Şimdi Ara

Yazıcı Tavsiyesi - ACİL - Oki MB451DN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
8.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle ihtiyaçlarımı belirledim: lazer siyah beyaz yazıcı, fotokopi muhakkak olmalı; dublex baskı olursa süper olur; wifi falan çok şart değil; faxa hiç gerek yok.
    Bu özelliklerde uygun fiyatlı bulduğum makine "Oki MB451DN" yani 360 liraya falan alınabiliyor.
    Şimdi soracağım şu:
    Oki markası nedir ne değildir; kullanan bilen var mı?
    Toner meselesi nasıl? Doldurulabiliyor mu? Çip olayları falan, hiç bilmiyorum.
    Bu fiyat aralığında dediğim özelliklerde tavsiye edebileceğiniz daha iyi bir makine var mı?
    Birkaç gün içinde almam lazım. O yüzden şimdiden teşekkür ederim.

• zarbazen Z kullanıcısına yanıt
    öncelikle lazerle olması lazım mürekkep lesiyle uğraşmak ölüm toner satın alıyorsun dıye biliyorum takıyosun eskini atıyosun :D alabiliyorsan bunu al derim http://www.vatanbilgisayar.com/Lazer%20%C3%87ok%20Fonksiyonlu%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/xerox-3045ni-workcentre-3045ni-lazer-yazici,-tarayici,-fotokopi,-faks/productdetails.aspx?I_ID=58451 kalite açısıdan alamıyorsan oki işini görecektir http://www.vatanbilgisayar.com/Lazer%20%C3%87ok%20Fonksiyonlu%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/oki-mb451dn-mb451dn-lazer-yazici,-tarayici,-fotokopi,-faks/productdetails.aspx?I_ID=61909
  • Anladım yok o xerox biraz pahalı bana. Ama bu tonerin bittikçe yenisinin alınması durumu düşündürdü beni yani. Bi toner dediğin de 150-200 lira falan galiba. Bir de xerox'u marka kalitesi olarak mı tavsiye ettin? Çünkü teknik özellikler açısından Oki daha üstün gibi geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zarbazen -- 22 Eylül 2013; 5:15:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zarbazen

Anladım yok o xerox biraz pahalı bana. Ama bu tonerin bittikçe yenisinin alınması durumu düşündürdü beni yani. Bi toner dediğin de 150-200 lira falan galiba. Bir de xerox'u marka kalitesi olarak mı tavsiye ettin? Çünkü teknik özellikler açısından Oki daha üstün gibi geldi bana.

biraz arastırdım bende yanlış biliyormusun toner dolduruluyormus http://www.youtube.com/watch?v=MlJaNa86jys burdakı videoda görduğun gibi evet kalite yönünden dedim oki de iyidir kullananlar pişdan değil yorumlara göre
  • Şimdi içindeki tonere "demo toner" demişler. Bu tek kullanımlık falan değildir değil mi? Yani hiç toner almadan o içinden çıkan demo toner doldurulabilir mi? Kafama bir tek bu takıldı.
  • Güzel, bakmak lazım.
  • quote:

Şimdi içindeki tonere "demo toner" demişler. Bu tek kullanımlık falan değildir değil mi? Yani hiç toner almadan o içinden çıkan demo toner doldurulabilir mi? Kafama bir tek bu takıldı.

Hocam o yazici problem bir yazici ilk toner dolmuyor chipi de sıkıntı haberin olsun ya yan sanayi toner alican yada sifir o doluyo haberin olsun.

Saygilarimla.
    www.fixyazici.com

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: netpolicer2

quote:

Şimdi içindeki tonere "demo toner" demişler. Bu tek kullanımlık falan değildir değil mi? Yani hiç toner almadan o içinden çıkan demo toner doldurulabilir mi? Kafama bir tek bu takıldı.

Hocam o yazici problem bir yazici ilk toner dolmuyor chipi de sıkıntı haberin olsun ya yan sanayi toner alican yada sifir o doluyo haberin olsun.

Saygilarimla.
    www.fixyazici.com

Bak o sıkıntı işte. Boşuna kafama takmamışım. Gerçi satan mağazalardaki ürün yorumlarında falan tonerin dolumunun mümkün ve kolay yapıldığı söylenmiş hep. Ama eğer dediğiniz gibiyse 150 - 200 liraya da toner alırsak 500 TL'den fazlaya geliyor bu alet. Halbuki özellikleri falan çok hoşuma gitmişti.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: netpolicer2

quote:

Saygilarimla.
    www.fixyazici.com

Bak o sıkıntı işte. Boşuna kafama takmamışım. Gerçi satan mağazalardaki ürün yorumlarında falan tonerin dolumunun mümkün ve kolay yapıldığı söylenmiş hep. Ama eğer dediğiniz gibiyse 150 - 200 liraya da toner alırsak 500 TL'den fazlaya geliyor bu alet. Halbuki özellikleri falan çok hoşuma gitmişti.

Valla desinler muadil doneri alacaksiniz her dolumda chip alacaksiniz arti 20000 cikti da bir dram chip piyasada yok dram alacaksiniz. Maliyetli bir yazici 0543 281 16 76 yi ararsaniz size guzel makineler onerebilirim saygilar

• toner dolumunda ve chipin de kesinlik le bi sıkıtı yok tur piyasa da satılan cihiplerde sıkıntı almak isteyen olursa chiplerden firma ismini vere bilirim hem uzcuz hemde kaliteli sıkıntıntısız
  • Arkadaşlar çok teşekkür ederim. netpolicer2 ile görüşmelerimiz sonucunda Oki MB451DN modelinde karar kıldık. Sağolsun yardımını esirgemedi. Ayrıca 216TL gibi değerinin çok altında bir fiyata Gold'daki indirimden faydalanarak aldım. Makineyi şu an kullanıyorum. Malzeme kalitesi baskı kalitesi hızı olarak beni tatmin etti. İçinden bağlantı için usb kablosu çıkmıyor ama makineyi internet kablosuyla modeme bağlayarak bilgisayarla arasındaki bağlantıyı kablosuz şekilde kurabildim. Driverlarını falan kurdum. Ekran panelinin dilini Türkçe'ye çevirdim. Sıkıntısız bir makine yani.
    Piyasada fazlaca bulunan diğer markalardaki chip resetleme olayları falan bu modelde yeni yeni çıkıyor. Şimdilik toner dolumlarında chip değiştirmek zorundayız galiba. Ama o da maddi yönden dert edilecek bir durum değil. 15TL toner dolumuyla çoğu makinede 1000 - 1200 sayfa çıktı alırken bu makinede 15TL dolum + 20TL chip parasıyla 2500 sayfaya kadar çıktı alınabiliyor. Yani oranlarsanız öyle ahım şahım bir ekstra masraf yok ortada.
  • quote:

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. netpolicer2 ile görüşmelerimiz sonucunda Oki MB451DN modelinde karar kıldık. Sağolsun yardımını esirgemedi. Ayrıca 216TL gibi değerinin çok altında bir fiyata Gold'daki indirimden faydalanarak aldım. Makineyi şu an kullanıyorum. Malzeme kalitesi baskı kalitesi hızı olarak beni tatmin etti. İçinden bağlantı için usb kablosu çıkmıyor ama makineyi internet kablosuyla modeme bağlayarak bilgisayarla arasındaki bağlantıyı kablosuz şekilde kurabildim. Driverlarını falan kurdum. Ekran panelinin dilini Türkçe'ye çevirdim. Sıkıntısız bir makine yani.
    Piyasada fazlaca bulunan diğer markalardaki chip resetleme olayları falan bu modelde yeni yeni çıkıyor. Şimdilik toner dolumlarında chip değiştirmek zorundayız galiba. Ama o da maddi yönden dert edilecek bir durum değil. 15TL toner dolumuyla çoğu makinede 1000 - 1200 sayfa çıktı alırken bu makinede 15TL dolum + 20TL chip parasıyla 2500 sayfaya kadar çıktı alınabiliyor. Yani oranlarsanız öyle ahım şahım bir ekstra masraf yok ortada.

her zaman yardımcı olurum saygılar efendim.
  • quote:

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. netpolicer2 ile görüşmelerimiz sonucunda Oki MB451DN modelinde karar kıldık. Sağolsun yardımını esirgemedi. Ayrıca 216TL gibi değerinin çok altında bir fiyata Gold'daki indirimden faydalanarak aldım. Makineyi şu an kullanıyorum. Malzeme kalitesi baskı kalitesi hızı olarak beni tatmin etti. İçinden bağlantı için usb kablosu çıkmıyor ama makineyi internet kablosuyla modeme bağlayarak bilgisayarla arasındaki bağlantıyı kablosuz şekilde kurabildim. Driverlarını falan kurdum. Ekran panelinin dilini Türkçe'ye çevirdim. Sıkıntısız bir makine yani.

MB451DN yazıcı wifi adaptör kullanarak modeme kablosuz bağlanabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulut4003

quote:

MB451DN yazıcı wifi adaptör kullanarak modeme kablosuz bağlanabilir mi?

mb451dnW modeli bağlanabilir, yani sonunda w olan modeli. Söylediğiniz model modeme kablolu bağlanır. Siz de bilgisayarınızla ağdan kablosuz yazıcıya bağlanabilirsiniz.
  • dubleks baskıda brother tavsiye olunur
  • Merhaba arkadaşım siz modeme bağlamışsınız peki usb alıp pcye bağlama şansımız var mı benim modem bayağı bir uzakta bir de makine nasıl memnun musunuz ? teşekkürler şimdiden ..
  • E tabiki ara kabloyla direk bilgisayara bağlantı yapabiliyorsunuz. Çok memnunum. çip resetleyici monte ettirdikten sonra özellikle çok rahatım.

• oki 451dn fiyat performans ürünü.chip reset modülü ile makinanın kullanım rahatlığı artıyor.
    Yalnızca size tavsiyem makinanın 10000-12000 kopyelere geldiğini gördüğünüzde toner artık haznesini mutlaka temizlettirin
    yoksa hazne artık tonerden dolayı şişip drum ünitesine zarar verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aminik

oki 451dn fiyat performans ürünü.chip reset modülü ile makinanın kullanım rahatlığı artıyor.
    Yalnızca size tavsiyem makinanın 10000-12000 kopyelere geldiğini gördüğünüzde toner artık haznesini mutlaka temizlettirin
    yoksa hazne artık tonerden dolayı şişip drum ünitesine zarar verir.

aminik atık ünitesi demişsin ama o yazıcıda atık ünitesi yok bilgin olsun.
  • Tunahan20 T kullanıcısına yanıt
    maalesef artık haznesi var olmasa tadından yenmeyecek :)
    şu videoyu izlerseniz anlayacaksınızhttp://www.youtube.com/watch?v=WtK9IhyURcQ
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.