Şimdi Ara

Araştırma : Windows Phone geliştirici ilgisini çekmekte zorlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Araştırma : Windows Phone geliştirici ilgisini çekmekte zorlanıyor

Microsoft'un yıl sonuna doğru Full HD çözünürlük ve 4 çekirdekli işlemci desteği ile zenginleştireceği Windows Phone 8 ekosistemi bununla birlikte geliştirici ilgisini çekmekte zorlanıyor.

Microsoft'un daha fazla kar vaad etmesine karşın son analizler, geliştirici ilgisinin biraz azaldığını gösteriyor. AppAccelerator tarafından 804 geliştirici ile yapılan bir ankete göre Windows Phone ekosistemine çok ilgi duyanların oranı önceki çeyrekte elde ettiği yüzde 29 oranında yüzde 26 oranına geriledi.

Windows tabletlere ilgi duyan geliştiricilerin oranı ise yüzde 30'dan yüzde 25'e düştü. Katılanların yüzde 60'ı ise Windows 8'in bir mobil platform olarak başarısızlığa uğrayacağını düşünüyor.

Geliştiricilerin yüzde 62'si 3 veya daha fazla mobil platformlara uygulama geliştiriyor. Bu da Windows Phone ekosisteminin daha fazla kaynağa sahip olacağı anlamına geliyor. Ancak özellikle yaygın kullanım ve gelir konusunda geliştiricilerin dikkatini çekmek için Microsoft'un daha fazla hamle yapması gerekiyor. 

Ankette geliştiricilerin en çok ilgi duyduğu cihaz yüzde 80 ile iPhone, yine yüzde 80 ile iPad olurken, Android akıllı telefonlar yüzde 71, Android tabletler yüzde 59 oranında geliştirici ilgisi çekiyor.  

• Yeni bir sistem olması uygulama yazanları kendine çekmesi gerekirken neden uzak duruyorlar? Kullanıcı sayısı cidden çok mu az wp platformunu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alt tarafı bu şekil olan bi Lumia çıkşa çok güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nadirgoktan

Yeni bir sistem olması uygulama yazanları kendine çekmesi gerekirken neden uzak duruyorlar? Kullanıcı sayısı cidden çok mu az wp platformunu?

Google ve Apple'ın kendilerine gönül koymasından çekiniyorlardır. Tamamen duygusal.

• lumia 720ye amber geldi.haberiniz olsun.
  • quote:

Yeni bir sistem olması uygulama yazanları kendine çekmesi gerekirken neden uzak duruyorlar? Kullanıcı sayısı cidden çok mu az wp platformunu?

pazar oranıyla alakalı. ios ve andorid baya büyük. öncelik onlara gidiyor. birde wp alanlar genelde oyunla işi olmayan tasarımından dolayı ve düşük fiyatından dolayı alıyorlar.
  • Kesinlikle doğru bir araştırma yazısı olmuş düşünün kaç aydır lumia telefonlar piyasada en çok kullanılan programlar sosyal ağlar bile verimli değil daha resmi olarak instagram(alternatif program var) bile yok. Yani anlamakta zorlanıyorum Microsoft'un beceriksizliği mi üreticilerin sallamaması mı anlamış değilim tüm bunlara rağmen lumia dan kısmen memnunum şöyle 3-5 ay zaman içinde kendini toparlamazsa satacağım benden günah gider.

• quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

pazar oranıyla alakalı. ios ve andorid baya büyük. öncelik onlara gidiyor. birde wp alanlar genelde oyunla işi olmayan tasarımından dolayı ve düşük fiyatından dolayı alıyorlar.

bu dediğin doğru ise zaten çok daha fazla ilgilerinin çekmesi gerekmez mi ? eksik olanlar oyunlardan çok sosyal yada bölgesel uygulamalar. bence microsofta kıllık yapıyorlar. instagram gibi bi firmada wp ye yazılım yazacak adam olmaması imkansız. market harici kazanç peşinde olanlara bakın. wechat line gibi. hemen geldiler markete.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

quote:

quote:

bu dediğin doğru ise zaten çok daha fazla ilgilerinin çekmesi gerekmez mi ? eksik olanlar oyunlardan çok sosyal yada bölgesel uygulamalar. bence microsofta kıllık yapıyorlar. instagram gibi bi firmada wp ye yazılım yazacak adam olmaması imkansız. market harici kazanç peşinde olanlara bakın. wechat line gibi. hemen geldiler markete.

MS kendi de yavaş ve ağırdan alıyor işleri. instagram yok.niye gelmiyor bende anlamadım ama benzeri pek çok program var. bilmiyorum belki de anrodi ve ios baskı yapıyordur wp ye uygulama çıkartma diye. instagranda snırım bunlardan birinin firmasıydı.yine youtube uygulmasında da benzer sıkıntı oldu. ios ve android wp nin pazarda gelşmemesi için baskı yapıyor olabilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

quote:

quote:

MS kendi de yavaş ve ağırdan alıyor işleri. instagram yok.niye gelmiyor bende anlamadım ama benzeri pek çok program var. bilmiyorum belki de anrodi ve ios baskı yapıyordur wp ye uygulama çıkartma diye. instagranda snırım bunlardan birinin firmasıydı.yine youtube uygulmasında da benzer sıkıntı oldu. ios ve android wp nin pazarda gelşmemesi için baskı yapıyor olabilir.

komplo teorilerini sevmem ama ben böyle düşünüyorum. Windows phone dan kopmak istemiyorum benim için tek eksik market. instagram içinde telefonu değiştirecek değilim fakat bazı kült şeylerin olmaması garip. geçenlerde ea apple dan para adlığını filan söylüyordu. bilemiyorum garip diyebiliyorum sadece

• @olagansupheli İnstagram,Facebook'un

• Nokia N9 u herşeyi göze alarak aldım sonunu bile bile. Ama çok seviyorum telefonumu. Şimdilerde eşime 720 kendime de 1020 almak istiyorum ama yine yüzüstü kalmak istemiyorum. Telefonum yag gibi aksada uygulama yok adam gibi. N9 sistemi asla gelismeyecek ama lumia gelişecek fakat ne zaman 1020 alıp heba etmek istemiyorum.

• Bu arada instagramın alternatifleri en az onun kadar iyiymiş bu dogrumu?

• Şaşırmadım.
  • quote:

Nokia N9 u herşeyi göze alarak aldım sonunu bile bile. Ama çok seviyorum telefonumu. Şimdilerde eşime 720 kendime de 1020 almak istiyorum ama yine yüzüstü kalmak istemiyorum. Telefonum yag gibi aksada uygulama yok adam gibi. N9 sistemi asla gelismeyecek ama lumia gelişecek fakat ne zaman 1020 alıp heba etmek istemiyorum.

Wp 8.1 i bekleyin o zaman. Şu anki wp wp 8 den wp 8.1 e geçtiği gün wp gelişmiş demektir. Merak etmeyin, microsoft var oldukça wp gelişmeye devam edecektir. Şu anki wp 8 wp 9 a güncellenebilecek mi güncellenemeyecek mi tek sıkıntı o. Bir açıklama yapılsa 1020 peynir ekmek gibi satılır, en az 5 yıl kullanılır. En iyisi 3-4 ay daha bekleyin siz, tereddütteyseniz.
  • önemli olan geliştiricilerin sayısı değil geliştiricilerin niteliği...demirbaş geliştiriciler destek verdiği sürece daha doğrusu yazılım firmaları destek verdiği sürece wp gelişmeye devam eder.andorid %75 olduda ne oldu?marketin yarısı çöp...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

önemli olan geliştiricilerin sayısı değil geliştiricilerin niteliği...demirbaş geliştiriciler destek verdiği sürece daha doğrusu yazılım firmaları destek verdiği sürece wp gelişmeye devam eder.andorid %75 olduda ne oldu?marketin yarısı çöp...

Katılıyorehttp://forum.donanimhaber.com/m_81649039/f_//tm.htm
  • böyle giderse wpnin yer edinmesi daha da zorlaşacak. wp8den önce wp7 vardı windows mobile 6 vardı... microsoft yeni yeni bu işte değil iphoneden önce wmli cihazlar vardı piyasada. pazar payları da o günden bu güne hiç değişmedi hep %5in altında... instagram facebookun, facebookla microsoftun anlaşmaları var hala da düzgün uygulama çıkartmıyorlarsa ben bu işte bir pislik ararım.
  • Hayatının anlamı "resmi" instagram uygulaması olanlar wp'li telefon almasınlar kardeşim. Amma da abarttınız ha. O zaman bilgisayarlarınıza da CCleaner uygulaması kurmayın mesela. Windows disk temizleyiciyi kullanın. Var diyoruz işte wp için instagram uygulaması. Microsoft'a Nokia'ya sallayın da nasıl sallarsanız sallayın.

www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/6tag/7d795cdf-fb1b-4bdf-8f5e-76eb19f7079e

6tag Windows Phone için en kapsamlı Instagram
    uygulamasıdır. Video ve resim yükler, filtreler uygular,
    arkadaşlarınızı etiketler, haritada gönderileri
    görür vb... Fotoğraflarınızı çeşitli muhteşem ve özel yapım
    filtre efektleriyle özelleştirin. Fotoğraf ve videolarınızı basit bir foto akışında
    arkadaşlarınızla tek tuşa tıklayarak paylaşın,
    görün ve takip edin. • 100% orijinal filtreler: XPro-II, Earlybird, Rise,
    Amaro, Hudson, Lo-fi, Sutro, Toaster, Brannan,
    Inkwell, Walden, Hefe, Nashville, 1977, ve
    diğerleri.
    • Sahnelere bölerek video kaydı.
    • Ekstra alan derinliği için Linear ve Radial Tilt- Shift bulanıklık efekti.
    • Facebook, Twitter, Flickr, Tumblr, Foursquare
    ve VK'da anında paylaşım.
    • Sınırsız resim yüklemesi.
    • Gönderileriniz için geotag.
    • Arkadaşlarınızla beğeni ve yorum alıp gönderek etkileşimde bulunma.
    • Ön & Arka kamera desteği.
    • Ve çok daha fazlası...

• kişisel bilgilerimize erişemeyen, rehberimizi kopyalamayan, resimlerimizi hasılı hertürlü verimize erişemeyen uygulamalar haliyle windows phone mağazasında yerini almaz! androidlerde oyun oynarken bile o uygulamalar arkaplanda neler yapıyor biliyoruz.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.