Şimdi Ara

Dolumcularin tavsiyesi, Canon MG 5350 vs Epson XP 700 (Canon MG 6350 alındı) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
614
Cevap
14
Favori
35.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sizin sattığınız mürekkeple başka marka mürekkep in arasındaki farkı sormadım o ayrı bir mesele. ben ChromaLife100+ ve ChromaLife100+2 mürekkebin arasındaki kalite farkını sordum hangisini alsam daha kaliteli baskı alırım ikiside uygunmudur yazıcıya. foruma yüklendiğiniz fotoğraflarida görmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 355 tl diyor stokta yok :-D 349 a almıştım yıl başı indiriminde usb kablo ekleyip 5 tl artırmışlar fiyatı ve 10 tl kargo parası da vardı aldığımda. iyiki de almışım gecenin üçünde. almak isteyen hepsi burada ya da baksın indirim olunca aynı fiyata iniyor. iyi makine herşey dokunmatik fazla tuş yok.

• ChromaLife100+ ile ChromaLife100+2 farlı mürekkeplerdir. Aralarında çok fark vardır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolankartus.com.tr -- 10 Ocak 2014; 23:39:31 >
  • Mg 5450 ye orijinal kartuşları taktım ve denedim. dolan kartuş sistemini daha sonra test edeceğim.

Gerçekten fotoğraf yazdırma performansı mükemmel........Bu kadarını beklemiyordum canon'dan .Dolan kartuş ve mürekkeplerde aynı performansı alırsam harika olur.

Fakat şunu belirtmek istiyorum KAĞIT çok ama çok önemli. Ozalitçilerde satılan 250 gr fotoğraf kağıdı, 250 gr mat kuşe kağıtlardan 5-10 tane aldım.
    Yazıcı ile gelen canon marka glossy photo paper II yi ve aldığım kağıtları teste soktum.

sonuç beklediğiniz gibi. diğer kağıtlar üzerindeki renkler çok soluk ve kaliteden uzak. saçma sapan basan dijital baskılar gibi renk kaçmaları oldu. Ama canon kendi kağıdıyla çok başarılı sonuç verdi.

photoshopta yaptığım bir imajı (rgb modda ) satın aldığım katıtla bastım sonuç rezalet . yazıcı ile gelen kafa hizalama kağıdı vardı fazladan. bu kağıda yüksek kalite standart baskı yaptım sonuç mükemmel.

işin özü kağıt tavsiyesi istiyorum
    kuşe ?
    mat kuşe ?
    parlak foto kağıdı ?

Teşekkürler iyi çalışmalar....

• quote:

Orijinalden alıntı: cavlakcekirge

Mg 5450 ye orijinal kartuşları taktım ve denedim. dolan kartuş sistemini daha sonra test edeceğim.

Gerçekten fotoğraf yazdırma performansı mükemmel........Bu kadarını beklemiyordum canon'dan .Dolan kartuş ve mürekkeplerde aynı performansı alırsam harika olur.

Fakat şunu belirtmek istiyorum KAĞIT çok ama çok önemli. Ozalitçilerde satılan 250 gr fotoğraf kağıdı, 250 gr mat kuşe kağıtlardan 5-10 tane aldım.
    Yazıcı ile gelen canon marka glossy photo paper II yi ve aldığım kağıtları teste soktum.

sonuç beklediğiniz gibi. diğer kağıtlar üzerindeki renkler çok soluk ve kaliteden uzak. saçma sapan basan dijital baskılar gibi renk kaçmaları oldu. Ama canon kendi kağıdıyla çok başarılı sonuç verdi.

photoshopta yaptığım bir imajı (rgb modda ) satın aldığım katıtla bastım sonuç rezalet . yazıcı ile gelen kafa hizalama kağıdı vardı fazladan. bu kağıda yüksek kalite standart baskı yaptım sonuç mükemmel.

işin özü kağıt tavsiyesi istiyorum
    kuşe ?
    mat kuşe ?
    parlak foto kağıdı ?

Teşekkürler iyi çalışmalar....

o mürekkepler ile kuşeye baskı alamazsın. fotoğraf kağıdı kullanman gerek.
    cescesorun sattığı rovi 300 gr premium serisi kağıtları kullan piyasadaki en iyi fotoğraf kağıtlarıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chungkingexpress -- 11 Ocak 2014; 12:15:40 >

• cavlakcekirge C kullanıcısına yanıt
    chungkingexpress'in dediği gibi dye bazlı mürekkep kullanan canon yazıcılarda kuşe kağıda baskı sonuç vermez. Kuşe baskısı için epson durabrite mürekkepli seriler için üretilmiş kuşe mürekkepleri ile ancak sonuç alabilirsiniz.

Fotoğraf kağıdı konusunda iddialı bir ürünümüz var. Memnun kalmazsanız iade garantili.
    http://www.sarfet.com/index.php?Kid=10

Epsonda kuşe mürekkeplerle alınan sonuç konusunda açtığım topic linki;http://forum.donanimhaber.com/m_86324998/f_//tm.htm#86324998

• Kuşe kagit konusundaki bilgilendirmeler icin tesekkurler. Peki fotograf kagidi ve fotokopi kagidi disinda hangi tûr kagitlari bu yazici ile verimli kullanabilirim. Murekkebi emebilen bir kagitmi olmalı

Teşekkür ler

• Mg 5450 nin tarama performansindan memnun kalmadığımı söyleyebilirim. Tarama sonrasında resimlerde çok grain çok noise oluşuyor. Üstelik 600 dpi da tarıyorum. Resmen hayal kırıklığı yada bilmedigim bir parametremi var. 10 yıl önceki mustek 1200 u arıyorum....

• cavlakcekirge C kullanıcısına yanıt
    Ben, dostumkerkenkele ve siz toplam 3 kişi olduk sadece bu konu başlığında bu durumdan muzdarip olan. Paylaştığımız resimlerden görebilirisniz durumu zaten.
    Acaba biz mi yanlış bir ayar seçiyoruz yoksa tarama ünitesi mi kusurlu anlayamdım. 600 dpi da onun cam gibi taraması lazım. Aslında yabancı forumlardan yada canondan direkt sormak lazım.
  • üşenmedim eski yazıcı mı çıkarttım masanın altından (canon mx360) pc yi açtım birde onda tarayayim fotoğrafları diye ama olmadı mg7150 nin cd sini kurunca mx360 ın ki ile değiştirmiş ara yüzü yani mx360 dan çıktı acabiliyorum ama tarayıcı özelliğini kullanamıyorum malesef.
    sizin, benimki birde arkadaşın canon marka yazıciları modelleri farklı olduğu halde düşük kalitede tarama yapıyorda sadece başkalarının yazıcı sı mı süper tarama yapıyor yani bize bozuk makina denk geldi de bir ona mı sağlam denk geldi forumda konu açıp sormak lazım canon marka yazıciları forum sakinlerine onlaradami sorunlu ürün denk gelmiş acaba.

• 3 farklı makine var ve taramada hepsi de "kumlama" tarzı bir görüntü veriyor. Bu durum bir arızaya delalet değildir kanaatimce. (Şayet aynı makineden 1 kişi sorun görse ve diğereri iyi sonuç alsa arıza denilebilirdi.)
    Bu da MG serisinde ya kronik bir sorun var demektir, yada biz ayarını yapamıyoruz demektir. Şayet kronik bir sorun değilse, ki buna inanmak istemiyorum bu kadar para verdiğim için, o zaman bu hazır önayarlar iyi sonuç vermiyor demektir. Belki de önayarlarda bir değişiklik yamak gerekiyordur. Canon ile iletişime geçmekte fayda var.
  • Bu konuda daha önce paylaştığım resimleri Canon MG7150 , MG6450 ve Canon MX925 modellerinde taramıştım. O resimler ile karşılaştırdığınızda durum nedir kıyas yapabilirmisiniz? Ben yazıcıyı MAC OS X işletim sisteminde kullanmıştım. Eğer tarama kalitesinde sizin taradığınız resimler ile benim taradığım resimler arasında çok büyük farklar varsa aklıma gelen sadece sürücü kaynaklı bir sorun olacağıdır. Mac OSX'te yazıcıyı kurarken yazıcının en son sürücüsünü internetten bulup kuruyor. Sizde eğer CD'den kurulum yaptıysanız birde Canon'un sitesinden son sürümü indirip kurun işletim sisteminize uygun en son sürücü. Ben bu tarama işlemlerini yaparken hiç bir ayar yapmadım. Standart ayarlarda tarama yaptırdım. Bana göre gayet iyi bir tarayıcı performansı var diyebilirim. Sizde bir karşılaştırırsanız ve bahsettiğim sürücü güncellemelerini yaptıktan sonra sonucu bildirirseniz sorunun sürücü kaynaklı mı; donanım hatası kaynaklı mı olduğu ortaya çıkar bence...

• quote:

Orijinalden alıntı: dolankartus.com.tr

Bu konuda daha önce paylaştığım resimleri Canon MG7150 , MG6450 ve Canon MX925 modellerinde taramıştım. O resimler ile karşılaştırdığınızda durum nedir kıyas yapabilirmisiniz? Ben yazıcıyı MAC OS X işletim sisteminde kullanmıştım. Eğer tarama kalitesinde sizin taradığınız resimler ile benim taradığım resimler arasında çok büyük farklar varsa aklıma gelen sadece sürücü kaynaklı bir sorun olacağıdır. Mac OSX'te yazıcıyı kurarken yazıcının en son sürücüsünü internetten bulup kuruyor. Sizde eğer CD'den kurulum yaptıysanız birde Canon'un sitesinden son sürümü indirip kurun işletim sisteminize uygun en son sürücü. Ben bu tarama işlemlerini yaparken hiç bir ayar yapmadım. Standart ayarlarda tarama yaptırdım. Bana göre gayet iyi bir tarayıcı performansı var diyebilirim. Sizde bir karşılaştırırsanız ve bahsettiğim sürücü güncellemelerini yaptıktan sonra sonucu bildirirseniz sorunun sürücü kaynaklı mı; donanım hatası kaynaklı mı olduğu ortaya çıkar bence...

Mantıklı görünüyor. Evet netteki dürücüyü indirip denemek lazım.

• evde net yok ttnet e kızdım kapattım lazımda olmuyordu zaten. 1 gb kullanıyorum cepten, mg7150 si olan bir arkadaş varsa denesin sürücüyü indirip varsa tabi burda da paylaşırsa sonucu iyi olur boşuna indirmeyeyim bende.

ben mg7150 yi alınca Wifi üzerinden kendisini güncellenmiştim zaten pc deki yazılım da güncellemek için denetle seçeneğini bulamadım aradım da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atisaca -- 13 Ocak 2014; 20:15:14 >
  • Yazıcıların firmware yazılımını güncellemeyin, hatta kapatın... Bu güncellemeler genelde dolan kartuş sistemlerine önlem olarak çıkartılıyor genelde yazıcı üreticileri tarafından. Yazıcıya çok büyük artıları yok yani. Daha sonra dolan kartuş sistemlerini kullanırken sorunlar yaşarsınız. Üstelik bu yazıcıda gömülü güncellemelerin geri dönüşü olmuyor. Çip üreticilerinin çip versiyonlarını güncellemelerini beklersiniz ondan sonra ki; buda 1 seneden fazla zaman alabiliyor. Benim bahsettiğim sadece yazıcı sürücü güncellemesiydi, aklınızda bulunsun...
  • iyi erken uyardınız. şimdi benim alacağım dolan Kartuş seti uymayacak mı yazıcıya geri dönüş te yok gitti onca para. kesin sorun çıkarır mı yani dolan Kartuş sistemi yazıcı da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atisaca -- 13 Ocak 2014; 23:09:57 >
  • Gelen güncellemenin içeriğini bilemem tam olarak; fakat genelde bu tür gömülü güncellemeler dolan kartuş sistemlerini hedef alır. Deneme yanılma yapmadan net olarak anlayamayacaksınız maalesef. Gelen güncellemenin dolan kartuş sistemi üzerinde hiç bir etkisi de olmayabilir. Yakınlarınızda dolan kartuş sistemi kullanan var ise deneme yapabilirsiniz. Eğer böyle bir imkan yoksa bir kerelik deneme yanılma ile test yapmaktan başka bir şansınız kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dolankartus.com.tr -- 13 Ocak 2014; 23:17:01 >
  • dolankartus.com.tr kullanıcısına yanıt
    canon 550-551 dolan kartuş garanti süresi ne kadardır acaba?
  • 2 ( İki ) yıl...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dolankartus.com.tr

2 ( İki ) yıl...

bazı yerler 6 ay bazı yerler 1 yıl verirken siz 2 yıl garanti veriyorsunuz, bu çok iyi. Bu garanti kırılma dışındaki tüm aksaklıklar için geçerli değil mi? mesela kaertuş içindeki sünger kullanılamaz hale geldi diyelim bunun sorumluluğunu da üstleniyorsunuz değil mi?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.