- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Bilgisayarım HARİCİ Hard Diski Görmüyor
41 Cevap79085 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

766 Mesaj
16 Temmuz 2006; 14:20:22 

80 gb samsung marka harici hard diskim var.disketin adaptörünü takıyorum,usb ile bilgisayarada baglıyorum ama bilgisayarıma girdigimde hard diskim gözükmüyor.ama baglı oldugundan eminim.cünkü usb girişini cıkardıgımda uyarı veriyor,tekrar taktıgımda yine uyarı veriyor.
yani baglıyorum ama pc görmüyor.sizce neden olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halitkin -- 12 Ekim 2013; 23:11:39 >

in the mouth of madness

46 Mesaj
17 Temmuz 2006; 8:42:32 

bilgisayarım->sağtuş->yönet->disk yönetimi ne gir. oradan usb diskinin sürücü ismini değiştir. kolay gelsin

766 Mesaj
18 Temmuz 2006; 0:25:52 

usb diski diye birsey gözükmüyor.sadece c ve d gözüküyor.

in the mouth of madness

46 Mesaj
18 Temmuz 2006; 8:16:57 

d: nın ismini değiştir.

2129 Mesaj
18 Temmuz 2006; 10:30:37 

harici disk yeni ise formatsız olabilir, partition oluşmamış ta olabilir, yönetimsel araçlar/disk yönetimi menüsünden kontrol edin

* AMD phenom II X6 1090T * MSI 970A-G46 * PNY Quadro 600 * Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 1600MHz * 1.5TB SeaGate Sata3 * Corsair Carbide 300R *
* PackardBell TS11HR 2630qm 2,00 Ghz*8gb DDR3*2GB Nvidia GT540M *

766 Mesaj
18 Temmuz 2006; 13:05:00 

kontrol ettim ve sadece c ile d gözüküyor.şimdi ne yapmam gerek.
birde outsorce d'nin ismini degiştirince olurmu.ben düşününce bi mantık bulamadım.

in the mouth of madness

1228 Mesaj
21 Temmuz 2006; 12:46:23 

benimde harici diski görmüyodu outsource82in dediğini yaptım oldu f idi sürücü g yi seçtim oldu sendede olmalı

1 Mesaj
21 Temmuz 2006; 13:24:10 

[font="Courier New"]FAT32 İLE BİÇİMLENMİŞ USB HDD'İ XP SP2 DE GÖREMİYORUM
FAAT 32 FORMATINDA BİR USB HDD İ GÖREMEME SEBEBİM VE BU SEBEPTEN ÖTÜRÜDE NORTON GHOST 2003 Ü CALIŞTIRAMAM
BİLGİLERİNİ BENİMLE PAYLAŞIRSAN SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER

ilginize teşekkürler
(bilgi paylaştıkca çoğalır,sakladıkca körelir..)

160 Mesaj
22 Temmuz 2006; 17:48:43 

anakartinin sürücülerini güncelleştir.

766 Mesaj
26 Temmuz 2006; 1:19:27 

evet outsorce senin dedigini yaptım ve oldu.
cok tesekkür ederim.

in the mouth of madness

23 Mesaj
29 Temmuz 2006; 17:07:04 

[font="Arial"]merhaba bende de benzer bir problem var... 160gb ide hdd için bir kutu aldım (3,5") notebook uma bağladığımda yeni donanım diyip -ide to usb- bulundu diyor.... sürücü yüklemesinde hata oluştu donanım çalışmayabilir diyor.. aygıt yöneticisinden izlediğimde kutuyu "on" "off" yaptığımda bulup yığın depolama aygıtı olarak gösteriyor ancak yaklaşık 10 saniye sonra listeden kaldırıyor... o sırada da sürücü yüklenmemiş diyor... zaten bilgisayarım a girdiğimde de görünmüyor disk... ne yapmalıyım... outsource un dediğini ben de yaptım ama birşey değişmedi....

1 Mesaj
21 Ağustos 2010; 23:06:56 

outsource82 gercekten cok sağolun söylediğinizi yaptım işe yaradı.

201 Mesaj
13 Eylül 2010; 18:43:21 

quote:

Orijinalden alıntı: outsource82

d: nın ismini değiştir.

Outsource,
Benim sorunum görmemesi değildi, 1 yıldır kullandığım 3.5 inch hard diskim bu sefer açma düğmesine bastığımda, mealen; eklenen USB device, malfunctioned (yani bozuk arızalı) diye bir hata verdi.

dediğiniz yöntemi uyguladım ve oldu, enteresan, mantığı nedir acaba?

herşekilde teşekkürler...

5 Mesaj
15 Aralık 2010; 23:38:46 

Bendede aynı sorun vardı ben de ise dakıyorum gözükmüyor ama var olduğunu biliordum sonra birşey dikkatimi çekti aygıt yönetcisinde disk olarak gözüküyordu...

Seninkide Buna benziyor olabilir...

Not: benim ki biçimlendirilmediği için veri kurtara biliyormusun emin değilim.
Not2: 5.Resimde doldura tıkladığında hata verirse ya USByi çıkar tak bide öyle dene

Resimler
1.
0

2.
0

3.SAĞA TIKLA

0

4.
0

5.Resimde doldura tıkladığında hata verirse ya USByi çıkar tak bide öyle dene

0

6.
0

7.
0

ALINTI DEĞİLDİR.

0

-1

-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hahaha1234 -- 15 Aralık 2010; 23:40:53 >

342 Mesaj
16 Aralık 2010; 1:32:53 

daha önceden takılmış bir diskin bilgisini almış olabilir ama bozuk diye uyarı vermeside normal değil gibi içindekileri kurtarıp format işe yarayabilir.

My World...

6 Mesaj
27 Mayıs 2011; 9:14:20 

bende philips 150 gb harici hdd var takıyorum pc ye ama görmüyor yeni donanım bulundu falan da demiyor arkadaşlar outsource82 değiştirdik oldu diye yazmışlar acaba nerden değiştirebilirim tşkler

8 Mesaj
25 Ağustos 2011; 22:36:41 

arkadaşlar benimde harkdisk ile bi sıkıntım var ama arkadaşınkinden farklı ben samsung'un 250 gbyte harici diskini kullanıyorum içinde projelerim resimlerim herşeyim vay kısacası ve hardiski pcye taktığımda harddisk sürekli olarak dıt dıt diye ses çıkartıyor çıldırmak üzereyim lütfan yardım edin

6 Mesaj
2 Ekim 2011; 1:07:25 

arkadaşlar aynı sorun bendede nüksetti 1tb usb 2.0 wd harici disk bilgisayara takıyorum taktıgıma ilişkin sağ alt köşede bağlantı ikonu var bilgisayarıma giriyorum f die bi sürücü şeklinde görünüyor tıkladıgımda ise bilgisayar donuyor yönet-->disk yönetimine giriyorum hard disk takılı iken orada donuyor çıkardıgımda C ve D görünüyor sizce sorun ne ? ne yapmalıyım ?

3 Mesaj
8 Ekim 2011; 13:02:08 

WD 500gb 3.5" mybook harici harddiskimi ne masaüstü ne notebook bilgisayarım tanımıyor. FArklı usb portlarda denememe ve diğer forum sayfalarında söylenen sürücü harfi değiştime vs denememe rağmen tanımıyor.Kabloları kendi orijinal ve sağlam kablolar. Elektirik var ve ışık sabit yanıyor. Yani Hdd fiziksel zarar görmüş değil.

USB yi taktığımda sağ alt köşede çıkan ibare şu: "USB Aygıtı tanınmadı, Bu bilgisayara takılı USB aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanımıyor."

Usb'yi anakartın usb girişine takıp denedim yine sonuç yok.
Disk yöneticisinde de görmüyor bu yüzden formatlayamıyorum.

Aygıtlar ve yazıcılar sekmesinde "Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)" diyor.

Ne yapmamı önerirsiniz. Acil yardımlarınızı bekliyorum....
Şimdiden çok teşekkür ederim.

170 Mesaj
28 Ekim 2011; 11:55:23 

quote:

Orijinalden alıntı: rayban46

WD 500gb 3.5" mybook harici harddiskimi ne masaüstü ne notebook bilgisayarım tanımıyor. FArklı usb portlarda denememe ve diğer forum sayfalarında söylenen sürücü harfi değiştime vs denememe rağmen tanımıyor.Kabloları kendi orijinal ve sağlam kablolar. Elektirik var ve ışık sabit yanıyor. Yani Hdd fiziksel zarar görmüş değil.

USB yi taktığımda sağ alt köşede çıkan ibare şu: "USB Aygıtı tanınmadı, Bu bilgisayara takılı USB aygıtlarından birisi çalışmadığından windows aygıtı tanımıyor."

Usb'yi anakartın usb girişine takıp denedim yine sonuç yok.
Disk yöneticisinde de görmüyor bu yüzden formatlayamıyorum.

Aygıtlar ve yazıcılar sekmesinde "Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)" diyor.

Ne yapmamı önerirsiniz. Acil yardımlarınızı bekliyorum....
Şimdiden çok teşekkür ederim.

aynı durum bende de var arkadaşlar yardım

38 Mesaj
6 Kasım 2011; 20:13:58 

quote:

Orijinalden alıntı: robinho32

aynı durum bende de var arkadaşlar yardım

Aynı sorunu ben de yaşıyorum, hardiskimde çok önemli veriler var ve kesinlikle kurtarmam lazım. Lütfen yardımcı olun, teşekkürler!

64 Mesaj
29 Kasım 2011; 1:22:25 

Arkadaşlar

Benim de bilgisayar virüslü. Olaylar şöyle gelişti. Virüs belleğin içindeki dosyaları gizlemeye başladı. Ben de çözüm olarak FreeComander programını kullanmaya başladım. Sonra FreeComander bu sefer belleği hiç görmemeye başladı. Ben de şunları yaptım:

1- Sürücü ismini değiştirmeyi denedim. Fakat zaten hiç gözükmüyor aşağıdaki resimde gördüğünüz üzere.
2- chkdsk yapamıyorum. Hata veriyor.
3- Bilgisayarım-sağ tık- yönet ten belleği seçtim Samsung orda gözüküyor. Doldur dedim. Doldurdu. :) Sonra yanında başka bi bellek kullanımda gözüküyordu çıkart dedim. Çıkarttı sonra tekrar başlatmam gerek dedi. Tekrar başlattığında o sefer belleğimi gördü. Bilgisayarımda H: şeklinde çıktı, yine tabii ki dosyalar gizli halde... FreeComander'la ama gayet işimi hallettim. Fakat şimdi tekrar taktım yine görmüyor

0

NE YAPMAM LAZIM LÜTFEN YARDIMCI OLUN FITTIRICAM YAKINDIR

3 Mesaj
11 Aralık 2011; 10:35:57 

3,5" toshiba PA4098E-1HJ0 1TB STORE ART harici hdd var. masaüstü bilgisayarım vardı. sorunsuz çalışıyordu. yeni bir notebook bilgisayar aldım lenovo v570 i5 2430 ilk taktığımda çalıştı yaklaşık 50 gb veri kopyaladıktan sonra restart attı bir daha çalışmadı. harici hdd zarar gördüğünü sandım başka masa üstü ve notebooklarda denedim çalıştı. lenovo da ki usb lerin hepsini denedim çalışmadı lenovo yu iade ettim. aynı özelliklere sahip packard bell TS44HR-605TK satın aldım. ona taktım oda görmüyor. aygıt yöneticisinden bakıyorum ne usb lerde nede diğer herhangi bir değişiklik olmuyor. eski masa üstü bilgisayarıma taktığımda sorunsuz çalışıyor. başka masa üstü ve notebooklarda denedim çalışıyor ama aldığım iki notebookta çalışmıyor hiç görmüyor. bios güncellemesi yaptım. 64 ve 32 bit işletim sistemi denedim yeni sürücüleri indirip yükledim hiç bir değişiklik yok. acil önerilerinizi bekliyorum.

3 Mesaj
12 Aralık 2011; 9:12:32 

Bİraz daha araştırma yaptım birazda test imkanı buldum. sanırım sorunun nedenini buldum. internette neden kaynaklanabileceğini ararken http://www.intel.com/tr.../processors/chipset.htm bu sayfa da ki haberi gördüm. benim harici disk sata bu nedenle sorun burdan kaynaklanabilirdi. yeni aldığım notebook ve harici diski alıp notebook aldığım yere gittim yaklaşık 10-15 değişik marka ve modelde test imkanı buldum. hepsinin de işlemcileri yeni nesil intel i3 ve i5 işlemcilerdi ve hepside intel 6 serisiydi hiç birinde çalışmadı. ama birinci nesil işlemcilerde sorunsuz çalışıyordu. yani sonuç olarak sorun işletim sisteminden değil donanımdan kaynaklanıyor ve sanırım intel sorunlu tüm işlemcilerini bizim ülkemize göndermiş :(

156 Mesaj
20 Aralık 2011; 13:26:20 

merhaba.

benim 1,5 TB seagate marka harici harddiskim var 3,5" . Son 3 gündür bilgisayara bağladığımda harddisk kafa atmaya tık tık vurmaya başladı. Bilgisayarıma girdiğimde gözükmüyor ama takıp çıkartığımda bilgisayar uyarı veriyor. Yönet kısmından da baktım hiç bir şekilde gözükmüyor.

Daha sonra içindeki kart arızalanmış olabilir diye içini açıp harddiski ayırdım. Bu şekilde masa üstü bir bilgisayarın kasasını açarak ikinci harddisk olarak bağladım. Aynı şekilde bilgisayar açılırken bir kaç kere kafa vurup duruyor. Bilgisayar açıldığında ise yine gözükmüyor ama yönet'ten bakınca 3,96 gb gibi bişey görüyor. Aynı şekilde onada hiç bir işlem yapılamıyor.

Harddiskimin içindeki bilgilerimi kurtarmak istiyorum, öyle ya da böyle tavsiyelerinizi alabilirmiyim

teşekkürler.

PEUGEOT 307 1.6 XT BVA (ŞEYTAN KIRMIZI) + ATİKER.

320 Mesaj
19 Ocak 2013; 22:55:08 

WD 1TB kullanıyorum. Bilgisayarda görmeme problemi oldu forumdaki bilgiler sayesinde çözdüm. Katılımcı arkadaşlara teşekkür ederim.

Gülümsemek sadakadır.
Focus 1.6 tdci collection(109HP)
Asus Roc G750JH GTX 780M
LG 42LM760s
Samsung Galaxy S4

104 Mesaj
28 Mart 2013; 16:46:59 

quote:

Orijinalden alıntı: outsource82

bilgisayarım->sağtuş->yönet->disk yönetimi ne gir. oradan usb diskinin sürücü ismini değiştir. kolay gelsin

Eyvallah hocam çok teşekkür ederim.Sayenizde hdd halloldu:)

Referanslarım: http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=1025139(Nokia N 97 Sattım)

438 Mesaj
12 Ekim 2013; 8:36:43 

bende hdd aygıt yöneticisinde gözüküyor media playera takınca da okuyor herşey çalışıyor; fakat pc ye takınca içini göremiyorum ama hdd var gözüküyor. isim değiştirdim olmadı. ???

2 Mesaj
23 Aralık 2013; 2:35:22 

kasaya vur düzelir

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

22 Mesaj
25 Aralık 2013; 17:51:54 

Merhaba,
win8 kurulu bilgisayarımın harddiski uçtu.

-bilgisayarı açık bırakıp öğle arasına çıktım, döndüğümde bilgisayar uyanmadı. Hard reset attım. Yine açılmadı.
-Format dedim. Partitionları sildi ama yeni bölüm oluşturamadı.Web'de araştırdım.Hibernate modundan çıkarken win 8'de bad sector oluştuğuna dair bazı yazılar okudum.
HD hukutusu içine koup USB'den bağladım.
-CHKDSK dedim. HD tamamen bad sector dedi.
-Easy recovery HD görüyordu ama üzerinde işlem yapamadı.
-HHD regenrator ile repair denedim %2 ilerledi "system is not ready" ded
-HHD regenrator ile regenerate dedim. %0,01 dedi sonra "system is not ready" dedi ve gitti.

Şu anda HD'yi ne dos üzerinden ne de USB ile görmüyor.

2 parça olan hD nin 2. parçasında yedekler vardı. Onlara ulaşmak istiyorum.
Çözüm önerebilecek var mı?

99 Mesaj
20 Ocak 2014; 8:55:19 

arkadaşlar aynı sorun bendede va sürücünün ismini değiştirdim olmadı

1 Mesaj
3 Şubat 2014; 21:03:52 

Çözümü bulundu, Allaha şükür..
şimdi benim bilgisayardaki sorun neydi önce bir izah edeyim konuya çok yakın ama biraz örtüşmeyen yerler var. Sorun HDD ( Harici harddisk) çalışıyordu ama bilgisayara taktığımda ne dıt dıt diye ses geliyor ne de sürücüler kısmına gittiğimde görünüyordu. sonra aleti söktüm gördüm ki aslında bunun içindeki şey bildiğimiz Harddisk adamlar sadece bir adaptörle usb ye çevirmişler, herhangibir nedenden dolayı bu USB çeviriciler çabuk bozulabiliyorlarmış, çözüm ise bir adet "Sata USB Adaptör" alıyorsunuz ( not : eğer harddiskiniz 1 TB ve üzeri ise buna elektrik destekli Adaptörü tavsiye ederim yoksa sorun çıkabilir, güç yetersiz kalabilir) sonra bunu çok basit bir şekilde HDD'ye bağlıyoruz diğer ucunu da USB ile istediğimiz bir yere Dizüstü yada PC bağlıyoruz takır takır çalışıyor, böyle birşey için 700-800 dolar ödemeyin sakın bilgiler gitti diye o en son çare unutmayın.

bir ikinci ve daha ucuz ihtimal ise şöyle HDD yi Harici disk kutusundan alın ve normal bir PC (kasaya direk)ye takın, bunu nasıl yapacaksınız. şartlar şunlar
taktınığınız bilgisayarın SATA ise SATA uyumlu olması lazım (kasaların içinde sürekli boşta güç ve SATA kabloları mevcut olur %99) IDE ise IDE, bunu alıp normal bir 2. harddisk olarak takıyoruz bunu bilgisyar direk olarak görmezse Bilgisayarım/yönet/Diskleri yönet kısmından önceki D sürücüsüne herhangibir yeni harf atıyoruz. Yine de görmezse bir yerden Jumper bulum orada 8 adet pin var onları birleştiriyorsunuz biraz daha meşakatli bir yol ama 2. HD olarak tanır bilgisayar.

Zaten eğer oldu da bu "Bilgisayarım/yönet/Diskleri yönet" kısmında bilgisayarımız bu sürücüyü görüyorsa onun için ayriyetten Adaptör falan almayın en baştan harf atama olayını deneyin. Şunu da hiç bir zaman unutmayalım sadece bir yere güvenip depolama yapmayalım DVD lere mümkünse yedeğini alalım yada herhangibir başka bilgisayara, en güvenlilerden biri ise Dropbox yada Skydrive gibi yerlerde en önemli belgeleri saklamak. Selametle kalın inşallah birilerine faydam dokunabilir.

Not: ben USB 3.0 aldım eskisinden de hızlı şu an tavsiye ederim.
0

1 Mesaj
2 Mart 2014; 18:09:11 

gardaş dediğini yaptımda ismini nasıl değiştirecez onu anlamadım

Bu mesajda bahsedilenler: outsource82

1 Mesaj
7 Mart 2014; 12:08:45 

hardiski normalde görüyordu ama sanırımvirus bulaştı göremiyorumhdd ışğı yanıyor bilgisayar okumuyor dediklerinizi yaptım ama disk yönetimde hiç yok hdd
ne yapmalıyım

1 Mesaj
17 Mart 2014; 22:51:49 

quote:

Orijinalden alıntı: kadriye.33000033

hardiski normalde görüyordu ama sanırımvirus bulaştı göremiyorumhdd ışğı yanıyor bilgisayar okumuyor dediklerinizi yaptım ama disk yönetimde hiç yok hdd
ne yapmalıyım

sıkıntı aynı çözebildiniz mi?

38 Mesaj
18 Mart 2014; 18:23:48 

arkadaşlar benimde kingston 8 gb flash bellekim vardı bilgisayara taktığımda görünüyordu ama onu satıp bir sandisk 16 gb aldım taktığımda okumuyordu . ve her ne flash bellek getirdiysem kingston flaşımdan başka flash okumdı. aynı sorun telefonumdada var galaxy acem var usbyle bağladığım zamn okuyor ama başka telefonları okumuyor.aygıt sürücüsünü bulamadı diyor.yani benim pc sadece benim eşyalarımı okuyor bunun nedeni nedir

4 Mesaj
18 Nisan 2014; 12:49:36 

selam arkadaşlar benim de toshiba harici hdd var bilgisayar yönetiminde görünüyör ama bilgisayarımda çıkmıyor.

0

0

0

0

yöntemlerinizi denedim fakat ben yapamadım galiba durum aynı resimlerdeki gibi
bilgisayar yöneticisi görüyör ama bilgisayarım da hiç bir ikon çıkmıyor.
0
0
0
0

27 Mesaj
3 Mayıs 2014; 9:08:06 

bilgisayar,yönet,depolama ,disk yönetimi,disk yönetimi tıklandıktan sonra sağ tarafta diğer hard disklerinizi gördükten sonra ,tekrar disk yönetimini sağ tıklayın ve açılan seçeneklerden birini ( benim hard dis I harfi idi ve bu seçeneklerden birinde gördüm ) tıklayarak yapacaksınız,( az önce yaptım,şimdi bakıyorum işlem olduğu için tıkladığım yer çıkmadı ) dün akşamdan beri uğraşıyorum ve böyle çare buldum.

2 Mesaj
26 Ağustos 2014; 15:12:31 

quote:

Orijinalden alıntı: hahaha1234

Bendede aynı sorun vardı ben de ise dakıyorum gözükmüyor ama var olduğunu biliordum sonra birşey dikkatimi çekti aygıt yönetcisinde disk olarak gözüküyordu...

Seninkide Buna benziyor olabilir...

Not: benim ki biçimlendirilmediği için veri kurtara biliyormusun emin değilim.
Not2: 5.Resimde doldura tıkladığında hata verirse ya USByi çıkar tak bide öyle dene

Resimler
1.
0

2.
0

3.SAĞA TIKLA

0

4.
0

5.Resimde doldura tıkladığında hata verirse ya USByi çıkar tak bide öyle dene

0

6.
0

7.
0

ALINTI DEĞİLDİR.

0

-1

-1

arkadaşlar bende aynı sıkıntı vardı iki gün uğraştım. burdaki gibi kaldır dedikten sonra düzeldi teşekkür ederim. wd 1 tb harici

560 Mesaj
6 Eylül 2014; 14:25:56 

quote:

Orijinalden alıntı: fireson38

arkadaşlar bende aynı sıkıntı vardı iki gün uğraştım. burdaki gibi kaldır dedikten sonra düzeldi teşekkür ederim. wd 1 tb harici

Evet bu yöntem bende de işe yaradı...hatta bende Harddiskin adı bile yazmıyordu. Bilinmeyen aygıt yazıyordu. Aygıtı kaldır dedim sonra cihazı çıkarım tekrar taktım ve düzeldi.. Yöntemi gösteren arkadaşın elleri dert görmesin saygılarla...

8 Mesaj
9 Ekim 2014; 23:07:33 

ÇÖZÜM ........
Arkadaşlar kafayı yemek üzereyken sorunu çözdüm. Çok basit.
KABLO'yu değiştirin. Başka cihazlarda çalışan kablo harici harddiski çalıştırmıyordu.
Bu yüzden kablodan hiç şüpelenmemiştim.
Kaliteli kısa ve kalın olan kablolardan deneyin.

11 Mesaj
30 Ekim 2014; 19:50:46 

Eyvallah gençlik işime çok yaradı

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Harici Bileşenler » USB bellek/Harici Depolama » Bilgisayarım HARİCİ Hard Diski Görmüyor
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.547