Şimdi Ara

Fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri, '24 Eylül 2013'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri, '24 Eylül 2013'

Fotoğraf makineleri, objektifler, yeni yazılım güncellemeleri, dedikodular ve yeni donanımlar ile beraber fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri.      

Pentax

Pentax'ın çıkması muhtemel FF (Tam Kare) sensöre sahip fotoğraf makinesi hakkında yeni bir görsel ortaya çıktı

Fotoğraf dünyasının önemli oyuncularından Pentax, bildiğiniz üzere uzun zamandır FF yani tam kare sensöre sahip bir fotoğraf makinesi ile gündeme geliyor. Beklenen bu modele ait olduğu düşünülen ve Çin merkezli bir forum sitesi tarafından yayınlanan yeni görseldeki fotoğraf makinesi, yine firmanın APS-C sensöre sahip K-5 fotoğraf makinesine gövde olarak benziyor olsa da, ayna mekanizmasının boyutu bakımından tam kare bir sensör barındırdığını akıllara getiriyor. Şimdilik net bir bilgi bulunmayan gelişme, Pentax kullanıcılarını yeniden heyecanlandırmış durumda.

Pentax'ın K-3 isimli DSLR fotoğraf makinesinin teknik özellikleri ortaya çıktı

Ekim ayında satışa sunulması beklenen Pentax'ın yeni DSLR fotoğraf makinesi K-3, ortaya çıkan bilgilere göre teknik olarak 24MP APS-C sensöre, AA filtresi olmayan sensöre yapısına, PRIME III görüntü işlemcisine, 100% kapsama alanına sahip vizöre, dört durak avantaj sağlayan dahili görüntü sabitleme teknolojisine, USB 3.0 bağlantı yuvasına, Full HD 30p / 60i video çekim kapasitesine, 27 noktadan otomatik netleme sistemine, 86K RGB ışık ölçüm sistemine, 800 gram ağırlığa ve siyah ile gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olacak. Beraberinde Pentax'ın yeni DA 18-70mm f/2.8 lens modeliyle duyurulması beklenen K-3, fiyat tarafında ise 1,200$ seviyesinde karşımıza çıkabilir.

• Birkaç yıldır Pentax FF çıkaracak haberi okuyoruz ama bu sefer gelir umarım.
  • Pentax FF görselinde perspektif olarak bir hata yok mu? Gövdenin doğrultusu ile aynanın doğrultusu birbirini tutmuyor sanki:

• pentax neden ff çıkarmıyor.bu soru sanırım fotoğraf aleminin en merak ettiği sorulardan biri...
  • full frame suan tum markalar icin mumkun.ancak mevcut teknolojiyi
    hic bir firma kolay kolay bitirmez. yavas yavas gecis yaparlar.
  • $1200 fiyat etiketi çok uygun. Ya da yanlışlık var :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crosshair

$1200 fiyat etiketi çok uygun. Ya da yanlışlık var :)

K-3 D7100 ve 70d ye rakip olacak hocam, fiyatıda yakın onlara

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metabolism kullanıcısına yanıt
    FF makine neden o modellerin rakibi oluyor ki?

• quote:

k-3 full frame değil aps-c sensör var...
  • quote:

Ne içtin sen yav
  • Hocam çünkü ff değil :D

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hahaha pardon

Ben haberi hiç okumadım, kafa daha önceki K-3 spekülasyonlarına gitti. O zaman FF gövdenin modeli K-3 olacak denmişti. Yukarda FF gövde fotoğraflarını da görünce :)

Daha DX makine çıkarmasın artık yav.

• quote:

Hahaha pardon

Ben haberi hiç okumadım, kafa daha önceki K-3 spekülasyonlarına gitti. O zaman FF gövdenin modeli K-3 olacak denmişti. Yukarda FF gövde fotoğraflarını da görünce :)

Askerlik sana yaramadı Şener. Haber okumamalar, yanlış yazmalar filan

Kendine gel, bool bol fotoğraf çek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 25 Eylül 2013; 17:59:46 >

• Şener döndün mü sen?

hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

quote:

Hahaha pardon

Askerlik sana yaramadı Şener. Haber okumamalar, yanlış yazmalar filan

Kendine gel, bool bol fotoğraf çek

Dur bi iki aya toparlar :D Ama şimdi hep anı anlatası vardır :D :D

• Evet döndüm :) Günlük hayat çok gevşek geldi alışamadım. Fotoğrafa da döneyim geçer :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ed - -- 26 Eylül 2013; 12:48:03 >
  • quote:

Evet döndüm :) Günlük hayat çok gevşek geldi alışamadım. Fotoğrafa da döneyim geçer :)

Sabah 5 de kalk mahallenin mıntıka temizliğini yap sora 10 km koş sora gir mutfağa pattes soy ooo zor iş...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.