Şimdi Ara

'Corsa' Genel (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: TiFoSi_BJK
    ...birde sen kesin eminsin değilmi esp konusunda. çalışmada uyarı ışıklarında esp var değilmi. çünkü dün gezdiğim bayilerden biri esp ile arka frenlerin disk gelmesi lazım dedi

Valla bayiler öyle şeyler söylüyorlar ki şaşarsın. Satış temsilcileri teknik bilgileri ezberlemiş, gelen müşteriye sayıyor. Ama ezberin dışında bir soru ile karşılaşınca apışıp kalıyor, ya da sallıyor. Seninki de kulaktan dolma bir bilgi ile müşterileri yanıltmaya devam ediyor...

Tabii ki eminim, tabii ki uyarı ışıklarında ESP var.

Ayrıca sipariş sistemleri mümkün olmayan bir konfigürasyon kabul etmez. Öyle bir teknik zorunluluk söz konusu olsa idi, sipariş kabul yazılımı ya arka frenler disk olmadığı için ESP alınamayacağı uyarısını verir, ya da ESP alındığı için arka frenleri diske çevirir ve bunu da bildirirdi.

Selamlar,
    Serdar

• 3kapı dizel sunroof zaten sadece bir donanımla alınabiliyor. sport bakıyorum anlıyacaın. 3 kapı dizel desem corsa vanda girerdi seçeneklere belki ama alacağım araba corsa sport 3 k cdti met. renk esp sr olacak. bunlara ek olarak camlara güvenlik filmi karter muhafaza ve park sensörü gelecek bi değişiklik olmassa.
    quote:

Orjinalden alıntı: frk96

quote:

yok illa 3 kapılı ve dizel olacak diyorum üstüne sunroof u olcak diyorum anlıyacaın yol direk corsaya çıkıyor:) zaten şu anda da corsa c var dizel gene gayet memnunum arabadan. gtcden vazgeçtim bu araba için. ayda 2000km yol yapıyorum gtc çok pahalı geldi. birde sen kesin eminsin değilmi esp konusunda. çalışmada uyarı ışıklarında esp var değilmi. çünkü dün gezdiğim bayilerden biri esp ile arka frenlerin disk gelmesi lazım dedi
    quote:

Orjinalden alıntı: Serdar99

quote:

son 3 gündür harıl harıl 3 kapı corsa dizel aramaktaydımki bugün aldığım haberle biraz yıkıldım. ekim sonundan bahsediolar en mantıklı seçenek ise odaktan aldığım fiyat. 3 kapı cdti sunroof metalik renk esp özel güvenlik filmi karter koruma ve park sensörü için 35300 gibi bir fiyat verdiler. siparişi bugün vermemle 20 gün sonra vermemin bişi farkettirmiyeceğini söylediler. tahiminen 15 ağustosta tekrar sipariş açılırmış 2008 araçlar için

Bu arada aklında olsun,
    ille de Corsa demiyorsan, Astra'larda çok iyi indirimler var.
    En son Erpaş'a gittiğimde showroom'da hazır bulunan 1.6 Enjoy metalik +Spor paketli bir araca 34,950 fiyat verdiler, ki bence çok iyi.

Selamlar,
    Serdar

hangi donanım paketine bakıyorsun

• güle güle kullan aracın gerçekten harika görünüyor.Bütün bunlarla beraber toplam masraf ne kadara geldi?Anahtar teslim fiyatı+body kit+ boya koruma(sanırım yaptırmıştın)
  • quote:

Orjinalden alıntı: sungur 13
    güle güle kullan aracın gerçekten harika görünüyor.Bütün bunlarla beraber toplam masraf ne kadara geldi?Anahtar teslim fiyatı+body kit+ boya koruma(sanırım yaptırmıştın)

Çok teşekkür ederim sungur13...
    Darısı tüm Corsaseverlerin başına...

Araç 30950, bodykit 750, dış + iç koruma 330, pedal seti 125; Toplam 32155 ediyor.
    Özel plakaya da 300 verdim, onu da sayarsan 32455...

Bir de kasko var ki sorma, taksitli filan ama toplamda 1100 de ona bayılacaz...

Tabii ayrıca; Arkas'da aracı yıkayıp temizleyen ve anahtarı teslim eden elemanlara, korumayı yapan Ziebart elemanına, her zaman gittiğim otoparkta ve ayrıca yıkamacıda hayırlı olsun diye tebrik eden elemanlara verdiğim bahşişleri, kutlamak için aldığımız tatlı, pasta vs. masraflarını da unutmamak lazım

Selamlar,
    Serdar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 30 Temmuz 2007; 15:36:44 >

• arkadaşlar.corsa 1.7 lerin yakıt sarfiyatı hakkında bilgisi olan varmı?sonradan açma camlılıarda sorun oluyor mu?.teşekkürler
  • quote:

quote:

...birde sen kesin eminsin değilmi esp konusunda. çalışmada uyarı ışıklarında esp var değilmi. çünkü dün gezdiğim bayilerden biri esp ile arka frenlerin disk gelmesi lazım dedi

Valla bayiler öyle şeyler söylüyorlar ki şaşarsın. Satış temsilcileri teknik bilgileri ezberlemiş, gelen müşteriye sayıyor. Ama ezberin dışında bir soru ile karşılaşınca apışıp kalıyor, ya da sallıyor. Seninki de kulaktan dolma bir bilgi ile müşterileri yanıltmaya devam ediyor...

Aklıma gelmişken, hâlâ olmaz diye iddia eden bayi varsa bana buradan mesaj yaz,
    direkt aracı getiririm

Selamlar,
    Serdar

• bayi gezme işini bıraktım büyük ihtimalle odaktan sipariş vericem. siparişlerin tekrar açılmasını bekliyorum
    quote:

quote:

quote:

Aklıma gelmişken, hâlâ olmaz diye iddia eden bayi varsa bana buradan mesaj yaz,
    direkt aracı getiririm

Selamlar,
    Serdar

• hayırlı olsun
  • selam arkadaşlar.bende 99 model corsa gls var.aracımdan çok memnunum.tabiyki yakıt dışında.şehir içinde 250 bin e kadar düşebildim.işim gereği çok gezdiğim için ban koyuyo açıkcası.bende aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum.biraz araştırdım, performansta bi düşme olmuyomuş.yakıtta fiyat olarak %40-%50 düşüyomuş.ama corsada kullanan bi tanıdığım yok.kullanan veya kullanan tanıyan varsa bana sonucu bildirirse sevinirim.
  • sonunda bugün corsa c den kurtulup corsa d ye geçmek için ilk adımı attım. 3 kapılı bir corsa sport cdti sr esp için siparişi verdim. araç ekim ayında tahminlere göre elimde olacak. o zamana kadar nası bekliyeceim doğrusu merak ediyorum. inşallah biran önce izmir fabrika 2008 model araç siparişlerini açarda yenioyuncağıma tahminimden erken kavuşurum.
  • Hayırlı olsun.90 hp iyi seçim
  • Selam TiFoSi_BJK,

Senin adına sevindim.
    Şimdiden hayırlı olsun, inşallah bir an önce aracına kavuşur, keyifle binersin.

Ne renk istedin, vites tercihin düz mü otomatik mi ?
  • öncelikle teşekkür ederim. düz vites aldım zaten daha almanyada olmasına rağmen dizelde otomatik(easytronic) seçeneği gözükmüyordu. zaten easytronicepara verceime afl de alırdım ama 2 sinide gereksiz buldum belki ilerde mercekli far alırım1-2 yıl sonra biraz sıkılınca görüntüsünden. aracıda ilk başta siyah alıcaktım ama sipariş vermeye gitmeden önce patronun siyah arabasını gördüm ve kılcal çiziklerigörünce metro mavisi almaya karar verdim. elde şimşek grisi bir corsa ve bir gtc olmasa tercihim şimşek grisi olacaktı ama kısmet metro mavisiymiş.
  • Düz vites doğru seçim, tebrikler!..

Seninki bir de 6 ileri olacak...

Siyah tercih etmemekle iyi etmişsin, siyah otomobili olan tüm arkadaşlarım çok şikayetçi, araçlarını temiz tutamadıklarını ve çok pişman olduklarını söylüyorlar.

Şimşek grisi de güzel bir renk, bayilerden birinde şimşek grisi 5 kapı bir Corsa vardı ve çok beğenmiştim...

Yalnız adına Metro dedikleri rengin aslında ne renk olduğu bana göre biraz tartışmalı, Opel de öyle düşünüyor olsa gerek ki Almanya sitesinde bu renge sadece Metro demiş bırakmış. Sen bu rengi bir araç üzerinde gördün mü bilemiyorum ama benim renk bilgime göre mavi demek biraz zor, daha çok koyu bir gri tonu gibi duruyor. Opel Türkiye'nin Corsa için hazırladığı mikrositede de Metro Grisi diye geçiyor...

Gerçi bu metalik boyaların showroom'da parlak ışıklar altında duruşu ile dışarıda güneş ışığında duruşu çok farklı, insanı çok yanıltıyor....

• opel kitapçığında metro grisi diyor ama bayiler metro mavisi diyor. ben arabayı gördüm daha önce metrcity de şov arabası vardı. onun hemen hemen aynısını aldım afl yerine esp olacak araçta. valla şu anda corsa c var altımda şimşek grisi 2 yaşına gelmiş olmasına rağmen arabadan gözümü alamıyorum rengi çok hoşuma gidiyor. gümüş grisi bence arabayı biraz dar gösteriyordu corsa c de öyle gözüküyordu.
  • quote:

opel kitapçığında metro grisi diyor ama bayiler metro mavisi diyor. ben arabayı gördüm daha önce metrcity de şov arabası vardı. onun hemen hemen aynısını aldım afl yerine esp olacak araçta. valla şu anda corsa c var altımda şimşek grisi 2 yaşına gelmiş olmasına rağmen arabadan gözümü alamıyorum rengi çok hoşuma gidiyor. gümüş grisi bence arabayı biraz dar gösteriyordu corsa c de öyle gözüküyordu.

Metro grisi olmalı.İntarnettede öyle yazıyor
  • evet internet te ve renk kataloglarında metro grisi yazıyo ama rengi bayiler metro mavisi die satıyor. renk zaten griden çok bence maviye benziyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: emir18rebrov

arkadaşlar.corsa 1.7 lerin yakıt sarfiyatı hakkında bilgisi olan varmı?sonradan açma camlılıarda sorun oluyor mu?.teşekkürler
  • Corsa 1.3 cdti ile corsa 1.4 arasında bir fark varmı
    max hız
  • var tabi olmazmı 1.4ler teknik tablolara göre daha hızlı gözüküyor. hoş çok yakın bi arkadaşımı tokatlamışlığım var cdti ile ama max hıza kadar kapışmadık tabi sadece ışıklarda kalktık. onun easytronic olmasının da etkisi vardır bu işte tabi
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.