Şimdi Ara

Next Navigasyon Cihazı Şikayet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Next YE-G535 664 Mhz. Atlas 5 igo Primo Navigasyon Cihazı almıştım.

Acemilik dönemimde kullandığım bu cihaz beni Fatih'ten Bahçelievler'e kadar ara sokaklardan götürmüştü. Topkapı'da toprak bir araziden sonra minibüslerin tamir edildiği bir sanayiden geçip 45 derecelik bir yokuştan yaya kaldırımına indim. Sonra normal yola çıkıp (E-5 yerine) Merter'in ara sokaklarından devam ettik.

Başka bir gün de Kartal'dan Kadıköy'e gelirken yaklaşık yarım saat hiç bilmediğim ara sokaklardan geçmek zorunda kaldım.

Şirkete mail attım dalga geçer gibi bir cevap geldi.

Hoparlorden düşük frekansta kulakları tırmalayan iğrenç bir ses çıkardığı için sesi tamamen kapattım.

Ayrıca Otoban geçişine izin verdiğim için bir seferinde normal yolu kullanmak yerine beni iki dakikalığına otobana sokup çıkarmışlığı da vardır.

Güncelleme işini de bir türlü beceremedim. Bu arada yolları öğrendim tabi artık kardeşimin arabasında duruyor alet.

Edit: Ayrıca cihazı kapatmak için off tuşuna basıp mal gibi on saniye beklemek zorunda kalıyorsun.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• "Hoparlorden düşük frekansta kulakları tırmalayan iğrenç bir ses çıkardığı için sesi tamamen kapattım. "Bu hariç diğer yazdığınız sorunların hepsi harita kaynaklı.cihazla alakası yok.Başarsoft harita kullanan hangi cihazı alırsanız yazdıklarınızı yaşardınız.
    rota ayarlarınızı kontrol edip hızlı yada kolayı tercih edin.Haritanızı güncelleyin üst konularda toolbox kullanımı resimli anlatım var.
  • İmkansız kullanıcısına yanıt
    Hocam aleti aldığımda dediğiniz ayarları yapmıştım. Hızlı-ekonomik gibi seçenekler vardı galiba. Ben sorunun cihazın işlemcisiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Haritada hata yok cihazın beni götürdüğü yol sıkıntılı. İstanbul'dan Afyon Gazlıgöl'e giderken tedbirimi aldım bir gün önce internetten rotamı çizdim giderken cihazın gösterdiği rota yerine kendi yolumdan gidince rota yeniden hesaplanıyor dedi ve kalan km 30km azaldı. Yine alete uysak yolu uzatacaktı. Oradaki yollar 10 yıldır aynı sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullah345

Hocam aleti aldığımda dediğiniz ayarları yapmıştım. Hızlı-ekonomik gibi seçenekler vardı galiba. Ben sorunun cihazın işlemcisiyle alakalı olduğunu düşünüyorum. Haritada hata yok cihazın beni götürdüğü yol sıkıntılı. İstanbul'dan Afyon Gazlıgöl'e giderken tedbirimi aldım bir gün önce internetten rotamı çizdim giderken cihazın gösterdiği rota yerine kendi yolumdan gidince rota yeniden hesaplanıyor dedi ve kalan km 30km azaldı. Yine alete uysak yolu uzatacaktı. Oradaki yollar 10 yıldır aynı sonuçta.

Hocam işte siz harita ile alaklı sorun yaşamışsınız bu olayın işlemci ile alakası yok....Dersenizki yolda giderken cihaz resetledi anlarım donanım sorunu ama dediğiniz yanlış yola sokma vs bu gibi işlemler haritadan olur.Bu yazdığınız sorunları bence başarsoft harita konusuna yazınki datada sorun varsa düzeltsinler.Yanlış çizdi dediğiniz rotaya bakılsın.Siz bence haritanızı güncellemeyi deneyin.

quote:

Edit: Ayrıca cihazı kapatmak için off tuşuna basıp mal gibi on saniye beklemek zorunda kalıyorsun.

Neden bekliyorsunuz?kapat butona basın kapansın.

• Rota ayarlarınızı merak ettim sanki ne varsa işaretli gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Rota ayarlarınızı merak ettim sanki ne varsa işaretli gibi

Cihazın ayarlarını ilk aldığımda yapmıştım ama zaten sürekli bu şekilde götürmüyor. Ayarda sıkıntı olsa E-5'ten sürekli kaçınması gerekirdi.
  • Kardeş
    Diğer-ayarlar-rota ayarları kısmındaki ayarlarını kontrol edermisin?
    Araç :Araba olsun.
    Navigasyon modu : Yol üzeri olmalıdır
    Rota planlama yöntemi : hızlı,yeşil yada kolay olmalı. Kısa seçersen 1 metre kısalacak diye apartman aralarına sokacaktır.
    otoyollar : seçili olmalıdır.
    Asfaltsız yollar : kesinlikle seçilmemelidir.

Birde cihaz uyduya tam olarak bağlanmalıdır. (En az 5 uydu). Aksi halde konumunuzu tam tespit edemez ve saçmalamaya başlar.
  • İmkansız kullanıcısına yanıt
    Abi basınca kapanmıyor. Eğer navigasyonu kapatırsam cihaz beş saniye basılı tutunca kapanıyor navigasyon açıksa on saniye basılı tutmak gerekiyor.
  • Yazılım eski olabilir mi? sanki bu sorunları 525 cihazımla yazılım güncellemesi yapmadan önce yaşaıyor gibiydim. Harita güncellemesi değil.

iGO Sürümünüzü yazarmısnız sayın @abdullah345
  • Atlas 5 igo Primo yazıyor 2013 Nisan başında aldım hocam. Dediğiniz gibi yakında güncelleme yapmayı düşünüyorum. Sorunun yazılım kaynaklı olması çok mantıklı görünüyor.

Kendi aracım için de hem navigasyon hem de araç içi kamera görevi yapabilecek bir cihaz arıyorum. Bu konuda tavsiyeniz varsa çok sevinirim. (Fiyat max:350tl)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caslantas -- 22 Eylül 2013; 22:16:39 >
  • quote:

Atlas 5 igo Primo yazıyor 2013 Nisan başında aldım hocam. Dediğiniz gibi yakında güncelleme yapmayı düşünüyorum. Sorunun yazılım kaynaklı olması çok mantıklı görünüyor.

Kendi aracım için de hem navigasyon hem de araç içi kamera görevi yapabilecek bir cihaz arıyorum. Bu konuda tavsiyeniz varsa çok sevinirim. (Fiyat max:350tl)

Navi Club'dan yazılım sürümünüzü kontrol edin; eskiyse uygun paketi indirip kurun; en son da Naviextras Toolbox ile harita ve global_cfg güncellemenizi yapın düzelecektir.

Bilgi için:http://www.nextnavigasyon.com/naviclub/

Sorun kalmayacaktır umuyorum.

Saygılar

• DD252Admin kullanıcısına yanıt
    İnş hocam çok sağolun deneyeceğim:)
  • quote:

Atlas 5 igo Primo yazıyor 2013 Nisan başında aldım hocam. Dediğiniz gibi yakında güncelleme yapmayı düşünüyorum. Sorunun yazılım kaynaklı olması çok mantıklı görünüyor.

Cihazınızın primo navigasyon yazılımı günceldir olmasa biile onla alakası yok haritanızı güncelleyin tahminim üzerindeki harita 2011

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence önce konu başlığını düzeltin,lakin olmayan bir şeyi firmanınmış gibi yazmışsınız. 2011 harita bile olsa o güzergahta götürmez, rota ayarlarınızı paylaşırmısınız bizle. Sanki asfaltsız yol kısa mesafe gibi herşeyi seçmişsiniz.

• 2008 den beri kullanıyorum böyle anormallikler yaşamadım. Ayarlarınız bozuk.
  • Ses nedendir bilemem ama diğer sorunların harita ile elbette ilgisi olabilir.Ama harita ile ilgilidir demeden önce kullanıcı ayarlarından emin olmak gerekir.Evet Başarsoft Haritası şu an 100% var olan yollarla uyumlumu elbette değil.Henüz 100% tamamlanmadı verileri zaten Başarsoft paylaşıyor.Ama yine de şu an için en kapsamlı ve kullanıma uygun haritadır.Harita ile ilgili olsa hepimizin aynı sorunları yaşaması gerekmiyormuydu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3300 -- 23 Eylül 2013; 23:51:29 >
  • şikayet ettim çünkü başlıkta sorun var. hem yanlış ayar yapıp hem eski haritayı kullanıp yolunuzu bulamadınız diye herhangi bir firmanın adının yanına rezil kelimesini yapıştıramıyor olmanız gerekirdi, en azından bu forumda.
  • Art niyetli bir başlık

• Bir elektronik ürün almadan önce mutlada DH'de aratıp kullanıcı yorumlarına bakıyorum ve bunun çok faydasını görüyorum. Aynı şekilde aldığım ürün ve hizmetlerle ilgili başlıklar açıp benden sonra bu konuda araştırma yapacak olanlara da yardımcı olmayı görev biliyorum. Bunda herhangi bir art niyet yok.

Aldığım Next navigasyon cihazı çok dandik işime yaramadı beş para etmez falan demiyorum. Her seferinde hatalı rotadan götürüyor da demiyorum. Sadece bazen anayol dururken ara sokaklardan götürüyor diyorum. Bunun haritayla veya ayarlarla bir alakası olduğunu da düşünmüyorum. Muhtemelen yazılım güncellemesi yaptığımda düzelecek. Cihazdan genel olarak memnunum. Eğer Naviextras Destek'ten Mehmet bey bana haritada yanlışlık varsa bildir de düzeltelim demek yerine yazılım güncellemesi yapmam gerektiğini söyleseydi ikna olur ve bu başlığı açmazdım emin olun.

Saygılarla.

Edit: Cihazımın ayarları şöyleymiş:

Ayarlarda bir sıkıntı olduğunu sanmıyordum zaten.

Harita güncellemesi yaptım.

Yazılım güncellemesi için kaydoldum ama yazılımı güncelmiş maalesef.

Umarım yakında daha başarılı bir yazılım sunarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caslantas -- 27 Eylül 2013; 0:40:50 >

• arkadaslar nextten herhangi bir urun almadan once sikayetime bakabilirsiniz, teknik servis garanti dahilinde ucret kesiyor bilginize,

19/03/2015 tarihinde n11 sitesinden aldığım next mini HD black 2 cihazım 2 Nisan tarihinde açılmamaya başladı ve ardından next müşteri hizmetlerine ulaştım, tarafıma Antalya ilindeki Taç Elektronik next yetkili servisine ulaşmam söylendi. Bunun üzerine 3 Nisan'da cihazımı servise bıraktım, ardından telefon görüşmelerim sonucunda Taç elektronik firması cihazım için anakart beklendiğini 1-2 gün içerisinde geleceği bildirildi. 10 Nisan tarihinde yetkili servise uğradım ve cihazımın yazılımının bozulduğu yeni yazılım yüklendiği ve 15 TL ödemem gerektiği söylendi, ürünümün garantili olduğunu söylememe rağmen ödemeyi yaptım. Müşteri hizmetlerini aradım ve durumu bildirdim ancak geri dönüş yapılacagi bildirildi fakat herhangi bir donus almadim, 15 tlyi geri almanin pesinde degilim ancak rezalet musteri destegi olan bir firmadan herhangi bir urun alinmasindan once dikkat edilmesini istedim, Elimde teknik servisten alinan istegim uzerine 15 tl alindi yazilan teknik servis formu, cihazin faturasi ve garanti belgesi mevcuttur, Iyi calismalar,

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.