpit modifikasyonuna) göre daha ağırdır basılı kağıtlar. Ticari havayolu şirketlerinde kilogramların bile hesabı yapılır. Fazla yük taşımak, fazla yakıt yakmak demektir ve küçücük bir fark 250 uçaklık filoda senede tonlarca yakıta mal olur. American Airlines'ta mesela iPad vardır. Pek çok havayolu şirketi çeşitli yelpazeden ürünler kullanır. Dediğim gibi bizde olacak olan UTC Aerospace Systems şirketinin G700 ürünüdür. Pilot uygulama G500 ürünü ile test edilmektedir. Ürün broşürünü isteyen linkten inceleyebilir:
    http://utcaerospacesystems.com/cap/systems/sisdocuments/EFB%20Solutions/SmartDisplay%20Electronic%20Flight%20Bag%20%28EFB%29%20G700%20Series.pdf

Edit: fazla bilgi vermişim, azıcık sildim ;)

Konuya sektörün içerisinde yer alan biri olarak yaptığınız katkı için çok teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Steve Meade

Her ne kadar haklı olsanızda yıl olmuş iki sıfır bir üç, gps alıcı yok ne demek abi ya şaka mı bu ?

gps alicisiyok demek anakart uzerindeki yerden tasarruf, gucten tasarruf, daha az bilecesen oldugu icin maliyetten kisma demek. bircok uretici bu anlamda farkli seceneklerde urunler uretiyor. boyle bir durumda da gayet mantikli gps olmayan bir tablet secimi. 11 k aliniyor, yuzbinlerce dolarlik tasarruf demek.
  • hay reklamlarınıza başlıcam bune be reklam sites oldu iyice dh

• quote:

Orijinalden alıntı: morpheus_1905

hay reklamlarınıza başlıcam bune be reklam sites oldu iyice dh

haber bu haber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

quote:

Orijinalden alıntı: morpheus_1905

hay reklamlarınıza başlıcam bune be reklam sites oldu iyice dh

haber bu haber.

ben bu konuya demiyorum arkadaşım bu haberi tıklayınc bi anda reklam çıkıyo iki saat reklamı gece tıklıyoz falan bide o msjı ne zaman atmışım her haberde reklama yönlendiriliyoruz
  • Pilotlar her uçuş öncesi o uçuş ile ilgili 50-150 sayfa arası çıktı alır. Bu çıktı adetini günlük uçuş*ortalama 75 sf* 365 gun yaparsanız ne kadar ciddi çıktı alındığı ortaya çıkar. Ancak bence pilotlar tabletten çok kağıda güveneceklerdir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.