Şimdi Ara

Mercedes Benz, 'Magic Body Control' isimli sisteminin işleyişi hakkında bir video yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mercedes Benz, 'Magic Body Control' isimli sisteminin işleyişi hakkında bir video yayınladı

Almanya merkezli büyük otomotiv firması Mercedes Benz, araçlarını hazırladığı yüksek teknolojiler ile geliştirmeye devam ediyor. Yolcu güvenliği, eğlence ve otomatik sistemler yanında en son modellerinden S-Class üzerinde, "Magic Body Control" ya da Türkçe karşılığı olarak Sihirli Gövde Kontrolü olarak çevrilebilecek bir sistem kullanarak konfor noktasında da üst seviye sonuçlar ortaya koyabilen firma, işte bu son teknoloji sisteminin işleyişi hakkında bir tanıtım videosu yayınlandı.

Aracın üzerine yerleştirilen iki stereo kamera ve özel yazılımın yardımıyla yolu oldukça ayrıntılı şekilde tarayarak çukurları ya da diğer engelleri algılayabilen Magic Body Control sistemi, gerçek zamanlı gerçekleşen bu süreç sonucunda süspansiyon sistemini aktif olarak ayarlıyor ve sonuç olarak oldukça dengeli ve konforlu bir sürüş elde edilebiliyor. Video üzerinde sistemin kapalı ve açık olduğu farkı da açıkça gösteren Mercedes Benz, şimdilik bu sistemi sadece S-Class modeli üzerinden tüketicilere sunuyor.

Ünlü otomobil firması Magic Body Control tanıtım videosu yanında aynı zaman bu sistem için son zamanların en ilginç reklam filmlerinden birisini de yayınlamış durumda. Videoları direkt olarak aşağıda izleyebilirsiniz.

• Benim s 500 L mercedesimdede bu özellik var. Sadece benimki kamerayla dil amortisörlerdeki sensörlerden algıladığı bilgilerle yol durumuna göre airmatik leri (amortisör) ayarlıyor.

• Reklam süper olmuş :)

• İnsan E kasaya da koyar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha tüyleri bu kadar düzgün tavuk görmedim. Çekim öncesi belli ki kuaföre götürmüşler.

• Çok iyi reklam ya, hiç güleceğim yoktu. :)

• Harika sisteme harika reklam.

• quote:

Orijinalden alıntı: TeufeL-07

Benim s 500 L mercedesimdede bu özellik var. Sadece benimki kamerayla dil amortisörlerdeki sensörlerden algıladığı bilgilerle yol durumuna göre airmatik leri (amortisör) ayarlıyor.

tamamda bizi niye eziyon ki şimdi :D

• benim aklıma gelmişti. vallaha da gelmişti. ulan yaa

• quote:

Orijinalden alıntı: muaz1

quote:

Benim s 500 L mercedesimdede bu özellik var. Sadece benimki kamerayla dil amortisörlerdeki sensörlerden algıladığı bilgilerle yol durumuna göre airmatik leri (amortisör) ayarlıyor.

:D .muaz1 kiralamak daha iyi .tufuel airmatik değil bankamatik.bizdede 74 modeli vardı zamanında.güzel araçta varsada yada yoksada yorum ile övünmenin amacı nedir.
  • Adamlar bizim yolları düşünerek teknoloji geliştirmişler. Üstelik bunu da denizli horozundan ilham almışlar. Vay be! :D
  • Hem mercedes-benz'in teknolojisi hem de reklam ajansının fikri çok güzel. Dün yukarıdaki reklamı sosyal ağ paylaşım sitelerinden birinde izledim ve yaratıcılıktan(!) çok etkilendim.

Teknolojiyi öyle sevdirerek tanıtıyorlar ki maddi durumum el verse bir arabam olmadığı için bugün bir mercedes-benz showroomundaydım. Etkili reklamın getirileri çok büyük oluyor.

Bütün bunların ardından düşünmeden edemiyorum: bizim reklamlarımız neden böyle etkileyici değil. sonuçta hitap ettiği Türk halkı fazlasıyla zeki ince noktaları anlayabilecek yeteneğe en az avrupalı vatandaşlar kadar sahip. Peki bizi kim saf(!) görüyorda beş para etmez dandik ve manasız, içi boş reklamları tasarlıyor ve bizi bunları izlemeye mahkum ediyor ?

• Bizim tavuklar bu reklamı görse kıskançlıklarından yumurtlamayı keserler :)

• quote:

quote:

Ne haddime insanları ezmek küçük görmek. Allah sana ve tüm isteynlere nasib eder inşallah .

• quote:

Orijinalden alıntı: masculine

quote:

quote:

:D .muaz1 kiralamak daha iyi .tufuel airmatik değil bankamatik.bizdede 74 modeli vardı zamanında.güzel araçta varsada yada yoksada yorum ile övünmenin amacı nedir.

Arkadaşım öncelikle belirtmek isterimki hava atmak için değil bilgi paylaşımı için yazdım. Gözünüz dönüp insanları yargılarken buranın bir forum olduğunu ve mercedes s klas konusunda olduğunuzu unutmayın. Sonuçta benim gibi bu araçlara binenler bekleyenler , bilgi fikir paylaşımı yapan insanlar var. Şu haber altında tek konuya hakim bilgiye sahip yrumu yazan benim. Şuanda cep tefonu haberinde değilsiniz. Bende telefon kıyaslayan ergen değilim. Ayriyetten doğru bildiğiniz birşeyi daha size öğreteyim. Sizin bankamatik dediğiniz şey para çekmeye yarar. beim airmatik dediğim şey mercedes s klaslarda bulunan 3 kademe sertleştirilebilen , yükseltilip alçaltılabilen havalı süspansiyon sistemine denir.

• TeufeL-07 T kullanıcısına yanıt
    geçen sene amsterdam'da bir taksiye binmiştim. adamın taksisi s350 4matik ti. eşimle baya bir şaşırmıştık.
    amsterdam sokaklarındaki tümseklerden diğer araçlar oldukça yavaşlayarak geçerken, bizim taksi şöförü s class aracı ile 70-80 km/h hızlarla geçmesine rağmen araç içerisinde konforsuz bir durum oluşturmuyordu. büyük ihtimalle s class ta airmatik vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meceng -- 27 Eylül 2013; 17:16:59 >
  • gerçektende daha iyisini ancak tanrı yapar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: masculine

quote:

quote:

Arkadaşım öncelikle belirtmek isterimki hava atmak için değil bilgi paylaşımı için yazdım. Gözünüz dönüp insanları yargılarken buranın bir forum olduğunu ve mercedes s klas konusunda olduğunuzu unutmayın. Sonuçta benim gibi bu araçlara binenler bekleyenler , bilgi fikir paylaşımı yapan insanlar var. Şu haber altında tek konuya hakim bilgiye sahip yrumu yazan benim. Şuanda cep tefonu haberinde değilsiniz. Bende telefon kıyaslayan ergen değilim. Ayriyetten doğru bildiğiniz birşeyi daha size öğreteyim. Sizin bankamatik dediğiniz şey para çekmeye yarar. beim airmatik dediğim şey mercedes s klaslarda bulunan 3 kademe sertleştirilebilen , yükseltilip alçaltılabilen havalı süspansiyon sistemine denir.

"Gözünüz dönüp insanları yargılarken buranın bir forum oldugunu...." diye başlamışsınız ama "cep telefonu haberinde değilsiniz, ben de telefon kıyaslayan ergen değilim" diye devam etmişsiniz. Bence gayet gözünüz dönmüş, kendinizce 'telefon haberlerini ve takipçilerini' yargılamakta ve küçümsemektesiniz. Ben ergenliği devireli çok oldu ama cep telefonlarıyla ilgilenirim, hobimdir. Sizin otomobillerle, daha pahalı/ daha lüks/ daha büyük cihazlarla ilgilenmeniz sizi daha mı yüce yapar

• Yeminler olsun ki böyle bir süspansiyon sistemini düşünmüştüm nasıl yapacağımı bilmesem de aynısını düşünmüştüm

• Türkiyede işe yaramaz bu sistem, malum yoldaki iski çukurlarının içi su dolu olduğu için düz yüzey gibi gözüküyor, kamera suyun altını algılayamayacağına göre bam çukurdasın :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.