Şimdi Ara

Regal Raptor Daytona 250cc

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
19.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet arkadaslar baslıkta belırttıgım gıbı regal raptor daytona 250cc almayı dusunuyorum..bu motor hakkında bılgısı olan varmıdır sormak ıstedım nasıldır motor,km de ne yakar sarsıntılımı vs vs.. cunku yenı baslayacagım arkadaslar banada uygun dıye dusunuyorum..kullanan veya bılgısı olan arkadasların yorumlarını beklıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: klıne123bora

evet arkadaslar baslıkta belırttıgım gıbı regal raptor daytona 250cc almayı dusunuyorum..bu motor hakkında bılgısı olan varmıdır sormak ıstedım nasıldır motor,km de ne yakar sarsıntılımı vs vs.. cunku yenı baslayacagım arkadaslar banada uygun dıye dusunuyorum..kullanan veya bılgısı olan arkadasların yorumlarını beklıyorum

regal orta sınıftır hatta biraz altı diyebilirm bilmiyorum bize tamire gelenlere baktım o kadar hoşuma gitmedi rahat gibi gelmedi bana şu ana kadar bindiğiniz en iyi chopper hangisi derseniz ben olsa üste bin lira daha koyar gözüm kapalı kymco venox 250 alırım mercedes gibi motor 250 diyp geçmeyin torgu vayet iyi v2 motor var oldukca sessiz ve 150 lik motorlar kadar yakıyor ama baya güçlü binip hiç inmeden 1000 km yol yapın regalle 100 km yaptığınızdan daha az yorar ve sağlamlığına diyecek yok ben olsam regal le açık ara önde olan venox 250 yi alırım düşünmeden çünkü regale göre çok daha yapılı babayiğit sağlam güçlü az yakan gösterişli bi motor alın zerre pişman olmazsınız
  • Sanrm motor sektorundesn ustad sen dha iyi bilirsn tabi ama turkiyede harleyden snra regal geliyor diye duydm bde baya baya sana itici gelior sanrm regal... ses olarak duydm egzozlari kapali ilk alndgnda ztn sessiz olsn istemiorm chopper bu yani.. extra bi durum ise su goruntusude onemli bnm icn bu motor biraz dha gunumuz spora yatkn chopperlar gbi yani ornek olarak harley iron 883 dha alt kesim olarak ise kuba-keeway superlight modellerne yakin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sanrm motor sektorundesn ustad sen dha iyi bilirsn tabi ama turkiyede harleyden snra regal geliyor diye duydm bde baya baya sana itici gelior sanrm regal... ses olarak duydm egzozlari kapali ilk alndgnda ztn sessiz olsn istemiorm chopper bu yani.. extra bi durum ise su goruntusude onemli bnm icn bu motor biraz dha gunumuz spora yatkn chopperlar gbi yani ornek olarak harley iron 883 dha alt kesim olarak ise kuba-keeway superlight modellerne yakin

babam motrsiklet tamircisi çok büyük motorlar gelir gider küçüklerin ynında zaten bkarsan regale kocaman bi kupa ve motor üzerinde oyuncak gibi motoru bilmiyorum görmedim ama bana dandik geldi yani regalin bi başka choopperine bindim ama o v2 ydi yine su soğutmalı bilmiyorum yani o hiç hoşuma gitmedi haa ses istersen bşın ağırır söyleyim böyle rahat bi mtora egzoz açtırıp ses çıkartıp başını şişirme derim onun için egzoz değişmen gerekir ki biraz tuzlu olur değişmez kendini açtırırsanda güç kaybı yaşarsın bence ne kadar sessiz o kadar iyi imkanın varsa eğer bi venox 250 ye bin hatta binmesen bile gör canlı yeter sana kalite kokuyo öyleki rahat ve bastınmı seni geriye yaslıyo gitmem demiyor 250 lik deyip geçme çok uzun yollar gidip gelebilirsin onla ki 1 haftada 2 bin km gitmiş bindiğim motorn sahibi valla bilmiyorum ben doyamadım o motora bi binersen abarttığı kadar varmış dersin bence bundanda gösterişli o tabi binecek olan sensin senin için söyledim karar tabiki senin bence alacaksan bunu al temiz bulursan eğer sorunsuz bulabilirsen o motordan bana dua edersin :) ben doyamadım o motora 1 saat bindim yinede karar sizin regal kötü demiyorum ama bunun kadar iyi olmayacağına garanti verebilirm tabi bu modenden bahhsediyorum diğerlerini görmedim bişey diyemem
  • quote:

Sanrm motor sektorundesn ustad sen dha iyi bilirsn tabi ama turkiyede harleyden snra regal geliyor diye duydm bde baya baya sana itici gelior sanrm regal... ses olarak duydm egzozlari kapali ilk alndgnda ztn sessiz olsn istemiorm chopper bu yani.. extra bi durum ise su goruntusude onemli bnm icn bu motor biraz dha gunumuz spora yatkn chopperlar gbi yani ornek olarak harley iron 883 dha alt kesim olarak ise kuba-keeway superlight modellerne yakin

Ters bir şey söylemek değil amacım ancak "Turkiye'de harleyden sonra regal geliyor" lafını nerden duydun arkadaşım. Bunu sana kim söyledi. Bu çok iddialı ve iddialı olduğu kadar da aslı astarı olmayan bir laf. Piyasa da o kadar Japon cruiser varken bunu söylemek çok mantıksız. Bir Yamaha Drugstar, Midnightstar, Suzuki Intruder vs. bunlar varken Regal'i öne çıkarmak ne derece gerçekçi olur yani. Bu arada tip olarak bakarsak görseli çok çok güzel bir motor ancak malzeme kalitesi ve işçilik olmamış beee. Ha bu arada şunu da söylemeden edemeyeceğim. Eğer bu marka işçilik ve kaliteye yüklenirse ki doğal olarak da fiyatları yukarı çekmek zorunda kalacaktır ilerleyen zamanlarda tüm markaların öüne geçer. Çok yakışıklı motorlar tasarlıyorlar. Ancak şu an için Harley'in arkasından gelir demek çok yanlış...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Contrbas

quote:

Ters bir şey söylemek değil amacım ancak "Turkiye'de harleyden sonra regal geliyor" lafını nerden duydun arkadaşım. Bunu sana kim söyledi. Bu çok iddialı ve iddialı olduğu kadar da aslı astarı olmayan bir laf. Piyasa da o kadar Japon cruiser varken bunu söylemek çok mantıksız. Bir Yamaha Drugstar, Midnightstar, Suzuki Intruder vs. bunlar varken Regal'i öne çıkarmak ne derece gerçekçi olur yani. Bu arada tip olarak bakarsak görseli çok çok güzel bir motor ancak malzeme kalitesi ve işçilik olmamış beee. Ha bu arada şunu da söylemeden edemeyeceğim. Eğer bu marka işçilik ve kaliteye yüklenirse ki doğal olarak da fiyatları yukarı çekmek zorunda kalacaktır ilerleyen zamanlarda tüm markaların öüne geçer. Çok yakışıklı motorlar tasarlıyorlar. Ancak şu an için Harley'in arkasından gelir demek çok yanlış...

kardes sen bı tek orasınamı takıldın bu konunun motor hakkında onerı yada bılgı vermek amaclı 1-2 cumle harıcı 5 satırlık yazında harleyden sonra regal demememı takıldın :) senın soledıgın motorlarıda bılıorm ama fıyatlar sende bılıosn ancak bu fıyatlarda 6-7-8 bın tl cıvarlarında one cıkanı dıe dusunerek soledım... lutfen konu motor onun hakkında yapalm yorum bende bılgı sahıbı olayım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klıne123bora -- 2 Ekim 2013; 19:21:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: djkabus46

quote:

babam motrsiklet tamircisi çok büyük motorlar gelir gider küçüklerin ynında zaten bkarsan regale kocaman bi kupa ve motor üzerinde oyuncak gibi motoru bilmiyorum görmedim ama bana dandik geldi yani regalin bi başka choopperine bindim ama o v2 ydi yine su soğutmalı bilmiyorum yani o hiç hoşuma gitmedi haa ses istersen bşın ağırır söyleyim böyle rahat bi mtora egzoz açtırıp ses çıkartıp başını şişirme derim onun için egzoz değişmen gerekir ki biraz tuzlu olur değişmez kendini açtırırsanda güç kaybı yaşarsın bence ne kadar sessiz o kadar iyi imkanın varsa eğer bi venox 250 ye bin hatta binmesen bile gör canlı yeter sana kalite kokuyo öyleki rahat ve bastınmı seni geriye yaslıyo gitmem demiyor 250 lik deyip geçme çok uzun yollar gidip gelebilirsin onla ki 1 haftada 2 bin km gitmiş bindiğim motorn sahibi valla bilmiyorum ben doyamadım o motora bi binersen abarttığı kadar varmış dersin bence bundanda gösterişli o tabi binecek olan sensin senin için söyledim karar tabiki senin bence alacaksan bunu al temiz bulursan eğer sorunsuz bulabilirsen o motordan bana dua edersin :) ben doyamadım o motora 1 saat bindim yinede karar sizin regal kötü demiyorum ama bunun kadar iyi olmayacağına garanti verebilirm tabi bu modenden bahhsediyorum diğerlerini görmedim bişey diyemem

kabus saolasn bılgı ıcın emın olabılırsn onuda denıcem ama venox daha pahalı gıbı
  • klıne123bora kullanıcısına yanıt
    kardeşim ben de araştırıyorum bu markayı. bununla ilgili forum sayfası var ve oradaki arkadaşların çoğunluğu bu motosiklete sahip. özellikle celil abiden yardım alabilirsin.http://www.regalraptor.net/
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Contrbas

quote:

kardes sen bı tek orasınamı takıldın bu konunun motor hakkında onerı yada bılgı vermek amaclı 1-2 cumle harıcı 5 satırlık yazında harleyden sonra regal demememı takıldın :) senın soledıgın motorlarıda bılıorm ama fıyatlar sende bılıosn ancak bu fıyatlarda 6-7-8 bın tl cıvarlarında one cıkanı dıe dusunerek soledım... lutfen konu motor onun hakkında yapalm yorum bende bılgı sahıbı olayım..

Aynen kardeş oraya takıldım bir tek. Konu olan motor hakkında yorum yaptım ben de farkettiysen. Bak şimdi benim üyelik tarihime ve toplamda yazdığım yorum miktarına bakarsan yıl/yorum oranı oldukça düşüktür. Çünkü sadece yorum yazmış olmak için yorum yazmam. Üstelik yaptığım yorumların hiçbirinde de insanlarla münakaşaya girmemişimdir. Bazen yazdıklarım yanlış anlaşılabiliyor ama ben yine de bildiğim gibi yazmaya devam ediyorum. Yazdığın yazıda (bana göre) en önemli kısma yorum yaptım girişte. Harley'den sonra Regal demene takıldım. Diğer motorların da fiyatlarını biliyorum. Ancak başta da söylediğim gibi Harley'den sonra Regal çok iddialı bir laf. Buraya özellikle niye takıldığımı sana hemen söyleyeyim. Çünkü bunu ilk duyduğum kişi sen değilsin. Regal'in tasarımcısının Harley'den ayrılan biri olduğu söyleniyor -ki doğrudur- bu nedenle Regal'in çok iyi bir motor olduğu kanısı yaygınlaşmaya başlamış durumda. Çok kötü bir motor değil (fiyat/görsellik oranına bakılırsa). Ancak sırf görseli ve Türkiye'de aşırı satması nedeniyle yanılhıya düşme istedim. Yazımın sonlarına doğru da motorla ilgili başka detaylar verdim. Eğer sen de o detayları okumadan yazının baş kısımlarına takıldıysan sana da bravo :)
  • kymco 5-10 tane ilan kalmış, hatta şehrimde 1 tane
  • quote:

Orijinalden alıntı: makavel1

kymco 5-10 tane ilan kalmış, hatta şehrimde 1 tane

haklısın malesef çok üzücü durum kymco o kadar kaliteli ve türkiyede piyasası az olan motor ki çok üzülüyorum ama 2015 itibariyle mondiale geçiyormuş bayiliği yani motorsikleti ve parçalarını mondial satacak ve bunla beraber motor ve parça artışlarının artacağını umuyorum insallah öyle olur ama mantıklı olarak regal alman gerek en az diğer çinlere göre daha iyidir regal şimdiden seçiminizde bol şanslar almadan bi binin sağına soluna görüntsüne bakın bi de tamirciye gösterin öyle alın hataya düşmeyin
  • quote:

quote:

haklısın malesef çok üzücü durum kymco o kadar kaliteli ve türkiyede piyasası az olan motor ki çok üzülüyorum ama 2015 itibariyle mondiale geçiyormuş bayiliği yani motorsikleti ve parçalarını mondial satacak ve bunla beraber motor ve parça artışlarının artacağını umuyorum insallah öyle olur ama mantıklı olarak regal alman gerek en az diğer çinlere göre daha iyidir regal şimdiden seçiminizde bol şanslar almadan bi binin sağına soluna görüntsüne bakın bi de tamirciye gösterin öyle alın hataya düşmeyin

tşkr, daytona alıcam büyük ihtimal çok güzel motosiklet resimdede gözüktüğü gibi, birde ses açtımmı tadından geçilmez, şimdi motorumdan 2 kat pahalı ve 2 kat fazla yakıyor ama alınca bakıcaz değiyormu
    ama bende isterdimki v2 motor olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makavel1 -- 23 Ekim 2014; 2:24:08 >
  • quote:

quote:

quote:

tşkr, daytona alıcam büyük ihtimal çok güzel motosiklet resimdede gözüktüğü gibi, birde ses açtımmı tadından geçilmez, şimdi motorumdan 2 kat pahalı ve 2 kat fazla yakıyor ama alınca bakıcaz değiyormu
    ama bende isterdimki v2 motor olsun

aynen kymco teknoloji olarak da daha iyi v2 daha güçlü ama yapck bişey yok parça sıkntılı. sesini açarsanda beni dinlersen çok fazla açtırma hafiften bi ses olsun çok açarsan yada eksozun içini boşalttırırsan çok yakar çekiş düşer habern olsn hafiften bi ses çıksın ytr
  • makavel1 kullanıcısına yanıt
    Alırsanız pişman olmazsınız, beni hiç yarı yolda bırakmadı çok şükür, ufak modifiyeler ile ses konusunda da oldukça tatmin edici hale geliyor:

http://www.youtube.com/watch?v=XpkALy3CddY
  • regal raptor makineler söylenildiği gibi orta sınıf bir motordur,giriş için güel bir seçenekdir.
    250 cc motorları güzel gerçekten ancak tabiki güzel kullanım yapılması gerek bu motorları zira daha çok şansızmanla alakalı problemler yaşatıyor fakat en büyük artıları geniş yetkili servis ağı ile parça sıkıntısı olmaması.
    Vİdeoda gösterilen raptora ise açık egsoz uygulaması yapılmış,normal fabrikasyon egsozları öyle ses çıkarmaz ayrıca bu motoru alınca mutlaka lastiklerinide değiştirmek lazım zira fabrikasyon lastikler berbat.Bunların haricinde ragal motorlar güzeldir,bakıldığı zaman yolda bırakmaz.

Bu motorları dizayn eden kişi ise meşhur orange county choppers motorlarını yapan ekipde de çalışan sonra ayrılıp kendi şirketini kuran johnny pag isimli motorsiklet tasarımcısı.
    Normalde regal diye geçen motorlar avrupa piyasasında uzunca süredir farklı ülkelerde farklı isimlerle satışda ama tasarımlar aynı ancka amerika pazarında johnny pag'in yeni tasarımları daha cezbedici ancak bu modeller maalesef avrupa pazarına çok geç sunuluyor. (sitesinden bakabilirsiniz. http://www.johnnypagmotors.com/

HArleylerden sonra regaller gelir duyumuda yanlış bir söylem olmuş,regallerin üstünde de güzel makineler var.Mesela hyosung markalar güzel,kymco markaların ise sanıyorum artık yeni model cruiser motor üertimleri artık yok,ikinci el piyasası var dolayısı ile ne kadar güvenilir kymco motorlara bilemiyorum,ayrıca bu motorların parça sıkıntısı olduğunu duymuşdum,sanıyorum üretimi bittiği için olabilir.
    Bİrazda asya motorun getirdiği daelim daystar motorlarada bakabilirsin,aynı fiyat aralığında daha kaliteli motorlar ve daytona tarzıdır.

Bence giriş seviyesinde bu 250 liklerden birini alıp (raptor-hyosung-daystar) daha sonrada asıl chopper motor olan harleylere geçiş yapmak daha mantıklı olacakdır,bu motlarlarla en az 30-40 bin km yaptıkdan sonra zaten daha büyük hacimli motorlara geçmek zor olmayacakdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARTH_BLACK -- 7 Aralık 2014; 12:57:22 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.