Şimdi Ara

Sharp, 10.1-inç 2,560 x 1,600 piksel IGZO ekrana sahip Windows 8 tablet bilgisayarını duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sharp, 10.1-inç 2,560 x 1,600 piksel IGZO ekrana sahip Windows 8 tablet bilgisayarını duyurdu

Semiconductor Energy Laboratories ile ortaklaşa geliştirdiği IGZO panel teknolojisini farklı ürünler üzerinde kullanan önemli teknoloji firmalarından Sharp, bu doğrultuda Japonya'da düzenlenen CEATEC isimli fuar kapsamında 10.1-inç 2,560 x 1,600 IGZO ekrana sahip Windows 8 tablet bilgisayarını duyurdu.

Windows 8.1 ve 8.1 Pro işletim sistemlerini kullanan ve Mebius Pad ismiyle kullanıcıların beğenisine sunulan tablet bilgisayar, üzerinde 10.1-inç boyutunda 2,560 x 1,600 piksel çözünürlüğe sahip dokunmatik bir IGZO panel barındırıyor ve bu sayede düşük güç seviyelerinde üst seviye tepki değerine sahip kaliteli bir deneyim yaşatabiliyor. Gücünü Intel'in dört çekirdekli Bay Trail Atom Z3370 işlemcisinden alan Sharp Mebius Pad, IPX5, IPX7, IP5X sertifikalarıyla da suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı ortaya koyuyor. LTE ve stylus kalem desteklerine sahip olan tablet bilgisayar yanında, Microsoft Office'nin ücretsiz sürümü de geliyor.

Şimdilik 2014 yılının ilk çeyreğinde Japonya merkezli olarak satışına başlanacağı belirtilen Sharp Mebius Pad tablet bilgisayar modelinin, resmi satış fiyatı ve diğer bölgeler için erişebilirlik bilgisi henüz açıklanmış değil.

• ilk defa windows cephesinde heyecan uyandiran bir urun gordum, onunda cikis tarihi cok gec.

• SHARP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jens Lehmann -- 30 Eylül 2013; 15:29:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

ilk defa windows cephesinde heyecan uyandiran bir urun gordum, onunda cikis tarihi cok gec.

Acer w700 kullanıyorum Full hd bile çok geliyor.

• oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    olay cok gelmesi az gelmesi degil. piyasadaki diger urunlerden farkli ve ustun heyecan uyandiran bir sey olmasi. micrososft bu yuzden mobilede yer edinemiyor. heyecan uyandiran hic bir yonu yok. rakiplerinin iki jenarasyon once yaptiklari seylere cevap vermeye calisiyor.
  • şahsen hep windowsu tablette kullanmak istemiştim ama gerçek windowsu RT yi filan değil. bu sene olacak galiba

• Windows güzel, 2,560x1,600 güzel ama Atom nedir arkadaş bu çözünürlükteki windows tablete? Zaten windows hantal bir sistem ekran çözünürlüğüde çok yüksek, native bi video izlesek slayt gösterisi gibi açar. Yazık...
  • 4 çekirdekli atom işlemci var cihazda. Bende acer w510 var çift çekirdekli atom işlemcili takılma falan olmuyor tek sorun güçlü ekran kartı isteyen oyunları oynayamıyorsunuz ama internet ve office işlerinde gayet verimli çalışıyor. Ayrıca atom işlemciler pili verimli kullandığı için seçiliyor örneğin benim cihazda 18 saate varan batarya ömrü var daha uzun ömürlü tablet var mı?
  • can bey igzo panelin ips yada tft den farkı nedir acaba?

• Alabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

can bey igzo panelin ips yada tft den farkı nedir acaba?

http://www.donanimhaber.com/televizyonlar/haberleri/Sharp-iGZO-panellerin-uretimine-basladi.htm
  • 4GB ta ram koydumu aldım gitti.
  • Windows 8 li bir tablet kullanma şansına erişdim. 1 hafta bende kaldı. diğer tabletler boş bir kutu gibi geliyor. bunu kullanmadan anlayamazsınız. tabletiniz sanki bir bilgisayar gibi helal olsun microsofta bu işin kralı

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa Cann

Windows güzel, 2,560x1,600 güzel ama Atom nedir arkadaş bu çözünürlükteki windows tablete? Zaten windows hantal bir sistem ekran çözünürlüğüde çok yüksek, native bi video izlesek slayt gösterisi gibi açar. Yazık...

Denedin mi hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

Windows 8 li bir tablet kullanma şansına erişdim. 1 hafta bende kaldı. diğer tabletler boş bir kutu gibi geliyor. bunu kullanmadan anlayamazsınız. tabletiniz sanki bir bilgisayar gibi helal olsun microsofta bu işin kralı

sende çok kullanmışa benzemiyorsun. sanki bilgisayar gibi demek ne demek. tam bir bilgisayar. cd rom yada klavye olmadığı zaman sanki mi oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

Windows 8 li bir tablet kullanma şansına erişdim. 1 hafta bende kaldı. diğer tabletler boş bir kutu gibi geliyor. bunu kullanmadan anlayamazsınız. tabletiniz sanki bir bilgisayar gibi helal olsun microsofta bu işin kralı

sende çok kullanmışa benzemiyorsun. sanki bilgisayar gibi demek ne demek. tam bir bilgisayar. cd rom yada klavye olmadığı zaman sanki mi oluyor

sen yorumumu yanlış yere çekmişssin. mesela diğer tabletleri kullanınca sanki bir bilgisayar değilde telefonun biraz gelişmişi veya büyüğü gibi geliyor. ilk defa bir tablet bana pc gibi geldi ve çok hoşuma gitti. bana çok kişi oyun yüklemem veya başka programlar için tablet getiriyor o yüzden elime çok geliyor ve karıştırıyorum. ipad samsung veya bimin sattığı dandik tabletler dahil her şey geliyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreXXX -- 30 Eylül 2013; 23:16:12 >

• Masaüstü modunda kullanırken 10" ekranda bu kadar yüksek çözünürlük yazıları okumayı zorlaştırmıyormu?

• quote:

Orijinalden alıntı: savasserter

Masaüstü modunda kullanırken 10" ekranda bu kadar yüksek çözünürlük yazıları okumayı zorlaştırmıyormu?

Yukarıda ondan bahsettim. Adamın anasını ağlatıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bozisik

quote:

Windows güzel, 2,560x1,600 güzel ama Atom nedir arkadaş bu çözünürlükteki windows tablete? Zaten windows hantal bir sistem ekran çözünürlüğüde çok yüksek, native bi video izlesek slayt gösterisi gibi açar. Yazık...

Denedin mi hocam?

Atom'u mu? Evet, Atom netbook'a windows 8 kurdum. 1024x768 'de zor çalışıyordu makine 2,560x1,600'de ne olur düşünemiyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bozisik

quote:

Denedin mi hocam?

Atom'u mu? Evet, Atom netbook'a windows 8 kurdum. 1024x768 'de zor çalışıyordu makine 2,560x1,600'de ne olur düşünemiyorum.

Yok yani bu cihazi denemediyseniz burda akıl celmeyin diyecektim. Çıkınca donuyor mu takılıyor mu herşey belli olur zaten. S800 de kaldırır bu çözünürlüğü. Intel in yaptığı işlemci neden kaldırmasın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rorschach_ -- 1 Ekim 2013; 13:17:53 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.