Şimdi Ara

XFX'den özel tasarımlı yeni Radeon HD 7990

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• XFX'den özel tasarımlı yeni Radeon HD 7990

Yeni nesil ekran kartlarını duyurmaya hazırlanan AMD cephesinde, yüksek performans tutkunları için özel tasarımlı yeni bir ekran kartı daha hazırlandı. Güncel ekran kartları arasında dünyanın en hızlı çözümü olmayı sürdüren çift grafik işlemcili Radeon HD 7990 modelini temel alan yeni model, XFX firması tarafından geliştirildi. 

28nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Tahiti XT grafik yongasının çiftini kullanan ekran kartında, 4096 adet paralel işlem birimi bulunuyor. 2x 384-bit bellek veri yolu desteğine ve 6GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan yeni modelde, grafik işlem birimleri standart olarak 950MHz'de Turbo devreye girdiğinde ise 1GHz'de görev yaparken, belleklerin ise 6GHz'de çalıştığını görmekteyiz. 

Özelleştirilmiş bir baskılı devre kartı kullanan yeni modele aynı zamanda üç fanlı özel bir soğutucu eşlik ediyor. Yapılan açıklamalara göre, referans tasarımlı Radeon HD 7990 ile kıyaslandığında daha yüksek hız aşırtma başarımına sahip olan kart üzerinde iki adet 8pin PCIe güç konnektörüne yer veriliyor. 

Isıl tasarım gücü 375 Watt olan ekran kartı, Crossfire desteği de sunuyor. Bu sayede uyumlu bir sisteme sahip olan kullanıcılar, bu kartın ikincisi ile toplamda 4 GPU'lu bir sistem oluşturabileceker. Görüntü aktarımı için dört adet DisplayPort ve bir adet DVI konnektörüne sahip olan yeni model, fiyat anlamında şu anki Radeon HD 7990'lar ile benzer bir seviyede yer alacak. Görünen o ki, AMD'nin yakın zamanda duyurmayı planladığı Hawaii kod adlı yeni nesil ekran kartları öncesinde üreticiler, var olan stoklarını özel tasarımlı bazı modeller ile eritme yoluna gidecekler. 

• quote:

Orijinalden alıntı: beray07

Apple 7990 üretti sandım artık göz yanılgısından.

Ona göz yanılgısı değil göz kusuru denir. Acilen bir doktora görünmelisin. Ortada Apple ı çağrıştıracak en ufak bilgi veya görüntü yok.

• vatan'a stoklara girer yakında. sonra bize.. :P
  • O değil de kart tank gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • R9 290X öncesinde garip bir hamle
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

Orijinalden alıntı: beray07Apple 7990 üretti sandım artık göz yanılgısından.
    Ona göz yanılgısı değil göz kusuru denir. Acilen bir doktora görünmelisin. Ortada Apple ı çağrıştıracak en ufak bilgi veya görüntü yok.

belki şeklini apple benzetmiştir.

• bunların amaclari ne ki adamlar yeni seri üretecekleri yere eski seri ...

• turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    aynen hocam 7990 gec kaldı zaten bu da neyin nesi acaba
  • Kartı harici olarak mı takıcaz?

O nasıl bir uzunluk öyle

• kart tam bir dev acaba cf yapsak ne olurdu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi3636

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beray07Apple 7990 üretti sandım artık göz yanılgısından.
    belki şeklini apple benzetmiştir.

Bence bu gayet güzel bir gönderme olmuş, o kadar çok mobil haber yapılınca haliyle insan düşünüyor artık ama şaşırtıcı olan bence burada ekran kartı piyasasının biraz sönmesi durumu normale çekiyor. Nerede 8000 serisi yahu, Nvidia zaten yaptı yapacağını ama AMD hiç atak yapmıyor, konsollara çok kaptırdı anlaşılan kendini. Belki konsolların çıkış döneminde sokup insanları şaşırtmayı düşünüyor kim bilir :/

• hey massallah hey.okuz gibi kart

• kısmetse bende newegg'ten getirteceğim sapphire 7990. aralarında çok fark varmıdır acaba? fiyatları felan hakkında bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeem

kısmetse bende neweggten getirteceğim sapphire 7990. aralarında çok fark varmıdır acaba? fiyatları felan hakkında bilgisi olan var mı ?

Yeni kartların tanıtımına 2 gün kalmışken bende 7990 getirteceğimler inandırıcı olmuyor.

• Gemi gibi derler ya,aynen öyle.

• quote:

quote:

kısmetse bende neweggten getirteceğim sapphire 7990. aralarında çok fark varmıdır acaba? fiyatları felan hakkında bilgisi olan var mı ?

Yeni kartların tanıtımına 2 gün kalmışken bende 7990 getirteceğimler inandırıcı olmuyor.

kuzenim 5 gun sonra newjersey den ayrılıp tr ye gelecek. Newegg in de nj de bir deposu var. Ona kargolatmak istiyorum o da buraya getirecek. Cok bekledim yeni kartları ama artık vakit yok. 2 gun derken mecazi mı kesin bir bilgi var mı ?

• quote:

quote:

quote:

kuzenim 5 gun sonra newjersey den ayrılıp tr ye gelecek. Newegg in de nj de bir deposu var. Ona kargolatmak istiyorum o da buraya getirecek. Cok bekledim yeni kartları ama artık vakit yok. 2 gun derken mecazi mı kesin bir bilgi var mı ?

25 Ekim.

• amd en azından güç tüketiminde bir atak yaparsa (7970 tam bir reaktör idi) bu yıl amd yılı olur

• 375 watt bana verilse bende öyle performans gösteririm yani:D

• İncelediğim bir kaç testte XFX kartlar performans olarak nedense son sıralarda.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.