Şimdi Ara

5V stabil elde etmek için LM7805 vb ne kullanabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
6.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    sürekli normalde gelen voltaj 5v pcb 5v ile çalışıyor,bazı durumlarda 12v geldiğinde board yanıyor,yada bazen voltaj düşük geldiğinde board tam stabil çalışmıyor bu durumu önlemek için pcb ye voltaj regülatörü eklettirmek istedik,fakat mühendisin dediği şu,eger LM7805 gibi regülatör kullanırsanız 6v gibi voltaj girmesi lazımki onu 5v ye çevirsin,5v gelip 5v çıkmaz 4-4.5v gibi çıkış olur buda boardın tam stabil çalışmasını engelleyecektir kafama takıldı gerçekten regülatörler gelen voltajdan düşükmü veriyor?

kısacası 3v geldiğinde yada 12 v geldiğinde her zaman boardın 5v ile stabil çalışmasını istiyorum ama işin içinden çıkamadım yardımlarınızı bekliyorum

• BUCK/BOOST SWITCH-MODE REGULATOR diye gecıyor,swich mode kısmını anlayamadımda

şimdi söyle bir durum var verilen voltajı kendimiz belirleyemiyoruz,ama sürekli board a 5v girmesi gerekli yani bunun için uğraşıyorum

www.prodctodc.com/dc-335-to-1230v-auto-buckboost-converter-voltage-regulator-for-solar-power-panel-power-supply-p-100.html#.UkQllobKFgg

burdaki regulatoru inceledim acaba ayarı 5v ye yapıldığında 5v den düşükte gelse 5v ye,yüksekte gelse gene 5v yemi çeviriyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: yokan

BUCK/BOOST SWITCH-MODE REGULATOR diye gecıyor,swich mode kısmını anlayamadımda

şimdi söyle bir durum var verilen voltajı kendimiz belirleyemiyoruz,ama sürekli board a 5v girmesi gerekli yani bunun için uğraşıyorum

www.prodctodc.com/dc-335-to-1230v-auto-buckboost-converter-voltage-regulator-for-solar-power-panel-power-supply-p-100.html#.UkQllobKFgg

burdaki regulatoru inceledim acaba ayarı 5v ye yapıldığında 5v den düşükte gelse 5v ye,yüksekte gelse gene 5v yemi çeviriyor?

Çıkışı 5v a ayarliyorsun,girise 3v - 35v arasi bir gerilim geldigi sürece 5v cikis aliyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nowanda

quote:

Orijinalden alıntı: yokan

BUCK/BOOST SWITCH-MODE REGULATOR diye gecıyor,swich mode kısmını anlayamadımda

Çıkışı 5v a ayarliyorsun,girise 3v - 35v arasi bir gerilim geldigi sürece 5v cikis aliyorsun.

nowanda
    bu tam olarak benim istediğim şey hepinizden Allah razı olsun,çinden pcb ıvır zıvır lazım olursa çekinmedenm mesaj atın maliyetine çinde kaç paraysa o paraya göndericem sağlıcakla kalın

• http://www.prodctodc.com/dc-335-to-1230v-auto-buckboost-converter-voltage-regulator-for-solar-power-panel-power-supply-p-100.html#.Ukp1138UOwR
    bu modulden aldım test ettim,yukseltme gıbı bısı yapmıyor en az 5.6v verıldıgınde 5v alabılıyorum vede 5.6v ustu verdıgım degerlerde hep 5 alabılıyorum yanı buda ısımı gormedı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.