Şimdi Ara

NASIL MESLEK SEÇİLİR???(RESİMLİ+ESPRİLİ ANLATIM:D)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
126.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Size güzel bir Guide hazirladim umarim begenirsiniz.

ÖNCE ANLATTIKLARIMDA ÇOK LAZIM OLACAK BİR HARİTA

Not: Meslek secimi LvL 20'de baslar.

ÖNCELİKLE TRADER(Bir yerden bir yere(örn:jangandan downhang'a) kervan taşıyarak yüklü para alan kişi demek)

İyi güzelde nasıl olunur bu trader?

Önce Merchant Guild Leegun'a gidin(Jangan'da)

X:6509 Y:995

Purchase/sell trader job item'a basın.Sonra Male/Female bayraginizi alin.

Inventory'de sag alt kösede bos bir yer göreceksiniz, oraya koyun.

Daha sonra doooooğru Stable-keeper Machun'a gidin(Janganda)

X:6370 Y:1007

Purchase/sell recalled item'a basin.Sonra Trans(Transport)'a basin.Ister

deve isterseniz at alin.Deve yavas gider cok mal alir.At hizli gider az mal

alir.Sonra pill potion'a basin.Recovery Kit alin(50-100 kadar).Bu ata can

verir.Aldiginiz deve/at scroll'unun üstüne sag tiklayadiginizda acilir.Sonra

Trade shop'a gidin. (oda doğal olarak janganda)

Purchase/sell special goods'a basin.Beyaz, kirmizi ipek ve vazolar var.

Yeni iseniz baslamak icin beyaz ipek alabilirsiniz.Ne kadar mal alirsaniz

Trade yildizi o kadar artar ve 2* ve üstü tradlerde oyuncu thiefler sizlere

saldirabilir, bunu sakin unutmayin.Onun icin baslangicta 1* Trade yapin.

Kolay gelsin...(Hunter mi olmak istiyosunuz bir alta bakın lütfen)

Alıntıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 18 Temmuz 2006; 12:20:55 >

• Hunter

Ne iş yapar:
    Buda kervan taşıyanların yanında onların taşıdıklarının karşılığında alcağı paranın %25'ine konan abimiz.Ama öyle boşa konmuyor sizin develerinizi filan koruyor thief'lerden.Yani çok daha fazlasını hak eden abilerimiz bunlar ama naapsınlar işte işsizlik

Hımm güzelmiş ee peki hunter olmak için naapcaz ki

Öncelikle bu işlerle uğraşan bi abimiz var adı Hunter guild Gwakwi ona bir uğrayalım bakalım. (Janganda
    X:6303 Y:1189)

Purchase/sell hunter item job'a basin.Sonra Male/Female bayraginizi alin.

İnventory'de sag alt kösede bos bir yer göreceksiniz, oraya koyun.İşte trader da böyle olunuyo

Kolay gelsin...(EE ama ben ne trader nede hunter olmak istiyorum kardeşim ben thief olcam diyenler alt topice baksın)

• Thief

Ne iş yapar:

Eh pek güzel bir iş yaptığı söylenemezBunlar hırkıslardır(hırsız)Bunlar milletin develerine saldırır(traderların) sonra dökülen malları toplayıp utanmadan satarlar

Select teleport area'yi secin.Teleport to [Thief town] area.[2000] gold'a basin.

2k lazim teleport olmak icin paraniz yok ise giremessiniz.

Thief Town'a isinlandiktan sonra biraz gezip tozduktan sonra NPC ile konusun.

Thief elbisesi alin, en önemlisi Bandit Den Scroll alin, ve traderlarin aldigi gibi

stable'dan at/deve alacaksiniz.Bandit Den Scroll'u mutlaka alin(10 kadar)

Thiefler mallari caldiktan sonra townlara giremez.Onun icin mutlaka scroll

kullanmalari gerekir.Scroll yok ise mallari orada birakip hicbirsey yapamazsiniz.

NOT:Bu arada traderlığın(kervancılığın) nasıl yapılacağını anlamayan arkadaşlar aşağıdaki linke baksınlar:

http://www.xxxxx.com/showthread.php?t=583726

XXXX lerin yerine frmtr yazın.

Evet arkadaşlar buda sondu.Okurken sıkılmamanız için zevkli bir biçimde anlatmaya çalıştım.Umarım beğenmişsinizdir.Lütfen esprilerime alınıp gücenmeyin kızmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 7 Ekim 2006; 13:22:27 >

• saol ii anlatmışın da çok büyük olmuş beyaw ve de hepsini aynı başlıkta toplasan daha ii olurdu
  • en azından oyuna yeni girenlere ön birikim olmus tbr
  • quote:

Orjinalden alıntı: Black_Flower

saol ii anlatmışın da çok büyük olmuş beyaw ve de hepsini aynı başlıkta toplasan daha ii olurdu

Niye ki kardeş bölece ayrı meslekler ayrı topiclerde olur karışıklımk çıkmaz diye düşündüm
  • eline sağlık kardeş şahsen benim bilgim yoktu çokda merak ediodum dün gece 20 lvl i geçtim ne yapcas nası yapcas die kara kara düşünüodum öğrendik 25 lvl de başlarız işlere artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: candemir2005

Thief

Ne iş yapar:

Eh pek güzel bir iş yaptığı söylenemezBunlar hırkıslardır(hırsız)Bunlar milletin develerine saldırır(traderların) sonra dökülen malları toplayıp utanmadan satarlar

Select teleport area'yi secin.Teleport to [Thief town] area.[2000] gold'a basin.

Thief elbisesi alin, en önemlisi Bandit Den Scroll alin, ve traderlarin aldigi gibi

kullanmalari gerekir.Scroll yok ise mallari orada birakip hicbirsey yapamazsiniz.

Evet arkadaşlar buda sondu.Okurken sıkılmamanız için zevkli bir biçimde anlatmaya çalıştım.Umarım beğenmişsinizdir.Lütfen esprilerime alınıp gücenmeyin kızmayın

Paylaşımın için çok saol ama kafama takılan bişi var. Bu thieflik için adı geçen npc yi nerden bulucaz yani nerde konaklar bu kişi,???

• quote:

Orjinalden alıntı: servantesjr

quote:

Orjinalden alıntı: candemir2005

Thief

Ne iş yapar:

Paylaşımın için çok saol ama kafama takılan bişi var. Bu thieflik için adı geçen npc yi nerden bulucaz yani nerde konaklar bu kişi,???

Kardeş en başa ekledim özür dilerim unutmuşum

• Heralde bir çok kişinin kafasındaki soru işretleri yok olmuştur
  • Trader lar 1 yıldızlık mal tasırsa en kısa mesafede ne kadar kazanıyorlar ortalama?
    Trader lar 3 yıldızlık mal tasırsa en uzun mesafede ne kadar kazanıyorlar otalama?
    :) bu bilgilerde iyi olur kafamdakı sorular için.

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buzx -- 19 Temmuz 2006; 15:04:34 >
  • Espiriller dışında herşey iyi olmuş hacım Eline sağlık
  • quote:

Orjinalden alıntı: _Agwe_

Espiriller dışında herşey iyi olmuş hacım

• quote:

Orjinalden alıntı: Mustapha_TR

quote:

Espiriller dışında herşey iyi olmuş hacım

• quote:

Espiriller dışında herşey iyi olmuş hacım Eline sağlık

Kardeş sıkılmayın die yaptım dalga geçin diye değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 22 Temmuz 2006; 2:06:10 >
  • Mesleklerle ilgili sorularınızı cevaplıyabilirim sorun yeter
  • bir mesleği sectikten sonra meslek değiştirme şansı var mı?
    meslek sectiğimiz zaman karakterimiz ekstra bir özellik kazanabiliyormu?
    hunter la trader arasındaki anlaşma nasıl yapılır?
    kervanı para karşılığında gideceği yere kadar koruma işi için illa hunter olmak mı lazım?örneğin sağlam trader karakterimiz varsa başka traderın kervanını para karşılığı koruyamazmıyız(thief içinde geçerli bu)
    ayrıca yukarıda buzx arkadaşımızın soruduğu gibi trader ın kazancı yıldızına göre nekadardır?

oyunda yeniyim kafama takılan meslekle ilgili sorular bunlar cevaplarsanız sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odea -- 6 Eylül 2006; 5:47:42 >
  • Kardeş Bi Mesleği Unutmuşun Lvl 1-20 Arası Yapılır

Bu Mesleğide Ben Anlatayım.

Lvl i Yüksek Olan Adamlardan Lvl'ine Göre

20-30 Arası 10K Pls
    30-40 Arası 20K Pls
    40-50 Arası 30K Pls
    50-60 Arası 40K Pls
    60+ Yüksek İse 50K Pls

Ok Arkadaş 5M Para Yaptı Lvl i 32 Üstü'nün Yarısı S.O.S. Adamın Elinde CRT 13 +3 BLUE GLAVİE Var
    Ama Bana Vermiyolar Çünkü Adım Türk Ama Şikayetçi Değilim
    Yani Onun Adı BlueHorse O yüzden Herkes Yardım Ediyo

Bu Gülde Benden Size Hediye

• quote:

Orjinalden alıntı: odea

bir mesleği sectikten sonra meslek değiştirme şansı var mı?
    meslek sectiğimiz zaman karakterimiz ekstra bir özellik kazanabiliyormu?
    hunter la trader arasındaki anlaşma nasıl yapılır?
    kervanı para karşılığında gideceği yere kadar koruma işi için illa hunter olmak mı lazım?örneğin sağlam trader karakterimiz varsa başka traderın kervanını para karşılığı koruyamazmıyız(thief içinde geçerli bu)
    ayrıca yukarıda buzx arkadaşımızın soruduğu gibi trader ın kazancı yıldızına göre nekadardır?

oyunda yeniyim kafama takılan meslekle ilgili sorular bunlar cevaplarsanız sevinirim..

Tüm içini dökmüsün bana şimdi güzin abine
    1.Her meslekten her mesleğe geçiş yağabilirsin bun için yukarda anlattığım bayrakları değiştirmen yeterli.
    2.Karakterin ekstra özellik kazanıyo.Thieflik seçersen thief oluyosun hunterlık seçersen hunter traderlık seçersen trader bunun haricinde ek bir karı yok!
    3.Hunterla trader arasındaki anlaşmanın nasıl yapıldığını bende bilmiyorum bilen biri cevaplasın lütfen!
    4.Koruyabilir tabi ama parasını alamama olasalığı var.
    5.Aldığın yoplam malın %360 fazlasını kazanırsın herzaman.Bu yüzden ne kadar fazla mal o kadar kazanç aynı zamanda o kadar risk arıyor!!!

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.