Şimdi Ara

Nokia'dan cam/polikarbon yapılı giriş seviyesi telefon: Asha 500

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia'dan cam/polikarbon yapılı giriş seviyesi telefon: Asha 500

Merakla beklenen Lumia 1020 modelini 2 Ekim'de Türkiye'de lanse edecek olan Nokia, giriş seviyesi telefonlarını konumlandırdığı Asha serisine yeni bir üye daha eklemeye hazırlanıyor. Asha 500 olarak isimlendirilmesi beklenen telefon, genel görünümü itibariyle Asha 501 ile benzerlikler taşırken, farklı olarak kasa materyali ile ayrışıyor.

Polikarbon gövdenin kullanıldığı telefonda, ayrıca cam bir katman kullanılmış ve bu sayede telefona farklı bir hava katılmış. Kullanılan malzemenin karakteristiği itibariyle kendi segmentinn üzerinde bir yapı ortaya koyan telefon, Asha serisinin genel karakteristiğini oluşturan giriş seviyesi bir donanım ile karşımıza çıkacak. Yazılım olarak da güncellemeleri bulunan telefon, bu platforma yeni gelen WhatsApp sayesinde daha da ilgi çekici olacak gibi.

Asha 500'ün satış fiyatı ve tarihi ise şu an için bilinmiyor.  

• Tasarım harika ya.

• Bir problem mi var yazıda yoksa ben mi yanlış anladım. Asha 500 olarak isimlendirilmesi beklenen telefon, genel görünümü ile asha 500 ile benzerlik taşırken yazılmış. Zaten tanıtılan Asha 500 değil mi ?

• DubSteq kullanıcısına yanıt
    Asha 501 yerine 500 yazılmış yanlışlıkla. Tanıtılan 500 benzediği 501.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yazıda değinilmemiş ama görselde çift hat var

• Icindeki sistem MeeGo degil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

Icindeki sistem MeeGo degil mi?

Değil...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadir Kaan

quote:

Değil...

Daha once Nokia Genel Muduru MeeGo kullaniliyor demisti Asha serisinde. Ama ne kullaniyorlarsa Asha 501 de de ayni sistem var ve serilik ve performans muazzam iyi. Elindr boyle bi sistem varken batiyor nasil oluyorsa.

• aaaghgsuksiushjvckoisdyncjshccfg

• whatsapp 302 de de var yani yeni bir durum değil ;)

• hicc iyi degil kaba kardeş bu tabletmiii :..:)

• quote:

quote:

quote:

Değil...

Daha once Nokia Genel Muduru MeeGo kullaniliyor demisti Asha serisinde. Ama ne kullaniyorlarsa Asha 501 de de ayni sistem var ve serilik ve performans muazzam iyi. Elindr boyle bi sistem varken batiyor nasil oluyorsa.

Kimden duydunuz battığını? Batmadı. İsim hakkını 10 yıllığına Microsoft'a devredecek. Microsoft ile güçlerini birleştirdiler. Batma, iflas gibi bir durum yok. Microsoft çatısı altında devam edecek Nokia.

• quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

quote:

quote:

Değil...

Kimden duydunuz battığını? Batmadı. İsim hakkını 10 yıllığına Microsoft'a devredecek. Microsoft ile güçlerini birleştirdiler. Batma, iflas gibi bir durum yok. Microsoft çatısı altında devam edecek Nokia.

Biliyorum battıdan kastım değerlendiremediler bu potansiyeli.

• Tam kız telefonu

• quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

whatsapp 302 de de var yani yeni bir durum değil ;)

Şu an asha 501 de uyumlu olarak yok ona göre optimize edecekler herhalde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Unduli

quote:

Orijinalden alıntı: joven

aleminyum ile maliyet olarak kıyaslandığı vakit

poli karbon (plastik ) maliyeti 20 katı aşağı çekiyor

genelde bu segmentte titanyum veya zirkonyum gördüğümüz için bende şaşırdım açıkçası

Ahhaha gözümden yaş aktı. 20 katı nedir ya normalde maliyeti 1000 lira polikarbon kullanınca 50 tl mi

• şu javanın kökü tüm sistemlerden kazınmalı artık...gittim inceledim abicimde java işletim sistemiyle bi halt olmuyor.face twit hepsi hikaye...şu symbianın s60v3 versiyonu aslında alt segment için güzel bir seçenek olabilir...

diğer yandan incelediğim modelelrde hala parlayan ekran kullanılıyor.alt segment diye küçücük ekranın kalitesinden ödün verilmemeli bence...

kısaca alt seviye denen 200-300 lira segmenti bence ölü bir yatırım olur.bir ay sonra bir 100 daha ekleyip yarım akıllı da olsa bir model tercih etmek çok daha avantajlı...hani nokiayı genelde savunurum ama sonuçta bende bir tüketiciyim esasında...

• Cok merak ediyorumn, şu cihazlara bi flash koymak çok mu para
  • Nokia'nın bu tarz cihazlardan elde ettiği ciddi bir gelir var,onlarda bunun ekmeğini yemeye devam ediyorlar haliyle.

• bayanlara yakışır bi model olmuş

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.