Şimdi Ara

'Corsa' Genel (1996. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.181
Cevap
81
Favori
2.532.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19941995199619971998
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @biuu hocam hayırlı olsun bakımınız. yetkili servis bana 900 liradan yüksek fiyat çekmişti, %20 ya da %25 indirimliydi üstelik, öyle dediler yani telefonda. Fiyat çok iyiymiş ama bence hiç üzme canını.

@spoiler4all hocam bende 2013 1.3 cdti var, aynı sendeki gibi. Kontağı açınca önce tüm ışıklar yanıyor, sonra hepsi sönüp iki tanesi kalıyor, arabayı çalıştırınca da bir kaç saniye içerisinde onlar da sönüyor. (Elektronik motor arızası lambası olarak geçen üzerinde ingiliz anahtarı olan araba ışığı bende sönmüyor, gidip yağ değişim periyodunu sıfırlatmam gerek, ondan sonra o da sönecek. )
  • @biuu şu kod konusu kafamı karıştırdı.

benim arabadaki P253 hatasını Bosch servisteki usta silemediği için elektronik arıza lambası bir türlü sönmüyor. Geçen gittiğimde arabayı bilgisayara bağlarken ekrandaki güvenlik kodu bölümüne hep 1111 yazdığını görmüştüm. Arabanın da kitapçıkları arasında Opel Car Pass'da ise başka bir güvenlik kodu yazıyor. Usta denedi denedi, silindi gibi görünüyor ama arabayı çalıştırınca hata yine geliyordu. O gün de car pass kağıdı yanımda değildi, ustaya "benim arabanın kodu 1111 değil, yanlış kod yüzünden silemiyor olabilir mi?" diyorum, "yok onunla ilgisi yok" diyor, aklıma yatmadı ama belki yazılımın bir özelliği vardır diye düşünüp fazla ses etmedim. Sonra bir iki usta arkadaşını aradı, birisi 30 liraya yaparım dedi, diğeri bana uğrasın hallederim dedi, araca bosch değil de opel'in orijinal cihazıyla bağlanınca silinebiliyormuş dediler.

Şimdi sen böyle yazınca yine merak sardı, bence o hata yanlış güvenlik kodu yüzünden silinmedi.

Beni Ataşehir'de bir arkadaşına yönlendirdi ama çok merak ettiğim için Bostancı'ya gideceğim sanırım. Bakalım koddanmıymış, ustayla tatlı sert bir dalgamı geçeyim...

• İnsp silmenin kısa yolunu arkadaş anlatmış yukarıda, belki bu ilacınız olabilir.

Usta cihazı bağladığında şifre olmadan silemez bence, cihaz teyid etmez. 4 haneli Car pass kodu ile tekrar gidin bence. Sorununuz servis periyodu ile alakalı ise hallolacaktır.

Aracı çalıştırırken km bölümünde insp yazıyor mu? Bir kaç sn ye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi de ben blutothlu obdII cihazı bagladım kendim cinden almıstım. onunla hiç bir hata da bulamadı zaten. onu taktıgımda da inigliz anahtarı olan ışık bir süre calısırken de bir seferlik yanık kalıyor sonra sonuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

İnsp silmenin kısa yolunu arkadaş anlatmış yukarıda, belki bu ilacınız olabilir.

Usta cihazı bağladığında şifre olmadan silemez bence, cihaz teyid etmez. 4 haneli Car pass kodu ile tekrar gidin bence. Sorununuz servis periyodu ile alakalı ise hallolacaktır.

Aracı çalıştırırken km bölümünde insp yazıyor mu? Bir kaç sn ye.

Bende insp yazmıyor hocam.

Sadece araba çalışınca sönmesi gereken simge sönmüyor. Sebebi de ustanın yazılımda 1111 kodu girmesi sanırım, doğru güvenlik koduyla o da silinecektir diye düşünüyorum. Ya da bir opel servise uğrayacağım.
  • cinuba kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yeni bir 2011 111. yıl 95 beygir opel aldım. Bu foruma nasıl katılıyorum. Yardım edebilir misiniz bana acaba?
  • maniavolkan kullanıcısına yanıt
    Merhaba, 205 lastiğin 195 e göre çapı artmaz, sadece yere basan tabanın genişliği 19,5 cm den 20,5 cm ye genişler. Lastik kodundaki ilk rakam bunu, ikincisi jant ile lastik çapı arasındaki mesafeyi, üçüncüsü de lastiğin toplam dış çapını belirtir. Eğer zaten bunları biliyor iseniz, yazdıklarım için özür diliyorum. Yükseklik endişesi yaşadığınızı okuyunca , bilgi vermek istedim.
    Saygılarımla
  • Kısmen yanlış bilgi. 195/55/16'dan 205/55/16'ya geçiş yaptığınızda lastiğinizin çapı da artar. Şu yüzden.
    195 tabanın mm cinsinden genişliği
    55 yüzde cinsinden yanağın tabana oranı (yanak yüksekliği 0.55*195=107.25mm)
    16 jant çapı.
    195/55/16'dan 205/55/16'ya geçtğinzde lastik çapınız ve lastik çevreniz %2 kadar büyür. %3'ten fazla çap artış ve düşüşleri önerilmez.
    Saygılarımla

quote:

Orijinalden alıntı: keshke

Merhaba, 205 lastiğin 195 e göre çapı artmaz, sadece yere basan tabanın genişliği 19,5 cm den 20,5 cm ye genişler. Lastik kodundaki ilk rakam bunu, ikincisi jant ile lastik çapı arasındaki mesafeyi, üçüncüsü de lastiğin toplam dış çapını belirtir. Eğer zaten bunları biliyor iseniz, yazdıklarım için özür diliyorum. Yükseklik endişesi yaşadığınızı okuyunca , bilgi vermek istedim.
    Saygılarımla

• Benim de sol ön kısa farım yanmıyor arkadaşlar. Ne oluyor bu ampullere anlamıyorum :( Geçen hafta arka stop bu hafta ön kısa...

H7 mi, H1 mi nedir acabai bir kitapçığı karıştırayım bakalım...
  • ppzrg kullanıcısına yanıt
    Hocam 2005 twinport 1.2 aracımın yüksekliğini artırmak istiyorum. Jant ebatlarımı yükseltmemi önerir misiniz? (Aracım 13'')
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavria

Hocam 2005 twinport 1.2 aracımın yüksekliğini artırmak istiyorum. Jant ebatlarımı yükseltmemi önerir misiniz? (Aracım 13'')

Jant lastik buyuterek araci yukseltiginizde lastik capinizin, lastik cevresinin, kilometre sayaci hata miktarinin artacagini, lastiklerinizin surtebilecegini de biliyorsaniz onermem. Buyutecekseniz de lastik cevresinin %3'ten fazla buyumesi kuculmesi onerilmez.

• Corsa D ise h7 ampul kullanıyor. Değişimi de epey dertliydi. En son kafam atmış afl fsr ve xenon kiti alarak ampul patlama derdinden kurtulmuştum

• tifosi afl'ye kaç lira harcadığını da söyle de 10 liralık H7 far ampulü ile adil bir kıyaslama olsun :)))
    Saygılar

quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

Corsa D ise h7 ampul kullanıyor. Değişimi de epey dertliydi. En son kafam atmış afl fsr ve xenon kiti alarak ampul patlama derdinden kurtulmuştum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ppzrg -- 7 Aralık 2015; 9:02:54 >
  • ppzrg kullanıcısına yanıt
    3000i geçmiştir muhtemelen:)

• Demek ki senin kafanın atması pek tehlikeli :)
    Golf'e geçtiğinde de corsa'nın lastik değişimi filan mı gelmişti :))). Lastik değişeceğime araba değişirim filan mı dedin :)))
    Bu arada ben de sattım corsayı biliyorsundur belki. 1.6 dizel J kasa aldım. sport. :) lastik değişeceğime araba değiştim :)))
    Saygılar

quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

3000i geçmiştir muhtemelen:)
  • evet hocam h7 imiş. Neyse ki benim kafam atmadı, şimdilik :) 15 liraya değiştirttim.

@ppzrg hocam güle güle kullan arabanı, kazasız belasız yolculuklar :)
  • teşekkür ederim sizlere de :)
    quote:

Orijinalden alıntı: oknsyl

evet hocam h7 imiş. Neyse ki benim kafam atmadı, şimdilik :) 15 liraya değiştirttim.

@ppzrg hocam güle güle kullan arabanı, kazasız belasız yolculuklar :)
  • Geriye takınca benim park sensörü sürekli ötmeye başladı. Haftasonu aracı yıkatmıştım, içinde su kalıp dondu da ondan mı yapıyor acaba? İş çıkışı bakalım sorun devam edecek mi?

• Arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Araç ruhsatında motor numarasında DTE yazıyor fakat yağ filtrelerine filan baktığımda DTH ve DTJ motorlar için uygundur filan yazıyor ya da bazılarında 1.3 DTC yazıyor. Bunlardan hangisi DTE motorlar için uyumlu oluyor. Araç 2013 model 1.3 dizel 95 HP corsa. Araca yağ olarak dahttp://www.hepsiburada.com/mobil-1-esp-formula-5w-30-4lt-dpf-araclara-uygun-benzinli-dizel-motor-yagi-pm-otyagmbl0003 bunu düşünüyorum başka öneriniz varsa onu da görmek isterim.

• wapcep_scrol W kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_75547506/f_//tm.htm#75547506 buradan takip edebilirsin... Özetle servis Landirenzo takıyor. 2 yıl oldu sorun yok çok şükür..
  • 
Sayfa: önceki 19941995199619971998
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.