Şimdi Ara

Üniversite Ortamına Alışamadım :( (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
6.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Büyük Şehir'de yaşayıp ufak anadolu şehri yazan hassas liseli vol.1532523645
  • bir sakin ol ya

1-2 kere gittim hayatımda ondada küçüktüm hatırlamadım

insan gibi sorduk
  • Niye bana soruyorsun kardeşim,ne bilim kastamonu'yu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DDE054007 -- 14 Eylül 2016; 16:58:26 >
  • Genelde iyidir kastamonu ama eğer çevre ve ortam yapmazsan vakit geçiremezsin bu kural şehir farketmezsizin böyledir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mAcArTy41

Bende yaşadığım, ailemin, akrabalarımın olduğu şehirde üniversite okudum. Hatta memurluk için bile kendi memleketimi bekledim.

Ve evime 10 dk mesafede çalışıyorum üstelik okuduğum üniversitede ,

Kişiden kişiye değişir kimi aileden uzak olmak der kimisi yakın olsun der vs. Ama bunun adı pısırıklıksa pısırığım arkadaş.

Seviyorum ulen KOCAELİ SENİ HEMDE ÇOOOOKKKK

Kocaeli gibi yerler zaten iyidir. Yaşadığın yer İstanbul'a yakın olacak ama İstanbul olmayacak. Okul bitsin de kurtulacağım inşallah şuradan. İstanbul çevresi bir yerlere gidebilirsek çok iyi olur. Kocaeli ve Bursa fena değil gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Heisenberg01

Haklısınız hocam ama tercih listesi hazırlarken içmiş gibi oluyorsun inan sadece ön lisans bir bölüm için onlarca gün cafede araştırma yaptım onca site dolaştım defalarca listeyi düzenledim..Memleket en başa koydum haliyle gelmedi çünkü Meslek Liseliler yatay geçiş ile yurdun en güzel üniversitelerini kapatılyorlar(birde ağlıyorlar mağdurum mağdurum ben mağdurum ulan fen lisesindeki"eleman"ın bile beleş üniversite hakkı yok sendeki neyin kafası neyse).Gün geçti araştırmayı bitirdik listeyi gönderdik 5.tercih geldi gittim pılımı pırtımı toplayıp oda ne? ne söylenen nede gösterilen video ile alakası yok yerin 1'i -5 yapmışlar reklam olsun diye el mahkum mecbur okudum 2 yıl ama benim şansım devamsızlıgı sallamıyorlardı 20 güne bir kaçıp Adanaya geliyordum..Yarı açık öğretim okudum sınıfın tamamıyla kaynaşmam ancak 2.sınıfın 2.döneminde olmuştu
    Benim tercihim kalman yönünde çünkü iki tarafı"b.klu deynek" sendeki bıraksan bir türlü bırakmasan bir türlü durumunu çok iyi anlıyorum ama 1 sene kaybın olacak kazanacağından belli değil olaki istediğin bölüm gelmedi? Zaten her arayı kaçarak değerlendirirsin İzmire ben kal diyorum evet eve gidince çok mutlu oluyorsun bir süre ama sonra dönüp bakıyorsun "keşke" seni bitiriyor..O yüzden ısrarla diyorum Açık öğretim sistemi geliştirilmeli hem maddi imkansızlıklar yüzünden okuyamayan öğrencilere fırsat oluşturursunuz hemde öğrenciler"multeci" durumuna düşürmemiş olursunuz

Bende 3. sınıf oldum. Hala Alışamadım. Dersimiz Pazartesi başlayıp Perşembe bitiyor.Misafir olarak kalıyorum yurtta okul ile ev arası 150 km 2 saat . gitgel yaplyorum. Böyle yaptıgım için alışamadım. Bizim bir işletme var babama da yardım ediyorum'3 gece okulda 4 gün memleketteyim.Bu yılda bitsin4.yılbakacaz önümüze Sizce git gel yapmak mantıklımı
    Yurtta misafirkaldıgın içinyarı yarıya Ucret ödüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: evpandası

dostum İzmir'den Kastomonu'ya gidilir mi? yatay geçiş yapmayı dene

Üniversite Ortamına Alışamadım :(

• Hocam kendiniz söylemissiniz alışamadım diye.Gün gelecek iş için evlilik için onuda geçtim zaten askerlik için evimizden barkımızdan memleketlerimizden kopacagız..haftasonları git bazı zamanlar..ama ortama alışıp sevmeye bak sevmeden üniversite okumak zor kendimden biliyorum
  • Konuyu hortlatıcam ama son durum ne ? Cidden okurken çok üzüldüm :(

• quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

quote:

Orijinalden alıntı: MarenviaR

üniversite okuyacaksan istanbul yada ankaraya gideceksin. gerisi palavra.

Asil Eskisehirde okunur. Istanbul ve Ankara palavra.

Eskişehir akar aynen her türlü şeyi bulabilirsin ben İstanbuldayım şu an küçük bi şehirden geldim o yüzden gerçekten seviyorum ama iş hayatını düşününce cidden çok kalabalık yani İstanbulda ortam çok ama işte gitmek zahmetli,eskişehirde aynı ortamı daha yakınında bulabiliyorsun hem ist gibi sosyal hemde trafik yok.

• Kastamonuluyum, her sene gidiyoruz 1 haftadan fazla dayanılmaz oraya. 1 hafta köy için geçerli, en azından şehirden farklı bi yer görüyoruz dağ taş ormanda geziyoruz temiz hava alıyoruz, farklı köylere gidiyoruz ama merkezde bir gün bile geçmiyor yapacak hiçbir şey yok. İnsanı da iyi değildir Kastamonu'nun

• quote:

Orijinalden alıntı: Harley-Davidson

İzmirden vazgecilmez. Vazgecilirse de ancak Antalya, İstanbul ya da Eskisehire gidilir

Vay be dedigimi yapmisim

• quote:

quote:

İzmirden vazgecilmez. Vazgecilirse de ancak Antalya, İstanbul ya da Eskisehire gidilir

Vay be dedigimi yapmisim

Neresi?
  • Alt tarafı 4 sene okuyacan çok lafaya takma

• quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

quote:

quote:

Vay be dedigimi yapmisim

Neresi?

İstanbul oldu

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.