Şimdi Ara

iPhone 4 için iOS 7 den iOS 6 ya downgrade anlatım (SHSH GEREKLİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
4
Favori
15.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dünden beri uğraşıyorum sonunda yaptım

6.x shsh kaydını ifaith ile cydia server ından çekin öncelikle
    daha sonra telefonunuz için olan sürümü indirin
    shsh blob unu yazılım içine gömerken kesinlikle ifaith kullanın arkadaşlar redsn0w ile olmuyor.

buraya dikkat !!! itunes sürümü 11.1 yani son sürüm custom ipsw lerde error 11 veriyor
    iphonefirmware.com dan itunes un eski bir sürümünü indirin ben 11.0.5 i kurdum
    ayrıca itunes 11.1 i kaldırdıktan sonra bilgisayarınızda ne kadar itunes ile ilgili dosya varsa arayın ve silin hepsini.

bu işlemlerden sonra cihazı yine kesinlikle ifaith kullanarak pwned dfu moduna alın
    daha sonra itunes kurtarma modundaki cihaznını görecek shift + restore yaparak oluşturduğunuz custom firmware i gösterin

arkanıza yaslanın :)

Not : Bu işlemleri işten anlayanlar için anlattım lütfen pm falan atmayın cevap vermeyince de huzurluk hissediyor insan sonra

Not 2 : Sorumluluk tamamen size aittir.

• Benim tek kafama takılan kısım şu. iTunes'un eski sürümlerinde telefonu görmüyor iOS 7 li iken. E bu halde nasıl custom firmware i göstericez?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thale

Benim tek kafama takılan kısım şu. iTunes'un eski sürümlerinde telefonu görmüyor iOS 7 li iken. E bu halde nasıl custom firmware i göstericez?

hocam pwned dfu modunda göstereceksiniz telefon açıkken değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainhard

quote:

Benim tek kafama takılan kısım şu. iTunes'un eski sürümlerinde telefonu görmüyor iOS 7 li iken. E bu halde nasıl custom firmware i göstericez?

tamam anladım teşekkürler hemen deniyorum. eğer yapabilirsem çok dua edicem size
  • Ben şuan hala 6.1.2 deyim iphone 4 ile, jailbreakli telefon. Bu akşam ios 7 ye geçmeyi düşünüyorum... 6.1.2 ye dönüşü garantiye almak için şunları yaptım doğrumudur?

ifaith dumb shsh blobs ile, mevcut bulunduğum versiyon ssh ı kaydettim. İlk başta show avalibe ssh dediğimde Cydia da 6.1.2 gözükmüyordu, dumb shsh blob yaptıktan sonra show avalibe ssh dediğimde ifaith olarak 6.1.2 gözüktü...

Sonrasında built signed ipsw ile imzalı 6.2.2 ipsw dosyasını oluşturdum, MASAÜSTÜMDE bekliyor...

Şimdi ios 7 den 6.1.2 ye geçmek için benim anladığım eski versiyon itunes yüklüycez, ifaith kullanarak pwned dfu moduna alıcaz, itunes kurtarma modundaki cihazı görünce shift + restore ile oluşturduğumuz 6.1.2 ipsw yi yüklüycez...

Doğrumudur???
  • bu yöntemi ben de düşünmüştüm fakat siz deneyip mi yaptınız ayın 21 inden sonra
  • hocam bende 11 hatası alıyordum sürekli eski versiyon itunesle deneyecektim tam sizyazmışsınız hatanın sebebini host dosyasına birşey eklediniz mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

Ben şuan hala 6.1.2 deyim iphone 4 ile, jailbreakli telefon. Bu akşam ios 7 ye geçmeyi düşünüyorum... 6.1.2 ye dönüşü garantiye almak için şunları yaptım doğrumudur?

ifaith dumb shsh blobs ile, mevcut bulunduğum versiyon ssh ı kaydettim. İlk başta show avalibe ssh dediğimde Cydia da 6.1.2 gözükmüyordu, dumb shsh blob yaptıktan sonra show avalibe ssh dediğimde ifaith olarak 6.1.2 gözüktü...

Sonrasında built signed ipsw ile imzalı 6.2.2 ipsw dosyasını oluşturdum, MASAÜSTÜMDE bekliyor...

Şimdi ios 7 den 6.1.2 ye geçmek için benim anladığım eski versiyon itunes yüklüycez, ifaith kullanarak pwned dfu moduna alıcaz, itunes kurtarma modundaki cihazı görünce shift + restore ile oluşturduğumuz 6.1.2 ipsw yi yüklüycez...

Doğrumudur???

aynen öyle hocam yani en azından ben öyle yaptım

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan Mmc

bu yöntemi ben de düşünmüştüm fakat siz deneyip mi yaptınız ayın 21 inden sonra

bu sabah yaptım daha hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

hocam bende 11 hatası alıyordum sürekli eski versiyon itunesle deneyecektim tam sizyazmışsınız hatanın sebebini host dosyasına birşey eklediniz mi

host dosyasına müdahale etmedim fakat işlemi yaptığım bilgisayarda tinyumbrella da yüklüydü sanıyorum host işini o hallediyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

hocam bende 11 hatası alıyordum sürekli eski versiyon itunesle deneyecektim tam sizyazmışsınız hatanın sebebini host dosyasına birşey eklediniz mi

host dosyasına müdahale etmedim fakat işlemi yaptığım bilgisayarda tinyumbrella da yüklüydü sanıyorum host işini o hallediyor.

Hocam rica etsem host dosyasına gs.apple satırı eklimi bakabilir misiniz akşam düşüreceğim birde video çekeyim millet yanlış bilgilenmesin.

tiny yüklü olsa bile satıra eklemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 78erhan78 -- 23 Eylül 2013; 17:02:52 >
  • Ben bu akşam vakit bulursam, deniycem ios 7 ye yükseltip geri dönmeye çalışıcam. Yanlız, ifaith, tinyumbrella gibi programlar host dosyası ile oynuyor...

En son, itunes ile geri dönerken temiz bir bilgisayara eski versiyon itunes yüklenip hazırladığımız ipsw dosya yüklenip denenirse daha sağlıklı olur gibi geliyor...

Denediğim zaman durumu paylaşırım...
  • 78erhan78 kullanıcısına yanıt
    hocam şuanda eve geldim ben mac kullanıyorum bunda yapamamıştım zaten kusura bakmayın
  • quote:

quote:

Teşekkür ederim hocam, hallettim telefonu 6.1.3'e döndürebildim sayenizde.
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim hocam, hallettim telefonu 6.1.3'e döndürebildim sayenizde.

rica ederim faydam dokunduysa ne mutlu :)
  • Bana bu konu hakkinda yardimci olur musunuz anlamiyorum da..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu konulara yabancıyım shs denılen sey nedir? ipad uzerınde ıse yarar mı bu cozum yolu
  • Malesef benim 6.1.2 ye shsh kaydım yok 4.3.5 kaydım var bu versiyona bu yöntemle geçebilirmiyim geçebilirsem itunes hangi versiyonu kullanmam gerekiyor teşekkürler (iphone 4)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinemaker -- 24 Eylül 2013; 9:08:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinemaker

Malesef benim 6.1.2 ye shsh kaydım yok 4.3.5 kaydım var bu versiyona bu yöntemle geçebilirmiyim geçebilirsem itunes hangi versiyonu kullanmam gerekiyor teşekkürler (iphone 4)

Hocam gecersiniz muhtemelen anlatimda sorunuzun cevabi mevcut

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • rainhard kullanıcısına yanıt
    Üstad dediklerini aynen harfi harfine uyguladım itunes 11 hatası alıyorum. itunes 11.0.5 yükledim. Çok eski versiyona dönmek istediğim için daha da eski itunes versiyonu mu indirmek lazım bilemedim ki. Yani şu ios7 den kurtuluyum da 4.3.3 olsun yeterki. Lütfen yardım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.