Şimdi Ara

[ROM] Probook - PRBT740 Android 4.2.1 CyanogenMod 10 *Daha Hızlı *Daha Kullanışlı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
18.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Eşantiyon olarak bu tableti aldım. Amacım kullanmak değildi, bir açayım, bakayım nasıl birşey dedim ve açtım. Standart çin malı tabletlerden işte.. Cihazda birkaç eksiklik vardı yazılım bakımından, market hata veriyordu vs. Ben de kolları sıvadım bir rom hazırladım (daha doğrusu düzenledim), umarım memnun kalırsınız.

xda'dan AnonFBI adlı arkadaşın AllWinner A13 çipsetli tabletler için hazırladığı romu derleyip düzenledim. Dokunmatik, kamera, wifi, tuşlar vs. çalışmıyordu, gerekli düzenlemeleri yaptım. Şu an çalışmayan birşey yok, ha olurda gözümden kaçmış hata vardır bana bildirirsiniz.

Rom yüklemek bazen [size=4]riskli olabilir o yüzden yazılanları dikkatlice yapın. Oluşabilecek sorunlardan sorumluluk kabul etmiyorum.

Kısaca rom özellikleri ;
    * Bir çok gamepad, joystick desteği eklendi. (Sony PS3, PS2, Xbox, çin malı olanlar vs vs..)
    * Çözünürlük arttırıldı.
    * OpenVPN desteği eklendi.
    * NTFS ve ExFat desteği eklendi.
    * Kernel özellikleri :
    - Stock kernel 3.0.8+ üzerinden yapıldı.
    - Performans yönetimi olarak Smartass2 default olarak seçildi.

Cihazınızın şarjı en az 50% olsun ve işlemlere başlayalım.

İlk başta cihazınıza Custom Recovery kuracaksınız. Link

1.Adım : Dosyayı indirdikten sonra içindeki "install-recovery.sh ve recovery.img" dosyalarını usb depolama modunu açıp cihazınızın hafızasına atın. Adını değiştirmediyseniz, cihaz hafızası "CRANE-EVB" olarak gözükür.

2.Adım : Tabletinize Google Play Store dan Terminal Emulator isimli uygulamayı yükleyin.

3.Adım :
    I. Terminal Emulator ü açıp "su" yazıp enterlayın.
    II. Sonra "cd /sdcard" yazıp enterlayın.
    II. Son olarak "sh install-recovery.sh" yazıp enterlayın.

Installation completed mesajını gördüyseniz recovery yüklenmiş demektir.

4.Adım : Romu ve google apps ı indirip, micro sd kartınıza atın. [size=3]*Rom [size=3]*Google Apps

5.Adım : Tableti kapatın. Ses açma tuşuna basılı tutarak, açma kapama tuşuna basılı tutun. CWM Recovery gelene kadar bırakmayın.

6.Adım : Recovery açılınca, Ses -/+ tuşları yön tuşları, power tuşu seçim tuşu. "wipe data/factory reset" yazan bölümün üzerine gelip power tuşuna basın.

7.Adım : "Yes -- delete all user data" yazan bölüme gelip power tuşuna basın. İşlem tamamlanınca sizi ana menüye yönledirecek.

8.Adım : "install zip from sdcard" seçeneğine gelin ve power tuşuna basın.

9.Adım : "choose zip from sdcard" seçeneğine gelin ve power tuşuna basın.

10.Adım : Ekranda micro sd karta kopyaladığınız "PRBT740-4.2.1.zip" isimli dosyayı göreceksiniz, üzerine gelip power tuşuna basın ve Yes yazan bölümü seçin.

11.Adım : Yükleme tamamlanınca tekrar "choose zip from sdcard" seçeneğini seçin, "gapps-jb-20121011-signed.zip" dosyasını seçip yükleyin.

12.Adım : Yükleme tamamlanınca "+++++Go Back+++++" seçeneğini seçin ve sonrada "reboot system now" seçeneğini seçip cihazınızı yeniden başlatın.

* Yükleme tamamlandı, cihazdaki öntanımlı ayarlar stabil olarak seçildi.

Cihazdan birkaç görüntü ;

[ROM] Probook - PRBT740 Android 4.2.1 CyanogenMod 10 *Daha Hızlı *Daha Kullanışlı

Sorunlarınızı ve sorularınızı buradan halletmeye çalışacağım. Yararlı olabildiysem ne mutlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vurulkan -- 22 Eylül 2013; 14:54:18 >

• @vurulkan Root yetkisi gerekmiyormu ve nasıl root atabiliriz birde recovery değişmesi gerekiyor dedin ben sd kartı takdım pcye tableti bağladım img dosyasının isminde değişikliğe uğramadım nedeni tableti bağlamamammı
  • XdaDeveloper X kullanıcısına yanıt
    @XdaDeveloper Root yetkisi olmadan yapabiliyorsunuz bu işlemleri. Sorunuzu tam anlamadım ama yukarıdaki işlemleri yaptığınız zaman romda yüklenir, rootda olunur.
  • hocam bende bu tablet var ben sizin yaptığınızı değilde orjinal son sürümü tekrar kurmak istiyorum nasıl yapabilirim?
  • raver kullanıcısına yanıt
    Bu Linkten LiveSuit.rar isimli dosyayı ve en son tarihli sürümü indirin. Sonra bu linkteki işlemleri uygulayın.
  • Kardeşim ben terminalden yüklüyorum yüklendi yazıyor . Açtığımda orijinal recovery açılıyor :D
  • kardeşim bende prbt765 var onada aynı işlemleri yapabilirmiyim
  • tcfb kullanıcısına yanıt
    1. ve 3. adımı tekrar uygular mısınız? Dikkatlice yapınca yüklenmiş olması gerekiyor. Hafıza kartı kullanıyorsanız hafıza kartını çıkartıp o şekilde yapın.
  • Farklı cihazlar olduğu için uyumlu değil sizinkiyle. Eğer yaparsanız bayaa kötü sonuçlanabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: vurulkan

Farklı cihazlar olduğu için uyumlu değil sizinkiyle. Eğer yaparsanız bayaa kötü sonuçlanabilir

Tesekkur ederim peki cihazıma uygun rOmu nerden bulurum nereye baktıysam bulamadım bı yardımcı olurmusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xda dan bakmak lazım ustam. Via 8850 A9 işlemciye sahip sizin tablet. Universal bir rom bulmak lazım, ya da birebir aynı özellikteki başka tabletin romunu. Universal rom bulsanız bile uygun olmayabilir bazı driverlar. PRBT765 in driverlarını o roma entegre etmek gerekebilir. Şu sıralar başka projelere yoğunlaştığım için çok ilgilenemeyeceğim bu konuyla, kusuruma bakmayın. Via 8850 cortex a9 custom rom diye aratırsanız googleda belki birşeyler çıkar. Üstünkörü baktım yok gibi ama araştırın.
  • quote:

xda dan bakmak lazım ustam. Via 8850 A9 işlemciye sahip sizin tablet. Universal bir rom bulmak lazım, ya da birebir aynı özellikteki başka tabletin romunu. Universal rom bulsanız bile uygun olmayabilir bazı driverlar. PRBT765 in driverlarını o roma entegre etmek gerekebilir. Şu sıralar başka projelere yoğunlaştığım için çok ilgilenemeyeceğim bu konuyla, kusuruma bakmayın. Via 8850 cortex a9 custom rom diye aratırsanız googleda belki birşeyler çıkar. Üstünkörü baktım yok gibi ama araştırın.

Ewl karDesım cevabın ıcın tessekkur ederım
    Pekı kendım bır rom yapabılırmıyım elımde cıhazın sıtesınden ımg var onu baska bır romla duzenlıyebılırmıyım yanı uymlu ?olmayan dosyaları yer degıstırerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PapyonluLejyon -- 18 Şubat 2014; 17:49:28 >
  • Bildiğim kadarıyla aynı işlemciye sahip bir tabletin romuna kendi tabletinin driverlarını eklersen sıkıntı olmaz
  • quote:

Bildiğim kadarıyla aynı işlemciye sahip bir tabletin romuna kendi tabletinin driverlarını eklersen sıkıntı olmaz

senide rahatsız ediyorum ama kusura bakma. peki bu işlem için ne tür programlar kullanmalıyım.yada nasıl bir yol izlemeliyim link veya kısa anlatım yapabilirmisn
  • Romu bulduktan sonra, kendi romunu ve yükleyeceğin romu bu linkteki gibi extract edeceksin. Sonra senin romundaki driverları, yeni roma atacak sonra extract ettiğin livesuit imageını tekrar paketleyip yükleyeceksin tabletine.
  • Ewl hocam cok saol

• Rica ederim
  • slam ;beyfendi şu dark a1040 serisine bir yazılım geliştirilmiyor romunuda bulamıyorum bir yardım etseniz:(
  • CyanogenMod a1040 serisine olurmu hocam lütfen yardım
  • teclast a11 olabilir mi?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.