Şimdi Ara

Apple TV 6.0 yayınlandı: Apple'ın hobi kutusu artık daha yetenekli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple TV 6.0 yayınlandı: Apple'ın hobi kutusu artık daha yetenekli

Apple, iOS 7 ile birlikte geçtiğimiz haziran ayından bu yana testlerini yaptığı Apple TV 6.0'ı yayınladı. Yeni sürüm, Apple TV'ye önemli yenilikler getiriyor.

Ekim ayı içerisinde yapılacak lansmanda yeni nesilinin tanıtılması beklenen Apple TV, son sürümle birlikte iOS 7 ile daha entegre bir çalışma sergiliyor. Başta iTunes Radio desteğiyle öne çıkan yeni sistemle birlikte kullanıcılar, iCloud üzerindeki paylaşılan fotoğraf yayınlarına eklenen videoları izleyebilecek ve videoları görüntüleyebilecek; Podcast uygulaması ile tüm iOS cihazlarındaki podcast içeriklerine Apple TV üzerinden ulaşabilecekler.Özel uygulamayla iTunes Store'un on milyonları aşan müzik arşivinde içerik satın alıp bunları direkt olarak oynatabilmesini sağlayan Apple TV'nin en önemli özelliği ise iCloud'dan AirPlay desteği. Bu yenilik sayesinde kullanıcılar, iOS'li cihazları üzerinden buluttaki filmlerini AirPlay ile Apple TV'ye aktarabilecek ve herhangi bir indirme yapmadan film keyfi yaşayabilecekler.

Bu özelliklerin yanı sıra Disney, Vevo, Smithsonian ve Weather Channel özel uygulamalarını beraberinde getiren Apple TV 6.0'ı direk OTA ile cihazına kurabilirsiniz.

• ben 2.el olarak 70 tl ye almıştım çok memlunum
    almak istiyenler için sıfırları 250 tl civarı bulunabiliyor

• Apple ne zaman uygulama mağazasını açar o zaman bu cihaz uçar ama şimdilik acaip iyi bir aksesuardan öteye gidemiyor.

• plex ozellıgını kaybetmeden guncelleyebılırmıyız
  • Google daha güzel bir ürün üretti küçük ve kullanışlı onun gibi olması daha güzel olacaktır
  • Nedir google urununun ismi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android Tvler daha iyi. Hem USB bellek kadar küçükler hemde isteyen filmi satın alıp izler isteyen HD film izle gibi uygulama kurup beleşe filmleri izler. AppleTV de paraniz konuşur sadece

• iPhone/ipad kontrol ve gamepad ile fifa 2014 keyfi bekliyoruz bir arkadaşla ortak apple tv almak için.
  • Radyosu zaten vardı. Adı iTunes Radio değildi sadece. Pek bir şey değişmemiş açıkçası. Şu haliyle AirPlay ile iPhone, iPad ekranını tvye yansıtma ve dizi flim kiralayıp izleme işlevi dışında bir yenilikleri yok. Çıkan uygulamaların çoğu Türkiye'de çalışmıyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

Android Tvler daha iyi. Hem USB bellek kadar küçükler hemde isteyen filmi satın alıp izler isteyen HD film izle gibi uygulama kurup beleşe filmleri izler. AppleTV de paraniz konuşur sadece

aynen katılıyorum apple'ı severim ama sadece iphone kullanıyorum tutup apple tv filan sokmam eve batırırlar adamı
  • apple tv satın aldım.
    2 sorum olacaktı.

1.merak ettiğim müzik ve video stream etmek için evdeki wifi ı mı kullanıyor? yani internet hızımız 10 mbit se ona göre daha düşükse takılmalar mı yapar?
    bazen spotify dan müzik stream ederken şarkıda takılmalar oluyor. bunun sebebini anlayamadım

2.ben onkyo marka müzik setime optik kablo ile bağladım apple tv yi. acaba apple tv içinde kalitesiz bir dac var mıdır?yada optik kablodan dolayı ses kalitesini düşürür mü? çünkü flac dosyalar çalıyorum.
    yada apple tv olmadan müzik setimde direk airplay özelliği olsaydı daha kaliteli ses alabilir miydim? yoksa apple tv de bu konuda çok iyi midir?
  • Dahili hafıza olmadıkça ülkemiz şartlarında zor...Herşeyi stream edecek...internet sırf buna çalışacak yani....AYRICA itunes daki filmlerin kalitesi iyi değil...Ben de blurayı olan bir filmi aldım...kalite farkı bariz düşük...Zaten bluray bir film alsanız ve onu mp4 yapsanız 12 GB falan tutuyor...İtunes dakiler 5-6 GB...Arşiv maksatlı satın almaya değmez...kira için olabilir...o da belki...

• Plex ile pc den her turlu film izleniyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kanoute

apple tv satın aldım.
    2 sorum olacaktı.

1.merak ettiğim müzik ve video stream etmek için evdeki wifi ı mı kullanıyor? yani internet hızımız 10 mbit se ona göre daha düşükse takılmalar mı yapar?
    bazen spotify dan müzik stream ederken şarkıda takılmalar oluyor. bunun sebebini anlayamadım

2.ben onkyo marka müzik setime optik kablo ile bağladım apple tv yi. acaba apple tv içinde kalitesiz bir dac var mıdır?yada optik kablodan dolayı ses kalitesini düşürür mü? çünkü flac dosyalar çalıyorum.
    yada apple tv olmadan müzik setimde direk airplay özelliği olsaydı daha kaliteli ses alabilir miydim? yoksa apple tv de bu konuda çok iyi midir?

Arkadaş tam benim kafamdaki soruları sormuş. Cevabını bilen yok mu acaba? Çok güzel sorular bunlar...

• gereksiz bir cihaz
  • Aslında çok güzel bir cihaz bence tek sorunu harici bir hdd medya oynatmaması.

• Guncelleme bazi sorunlar nedeniyle geri cekildi arkadaslar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zordion kullanıcısına yanıt
    Bende bir türlü neden güncelleme yapamadığımı merak ediyordum. Hiçbir yerde bilgide bulamamıştım. Bu bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zordion

Guncelleme bazi sorunlar nedeniyle geri cekildi arkadaslar.

Bende onu kurcaliyordum dun aksam geldi guncelleme bende yapmadim isim vardi simdi bosluk buldum actim guncelleyim diye

Versiyon 5.3 ve yazilim guncel diyor onu arastiriyordum ogrendigim iyi oldu tskler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oan

quote:

Orijinalden alıntı: kanoute apple tv satın aldım. 2 sorum olacaktı. 1.merak ettiğim müzik ve video stream etmek için evdeki wifi ı mı kullanıyor? yani internet hızımız 10 mbit se ona göre daha düşükse takılmalar mı yapar? bazen spotify dan müzik stream ederken şarkıda takılmalar oluyor. bunun sebebini anlayamadım 2.ben onkyo marka müzik setime optik kablo ile bağladım apple tv yi. acaba apple tv içinde kalitesiz bir dac var mıdır?yada optik kablodan dolayı ses kalitesini düşürür mü? çünkü flac dosyalar çalıyorum. yada apple tv olmadan müzik setimde direk airplay özelliği olsaydı daha kaliteli ses alabilir miydim? yoksa apple tv de bu konuda çok iyi midir?
    Arkadaş tam benim kafamdaki soruları sormuş. Cevabını bilen yok mu acaba? Çok güzel sorular bunlar...
    müzik ve goruntu stream'i wifi üzerinden yapıyor. flac doyası denemedim ama mp3 de takılma yok. yeni air play' i destekleyen yamaha amfi aldım ama denemeye fırsat olmadı. Telefon wifi kapsama alanında cıkmadığı sürece streamda takılma olmuyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.