Çektiğim Fotoğrafları T-shirt e basmak
46 Cevap24519 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3245 Mesaj
8 Haziran 2004; 15:18:31 

Fotoğrafları T-shirt kaç farklı şekilde basabilirim?
Bazı printerların özellikleri arasında geçiyor tshirt baskı özelliği, baskı dayanıklı oluyor mu?
Suya dayanıklı mı?

5475 Mesaj
10 Haziran 2004; 12:16:33 

Ben yapmıştım
HP'nin transfer kagıdını kullanmıştım
soguk su ile yıkanırsa ömürlü oluyor, ama zamanla renklerde solmalar oluyor.

17 Mesaj
12 Haziran 2004; 2:01:09 

Sadece beyaz t-shirt'e baskı yapabilirsin.Fakat o da bal974'ün dediği gibi kalitesiz oluyor.Hem t-shirt için a4 büyüklük bence yeterli değil.Güzel bişey istiyosan a3 ideal.Ayrıca t-shirt baskı kağıtları da baya pahalı bildiğim kadarıyla.Kısacası;boşver sen.

3674 Mesaj
12 Haziran 2004; 2:09:06 

punisher +1
Evet baskı kağıdına vereceğin paraya bir kaç t-shirt alabilirsin. Ama basacağın baskı çok özel bir şeyse bilemem tabi.

1170 Mesaj
12 Haziran 2004; 21:15:56 

simdi biz arkadaslarla tshirt yaptlracaktlk..
bilgisayarda istedigimiz seyi ayarladlk,diskete kaydettik..burada(izmir) spor malzemeleri yapan biryere götürdük..siyah long sleeve(boyle deniyor sanlrlm,tshirt kumasl ama uzun kollu)üzerine onlu arkaLl baskl yaplLdl klyafet + baskl 10milyon vermistik(14müydü yoksa(:

resmi diskete koy,saga sola sor arastlr pahaLlysa transfer kagldl,hem güzel baskl fena degil yani

3674 Mesaj
13 Haziran 2004; 1:34:49 

<blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by owin</i>
<br />simdi biz arkadaslarla tshirt yaptlracaktlk..
bilgisayarda istedigimiz seyi ayarladlk,diskete kaydettik..burada(izmir) spor malzemeleri yapan biryere götürdük..siyah long sleeve(boyle deniyor sanlrlm,tshirt kumasl ama uzun kollu)üzerine onlu arkaLl baskl yaplLdl klyafet + baskl 10milyon vermistik(14müydü yoksa(:

resmi diskete koy,saga sola sor arastlr pahaLlysa transfer kagldl,hem güzel baskl fena degil yani
<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

Süper bir çözüm. Tebrikler[frndsp]

1054 Mesaj
13 Haziran 2004; 10:53:32 

Transfer kağıtları o kadar pahalı mı yaf? Ben 25 milyona mı ne görmüştüm 50 kağıtlık paketi (25 kağıt da olabilir). Yani kağıdın tanesi o kadar pahalıya gelmiyor. Zaten normal kağıt gibi kullanmayacaksınız bunu. 25 kağıdı az görmeyin yani. Hergün tshirte baskı yapmayacaksınız herhalde. Bulabilirseniz tekli alın. O kadar kağıt gereksiz.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Haziran 2004; 11:17:32 

PEKİ TRANSFER KAĞIDI ALINDI NASIL T-SHIRT TA BASILCAK

29 Mesaj
8 Temmuz 2004; 15:58:02 

transfer kagıdına baskıyı tersine yapacaksın ve sıcak bir ütü aracılıgıyla t-shirt e yapıştıracaksın

213 Mesaj
15 Temmuz 2004; 1:14:41 

1 ay önce tişörte baskı yaptım. İsteyen olursa mail adresimden istesin, sonucunu yollayabilirim.

kağıdın 10'lu pakedi 20 milyon. Çankaya'da zar zor buldum. Bilgisayarcılar genelde satmıyor. Kırtasiyeden aldım. Dataline marka iron-on transfer kağıdı kullandım. Kağıt pahalı olduğu için kağıdın verimli kullanılması gerekiyor. Mesela resim ile metin yazdırılacaksa bunlar kağıt üzerinde en az boşluk kalacak şekilde yerleştirilmeli.

Yazıcı sanırım farketmez. Sonuçta kağıt besleme yerine normal a4 kağıdı gibi konuyor özel kağıt. Yalnız yazdırırken mirror image (ters görüntü) seçilmeli ki kağıt tişörte uygulandığında resim aynadan görülüyormuş gibi olmasın. Üzerine baskı yapılıyor. Örneğin bir resim bastırılmışsa resim için biraz kenarlık bırakılarak kağıt kesilir. Ütü pamuklu ayarında ısıtılır. Buhar özelliği kapatılır. Kağıdın baskı yapılan tarafı tişörtün üzerinde olacak şekilde kağıt konur ve ütü hafifçe bastırarak uygulanır. Baskı yapılan tişört %100 pamuklu olmalıydı galiba. Baskı kağıdının kullanma talimatlarında ütünün 10 saniye tişrt üzerinde tutulması gerektiği yazıyor fakat bu kadar tutunca tişört yanıyor. Bu yüzden iyice bastırıp ikişer saniyelik aralarla uygulamak daha uygun. İlk denemeleriniz için eski bir atletinizi feda edin derim. Yap boz gibi istediğiniz şeyi bastırıp denersiniz. Baskı yapıldıktan sonra kağıdın soğuması beklenir ve kağıt yavaşça tişörtten çekilir. Kağıdın baskı yapılan saydam kısmının tişört üzerinde kaldığı görülür.
Geleyim baskının kalitesine.. Tişört üzerinde kalan kısım ışıkta parlıyor (sonradan eklendiği biraz belli oluyor). Bunun dışında tişört üzerinde çok tatlı duruyor.
İlk yıkamada zayıf yapılmış baskılar atmaya başlıyor. Hatta bazıları yıkamaya bile gerek kalmadan terle beraber sökülüyor. Herhalde biraz daha iyi basabilseydim bu kadar dayanıksız olmazdı ama kullanım kılavuzunda da terster ütüleyin tersten yıkayın diyor zaten.

Sonuç olarak doğum günü hediyesi gibi bir sebeple, bir parti için falan güzel bir olay tişörte baskı. Ama basılı tişörtün yerini tutmadığı kesin.

468 Mesaj
15 Temmuz 2004; 2:42:45 

Dataline marka iron-on transfer kağıdından bende kullandım.
Başarılı bir üründü.

1170 Mesaj
15 Temmuz 2004; 10:56:11 

quote:

Orjinalden alıntı: kahkaha

1 ay önce tişörte baskı yaptım. İsteyen olursa mail adresimden istesin, sonucunu yollayabilirim.

kağıdın 10'lu pakedi 20 milyon. Çankaya'da zar zor buldum. Bilgisayarcılar genelde satmıyor. Kırtasiyeden aldım. Dataline marka iron-on transfer kağıdı kullandım. Kağıt pahalı olduğu için kağıdın verimli kullanılması gerekiyor. Mesela resim ile metin yazdırılacaksa bunlar kağıt üzerinde en az boşluk kalacak şekilde yerleştirilmeli.

Yazıcı sanırım farketmez. Sonuçta kağıt besleme yerine normal a4 kağıdı gibi konuyor özel kağıt. Yalnız yazdırırken mirror image (ters görüntü) seçilmeli ki kağıt tişörte uygulandığında resim aynadan görülüyormuş gibi olmasın. Üzerine baskı yapılıyor. Örneğin bir resim bastırılmışsa resim için biraz kenarlık bırakılarak kağıt kesilir. Ütü pamuklu ayarında ısıtılır. Buhar özelliği kapatılır. Kağıdın baskı yapılan tarafı tişörtün üzerinde olacak şekilde kağıt konur ve ütü hafifçe bastırarak uygulanır. Baskı yapılan tişört %100 pamuklu olmalıydı galiba. Baskı kağıdının kullanma talimatlarında ütünün 10 saniye tişrt üzerinde tutulması gerektiği yazıyor fakat bu kadar tutunca tişört yanıyor. Bu yüzden iyice bastırıp ikişer saniyelik aralarla uygulamak daha uygun. İlk denemeleriniz için eski bir atletinizi feda edin derim. Yap boz gibi istediğiniz şeyi bastırıp denersiniz. Baskı yapıldıktan sonra kağıdın soğuması beklenir ve kağıt yavaşça tişörtten çekilir. Kağıdın baskı yapılan saydam kısmının tişört üzerinde kaldığı görülür.
Geleyim baskının kalitesine.. Tişört üzerinde kalan kısım ışıkta parlıyor (sonradan eklendiği biraz belli oluyor). Bunun dışında tişört üzerinde çok tatlı duruyor.
İlk yıkamada zayıf yapılmış baskılar atmaya başlıyor. Hatta bazıları yıkamaya bile gerek kalmadan terle beraber sökülüyor. Herhalde biraz daha iyi basabilseydim bu kadar dayanıksız olmazdı ama kullanım kılavuzunda da terster ütüleyin tersten yıkayın diyor zaten.

Sonuç olarak doğum günü hediyesi gibi bir sebeple, bir parti için falan güzel bir olay tişörte baskı. Ama basılı tişörtün yerini tutmadığı kesin.

böyle dediğne göre almaya değmez gibi beldi ha?
baskı olmuyor hemen sökülebiliyor,olmadı ilk yıkamada hırpalanıyor baka vahim gibi geldi bana durum
aceba transfer kağıdının kalitesinden mi?

23 Mesaj
15 Temmuz 2004; 14:35:20 

Peki Millet bişii sorcam...
Ben de izmirde ikamet ediyorum...
T-shirt baskı olayınıkendimizde yapabilmekteymişiz onu anladık anlamasına da bu işi yapan birileri yok mu izmirde ya?

bu yazıcı ve kağıt olayları tamam ama bu işi yapan birileri olmalı diye düşünüyorum...

2394 Mesaj
15 Temmuz 2004; 17:35:49 

var tabiki.alsancak garının karşısındaki ara sokakta yapıyorlar.telekomun yanındaki sokaktan dalıcaksın orası.dükkanın ismini bilmiyorum.ama t-shirt e baskı ilanını görmüştüm.

189 Mesaj
19 Temmuz 2004; 20:14:40 

arkadaşım jackosman'ın tarif ettiği yerin adı can fotokopi.o sadece birkaç şubesinden biri.ayrıca çankaya'da 2.onur han'ın karşısında da var.oradan da yaptırabilirsin.ben görmüştüm.
SAYGILAR...

14 Mesaj
26 Temmuz 2004; 2:53:07 

Arkadaşım İzmir'de bu işi gayet kaliteli yapan bi yer biliyorum, benim kankiler oluyolar. Özel baskı aletleri falan var ve bizim evde yaptığımız baskıdan daha kaliteli oluyo. Fiyatıda 10 milyon. Web siteleri var ordan adreslerini alabilirsin. Ayrıca ellerinde çok değişik hazır baskılar falanda var ilginç bi yer vesaire...
http://www.kemik.com.tr

23 Mesaj
4 Ağustos 2004; 19:07:57 

baront49 ,
açıklayıcı bilgi için teşekkürler...

82 Mesaj
25 Ağustos 2004; 16:39:45 

selam arkadaslar bu transfer baskı ile ilgili son 3 aydır kafayı bozdugumuz için size ufak biriki bilgi verebilirim. biz de çeşmede transfer baskı işi yapıyorduk ancak eylül 5 itibariyle İzmir'e tasınıyoruz. evde basıulan transfer baskılar pahalı gelmesi dısında dayanıksız oluyorlar çünkü lazer printerınız bile olsa içinde silikon yağlama ünitesi olmadığı için baskınız kısa zamanda cıkıyor ayrıca ne kadar ütüleseniz de yeterli basıncı saglayamadığınız için de profesyonel sonuç yakalayamıyorsunuz.
biz ilk başta inkjet printer ile başladık ancak onun kağıtları oldukca pahalı olduğu için lazer printer aldık. Fakaaat ondan da istenen sonucu elde edemedik cunku epey dayanıksız. sonuc olarak artık renkli fotokopi makinası kullanıyoruz. cıktılarımızı da 9 bar basınç saglayan bir pres ütü ile basıyoruz...
bu sayede istenen herşeyi bilgisayar yardımıyla basıyoruz. ayrıca puzzle da yapıyoruz ki sanırım izmirde bunu yapan tek dükkanız. Hatay'da hakimevlerinin çaprazında KUKI PRESS hepinizi bekleriiiz.

835 Mesaj
25 Ağustos 2004; 19:22:06 

izmir'de olmanıza sevindim.

GEREKSİZ CESARET APTALLIKTAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR.

215 Mesaj
31 Mayıs 2005; 23:22:35 

bu tshirte baskı işini ankara da yapan var mı biliyormusunuz?

524 Mesaj
31 Mayıs 2005; 23:58:29 

istanbulda oturanlar için diyorum kadıköydeki çoğu foto studyosu o işi yapıyo tshirt dahil 5 ytl falandı sanırım canavar gibide oluyo hiç uğraşmaya gerek ok

1823 Mesaj
1 Haziran 2005; 9:00:55 

quote:

Orjinalden alıntı: fredcoder

istanbulda oturanlar için diyorum kadıköydeki çoğu foto studyosu o işi yapıyo tshirt dahil 5 ytl falandı sanırım canavar gibide oluyo hiç uğraşmaya gerek ok

verdiğin bilgi için teşekkürler

AMD PHENOM II X4 925 @3GHZ l MSI 870A-G54 l FEEL HURRICANE II l 4 GB GEIL DDR3 1600 ECO + 4GB HI-LEVEL DDR3 1600 l HIGHPOWER 500Watt l 768MB PALIT GTX460 675/1800@750/1800 l 2x500GB Seagate Barracuda 12 SATA3 - RAID 0 l BENQ DW1640 DVD-RW l AOC F22S 22' 1920x1080 l
.:::Creative AUDIGY + LOGİTECH X530 5.1:::.

35 Mesaj
1 Haziran 2005; 9:32:50 

yaw ben bu olayı çoktandır düşünüyorum acaip baskı çeşitleri varda bi türlü baskıyı yaptuıcağım yer bulamıyodum

82 Mesaj
1 Haziran 2005; 9:52:21 

Bu işi ankarada yapan birisi var. Karum'da 1. katta arka tarafta Shirt Shop var. İzmir'de biz yapıyoruz Hatay Hakimevlerin'de. T-shirt'ün yanı sıra Karum'daki bayanlarda da bizde de fotograftan Puzzle, Kupa, Yastık, Çanta fln da yapılabiliyor. Bir de sihirli kupa var ki anlatılmaz görmeniz lazım...

147 Mesaj
14 Şubat 2007; 0:42:48 

valla bende avery aldım 8 dolar 5 adet A4 kağıt ama nasıl olcak bilmem

Uzaklaştırılmış
14 Şubat 2007; 0:48:19 

quote:

Orjinalden alıntı: kalbim_nefretim

valla bende avery aldım 8 dolar 5 adet A4 kağıt ama nasıl olcak bilmem

hehehe yaw kaç yıllık konu bu bunu yazanlar belki ölmüştür

kardeş yanlış anlama espiri manasında söyledim

12465 Mesaj
14 Şubat 2007; 0:57:03 

3 Yıllık konu la neettiniz

Uzaklaştırılmış
14 Şubat 2007; 2:40:56 

quote:

Orjinalden alıntı: Mertkan

<blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by owin</i>
<br />simdi biz arkadaslarla tshirt yaptlracaktlk..

<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

Süper bir çözüm. Tebrikler[frndsp]

Ben de diyorum ne yapmışlar 2004 ün konusuymuş

147 Mesaj
14 Şubat 2007; 13:21:42 

ne güzel işte eski 1 anıyı canlandırdım hehehehe ha unutmadan bilgiler eskimez ve soylnen sozler daima hafızada kalır :D:D

743 Mesaj
8 Haziran 2007; 19:57:52 

eski meski bilgi işe yarıyacak mı yarıyacak. niye ses cikartiyonuz.

Biz bir dostlar sofrasında, birde harmandalında diz çökeriz.

32 Mesaj
18 Ağustos 2009; 22:19:07 

Selamlar, en son mesajın üzerinden 2 yıl geçmiş. Evde yapılabilcek tşört baskılarının kalitesinde herhangi bir artış oldu mu? Bunun için cihazlar falan varmı? Bilgisi olan varsa paylaşabilirmi.

1118 Mesaj
20 Ağustos 2009; 0:17:15 

2004 yılında bu konular vardı hala bunlarla uğraşan kaldımı ?
Bu arada 5 yıllık bir konu hortlatılarak rekor kırılmış.
Bu konu açıldığımda AMD Athlon soket A işlemciler ve ASUS 9550 VGA lara OC yapmak için uğraşıyorduk.

Canon SX50HS+RAYNOX DCR 250 Canon Eos 60D + Tamron 18-270 & Canon 100mm f 2.8 makro

https://www.facebook.com/groups/hayatrenkleri/

32 Mesaj
20 Ağustos 2009; 3:19:26 

O zamanlar tşört giyiyordun, ya şimdi?

4576 Mesaj
20 Ağustos 2009; 9:17:23 

quote:

Orijinalden alıntı: begburs

Cübbeye geçtim!

__

Geyik bi tarafa 5 yıllık konu! Alkışı hakediyor!

önce seni yok sayarlar
sonra sana gülerler
ardından savaşırlar seninle
ve sonunda sen kazanırsın.

3794 Mesaj
20 Ağustos 2009; 16:41:12 

quote:

Orijinalden alıntı: NovariX

quote:

Cübbeye geçtim!

__

Ilk mesajdan basladim bende. Ciddi ciddi okuyorum. Disket diyor, milyon diyor. Bi gariplik var ama

Macbook Air 13.3 Mid 2012
HTC One & KitKat
Specialized Tarmac - Ultegra 6800 - Dura-Ace 9000 - Token C28A

6114 Mesaj
20 Ağustos 2009; 17:45:36 

sohbetin arasında "disket"i görünce gözlerim yaşardı zaten

amateurs worry about equipment, professionals worry about time, masters worry about light

823 Mesaj
20 Ağustos 2009; 18:03:50 

quote:

Orijinalden alıntı: ToffieBoi

quote:

quote:

Cübbeye geçtim!

__

Ilk mesajdan basladim bende. Ciddi ciddi okuyorum. Disket diyor, milyon diyor. Bi gariplik var ama

+1

yesterday is a history
tomorrow is mystery
today is a gift

insan geçmişinin hasretçisi, geleceğinin özlemcisi, yaşadığı anın şikayetçisidir.

43 Mesaj
10 Eylül 2009; 1:46:22 

http://www.fanilamanila.com da basıyorlar bu tarz t-shirt. konu hortladığına göre bu teknolojide 2004 ten beri gelişme olmamış anlaşılan ;)

es es

307 Mesaj
10 Eylül 2009; 15:53:08 

Madem konu hortladı ben de sorayım o zaman, pastalara da mı aynı yöntemle basılıyor?

1-Avşa adasında SATILIK üç daire, dört üçgen, beş dikdörtgen

43 Mesaj
23 Mart 2010; 22:45:45 

pastalara transferin presle yapılmadığı muhakkak

es es

354 Mesaj
30 Mayıs 2012; 2:02:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ToffieBoi

quote:

quote:

Cübbeye geçtim!

__

19 Adet kitap 90TL (MİRAS-RUHLAR DEHLİZİ DE VAR) [link=http://forum.donanimhaber.com/m_69605919/mpage_1/f_/key_//tm.htm

420 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
MustafaK
29 Ekim 2013; 9:28:31 

Gelişme var mı?

81 Mesaj
29 Ekim 2013; 15:12:37 

İlk mesajları yazanlar yaşıyormudur acaba :D O zamanlar ilkokuldaydım da ben.

Ne anlarlar dertten halden, Hepsi gelmiş Neanderthalden...

3245 Mesaj
15 Kasım 2013; 13:08:43 

quote:

Orijinalden alıntı: neanderthalden

- Biz daaha ölmedik!.. O kadar da ölmedik...

81 Mesaj
27 Kasım 2013; 13:24:09 

quote:

Orijinalden alıntı: kalpakci

quote:

Orijinalden alıntı: neanderthalden

- Biz daaha ölmedik!.. O kadar da ölmedik...

Yaşıyormuş. sevindim buna =)

Ne anlarlar dertten halden, Hepsi gelmiş Neanderthalden...

1006 Mesaj
27 Kasım 2013; 22:16:29 

konuyu okudum okudum " ... diskete kaydettik..."" kısmına gelince ufak bir şoktan sonra tarihe baktım

35 Mesaj
15 Aralık 2013; 21:47:37 

http://www.transfermati...nsfer-Kagidi,PR-67.html

TRANSFER BASKI KAĞIDINI BURADAN ALABİLİRSİNİZ.

http://www.transfermatik.com
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375