Şimdi Ara

Yürüme zorluğu çekenlere özel ayak bileği destek ünitesi: AWAD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yürüme zorluğu çekenlere özel ayak bileği destek ünitesi: AWAD

Herhangi bir nedenden dolayı yürüme zorluğu çeken kişiler (Daha çok yaşlılar) hedef alınarak Yaskawa Electric isimli firma tarafından geliştirilen AWAD (Ankle Walking Assist Device ) sistemi, sadece fuarlarda karşımıza çıkan ve bir daha görünmeyen robotların aksine herkesin ulaşabileceği şekilde satışa sunulmaya hazırlanıyor.

Ayak bileğine ve bele takılan iki farklı aparattan oluşan sistem, üzerinde yer alan sensörler sayesinde kişilerin dengeli bir şekilde hareket edebilmesini sağlıyor. Bu dengeli yapı yanında hızlı yürüme tarafında da aktif olarak yardımcı olabildiği belirtilen AWAD, yere basılma anını algılayarak tepkilerini ayarlıyor ve gücünü dahili batarya sisteminden alıyor. 

Yaşlıların günlük hayat içerisinde hareket ederek aktif kalmalarını sağlamak öncelikli amacı olan AWAD hakkında şimdilik çok fazla ayrıntılı bilgi yer almıyor. 2015 yılında satışa sunulacağı belirtilen destek ünitesi, söylenenlere göre yapılan testlerde oldukça olumlu sonuçlar ortaya koyuyor.

(DV) / (UG) 

Yürüme zorluğu çekenlere özel ayak bileği destek ünitesi: AWAD

• quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

Kuranda yazıyodu

bunlarda insan işte. hemen konuya kuranı karıştırıp dalgaya almaya çalışırlar. sen nesin ya! oksijen israfı

• bende yürüme zorluğu çekiyorum,ama asosyallikten.Almak lazım bi tane :D

• Vay be. İşe yarar umarım.

• Teknolojik firmalar özellikle seri üretime gereksiz ürünleri geçireceklerine.Bu tip cihazlara önem verseler dünya elektronik çöplük olmaktan engelli arkadaşlarımız içinde bir umut ışığı olabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

Bunun yüksekten atlayabilen ve G kuvvetlerine karşı koyabilen modelinin ismide GAWAD olsun

cok güldüm süpersin:)

• quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw
    Bunun yüksekten atlayabilen ve G kuvvetlerine karşı koyabilen modelinin ismide GAWAD olsun

Dostum yardın beni. Reno yardım bile bu kadar yarmamıştı.

• merhaba buyürüme aparatı awad ilgimi çekti nerede bulabilirim fiatı ne acaba yardımcı olurmusunuz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.