- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
HANGİ DÖVÜŞ SANATI SOKAKTA İŞE YARAR
191 Cevap59383 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

819 Mesaj
16 Temmuz 2006; 22:25:17 

quote:

Orjinalden alıntı: danazor1

wing tsun derim başka birşey demem

alkışlıyorum

919 Mesaj
16 Temmuz 2006; 23:18:54 

quote:

Orjinalden alıntı: brave_young

iide kardeşim taktikten önce yürek lazım
korkarsan adamdan istediğini bil gebertir gene
yürekli olmayı öğren yeter

Kapmışsın sen taktiği

Eğer 9 canlı olsaydın bile..En fazla 8 kez kaçabilirdin ölümden..Bil ki 7 düvele sultan olsan dahi..Yerin 6 mekan olacaktır sana..En fazla 5 metre kumaş götürebileceksin..Kapatacaksın 4 açsanda gözlerini..Bu dünya 3 günlük ..Azrail'in önünde 2 kat olup yalvarsan nafile..Ecel geldiğinde 1 gün öleceksin..İşte o an herşey 0 dan başlayacak.

237 Mesaj
17 Temmuz 2006; 1:12:19 

Arkadaşım ben Taekwondo cuyum...Ama Branşım Taekwondo...Ama çoğu savunma sanatı hakkında bilgim var FULLCONTACK(Sokak Dövüşü)...sokkalar için tasarlanmıştır...Ama ayaklarını iyi kullana bilen bir taekwondo cu da kendini çok iyi savuna bilir...Şahsen ben 3 kişi ile başa çıktım...Tabiki darbe aldığım da oldu ama yine kendimi savundum...Bu konularla ilgileniyorsan PM ata bilirsin yardımcı olurum... Ayrıca TimeBoy a da yürekten katılyorum...Çok doğru...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi divxman -- 18 Temmuz 2006; 0:13:52 >

2745 Mesaj
6 Ağustos 2006; 9:41:11 

hiç bi dövüş tarzını bilmem, özellikle eğitimini almadım, ama önemli olanın yürekli olmak gerektiğini ve "karar verme-eyleme geçme" arasındaki sürenin minimun tutulması gerektiğini biliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winix -- 7 Ağustos 2006; 0:46:19 >

Renault Clio Grand Tour 1.5 tdi Night&Day - Carraro Sportive 224 - Olympus E520 - Maverick Strada OnRoad RC Car
PS4-PSN: fatihtopcu82

Uzaklaştırılmış
402119 gün kaldı.
6 Ağustos 2006; 9:44:32 

hiçbiri

50 Mesaj
6 Ağustos 2006; 9:55:43 

hicbiri cunku rakibin bunlari bilmiyor her bir hamlede zaten yerde olacaktir ehh dovusunde tadi kalmiyor

www.demetpercin.com

4989 Mesaj
6 Ağustos 2006; 11:10:12 

en iyisi ju sit lee mi bişey vardı. sokak döğişü veya kansporu gibi bi anlamı vardı. ama kardas cesaret, kararlılık, ve hızlı düşünme yetenegi yoksa ,stersen jet lee ol.
ama bu üçü vrasa sende zaten böyle şeylere gerek duymassn. ama yinede 3+1 den zarar glmez fayda gelir belki seni ilerilerde goruruz.
sporun kotu amaçlarda kullanımasına karşıyım. hele hele insan dovmek, kalp kırmak, kan akıtmak.
Hz Muhammed teakwando felan bilmiyordu ama o galip gelmesini bildi.

2001 Servis Kontrat şartname ve şablonu 2002 2.el alım satım şartname ve şablonu 2006 Garanti Belgesi ve Tüketici Şartnamesi 2008 Tüketiciler Birliği, Mobil Testör, Dergi Editörlüğü 2012 E-ticaret Uzmanlığı

10 Mesaj
12 Ağustos 2006; 20:22:57 

ninjutsu hakkında yorum yapmak türkiyede bikaç insana düşer
sen ve bizler yorum yapamayız
ninjutsuya kötü demek hem bi okadar insanı güldürür hemde bunu felsefe edinmiş etkisi tartışılmaz 1500 senelik sanatı aşağılamış olursun

571 Mesaj
12 Ağustos 2006; 20:36:45 

kendo bence...
amacı : rakibi tek hamlede öldurmek baya ii tavsiye ederim...

91 Mesaj
12 Ağustos 2006; 20:39:09 

quote:

Orjinalden alıntı: Guitarist

+1

+9871471489174

---------------------------------------

3449 Mesaj
12 Ağustos 2006; 20:40:25 

hayalara hücum tekmesi

366 Mesaj
12 Ağustos 2006; 22:48:56 

hayyyyaaaaaaaaaaaaa, haçioooooooooooooooooooaaaaaaaaaa diye bağır sonra ellerini ceki cen gibi yap ,

adamlar seni keratacı sanar ve kaçarlar

Beni,seni düşünürken senin beni düşünüp düşünmediğin düşüncesi düşündürüyor...

GalataSaray

206 Mesaj
12 Ağustos 2006; 22:56:24 

Şimdi arkadaşım şöyle bi olay var kendimden anlatayım...
Bir sokak kavgasında feci şekilde dövüldükten sonra ilçemize zamanında açılmış olan kung-fu salonuna girdim..Neyse 1,5 yıl kadar sonra mavi kuşak aldıydım..Sonra başka bi kavgaya karıştım adama kung-fu yaptım aparkatı yiyince adam bıçağı çıkardı ve sol omuzumdan bıçakladı ..(güldüğüme bakma ozaman baya sövmüştüm)..
Sonra dayım(kendisi bilimum mafyavarii işlerle uğraşır..) 1-2 numara gösterdi..Bunlarla baya bi kişi halt ettim..
Ama artık sokak kavgalarının bi çocukluk olduğunu anladım..İnsan kendisine yazık ediyor..Şu anda birbirimizle öldüresiye kavga ettiğim kişilerle sıkı-fıkı arkadaşım..
Ve dövüş bi sanat değildir..

237 Mesaj
12 Ağustos 2006; 23:18:43 

quote:

Orjinalden alıntı: emure

HANGİSİ DAHA İYİDİR. SAKIN KİCKBOX FALAN DEMEYİN GERÇEKTEN HANGİSİ İŞE YARAR YANİ HANGİSİNİ ÖĞRENİTSEM KENDİMİ DAHA İYİ SAVUNABİLİRİM. VARMI DÖVÜŞ SANATIYLA UĞRAŞAN.TAİ-CHİ,AİKİDO,TEKVANDO,KUNG FU VS.

Kardeş ben Taekwon-do cuyum...ama bütün uzakdoğu sporlarını biliyorum ve takipcisiyim...

Taekwondo bacaklarını çok süper kullanırsan işe yarar ama bu çok zor benim diyen adam bişey yapamaz...En iyisi Fulcontack yani Sokak dövüşü daha sonra Aikido gelir...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
12 Ağustos 2006; 23:25:38 

Hiçbiri:

Genelde sokak kavgaları insanların birbirlerine ne bulduysa fırlattıkları kargaşadan ibaret.

894 Mesaj
13 Ağustos 2006; 0:17:07 

Hapkido-Ninjutsu-Kung fu bunlar da etrafta görülen herşey bir silahtır

469 Mesaj
13 Eylül 2006; 17:53:19 

konuşma sanatı ancak karşındakinin konuşma gibi bir yetenği yoksa o zaman biz Türklerin uzman olduğu bir daldır bu ki Allah ne verdiyse dalacan =)
diğer sporları bilmiorm

601 Mesaj
13 Eylül 2006; 17:59:26 

amacını biraz daha açıklarsan yardımcı olabilirim

1- dayak atmak için mi
2- yoksa dayak yememek için mi ?

bunlar farklı şeyler

vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor!
bir hilal uğruna ya rab,ne güneşler batıyor!!!!
" Savaşarak Ölmek, İhtimal Dahilindedir! Kaçarak Ölmek İse Muhakkaktır! "

259 Mesaj
13 Eylül 2006; 17:59:29 

şutansukiiiiiiiiiiiiii luskateyn hacibiiiiiiiiiiii ipooooooooooooo................... acaaaaaaaaaaaa hoytttttttttttttttt bide efekt atarsın arada dıkşın,buks,dıkş,
quote:

Orjinalden alıntı: blade77

hayyyyaaaaaaaaaaaaa, haçioooooooooooooooooooaaaaaaaaaa diye bağır sonra ellerini ceki cen gibi yap ,

adamlar seni keratacı sanar ve kaçarlar

STİLO 1.6 16V DYNAMİC 2005

1161 Mesaj
13 Eylül 2006; 18:02:43 

quote:

Orjinalden alıntı: experienced

valla hangisi olursa olsun fark yapmaz hepsinin vardır iyi bir yönü ama önemli olan kendini korumaksa 100 metre koşu iyi bir spor :D

yürekli olacan filan demişlerde boş iş onlar delikanlılıkla aptalığı karıştırmayacan birbirine senin karşındaki adamların zaten kavga etmeye niyeti varsa bu işi biliyorlar demektir ,zaten kavgacı tipler değilse sende sakinsen zaten kavga çıkmaz bu işlerin şakası yoktur ,şaka maka ama en güzeli 100 m koşudur arkadaşım savunma sporlarının 10 kişide olsa aklarsın hepsini ( yani kendini savunur kaçarsın ).

BC nick : Yabiuza

819 Mesaj
13 Eylül 2006; 18:17:43 

quote:

Orjinalden alıntı: OzanKHAN

Sonra başka bi kavgaya karıştım adama kung-fu yaptım aparkatı yiyince adam bıçağı çıkardı ve sol omuzumdan bıçakladı
Ve dövüş bi sanat değildir..

hehe adam direk olaya girmiş ozan KHAN filan

burda birtakım abartmalar var yada sıkmasyon.Umarım abartmadır

1) Adama aparkat atınca bıçağı çıkartamaz,çünkü olduğu yere yığılır.. 180-190 kiloluk adamlar 100 kiloluk adamdan çene altına darbe yiyince 10 dk yerinden kalkamıyor.
2) Ya aparkat attığın filan yok yada şöyle sinek vızıltısı gibi bir yumruk attın aparkat diyorsun
3) Her dövüş sanat değildir..Fakat felsefesi olan birçok dövüş bir sanattır.

sevgiler

1598 Mesaj
13 Eylül 2006; 18:26:00 

Amerikan güreşi Seneye amerikan güreşi dersleri vermeyi düşünüyorum

Amerikan güreşi dediğime bakma amerikan güreşi tamamen fake. vermeyi düşündüğüm derslerde nasıl inandırıcı gözükeceği.

yönetim naber.

894 Mesaj
13 Eylül 2006; 19:04:14 

Kimse Hapkidoyu tam anlamıyla daha tanımıyor o kadar tanıtım yapılmasına rağmen herkes bişeyler söylemiş.Sokakta sporların ne kadar işe yaradığı hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartopu2 -- 13 Eylül 2006; 19:04:59 >

841 Mesaj
13 Eylül 2006; 19:31:05 

Kung Fu

"If graffiti is a crime, let judge forgive us."
"Döğüş Kulübü"

1657 Mesaj
13 Eylül 2006; 20:05:18 

quote:

Orjinalden alıntı: kartopu2

Kimse Hapkidoyu tam anlamıyla daha tanımıyor o kadar tanıtım yapılmasına rağmen herkes bişeyler söylemiş.Sokakta sporların ne kadar işe yaradığı hakkında

yaw aikidodan bozma bişeye benziyo o spor. kolmudan ameliyat olum 1 ay önce aralıkta yine başlıyom aikidoya

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.

3293 Mesaj
13 Eylül 2006; 20:37:21 

Onu bunu bilmem Adu-Ket in üzerine spor tanımam.Adamlar enerji topunu yiyince 3 metre yere kapaklanıyorlar.
0

1610 Mesaj
13 Eylül 2006; 20:41:34 

baktın konuşarak olmuyo..dövüşsanatında karşındaki adamları hiç etkilemez taban kuvvet sanatı çok işe yarar

2225 Mesaj
13 Eylül 2006; 21:11:56 

bana kalırsa kikbox yap ama daha sert birşeyler yapmak istiyorsan FAVORİM Muay-Thai kikboxa oranla daha çok diz ve dirsek kullanırsın ama en guzeli kavga etmemek Her zaman Barış

180 Mesaj
13 Eylül 2006; 21:12:32 

ACIMAYARAK ***DALMA***(ben fazla yapamam)

HP Pavilion dv6185ea
ve
Celeron 1.7 ,40Gb Samsung hdd ,lg cdrw,lgcdrom, Fx5200 ,256Mb Ddr...

1657 Mesaj
13 Eylül 2006; 21:14:12 

quote:

Orjinalden alıntı: TIGERSHARK

bana kalırsa kikbox yap ama daha sert birşeyler yapmak istiyorsan FAVORİM Muay-Thai kikboxa oranla daha çok diz ve dirsek kullanırsın ama en guzeli kavga etmemek Her zaman Barış

ne baroşı yaw önüne 3 tane 20 li taşlarda tineci çıkınca nasıl barış yapacan ozaman vasiyetini yazma vakti geldi demektir

DH 2005

if you want to make it for a living, your number 1 aim should not be how to maximize your profit, but how to minimize your risk.

2225 Mesaj
13 Eylül 2006; 21:53:29 

o zaman namaza durucaksın kımse sana dokunamıyacak

394 Mesaj
13 Eylül 2006; 22:37:37 

abi bunlar boş iş ya gidin kız arkadaşlarınızla takılın :) bende 10 kişiden dayak yedim kafa göz ama anladım boş iş daha elit insanlarla takılın zaten kavgayı ancak tv de görürsünüz sonra.tinercide öyle heryerde karşına çıkmaz ama sen gece 2 de tarlabaşında tek başına dolaşırsan çıkar ayrıca tinercinin kafa iyiyse zaten 1 vursan adam yıkılır biz korktugumuz için onlar dayılanıyo antalyada tinerciler dayak yer genelde istanbula yeni geldik bakalım nolcak.genede dediğim gibi bu ortamlar boş cidden anlıycaksınız herzaman için fiziksel ameleliktir kavga etmek.allah sana ağız vermiş he istisnai durumları olur ama bencede ya kaçıcan ki 10 kişiden dayak yediğimde bende anladım ( dayak yemeden öncede erkeklik gururuma yediremiodm ) kavgadan sonra s.karım erkekliğe dedim :) abi hiç amerikalı tartışması izledinizmi adamlara hayranım o konuda ya herşey var fiziksel şiddet yok zenciler hariç.neyse gene make love

*mage*: hey young warlock what you've been up to?
*warlock*:ahhh i've got some stuff to do . you can continue to with play fire and frost.
*mage*: but you also play with elements ? 'huh'
*warlock*:i am USED TO.but now only shadow can feed my soul

1216 Mesaj
13 Eylül 2006; 23:29:33 

2 sene önce çinçinin alt tarafları olan yenidoğan bölgesinde başımdan geçenler :
akşam eğitimi görüyoruz (myo) gece saat 11:45'de dersimiz bitti.eve dönüyoruz arkadaşlarla toplam 4 kişiyiz.ve o saatte bırakın dolmuşu-otobüsü ticari taksi hatta sivil araç bile yok.resmen inler ve cinler top peşinde koşturuyor.yürüyerek ulusa oradanda araç olarak ne bulursak gidecez.yolda yürürken tahminen 10-11 yaşındaki çocuk birden önümüze fırlıyor.ve "abi elimde iyi mal var istermisiniz" diyor.biz yok lazım değil, kullanmıyoruz falan dedik. tam adım attık, çocuğun bağırmasıyla karanlıktan çıkan ~15 kişi geldi birden.ellerinde zincir sopa sallama ve birinde pompalı tüfek var.el kaldırsan orada delik deşik edecekler.tabi birşey yapamadık.biraz konuştuk, ve yolumuza devam ettik.orda ben nasıl olsa box, aikido falan biliyorum desen, sabah devriye gezen polisler cesedini bulurlardı

894 Mesaj
13 Eylül 2006; 23:36:12 

hala aynı kafa şimdi karıyla kızla ne alaka arkadaşım biraz mantıklı ol sonra bu tür olaylar karı kız davasındanda çıkıyor ayrıca bu spor aikidodan bozma değildir 35 sanatın birleşiminden meydana gelmiştir kısacası ister inanın ister inanmayın benden size tavsiye usta bir hapkidocuyla karşılaşmamaya bakın Kesinlikle Kungfu-Ninjutsu-Karate gibi Hafife alınmayacak bir spordur Ve En önemlisi Bu tür Savunma sporlarını hafife almayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartopu2 -- 13 Eylül 2006; 23:37:20 >

1657 Mesaj
13 Eylül 2006; 23:54:06 

ewet yaw kartopu +1 ama snipetr de doru söylüyo pompalı çıkarmış adam geçmiş olsun

DH 2005

894 Mesaj
14 Eylül 2006; 2:30:38 

valla hocam tr de falan böle normalde atıyorum bir ninjutsucuda bu tür durumlar için yanlarında değişik şeyler barındırırlar biraz abartı olabilir ama filmlerde görülen bazı şeyleri yanlarında taşıyorlar göz yaşartıcı dumanlar-küçük bıçaklar-yıldızlar ve zehirli fişek gibi şeyleri yanlarında taşıyorlar japonyada falan öle mesela adamlar tedbirli ve kesin birini tek bir harekette ya öldürüyorlar yada çok kötü bir şekilde sakat bırakıyorlar ve bunlar bi anda oluyor Hatta bi ara gazetelerde Ninjutsunun Japonyada yasaklandığı falan yazmıştı
Ha şunuda söleyim Hocanın Bize dediğine göre Ninjutsunun şuanda En son kalan hocası Dr:Masaki Hatsumi 3 sn içinde bir İnsanın suratına 30 tane elleriyle çizik atabiliyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartopu2 -- 14 Eylül 2006; 2:40:36 >

248 Mesaj
14 Eylül 2006; 10:49:05 

kısa mesafe koşu ve BODYBUILDING!!!!!

2783 Mesaj
14 Eylül 2006; 11:07:30 

quote:

Orjinalden alıntı: Millennium

Sorunu konuşarak halletme sanatı

Konuşarak halledilmiyo işte daha dün gasp edildim Adana'da.Telefonum ve 500 YTL'mi Aldılar.

1657 Mesaj
14 Eylül 2006; 11:11:47 

quote:

Orjinalden alıntı: by_tux

Konuşarak halledilmiyo işte daha dün gasp edildim Adana'da.Telefonum ve 500 YTL'mi Aldılar.

kaç kişiydiler yaw dövüş sanatı bilmekte biyere kadar oluyo 5 kişiyi halledersin de daha fazlası dövüş sanatlarını aşar

DH 2005

2783 Mesaj
14 Eylül 2006; 11:15:12 

quote:

kaç kişiydiler yaw dövüş sanatı bilmekte biyere kadar oluyo 5 kişiyi halledersin de daha fazlası dövüş sanatlarını aşar

2 kişiydiler.biri 25 yaşlarında diğeri 40.Ve bende 16 yaşındayım.Bıçaklarıda vardı.

2225 Mesaj
14 Eylül 2006; 11:19:10 

bu dedıklerımı derb traş reklamındaki gerçek adını bılmıyorum (ali desidero) rolundekı adm soylemıştır kendısının turkıyedekı en iyi fedai şirketlerinden birisine sahiptir iyide kikbox cudur kendisi biri size bıçak çekerse ne yaparsınız demişlerdi oda cüzdanımı veririm demişti ne kadar iyi dövüşsemde canımı boyle gereksiz şeyler için tehlikeye sokmam demişti

2783 Mesaj
14 Eylül 2006; 11:22:04 

quote:

bu dedıklerımı derb traş reklamındaki gerçek adını bılmıyorum (ali desidero) rolundekı adm soylemıştır kendısının turkıyedekı en iyi fedai şirketlerinden birisine sahiptir iyide kikbox cudur kendisi biri size bıçak çekerse ne yaparsınız demişlerdi oda cüzdanımı veririm demişti ne kadar iyi dövüşsemde canımı boyle gereksiz şeyler için tehlikeye sokmam demişti

Giden gitti artık napalım.BAğırsam yardm istesem belki susturmak için bıçak saplıcaktı..Adananın şoparları onlar.

Uzaklaştırılmış
14 Eylül 2006; 15:33:13 

forever aikido ya önümüzü kesen tinercilerde dövüş sanatı biliyosa ne yapacağız. bu arada emure niye süresiz ban almış yaw

1657 Mesaj
14 Eylül 2006; 15:36:07 

ohh yaw banımı geri aldırdım sonunda teşekkürler mod abiler

DH 2005

1953 Mesaj
14 Eylül 2006; 15:51:48 

bence kavga yapmaktan öte bişey bu...eğitimi alıcak olan kişi sokakta ona buna hava atmak için alıyorsa bişey diyemeyiz ancak bence herkesin silah taşımasına özenmesinden çok daha iyi bir şeydir kendini savunma sanatlarını öğrenmek istemesi..zaten çoğu uzak doğu sanatıda kişiye ,karşısındaki insana zarar vermekten çok onu etkisiz hale getirmesini öğretiyor..Bence yanımızda herhangi bir dövüş sanatı taşımak silah taşımasından daha iyi ve güvenlidir

1678 Mesaj
14 Eylül 2006; 16:07:36 

kesinlikle güreş

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1764 Mesaj
14 Eylül 2006; 16:10:12 

quote:

Onun fedai şirketindeki elemanlar da, bir olay çıkınca ortadan toz olma felsefesine inanıyorlardır o zaman.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

184 Mesaj
14 Eylül 2006; 16:31:36 

zinedunei zudanu

çok ünlü bir fransız-cezayir dövüş sanatı
felsefe herşey kafada biter
gözümle gördüm adam 2 saniyede yerde

3293 Mesaj
14 Eylül 2006; 16:37:21 

Adı ne kadar uzun ve söylenmesi zorsa onu seçin derim.Adama yaptığınız sporun adını söyleyince şaşırıp aval aval yüzünüze bakar,siz de o sırada tabana kuvvet sporunu uygularsınız

4007 Mesaj
14 Eylül 2006; 16:44:10 

quote:

Orjinalden alıntı: meco

erkekligin 10da 9u kacmaktır ve bunu atalarımız bosuna dememistir belki bir gün anlarsınız neyse... ögrenmesi zahmetlidir ve hocası pek bulunmaz bulunsada yerli hocalardan hayır gelmez ama ben Full-Contact diyorum karsındakinin ne bildigi önemli degil

erkekliğin 10'da 9'u kaçmaktır. sözü atalarımıza ait değildir. tıpkı bu devirde babana bile güvenmeyeceksin ve erkeğin malı meydandadır sözleri gibi.BU sözler yahudiler aracılığı ile bize ulaşmıştır.Ve Türk toplumuna ait bir atasözü değildir.

Seyahatname'm Yazı kağıda düştüğünde okuyucusunu er ya da geç bulacaktır.

Uzaklaştırılmış
14 Eylül 2006; 17:23:00 

yüzüne yeşil yeşil tükürme sanatı

(not: iğrencim)

Uzaklaştırılmış
14 Eylül 2006; 18:11:17 

Box, Kick-box, Tai-box yumruk kullanilan her dövüş sanatı sokakta işe yarar.

740 Mesaj
14 Eylül 2006; 18:15:29 

SAvaşa cengaver yetiştirir gibisiniz.. Kavga en son düşünülecek konudur....... Vicdan azabı kahreder bitirir seni...... 20 sene Taekwondo yaptım şampiyonalara katıldım v.s. Ama günün birinde gece yarısı birisiyle kavga etmek zorunda kaldım.... SAkat kaldı çocuk ve ben bu olayı üstümden atamadım henüz.... Tavsiyem anlaşma yolunu seç...

1 ( Bit ) kadar değerin yok bu alemde....

602 Mesaj
14 Eylül 2006; 18:28:18 

Thai Muai KickBoxing Tek Kelime Perfect.

10 Mesaj
14 Eylül 2006; 19:29:58 

quote:

yaw aikidodan bozma bişeye benziyo o spor. kolmudan ameliyat olum 1 ay önce aralıkta yine başlıyom aikidoya

arkadaşlar bide bilmeden yorum yapılmasa şuraya baktımda ilgili arkadşlar var hakkaten ama sporu sanatı yapmadan yorum yapmayın, çünkü sanatla uğraşanlara saygısızlık. hapkido dediğin olay dile kolay aikidodan bozma bişey olsa... Eski kore belgelerinde sabittir; basitçe söyliyim; judocu ama aikido bilen bi adamın 20 kişiyi aynı anda o ortamda dövmesiyle ( tanbi bizimgibi allah ne verdiyse bire on kişi dalmıyo ; onlar en fazla 3er dörder giriyolarmış belki saygı gibi bi adetmiş) bundan gidip bu snatı öğrenmesiyle yayılır. günümüze kadar gelince 33 adet sporu içeren bi hal alır; hepsi de uzak doğu savunma sanatları değil tabi, içinde cimnastikte var. ama şöyle düşünün nasıl kickboxdaki bitiricilik özellikleri lazımsa, bilek oyunları, ince tekniklerde lazım. işte birçok sanattaki( kılıç vs de dahil; çünkü aikido olmasada ninjutsu ya çok benzer hapkido) teknikler hapkido da buluşuyor. bir nevi full kontakt aslında

448 Mesaj
14 Eylül 2006; 19:47:05 

TARTIŞILMAZ bile tabiki KUNG - FU

Ben taekwondoda kırmızı siyah kuşağım. kick box lada 1,5 sene uğraştım. karateyide biraz bilirim. ama en iyisi kung fu.

kungfu nun yanında diğerleri çok basit kaçar. Kung fudan iyisi yoktur.