KAYSERİ' den hangi SEMTTEN ev alınır???
40 Cevap527 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3045 Mesaj
26 Eylül 2013; 16:01:24 

Merhaba arkadaşlar,

Şu an görevim dolayısıyla Şırnakta çalışıyorum. Daha önce de benzer bir konu açmıştım ve yardımcı olup fikir beyan eden herkese teşekkür ediyorum.

Eski konu; (Ankara için)

http://forum.donanimhaber.com/m_52248703/tm.htm

Buradaki görevim uzadığı ve tayinim Ankara iline çıkmadığı için nasip olursa Kayseri' ye yerleşmek istiyorum.

Yaklaşık 4 ay sonra yani sömestr tatilinde Kayseriden 100 - 110 bin TL tutarında bir ev almak istiyorum, hem yatarım amacı ile hemde Kayseri' ye gittiğimde oturmak amacıyla ama Şırnak' tan dönene kadar boş kalacak ev, Kayseri' ye bir kaç defa gittim ama çok çok ev alacak kadar iyi bilmiyorum o nedenle hangi semt - mahalleden ev alınır, yardımcı olursanız memnun olurum..

Teşekkür ederim şimdiden..

15 Mesaj
26 Eylül 2013; 16:17:10 

Sivas caddesi meşhurdur ordan alabirsin
Kocasinan istasyon mahallesi iyidir
Bide ziya gökalp mahallesi iyidir benim bildiklerim bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi End Of The Road -- 26 Eylül 2013; 16:19:57 >

3045 Mesaj
26 Eylül 2013; 21:03:05 

Sivas Caddesi merkezi olması yönü ile mi ön plana çıkıyor, Talas ilçesine bağlı yoksa Melikgazi ye mi acaba?

Bu mesajda bahsedilenler: End Of The Road

317 Mesaj
26 Eylül 2013; 21:27:46 

Talas veya esenyurt olabilir hem ulasim kolaydir hemde surekli degerinde kalir zarar ettirmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3045 Mesaj
26 Eylül 2013; 21:36:57 

Talas ilçesinin her hangi bir mahallesi olabilir mi? Yani Talas' ın kötü bir yeri var mı?

317 Mesaj
26 Eylül 2013; 21:41:25 

Heryeri olur anayurt yenidogan vs. temiz semtlerdir oturmayip kiraya bile verseniz ogrenciler kapis kapis eder iyi kira alirsiniz...

3045 Mesaj
26 Eylül 2013; 21:46:00 

Böyle sordğum içi kusura bakmayın ama yarın bir gün emlakçı ile gezerken en azında şuralar olsun iyidir diyebilmek için soruyorum..

317 Mesaj
26 Eylül 2013; 21:51:09 

E tabi kafanizda bikac yer belirleyip oraya yogunlasmak iyidir insallah hakkinizda hayirlisi olur

Bu mesajda bahsedilenler: peugeot-406

931 Mesaj
26 Eylül 2013; 21:56:39 

Bende Kayseriliyim fakat nasip İstanbul'da oturuyorum. Kayseri'de semt olarak fiyat aralığınıza uygun olarak Sivas Caddesini öneririm.Konumu oldukça iyi iki adımda Forum Kayseri tüm çarşı vb.

259 Mesaj
26 Eylül 2013; 22:07:36 

Belsin'e yatırım yapın benden demesi. Son zamanlarda tramvay'ın gelmesi yeni alışveriş merkezi yapılması ve terminalin yakın olması baya kar sağlayacak ilerde baya merkezi olacak

3045 Mesaj
26 Eylül 2013; 22:27:27 

Belsin bir mahalle mi yoksa Mimsin gibi bir yer olarak geçiyor..

3045 Mesaj
26 Eylül 2013; 22:31:16 

Tam olarak bilmiyorum ama bir arkadaşta Sivas caddesi dedi, merkezi bir yer olsa gerek ama böyle merkezi yerlerde evler çok pahalı olsa gerek, Kayseri hem gelişmekte hemde binalar çok katlı olduğu için yeni yapı evler gayet uygun 100 bine sıfır 160-170 metre kare evler çok rahat var.. Bende bu fiyatlara (100- 110) şehrin taa göbeğinden olmasada araçla ya da toplu taşıma ile rahatça gidilip gelinebilecek yeni yapı bir ev olsun istiyorum.. Sormamda ki amaç ise temiz ve gelişmekte olan bir yer olması temennisi ile..

Bu mesajda bahsedilenler: hasan0338

931 Mesaj
27 Eylül 2013; 7:31:29 

Sivas caddesinin konumu guzel fakat evleri eskidir bu yuzden fiyati uygun.

3045 Mesaj
27 Eylül 2013; 13:20:27 

Çok eski ev almak istemiyorum, eski evler her ne kadar bakımlı olsa da masraf çıkarıp yıpranmış olması ve yeni evlerin ısı yalıtım vs yönünden daha iyi olması sebebi ile 0-4 yaş arası yeni yapı ev düşünüyorum inş.

Bu mesajda bahsedilenler: hasan0338

259 Mesaj
27 Eylül 2013; 16:19:49 

quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

Belsin bir mahalle mi yoksa Mimsin gibi bir yer olarak geçiyor..

Belsin - Kürsü Tarafı

123 Mesaj
27 Eylül 2013; 16:22:56 

Hocam melikşah üni karşısında oturuyorum mahalle güzel ev fiyatları da tam size uygun
Sivas cad. O fiyata ev bulmanız zor gibi

52 Mesaj
27 Eylül 2013; 16:25:41 

Mustafa şimşekde evimiz var sattık sayılır kaporayı aldık ama parayı henüz vermedi,
Mustafa şimşekde çok iyidir kayseripark yakınları tam merkezidir kiralar en assagı 500 den baslar
edit : istersen babamla konuşurum adamlar kredi cekecekti cekemezlerse sizinle konusturabilirim 108 - 110 arasına verebilir. ev 3+1 mustafa şimşek kayseri parka cok yakın okula cok yakın tam merkezi internetten arastırabilirsin istersen fiyatlarıda arastır. bizede acil para lazım ucuza satıyoruz.
fiyatlar hakkında bilgin olması icin http://www.sahibinden.c...ustafa+%C5%9Fim%C5%9Fek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Köpek Yiyen -- 27 Eylül 2013; 16:31:17 >

8 Çekirdek İşlemci (1,6 GHz Dört Çekirdek + 1,2 GHz Dört Çekirdek) | 2 Gb Ram | Exynos 5 Octa 5410 | HSDPA 42.2 Mbps | Android 4.2.2 Jelly Bean | 2.600 Mah Li-Ion Battery | MicroSd
5 Inc Full HD Super Amoled Display | 1920 x 1080 Çözünürlük | 441 PPI Pixel Rate | 16 Million Colors | Corning Gorilla Glass 3 | 13 Mp Camera | Advanced Level Sensor's

3045 Mesaj
30 Eylül 2013; 14:36:25 

Özellikler mahalle ismi olarak alınır ya da alınmaz diyebileceğiniz yerler var mı?

mesela ilanlarda adı geçen;

Mimarsinandemokrasi Mahallesi,

Mimarsinan şirintepe Mahallesi,

Mimarsinan bahçelievler Mahallesi,

Gesi Fatih Mahallesi,

Mevlana Mahallesi

Erkilet, (Mehmet Akif Ersoy Mahallesi)

Genelde ilanlar buradan, buralar nasıl arkadaşlar? Çok mu uzak ya da kötü, gelişmeye açık yerler mi?

3045 Mesaj
2 Ekim 2013; 23:26:22 

güncel...

275 Mesaj
2 Ekim 2013; 23:32:48 

anayurtta kiralar anormal derecede hızlı arttı iki yılda, 2010'da anayurtta 200tl'ye çok rahat kalınırdı, hatta ondan 1-2 yıl önce oturacak adam bulamazlardı diyor arkadaş.Şu an kiralar 400 civarı anayurtta.

AURIS 1.6 ELEGANT/ / CR-V 2.0iES
H I R S I Z V A R !!!!

94 Mesaj
2 Ekim 2013; 23:42:43 

Sivas cad 100 bine ev zor. Tokideki evler 100 bin kaldi ki sivas cad.

DH KAFKASYA SEVDALILARI
Şerefsizce yaşamaktansa şerefimle ölürüm

3045 Mesaj
3 Ekim 2013; 10:21:33 

Benim bütçeme göre anayurt ve mevlana mahallesinde yeni evler var ne dersiniz anayurt için?

3045 Mesaj
3 Ekim 2013; 10:23:34 

Doğrudur, zaten bende sivas caddesinin merkezi olabileceğini, bu nedenle de ve değil güzergaha para verileceğini düşünoyurm, aracım var çok aşırı uzak olmadığı sürece gelişime açık, sakin ve iyi birk semtten yeni bir ev almak istiyorum, almayı düşündüğüm ve bütçeme uygun evler ile ilgili ..hibinden.com da şu ismini verdiğim yerler var.

Gesi Fatih Mahallesi,

Mevlana Mahallesi

Bu mesajda bahsedilenler: CCircassian

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
27 gün 16 sa. 52 dk. kadarı kaldı.
3 Ekim 2013; 10:34:30 

quote:

Merhaba arkadaşlar,

Şu an görevim dolayısıyla Şırnakta çalışıyorum. Daha önce de benzer bir konu açmıştım ve yardımcı olup fikir beyan eden herkese teşekkür ediyorum.

Eski konu; (Ankara için)

http://forum.donanimhaber.com/m_52248703/tm.htm

Buradaki görevim uzadığı ve tayinim Ankara iline çıkmadığı için nasip olursa Kayseri' ye yerleşmek istiyorum.

Yaklaşık 4 ay sonra yani sömestr tatilinde Kayseriden 100 - 110 bin TL tutarında bir ev almak istiyorum, hem yatarım amacı ile hemde Kayseri' ye gittiğimde oturmak amacıyla ama Şırnak' tan dönene kadar boş kalacak ev, Kayseri' ye bir kaç defa gittim ama çok çok ev alacak kadar iyi bilmiyorum o nedenle hangi semt - mahalleden ev alınır, yardımcı olursanız memnun olurum..

Teşekkür ederim şimdiden..

Hocam ben de Şırnak'ta gorevliyim mesleginiz nedir Şırnak in neresindesiniz

3045 Mesaj
3 Ekim 2013; 10:48:14 

Merhaba ben Silopi' deyim. Mesaj gönderiyorum.

Bu mesajda bahsedilenler: ugurcakil34

508 Mesaj
3 Ekim 2013; 12:29:08 

quote:

Benim bütçeme göre anayurt ve mevlana mahallesinde yeni evler var ne dersiniz anayurt için?

Mevlana bence daha yakın ama sizin ne istediğinize bağlı merkeze yakınlığı önemli mi sizin için ?

3045 Mesaj
3 Ekim 2013; 12:49:26 

Merkeze çok uzak olmasın ama ev yeni yapı olsun istiyorum, istediğim kriterlere uygun evler de dediğim gibi ..hibinden.com da şu ismini verdiğim yerler var.

Gesi Fatih Mahallesi,

Mevlana Mahallesi

Erkilet, (Mehmet Akif Ersoy Mahallesi) isimli yerlerde.. Şırnakta kaldığım süre içerisinde yatırım amaçlı gittiğimde oturabilmek için..

Bu mesajda bahsedilenler: yürüyenmerdiven

275 Mesaj
3 Ekim 2013; 19:16:25 

quote:

Açıkçası ben anayurtta fiyatların şişirildiğini düşünüyorum, çarşıya uzak ama tramvay gelirse ev fiyatları daha da artabilir

H I R S I Z V A R !!!!

3045 Mesaj
3 Ekim 2013; 20:31:06 

Uzak derken otobüs ile ya da şahsi aracımla ne kadar çarşı?

275 Mesaj
3 Ekim 2013; 21:12:43 

quote:

Uzak derken otobüs ile ya da şahsi aracımla ne kadar çarşı?

550-anayurt jandarma hattıyla 20-30dk arası değişken saatine-trafiğe göre, 563-melikşah anayurt ile 15-20 dk arası sürer, özel araç ile indiğimizde sakin sürüşle 1-2 ışığa takılarak 15dk sürüyor.(genelde trafik olmaz, son inşaatlardan sonra durumdan pek haberim yok ama)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Emir -- 3 Ekim 2013; 21:14:11 >

H I R S I Z V A R !!!!

3045 Mesaj
3 Ekim 2013; 21:17:56 

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim sizi de yorduğumun farkındayım ama aşağıda isimleri yazılı birkaç mahalle var onlarla ilgili bir - iki cümlelik bir tanımlama yaparsanız sevinirim. Ev alacağım zaman emlakçı ile gideceğim için onların sözleri yerine tarafsız olarak sizin söyleyeceğiniz sözler daha doğru geliyor;

Gesi Fatih Mahallesi,

Mevlana Mahallesi

Yada sizin önerebileceğiniz yeni yapılaşmanın olduğu yerler..

275 Mesaj
3 Ekim 2013; 22:06:45 

quote:

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim sizi de yorduğumun farkındayım ama aşağıda isimleri yazılı birkaç mahalle var onlarla ilgili bir - iki cümlelik bir tanımlama yaparsanız sevinirim. Ev alacağım zaman emlakçı ile gideceğim için onların sözleri yerine tarafsız olarak sizin söyleyeceğiniz sözler daha doğru geliyor;

Gesi Fatih Mahallesi,

Mevlana Mahallesi

Yada sizin önerebileceğiniz yeni yapılaşmanın olduğu yerler..

anayurt diye bahsettiğim kısım mevlana mahallesi, diğerleri konusunda pek bilgim yok, öğrenci milleti olunca tabi sadece anayurt hakkında konuşabiliyoruz

H I R S I Z V A R !!!!

709 Mesaj
3 Ekim 2013; 22:08:07 

tuna, alparslan, köşk...

3045 Mesaj
3 Ekim 2013; 22:11:00 

O zaman mevlana cepte:)

Bu mesajda bahsedilenler: _Emir

107 Mesaj
3 Ekim 2013; 23:05:20 

Sivas caddesi,talas anayurt,mevlana olabilir hocam.

145 Mesaj
4 Ekim 2013; 11:28:48 

Mimarsinandemokrasi Mahallesi, Burası genelde tokinin yaptığı konutlarla anılır. bir cazibesi yok. fiyat artışı beklemeyin.

Mimarsinan şirintepe Mahallesi, Mimarsinan bölgesinde A. gül üniversitesi civarında arsa/parsel alırsan akıllıca bir yatırım olur. üniversite faaliyete geçince %50 gibi değer artışı bekleniyor. 1000 m2 inşaat parselleri 80-100 bin tl civarı bulunur. Bunun dışında mimarsinan bölgesinden ev almanın mantıklı tarafı yok. ulaşım sıkıntısı var.

Gesi Fatih Mahallesi, Çok uzak.

Mevlana Mahallesi Şehrin eski mahallelerinden. mantıklı değil. Talas mevlana mahallesi ile melikşah üniversitesinin olduğu yer. tercih edilebilir.

Erkilet, (Mehmet Akif Ersoy Mahallesi) Çok uzak, ulaşım imkanı zayıf. Erkiletin baraja yakın yerlerinden arsa alınırsa büyükşehire bağlanırsa değer artışı olur.

Ev için melikşah üniversitesi anayurt bölgesinde yeni yapılan konutlar tercih edilebilir.

3045 Mesaj
4 Ekim 2013; 16:58:01 

Cevabınız için teşekkür ederim..

Yani en mantıklısı AGÜ (Abdullah Gül Üniversitesi) civarı mı? O da Mimar Sinan Şirin Tepe Mahallesi oluyor galiba, ulaşımı sıkıntılı dediğin yerlerde ne gibi bir sıkıntı var, çok mu uzak, tek araçla mı gidilmiyor yoksa tramvay vs yok diye mi sıkıntılı dediniz acaba?

Bu mesajda bahsedilenler: ferther

46 Mesaj
4 Ekim 2013; 19:25:43 

şu anda en kazançlı mahalle ildem çok büyüyor 50 -60 bin tl arasında 4 tane ev almıştık şimdi 90 bin ediyor en kötüsü ama emin ol 2 sene sonra 130 dan aşağı olmayacak suat altın en büyük projesini ildeme başlattı .hemen tranway yapımına başlandı hep memur kesim olduğu için orasını tavsiye ederim .

okumak cehaleti alır eşşeklik baki kalır

3045 Mesaj
4 Ekim 2013; 21:05:20 

İnternetteki ildem ev ilanlarının çoğu hep kooperatif usulü yani borcu var, ama aklımda olsun ildem (bunu bir arkadaşımdan da duymuştum İldem de Memur kesmi bulunuyor diye)

46 Mesaj
4 Ekim 2013; 21:07:13 

quote:

İnternetteki ildem ev ilanlarının çoğu hep kooperatif usulü yani borcu var, ama aklımda olsun ildem (bunu bir arkadaşımdan da duymuştum İldem de Memur kesmi bulunuyor diye)

ildem a ların kooparatifi yok onlarıda araştırabilirsin

okumak cehaleti alır eşşeklik baki kalır

107 Mesaj
6 Ekim 2013; 1:42:23 

Bu arada Talas civarında rüzgar ve soğuk daha fazla olur bu size göre önemliyse :)

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı Özel » KAYSERİ' den hangi SEMTTEN ev alınır???
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.156