Şimdi Ara

'Apple, oyunu Android'e geciktirmemiz için bize kamyon dolusu para ödedi' (Güncellendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
2
Favori
4.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 'Apple, oyunu Android'e geciktirmemiz için bize kamyon dolusu para ödedi' (Güncellendi)

iOS kullanıcılarının Temmuz-Ağustos döneminden beri oynadığı Plants vs Zombies 2'nin Android platformu için hala yayınlanmamış olmasında Apple'ın parmağı mı var ?

Oyun dünyasının önemli firmalarından EA'nın üst düzey yöneticilerinden Frank Gibeau'dan gündemi sarsan açıklamasına göre sorumuzun cevabı "aynen öyle". Frank Gibeau'nun dün bir sunum esnasında yaptığı açıklamada Plants vs Zombies 2'nin Android platformuna daha geç çıkması için Apple, EA'ya "kamyon dolusu para" vermiş. Frank Gibeau, "kamyon dolusu" ifadesiyle ne kadarlık bir tutarı kastettiğiyle ilgili net bir açıklama ise yapmamış.

Eğer Frank Gibeau'nun açıklaması doğru ise Apple'ın, Plants vs Zombies 2'nin bir süre iOS'e özel kalması için EA ile anlaşma yapmış görünüyor. Ticari olarak uygun olsa da etik olup olmadığı tartışmaya açık olan bu anlaşmanın doğru olduğunu varsayarsak, Apple'ın App Store'daki üst düzey geliştiricilere 70/30'luk gelir paylaşım modeline ek olarak para ödediği ilk defa ortaya çıkmış oluyor.

Plants vs Zombies 2, 10 Temmuz'dan bu yana App Store'da yer alıyor. İlk olarak Avustralya ve Yeni Zelanda'da yayınlanan oyun, 15 Ağustos itibariyle dünyanın diğer ülkelerindeki iOS kullanıcılarının beğenisine sunulmuştu. Google Play'den henüz yayınlanmayan oyun, Android'le ilk buluşmasını sadece Çin'den erişilebilen Baidu AppSearch üzerinden yapmıştı. Şu anki bilgilere göre oyunun Android için evrensel olarak yayınlanması güz dönemi içerisinde "bir tarihte" gerçekleşecek.

Güncelleme 1: Apple'dan konuyla ilgili açıklama yapıldı. Tahmin ettiğiniz gibi Apple cephesi, iddiayı kesin bir dille yalanlayarak iki firma arasında bir anlaşma ya da para ödemesinin söz konusu olmadığını söyledi. 

Güncelleme 2:  İlk olarak Giant Bomb tarafından haber edilen açıklamaların ses getirmesinden sonra EA'dan da resmi bir açıklama yapıldı. İngiliz Metro sitesine açıklama yapan EA yetkililerinin açıklaması şöyle:

"Firma içi yapılan toplantıda konuşulanlar arasından cımbızla alınan bir cümle, yanlış anlaşılmaya sebep oldu. Apple ile EA arasında parasal bir anlaşma olduğu yönündeki haberler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamakta olup, yaşanan bilgi kirliliği için özür dileriz." 

• pek inandırıcı gibi gelmedi. bu oyunun çok beklenen bir oyun olduğunu da düşünmüyorum ki öyle "kamyon dolusu" para versin apple. verecek olsa fifa 14'e verir, asphalt'a verir.

• Nefret etmekte haklisiniz ama yapicak bir sey yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Degmez bu oyun için "kamyon dolusu para"

• Apple cihazı kullanıyorum ama apple'ın yaptığı hiç etik değil.

• aynısını badland için de yaptılarsa apple genel merkezine molotof atarım
  • Hem kamyon dolusu para aldığını iddaa edeceksin hemde kalkıp bunu millete açıklayacaksın.diyelimki apple bi kamyon para verdi etik olmayan bisey yapti e peki ea'in yaptığı ne peki ? Aynı şey degilmi !

• şerefsizler zaten nefret ediyordum şimdi 10 kat daha nefret ediyorum FOREVER ANDROİD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -BraveHeart- -- 28 Eylül 2014; 1:07:24 >
  • Sevgili shady, ea bununla ilgili aciklama yapti. Haberin guncellenmeye ihtiyaci var.

http://9to5mac.com/2013/09/25/ea-says-reports-apple-paid-for-plants-vs-zombies-2-ios-exclusive-an-unfortunate-misunderstanding/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gduman -- 25 Eylül 2013; 19:25:46 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tabi simdi note3 alacak adamlar iphone 5c alir kesin. bu adamlar manyak ya. o kadar adami 3 kurusa calistir. emek somur. sonra parayi verdigi yerlere bak. kapitalizmin....

• quote:

Orijinalden alıntı: -İndependence-

şerefsizler zaten nefret ediyordum şimdi 10 kat daha nefret ediyorum FOREVER ANDROİD FOREVER SAMSUNG

Doğru olduğu bile kesin değil ama parayı alan şerefli veren şerefsiz oluyor öyle mi

• Mal hem rüşvet alıyor hem kendini deşifre ediyor

• apple da ölüyodu sana bende nefret etme diye.

• Yiyin birbirinizi. Yiyip bitirin ama.

• Miui markette mevcut bi uygulama ücresiz indirdim oynuyorum şu sıralar.

• Google,firmaya bunları demesi için "kamyon dolusu para ödemiş" olması daha yüksek ihtimalli bence.

• Yasal olarak ister ciksin ister cikmasin...Oyunun ( android icin )çince versiyonu on gundur var zaten.....googlede aratarak bulabilirsiniz....oyun gayet guzel sadece yazilar çince....modlu versiyonuda mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desparado1453 -- 25 Eylül 2013; 20:09:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qazrfv

Miui markette mevcut bi uygulama ücresiz indirdim oynuyorum şu sıralar.

Greetings from Turkey
    Xiaomi, please hire a clever Chinese-Turkish translator.And we will be glad to see your products in Turkey rather than your useless advertisements.

Have a nice day

• arada yapılan bir anlaşma varsa etik değil bence
  • Limbo falan sanmıştım bende neyse Apple yine Ağır Abi ünvanını kaptırmamış kimselere
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.