Şimdi Ara

EN İYİ PLAZMA VE LCD TV MARKASI VE MODELİ SİZCE HANGİSİ ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
0
Favori
221.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayırlı uğurlu olsun bende samsungcuyum lakin lcd ve plasmaya tamamen karşıyım ne zaman bu kanallar ve devlet adam gibi yayın koyar o zaman katılırım lcd nin nimetlerine lakin
    SONUNA KADAR SLIM FIT TV
    keşke büyük ekran slim fit tüplü tv olsa lakin en büyüğü 82 ekran
  • panasonic 42pv500e kullanıyorum yanınada panasonic ht-885 ses sistemini koydum şu an için ps2 oynuyorum ama ps3 üde sabırsızlıkla bekliyorum yanlız ps2yi nası ht-885e baglayıp surround yapabilirm?
  • Arkadaşlar bu kadar yazılan çizilen ler bence boş herkes anladığım kadarı ile ya kullandığı modeli yada diğer kişilerin bilgi edinimlerine göre yazıyor ha sen ne yazacan bakayım derseniz.Ben ce Hem ekonomiye dayalı hemde mükemmel kalite ve eksiksiz kalitesi olan PİONEER dir .Bunu kimse ile tartışmam.Ha gelelim ekonomiye 436RXE modeli bu model de hoparlör onboard olarak satılıyor.Yani 436XDE modelinden 600 YTL daha avantajlı.Tabii ki sizin için çift tuner yani aynı anda seyretme ve de Pc bağlantısı önemli değilse ki bu özellikler bence hiç de lazım değil çünkü Tv seyretmek için plazma almıyacakmıyız zaten.Saygılar hepinize
  • plazma'da PHILIPS LCD'de SONY kardeşim bu kadar yawq
  • BENCEDE LCD DE SONY NEDE OLSA SAMSUNG ÜRETİYOR PANELLERİNİ
  • plazma panasonic
    lcd-samsung
  • yine mi samsung hay kafayı yiycem yaw
  • KARDEŞ BENCE SEN BİRDE SAMSUNG MAĞAZALARINI GEZ ORDA LCD BAK AMA BİRDE SLİM FİTE
  • selam ...bende bu konuda deneyimim ve incelemelerimi sizinle paylaşmak istedim.
    şu anda plazma tv lerde pioneer,panasonic ,philips ve LG başı çekiyor arkadaşlar.bende bir panasonic th 42 pv60 kullanıcısıyım...yaklaşık 3 aylık bir inceleme neticesinde bu ürünü aldım...yurtdışı forum sitelerinden ve inceleme yapan yurtdışı dergilerden aldığım bilgiler neticesinde karar verdim.ve şu kadarını söyliyeyim, iyi bir karar vermişim.plazma sektöründe zaten panasonic panel imalatının yaklaşık %50 sini gerçekleştiriyor.ve plazma konusuna ağırlıklı olarak eğilen marka panasonic.teknoloji konusunda ise pioneer şu anda ileri gözüküyor ama fiyat olarak yüksek kalıyor.Philips de kalite olarak çok iyi bir ürün.
    Bunlardan birini cebinize göre seçerseniz pişman olmazsınız...ancak lcd de olsa plazmada olsa şunlara dikkat edin derim.
    1- yayınınız dijital olsun..rf yayınla, yani kablo tv veya antenle alınan yayından bu cihazlarda kalite beklemeyin.
    2- cihazın hd ready özelliği olmasına dikkat edin.
    3- cihazda hdmı bağlantı olmasına dikkat edin.
    4- dvd de alacaksanız hdmı çıkışlı ve çözünürlük yükseltme özellikli olan bir dvd alın..
    5- lcd olsun plazma olsun bu cihazlar hassas cihazlar olduğundan , enerji bağlantılarında evlerimizde genelde toprak bağlantısı olmadığından dolayı(yani toprak nötr e bağlandığından dolayı)görüntüde bir akma olacaktır.buna dikkat etmek gerekiyor.(yeni yapılan evlerde böyle bir problem olduğunu sanmam.)
    lcd olayına gelince bu konuda samsung,toshiba,philips ve sony öne çıkan markalar....ancak halen lcd nin plazma ayarında olmadığını ve tepki süresi ile kontrast da geri kaldığını söylemek durumundayım.özellikle büyük ekran görüntülerde bu belirginleşiyor.Teknolojik ilerleme ve marka firmaların bu olaya eğilmesi kısa sürede bu açığı giderecektir sanıyorum.
    eğer doğru cihaz seçimi ve uygun bağlantılar yaparsanız gerçekten etkileyici görüntülerle karşılaşırsınız.karamsar olan arkadaşlara duyurulur.

• quote:

Orjinalden alıntı: zapatero

selam ...bende bu konuda deneyimim ve incelemelerimi sizinle paylaşmak istedim.
    şu anda plazma tv lerde pioneer,panasonic ,philips ve LG başı çekiyor arkadaşlar.bende bir panasonic th 42 pv60 kullanıcısıyım...yaklaşık 3 aylık bir inceleme neticesinde bu ürünü aldım...yurtdışı forum sitelerinden ve inceleme yapan yurtdışı dergilerden aldığım bilgiler neticesinde karar verdim.ve şu kadarını söyliyeyim, iyi bir karar vermişim.plazma sektöründe zaten panasonic panel imalatının yaklaşık %50 sini gerçekleştiriyor.ve plazma konusuna ağırlıklı olarak eğilen marka panasonic.teknoloji konusunda ise pioneer şu anda ileri gözüküyor ama fiyat olarak yüksek kalıyor.Philips de kalite olarak çok iyi bir ürün.
    Bunlardan birini cebinize göre seçerseniz pişman olmazsınız...ancak lcd de olsa plazmada olsa şunlara dikkat edin derim.
    1- yayınınız dijital olsun..rf yayınla, yani kablo tv veya antenle alınan yayından bu cihazlarda kalite beklemeyin.
    2- cihazın hd ready özelliği olmasına dikkat edin.
    3- cihazda hdmı bağlantı olmasına dikkat edin.
    4- dvd de alacaksanız hdmı çıkışlı ve çözünürlük yükseltme özellikli olan bir dvd alın..
    5- lcd olsun plazma olsun bu cihazlar hassas cihazlar olduğundan , enerji bağlantılarında evlerimizde genelde toprak bağlantısı olmadığından dolayı(yani toprak nötr e bağlandığından dolayı)görüntüde bir akma olacaktır.buna dikkat etmek gerekiyor.(yeni yapılan evlerde böyle bir problem olduğunu sanmam.)
    lcd olayına gelince bu konuda samsung,toshiba,philips ve sony öne çıkan markalar....ancak halen lcd nin plazma ayarında olmadığını ve tepki süresi ile kontrast da geri kaldığını söylemek durumundayım.özellikle büyük ekran görüntülerde bu belirginleşiyor.Teknolojik ilerleme ve marka firmaların bu olaya eğilmesi kısa sürede bu açığı giderecektir sanıyorum.
    eğer doğru cihaz seçimi ve uygun bağlantılar yaparsanız gerçekten etkileyici görüntülerle karşılaşırsınız.karamsar olan arkadaşlara duyurulur.

Çok yararlı bilgiler vermişsin.Benim bir sorum olacak plazmada pioneer mi daha iyi panasonic mi ?

• Ben plazma cihazlarından görsel olarak philips ve LG yi işyerinde , panasonic'i ise satın alarak evimde inceledim.diğer pekçok markayı ise showroomlarda ve internette yabancı sitelerde, yerli ve yabancı dergilerde (home electronic,home tecnology , t3 , audio & video v.s) inceledim.özellikle pioneer konusunda çok ortada kaldım.ama şunu söyleyeyim , yurtdışı sitelerde panasonic ve pioneer arasındaki kıyaslamaları okuduğumda az farkla pioneer panasonic i geçiyor.Fakat aynı kategoride ki bu ürünlerde fiyat performans olayında aralarında bayağı bir fiyat farkı oluyor.bu noktada olaya bütçe giriyor.çünkü ben pioneer i showroom da gördüm..kaynak görüntü dvd iken panasonic PA 50 ile , yani panasonic in bir önceki jenerasyon G8 paneli ile kıyaslama imkanım oldu.Pioneer ın yeni ürünü biraz daha iyiydi.ancak G9 panel yeni bir panasonic ile arasında hemen hemen pek bir fark yok.Her 2 cihazda çok çok iyi.hele aynı showroomda yanlarındaki lcd panellerle kıyaslayınca fark bariz ortaya çıkıyor.panasonic ve pioneer deki siyah ın netliği ve derinliği ile renklerin gerçekliği ve parlaklığı gerçekten büyüleyici.
    sonuç olarak yeterli paranız varsa pioneer, eğer biraz daha az varsa panasonic alın derim...ama hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız.
    Not: Uygun bağlantılar ve kablolar iyi bir görüntünün püf noktası.tekrar belirtmekte fayda görüyorum.Ayrıca kablo tv v.s ile değil , bu cihazlar dijital receiverlar ile kullanılmalı.
    Ev sineması , plazmalar ve lcd ler konusunda başka bilgiye ihtiyacınız olursa, bilgim nispetinde yardımcı olmaya çalışırım.
    Sağlıcakla kalın.

• Arkadaşım yine çok yararlı bilgiler vermişsin.Yardımların ve ilgin için tşk ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonteknoloji

Hayırlısı olur umarım iyi bir seçim gule gule kullan

ben şimdiye kadar hiç bir satıcının bir şey bildigini görmedim sende buradan az kıt bilginle milleti kandırıyorsun
  • öncelikle bir bilgiyi düzeltmek isterim maalesef LCD teknolojisi plazma teknolojisiniden daha geri felan değildir ikisi tamamen ayrı teknoloji ve yapılardır.
    plazma gazların renge dönüşmesiyle
    LCd sıvının renge dönüşmesiyle çalışır
    ve lcdde maksimum renk 12,8 milyar
    plazmada 549milyardır.
    Lcd ışıkta yansıma yoktur plazma vardır.
    plazma kontrastı max.10000/1 dir
    lcd de 5000/1 dir. her ikisinde de her tür giriş ve çıkışlar mevcuttur.
    Lcd plazmaya göre birkaç milim daha incedir.
    ve daha bunun gibi bir çok farkları vardır.
    En iyi marka hangisidir diye sorarsan bence gözünün gördüğü en son max. görüntüyü verendir.
  • Toshiba
    LG
  • değerli arkadaşlar,
    herşeyden evvel bu teknolojilerin ,yani lcd nin ve plazmanın birbirlerine üstünlük ve dezavantajları olduğu tabii ki doğrudur.Ancak her 2 teknolojinin üreticileride bu eksileri artıya çevirmeye ve artılarını yükseltmeye çalışmaktadır.Mesela LCD deki büyük ekranlardaki fiyat yüksekliği yavaş yavaş düşürülmüş,yatay izleme açısı arttırılmıştır.Plazmalarda ise kontrast oranları çok yükseltilmiş, panel ömürleri 60.000 saat lere kadar çıkarılmıştır.Plazmalarda renk canlılığı çok üst seviyede iken , lcd lerde görüntü keskinliği üst seviyededir.
    Sony firması bir süre önce tüplü tv üretimini bitirdikten sonra , gelecek LCD TV de demiş ve bu teknoloji üzerine yoğunlaşıp , plazma ürünlerine son vermiştir.Panasonic ise daha yeni bir zaman önce JAPONYA da yeni plazma fabrikasını açmıştır.
    Sonuçta her 2 teknolojide kullanıcının zevkine ve bütçesine göre şu anda alınabilir teknolojiler haline gelmiştir.
    Ayrıca hangi cihazı alırsanız alın dijital bir receıver a bağlayın.RF yayınla kalitesiz görüntüler , plastik suratlı insanlarla ve soluk renklerle karşılaşırsınız yoksa.(çok iyi bir lcd panel olan philips 9830 ve Vestel de denedim.tecrübeyle sabittir).dijital yayında ise sorun yok.plazma da da lcd de de son derece menun kalırsınız.
    Ancak her 2 teknolojide de 2006 model ürünleri tercih etmenizi ve HD ready uyumluluk aramanızı tavsiye ederim.
    Çünkü AB birliği ülkelerinde eğer yanlış hatırlamıyorsam kısa zaman sonra bu yayın formatına girme zorunluluğu var ve biz de AB' ne uyacağız diye pekçok şey gibi medya alanında da bunu uygulayacağız.TRT nin bu konuda test çalışmaları yaptığını Home technology dergisinde okumuştum.Haaa bu kısa zamanda olmıyacak tabii ama dvd (HD DVD ) ve Blue Ray lerde bu tür yayınlar 1-2 seneye kalmaz yaygınlaşacak.
    Bu arada bir de üreticiler OLED paneller üretmeye başladılar..bazılarınız duymuştur...yakında bu ekranlarda çıkar piyasaya...tüketicinin de iyice kafası karışır artık....:-))
    sağlıcakla kalın

• Philips BDL4221V lcd almayı düşünüyorum. bu panel hakkında ne düşünüyorsunuz, üzerinde hdmi girişi olmaması bir dezavantaj mıdır hd yayınları alabilir miyiz bu panelle, yardımcı olursanız sevinirim.
  • başka bir forumda cihazı gören ve görüntüsünü kıyaslayan arkadaşlar cihazla ilgili pek iyi şeyler söylememişler.Ben de cihazı teknosa da görmüştüm ama hiç incelemedim.
    philips sitesinde cihaz, lcd monitör olarak geçiyor.TV Tuner i opsiyonel satılıyor.DVI dan HDMI bağlantı yapabilirsin, ama bence hakkında daha iyi yorumlar yapılmış entegre tunerli ve daha kaliteli bir ürüne yönelmende fayda var.
    kolay gelsin
  • teskkürler,
    ben en fazla 4000 ytl ye bu işi halletmeyi düsünmüstüm ama bu pek mümkün gözükmüyo galiba
    bi de vestelin millenium serisi plazmaları var hd uyumlu ama tahminime göre onlar da pek iyi değildir, yani daha çok bütçe ayırmak lazım bu iş için
  • bencede zapareto dogru bir konuya değinmiş bunlara ek olarak bence beklemeli bakın dünyada da panasonic plazmaya yönelirken samsung ve lg gibi devler lcdye yöneliyorlar lakin oled paneller gerek samsungda gerekse lg philips fabrikalarında zaten nasa destekli üretilen ve geliştirilen bir teknolojidir.
    aslında ben bir başka forumda bu konuya değinmiştim vede orda dediğim gibi bence kullanmayacağın bir teknolojiye oadar para vermek akıl karı değil!
    ben mesela samsunga hayranım çünkü adamlar 4000 kişilik bütçesiz ve nasa destekli dünyanın en büyük arge fabrikasına sahipler lakin ben gidip lcdlerine para vermedim gittim slim fit aldım neden çünkü hd istersen onda da ve tek farkı inanın sadece duvara asmak okadar bence değmez paranıza gidin 45 cmlik slim fit tv alın paranızı zaparetonun anlattığı gibi yayınlar gelince kullanın
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.