Şimdi Ara

'Corsa' Genel (1975. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19731974197519761977
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: efe.1905se

quote:

Orijinalden alıntı: omeri30

quote:

kolçak önerisi arkadaşlarr

45 tl ye hepsi burada dan aldim. Orta kalite plastigi var. Ama kullanisli. Ustu deri. Istersen bulurum linkini

Biraz iyi bişi olsun hocam bi bakayım iyi derseniz bide ben takmayı bilmiyorum ://

Bende bilmiyodum ama basitmis. Kapaginda yaziyor. Link yolliycam hemen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: omeri30

quote:

kolçak önerisi arkadaşlarr

45 tl ye hepsi burada dan aldim. Orta kalite plastigi var. Ama kullanisli. Ustu deri. Istersen bulurum linkini

Biraz iyi bişi olsun hocam bi bakayım iyi derseniz bide ben takmayı bilmiyorum ://

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/corsa-d-kolcak-surgulu-corsa-kol-dayama-3-renk-158212389

• quote:

Orijinalden alıntı: fatu38

İki gün önce 2012 Model 1.4 enjoy otomatik alarak aranıza katıldım.
    Birkaç şey soracaktım yardımcı olursanız sevinirim.
    1. Halı paspasların üzerine kauçuk paspas sermek istiyorum tavsiyeniz var mı?
    2. Motorun üzerinde ecotec yazılı olan kapak yok. araba lpg li olduğu için mi yok acaba? Eğer öyle değilse taktırmayı düşünüyorum.
    3. Kaputun alt tarafında da keçe yok ki opel böyle satıyormuş yeni öğrendim. Keçe taktırmalı mıyım? Yararı olurmu?
    4. Kol dayama taktırmak istiyordum ama bir videoda ortadaki plastik bölümü salladığını hatta ortadaki gögüse kadar etki ettiğini gördüm. Kullanan var mı?

Cevap verebilecek yok mu?
  • fatu38 F kullanıcısına yanıt
    Bildigim kadarıyla açıklayayım...
    1. Corsada paspas ve silecekler kadar can sıkıcı bir durum olamaz herhalde..yazlık ve kıslık paspasları ayrı kullanmanızı tavsiye ederim..üstüste niye koyacaksınız onuda anlamadım (gaz debrıyaj pedalında sorun yasarsınız)..orjınal kışlık yada yazlık almanızı önerırım diğerlerinin delikleri uymuyor ve paspaslar pedalın altına kayıyor buda sıkıntı..
    2. Normalde her corsada motor üstü plastik kapak olur..Ben lpg li araçtada görmüştüm..
    3.Keçe sadece dizellerde var..
    4.kullanan var hatta bende bir ara alacaktım..sonra vazgecmıstım..pek saglıklı durmuyormus..armster kolçaklar var kullanan eden vardı bu forumda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 22 Nisan 2015; 13:26:41 >
  • reko kullanıcısına yanıt
    Halı paspas kış aylarında ıslak kalır yazlarıda toz yapar diye kauçuk almayı düşünüyorum servisten görerek almak iyi olacak sanırım. plastik kapak içinde servise bakıyım.
    Bu opel keçeden küllükten çakmaktan kar ediyor anlaşılan hiçbirini koymamış okuduğum kadarıyla keçenin olmamasının bir zararı yokmuş birazda pahalıymış.
    kolçak takılacak yere baktım şimdiden sallanıyor birde kolçak taksak kopup elimde kalacak gibi o yüzden ondanda vazgeçtim.
    İlginize teşekkür ederim hocam.
  • DH ve forumun Regaip Kandilini kutlarım....
  • *** 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize kutlu olsun ...
  • quote:

Halı paspas kış aylarında ıslak kalır yazlarıda toz yapar diye kauçuk almayı düşünüyorum servisten görerek almak iyi olacak sanırım. plastik kapak içinde servise bakıyım.
    Bu opel keçeden küllükten çakmaktan kar ediyor anlaşılan hiçbirini koymamış okuduğum kadarıyla keçenin olmamasının bir zararı yokmuş birazda pahalıymış.
    kolçak takılacak yere baktım şimdiden sallanıyor birde kolçak taksak kopup elimde kalacak gibi o yüzden ondanda vazgeçtim.
    İlginize teşekkür ederim hocam.

hocam ben pufi buble marka paspas aldım linktekinin aynısı.

http://www.hepsiburada.com/liste/pufi-bubble-gri-kaucuk-paspas-set-38p004/productDetails.aspx?productId=otm38p004&categoryId=20035778#Gorseller

koku vs problemi yok kaliteli ancak fiyatı yükselmiş sanırsam 2011 de metro dan 50-60 tl ye almıştım yanlış hatırlamıyorsam.

Şuan da halı paspasların üzerinde kauçuk paspaslar serili benim . Halı paspaslara ilk aldığımda bastım sonra yıkattıp kauçukları serdim ve uzun zamandırda halıları yıkatmıyorum . Bu şşekilde daha rahat oluyor yada bana öyle geliyor . En alt döşemesi daha temiz kalıyor.

diğer türlü sadece kauçukları serseniz zaten bagaj küçük halıları nerede saklayacaksnız ya evin deposuna atacaksınız yada bagajda kalacak bence gerek yok üstüne atı verdim bende

edit: pedallarda sorunda yaşamıyorum düzgün yerleştirdim kenarlardan ve pedalın ordaki plastiğe bir köşesini soktum takılma vs yapmıyor , ayrıca halı paspasa çırtlı şekilde yapışıyor şöför kısmında halıya yapışsın kaymasın diye çırt koymuşlar

keçe taktırabilirsiniz , motor kapağınıda taktırın bence ama o plastik parça için servis benden dizel motor kaağı için 240 tl gibi bi ücret istemişti. Biraz tuzlu olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 23 Nisan 2015; 11:10:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TURGUTREİS06

*** 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimize kutlu olsun ...

• Essentia 1.2 2009 14“ lasiklere ekonomi icin 36 basmışlar bana cok geldi patlar gümler diye 33 vurdum 36 ne kadar ise yarar ne kadar tasarruf yaptırır

• mob411 kullanıcısına yanıt
    Pasapas konusunda bende sizin gibi düşünüyorum hocam halı pek kullanışlı olmayacak gibi. Servise gidemedim gidince hem kapağı hem paspas konusunda karar vereceğim. verdiğiniz linkteki paspasla çok fark yoksa orjinal alacağım yoksa oradakini alırım. teşşekkürler.
  • quote:

Pasapas konusunda bende sizin gibi düşünüyorum hocam halı pek kullanışlı olmayacak gibi. Servise gidemedim gidince hem kapağı hem paspas konusunda karar vereceğim. verdiğiniz linkteki paspasla çok fark yoksa orjinal alacağım yoksa oradakini alırım. teşşekkürler.

benim aldığım zaman orjinallere 110 TL diyorlardı yanlış hatırlamıyorsam, bu pufileri o zaman 60 Tl civarına almıştım fark olduğu için ve daha önceki aracımızda da bu paspaslardan kullanmıştık ondan dolayıda direk aldım

cırtı var kayma vs yapmıyor ama nolur nolmaz köşelerden sıkıştırdım tam oturuyor zaten sıkıntı olmuyor

orjinal kaucukda sol ayak dayama yeri de var bu pufilerde yok arada çok bi fiyat farkı yoksa tercih edilebilir , orjinal de de arka orta kısmı örtecek paspas yok pufide var ortayı örten kısım karar sizin artık kolay gelsin

• Bayadır giremiyordum foruma. Nasılsınız beyler nasıl gidiyor

https://www.youtube.com/watch?v=tfycvg1-AY8

bu videoda corsa cde 6 ileri corsa d vites topuzu gördüm. acaba 6 ileri corsa d şanzumanı takılabiliyor mu corsa cye? ya da sadece 5 ileri corsa d topuzunu takabilir miyim corsa c aracıma? bilgisi olan var mı arkadaşlar?
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    Tesekkuler hocam

• Ankara bursa orhangazi 450 km.yolda ortalama yakıt tüketimi.4.8 lt.....

• İzmir - Denizli arası Salihli yolunu kullanaraktan 4.8l/100km 1.2 85bg Enjoy
  • 2008 ve üzeri corsa sport 1.3 90 hp 6 ileri modelleri nasıldır, tavsiye edermisiniz, yedek parça, kronik vs nelerdir, ilanlara bakıyorum fiyatlar biraz yüksek geldi, ederi nedir kullanıclar olarak bu aracın?
  • Benim 2009 essentia arkada kapilarda kolon deligi var sanırım icinde hoparlör yok.
    Nasıl takılır tesisatı hazırmıdır yoksa çekilmesi gerekirmi ?

• kaymak817 K kullanıcısına yanıt
    easytronik mi yoksa manuel mi hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

easytronik mi yoksa manuel mi hocam ?

manuel
  • 
Sayfa: önceki 19731974197519761977
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.