Şimdi Ara

'Corsa' Genel (1981. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.181
Cevap
81
Favori
2.532.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19791980198119821983
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012 model Corsa enjoy 1.3 cdti 75 beygir araç alındı
  • TUNAKS kullanıcısına yanıt
    Arşive ulaşamıyor ne yazık ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skymoon34

Aciklamalarin için tsk ederim hocam aynen soylediklerin dogru ben motoru fazla bagirtmadan 2000 devire gelir gelmez vites degisiyodum. Yumusak kullanmak yerine 2 gundur deviri yukselttip 3000 3500 de vites degisince aracim biraz kendine geldi. Daha atik seri oldu. Tabi fazla bisi beklememek lazim 1.3 motordan ama bu sekilde sikayet edecek kadar kotu olmadığını anladim.

Bende 1.2 80bg var devir saati 4000 i görmeyince bir üst vitese geciremiyorum direk bayılıyor 1.3 dizel olanlar 1.2 lerden kat kat daha iyidir.

• Aracın bakımını yaptırdım geçen hafta 64bin kmde. Muayeneye soktum. Yalnız bilmiyorum diğer yağlarda böylemidir ama motor yağını geçen sene Repsol kullanmıştık, bu sene yine Repsol kullandık. Dizellerde bağıran o motor sesi bu sefer kayış gibi benzinli araba sesine döndü. Normalde yağ değiştirince hep böyle mi olur yoksa kullanılan yağdan ötürü mü böyle bir şey olmuş olabilir. Usta bu yağın kaliteli olduğunu vs hep söylüyordu bende geçen senede bu senede bundan kullandık.

Bir de muayenede ilginç bir durum yaşadım. Aracı bakımdan çıkardım herşey tamam muayenede direk olarak sağ kısa far ve arka fren lambası patlamış Ağır kusurlu geçemedim. Şaşırdım. Ben arka sağ sis lambasını çalışmıyor diye biliyordum. Çıkardık ampül değiştirdik muayeneden kusurlu geçtikten sonra, uğraştık olmuyor. Elektrikçiye götürdük. Abi bu yanmaz dedi. Neden dedim devre yok ki dedi 5. ampül için Ee dedim muayenede yazdılar. Onlar yazar kafasına göre. sadece sol taraf çalışır sıkıntı yok dedi. Sonra ilk muayenedeki herifi yakaladım dedim böyle böyle. Ya ben yanlış yazmışım onu. Tekrar muayeneye girdim başka bir adam yine hafif kusurlu sağ arka sis lambası yanmıyor diye yazmış Neyse geçtik sorunsuzca. 2 sene kafam rahat.

• TiFoSi_BJK kullanıcısına yanıt
    komik gerçekten..
  • 2012 model Peugeot 206 + Plus Beyaz ( Urban Move ) 1.4 HDİ 70 beygir araç aldım.
  • BONUS ile Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr‘den, Garanti İnternet Şubesi’nden, Garanti Cep Şubesi’nden, 444 0 333 Alo Garanti’den, garanti.com.tr’den veya
    Garanti Şubelerindeki Online Bankacılık Kiosk’larından yapılan tüm Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde 3 taksit fırsatı sunulacaktır.

Gib.gov.tr'den ve garanti.com.tr'den ödemeler 3 taksitle yapılacaktır.
    KAMPANYA BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ

01 – 31 Temmuz 2015
  • Arkadaşlar corsa 2008 e port bagaj uygulayan var mı? ayakları vesaireleri nasıl olmalı tavsiyeniz var mı ?
  • Damla Petrol'de Mazot: 3.78 TL.
    Adres;Eskişehir yolu 6.km.No:120 Ankara
  • arkadaşlar 2001 model, tek kapı, comfort corsam var, koltuklar çok aşağıda belimi ağrıtıyor, bu koltukları nasıl yükseltebilirim acaba?
  • TURGUTREİS06 kullanıcısına yanıt
    Yeni arabayı kazasız belasız kullanın

• TiFoSi_BJK kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: serocan39

arkadaşlar 2001 model, tek kapı, comfort corsam var, koltuklar çok aşağıda belimi ağrıtıyor, bu koltukları nasıl yükseltebilirim acaba?

Yok mu arkadaşlar bu arabanın koltuk ayarını bilen

• quote:

Orijinalden alıntı: fa229

2012 model Corsa enjoy 1.3 cdti 75 beygir araç alındı

Güle güle kullanın. Benimde düşündüğüm bi model. Özellikle yakıtını merak ediyorum. Bilgi verirseniz sevinirim.
  • laguna--41 L kullanıcısına yanıt
    bagajmarket.com sitesinin dukkanına gidip sordum ben. montblanc ayaklar 400 tl, üstüne bagaj da 500 tlydi toplam 900 almadım . forumda cok yapan yok heralde ben çok sayfaya baktım goremedim. serviste bile sipariş üzerine getiriliyormus nasılmıs diye bakamadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: capo di capi

quote:

Güle güle kullanın. Benimde düşündüğüm bi model. Özellikle yakıtını merak ediyorum. Bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkür ederim. Aracı aldığımızdan beri toplasanız 50 kilometre kullanmışızdır. Alır almaz sıfırladım ortalama tüketimi. İstanbulda bol yokuşlu bir yerde yaşıyoruz. 4 kişilik bir aileyiz. Genelde kısa mesafeli kullanıyoruz motor tam ısınmıyor bile. Havalar pek ısınmadığı için klima kapalı şekilde kullanıyoruz. Araç sakin kullanılıyor. Şu an ortalama tüketim 6 litre.

Şimdilik hem aracı fazla tanımadığımızdan hem de mesafenin çok kısa oluşundan dolayı tüketim hakkında kesin bir şey söyleyemem. Ancak eski aracımız aynı güzergahta 12-13 litre benzin tükettiği için bizi yakıt anlamında fazlasıyla memnun etti diyebilirim şimdilik.

Bayramda uzun yola çıkacağız, asıl durumu o zaman yazarım

• quote:

Orijinalden alıntı: capo di capi

quote:

Bende haziran başında aynı aracı almıştım(2012 1.3cdti 75bg euro 5) 4000km nin üzerinde yaptım 1 ay da.

Klimayı severim 4000km nin 3000bin km sinde açıktır.

Yolculuklarım 4 yetişkin iledir.

60 km/h ortalaması 100 km de 5.4 lt. Her gün 160 km yol a giderken yüzde 20 si şehir içi, 90, 100 km/h ile yapılan yoldur.

50 km/h ortalaması 100 km de 5.9 lt. Tatil turu 100-120 km/h ile çoğu zaman şehir içi ile elde edilmiş ortalama hız ve yakıt durumumdur.

Yol bilgisayarını her depoda sıfırlarım.

Işık yanana kadar 700 - 800 km yol yapabiliyorum. Depo 45 lik. Işık yanar yanmaz aldığımda en fazla 41 lt yakıt alıyor. Tabanca,ilk attığında bıraktırırım.

Yol bilgisayarı toplamda 2lt yanılıyor. Ben yanılma paylarını yukarıdaki bilgilere ekledim. 100km/ortalama tüketime 0.3, 0.4lt eklemek gerek.

Güncel mazot 4.03tl(Shell nitro, total excellium) fiyatına göre kmde en iyi 20kuruş. Kasmadan kullanımda 23 kuruş yaktım. Ortalama 60km/h olan kullanımlarımda.

Değerlerin altını ya da üstünü görmek ortalama hıza göre değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 7 Temmuz 2015; 13:16:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• @fa229
    @biuu

Bilgiler için teşekkürler
  • Motorinin litresi 17 kuruş düştü...

İndirimli fiyatlar bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.
  • Dün alacaktım, sıcak fırsatlarda denk geldim almadım, bir gün daha bekleyeceğiz.

Işık yanmak üzere :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 19791980198119821983
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.