Şimdi Ara

IDF 2013: 4K video teknolojisine yönelik gelişmeleri araştırdık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almanya'da yapılan IFA Fuarı'nın en popüler konusu, 4K yani Ultra HD çözünürlük desteği sunan yeni nesil televizyonlardı. Son dönemde sık sık duyduğumuz 4K görüntüleme teknolojisi cihaz tarafından sık sık karşımıza çıkarken, donanım tarafında ne gibi gereksinimler var, sektör bu standardı yaygınlaştırabilmek adına neler yapıyor. Donanım devi Intel'in Geliştiriciler Forumu etkinliğinde 4K teknolojisine yönelik en son gelişmeleri sizler için araştırdık.

• FULL HD diyordum herşeyi full olur bundan ötesi olmaz diyordum adamlar 4 de katladılar.

• Bu tür videoları Youtube'da oynatmak içinde 4 kat daha hızlı internet yapmaları gerek.
  • Yakında daha gerçekçi olsun diye ekran olmayacakmış sadece çerçeve olacakmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bazı 4k videoları günümüzün sağlam ekran kartları bile oynatmakta ciddi zorluklar yaşıyorken TV'lere ve cep telefonlarına falan gelmesi 10 yılı 5-6 yılı bulur gibi geliyor bana...

Saatler sonra gelen ekleme:
    Not: Yazar bu mesajı yazarken "ne içtiysen aynı şeyden istiyorum" diyebileceğiniz bir şey içmemiştir. Diğer taraftan hiç de işi ve resmi görevi
    olmadığı halde adını vermek istemediği bir üniversitenin üçüncü dünya ülkelerine has otomasyon programını kullanarak öğrencilerin ekle/sil
    işlemlerine yardım ettiği ve her yaptığı iş 5 saniyede bir yardım talepleriyle kesildiği bir anda yazmıştır. 10 mu 5-6 mı tartışmasına gelince
    bana 5-6 size 10 yıl. Dağılın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lath.Crusader -- 20 Eylül 2013; 1:45:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lath.Crusader

bazı 4k videoları günümüzün sağlam ekran kartları bile oynatmakta ciddi zorluklar yaşıyorken TV'lere ve cep telefonlarına falan gelmesi 10 yılı 5-6 yılı bulur gibi geliyor bana...

Karar ver.10 yılmı 5-6 yılmı
  • Daha 1080p'ye geçemedik yahu

• uydu kanallarını sd kalitede full hd tvlerde izlerken ekranın kare kare olduğunu görüyorum. Ayrıca bu tvyi almak için her türlü tv olsun net üzerinden olsun video kalitesinin 4k olmasını isterim 2 3 tane video için 4k alacağımı sanmıyorumki daha 1080p olan full hd bile tam yaygınlaşmadı bana göre :)

• quote:

Orijinalden alıntı: BeranSetaou

quote:

Orijinalden alıntı: Lath.Crusader

bazı 4k videoları günümüzün sağlam ekran kartları bile oynatmakta ciddi zorluklar yaşıyorken TV'lere ve cep telefonlarına falan gelmesi 10 yılı 5-6 yılı bulur gibi geliyor bana...

Karar ver.10 yılmı 5-6 yılmı

Daha video yu izlemedim..

• bu hvec şuan haswell tarafından destekleniyor mu?

• Daha nette full hd izleyemiyoruz. 4kda sayfa eror verir herhalde

• 0:51 de ram'e abanmışlar

• cogu kanal hd'ye gecmedi 4k'ya gecmelleri yillar alir. d4k'ya gecseler uydu kapasitesi yetmez zaten. kaliteli hd'ye icerikli uretsinler başka bisey istemem hala bazi diziler sd cekiliyor) ))))

• Çözünürlük ile uğraşana kadar tv lere adam akıllı işlemci koysunlar.
    Kalitesiz paneller yerine IPS paneller kullansınlar.

Yıllardır çözünürlük artışından başka birşey yok...

• ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrtYlmzz -- 20 Eylül 2013; 0:59:42 >
  • Teknoloji Artık Öyle Bir Hal Aldıki 1 Sene Sonrasını Tahmin Etmek Bile Zorlaşıyor , Ama Helal Olsun Adamlar Çalışıyor Başarıyor Biz Siyaset Yapıp Onların Yaptıklarını + KDV'li ve ÖTV'li Bir Şekilde Almaya Devam Edelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEKLER -- 20 Eylül 2013; 10:17:16 >
  • mavi ekran verecek sandım
  • Erdi bey videonun 2'38" sinde 4 k video için full hd nin 4 katı demişsiniz afbuyursanız benim bildiğim kadarıyla 4 k full hd nin 2 katı diye biliyorum :)

• tr en zengin kanallarından biri olan show tv hd ye gecmemiş daha bazen digitürkte hd yayın yapıyor okadar kaldıki 4 k istemsiz güldüm lan

• quote:

Orijinalden alıntı: Free WiLL

Erdi bey videonun 238 sinde 4 k video için full hd nin 4 katı demişsiniz afbuyursanız benim bildiğim kadarıyla 4 k full hd nin 2 katı diye biliyorum :)

4 katı doğru söylüyor..http://3.bp.blogspot.com/-dWEHcIUSZOk/TtaudK790CI/AAAAAAAAA9o/aNdkw24el7M/s1600/Dcine_700.jpg

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.