Şimdi Ara

'Corsa' Genel (1948. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19461947194819491950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • *** TOTAL Kalemşah Akaryakıt İstasyonu'nda Mazot ; 4.08 TL...

Adres; Zübeyde Hanım Mahallesi İstanbul Caddesi No:104 Altındağ / ANKARA

*** LUKOIL'de ise Mazot; 4.18 TL....
  • quote:

Orijinalden alıntı: reko

benzin ile maztun spotu farklıdır...farklı fiyatlandırılıyor..dolar bu kadar cıkmısken benzının dusecegını sanmam

Benzine 11 kuruş indirim bu gecegeceden itibaren

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiFoSi_BJK

quote:

Orijinalden alıntı: onur_aliipek

arkadaşlar öncelikle merhaba... aracım 2011 model corsa 1.3 cdti essentia. uzun yol giderken orta şeritte önümdeki tır durma seviyesine kadar gelince 2. vitese kadar düştüm , daha sonra tırı sollamak için 2. viteste 4000 devire kadar çıkmak zorunda kaldım. bi arıza ışığı yandı söndü sonra araç kendini korumaya aldı ve 3000 deviri geçmedi. aracı kapatıp açınca sorun düzeliyor fakat bunu sürekli yapıyor. bilgisayar takıp baktık soruna ''yüksek turbo basıncı'' yazıyor... p0234 hata kodu. bu sorunla karşılaşan var mı ? çözümü nedir ? allah aşkına biri yardımcı olsun haftalardır bunla uğraşıyorum...

Arabada yazılım var mı?

hocam hiç bilmiyorum ya nasıl anlıycaz onu ? yani aldığım günden beri yazılım falan attırmadım hiç...

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar öncelikle merhaba... aracım 2011 model corsa 1.3 cdti essentia. uzun yol giderken orta şeritte önümdeki tır durma seviyesine kadar gelince 2. vitese kadar düştüm , daha sonra tırı sollamak için 2. viteste 4000 devire kadar çıkmak zorunda kaldım. bi arıza ışığı yandı söndü sonra araç kendini korumaya aldı ve 3000 deviri geçmedi. aracı kapatıp açınca sorun düzeliyor fakat bunu sürekli yapıyor. bilgisayar takıp baktık soruna ''yüksek turbo basıncı'' yazıyor... p0234 hata kodu. bu sorunla karşılaşan var mı ? çözümü nedir ? allah aşkına biri yardımcı olsun haftalardır bunla uğraşıyorum...

Arabada yazılım var mı?

hocam hiç bilmiyorum ya nasıl anlıycaz onu ? yani aldığım günden beri yazılım falan attırmadım hiç...

Yazılım dediği chip tuning. Böyle söylediğine göre yoktur muhtemelen. Servise gidip kontrol ettirmek lazım. Cihaz bağlamak iyi olacaktır.

• quote:

quote:

quote:

Arabada yazılım var mı?

muhtemelen turbo çıkışındaki hortumlarda bir sorun olabilir. veya bunlar üzerlerindeki bir sensörde.
    ben de benzer sorun olmuştu servis bu sorunu görünce turbonun çıkışındaki borularda revizyona gitmişti teknik bülten var diyerek.
    daha sonra biraz azalsa da sorun devam ettiği için chiptuningi iptal ettirmiştim ve düzelmişti

• http://www.opelgm.com/Opel-Corsa-D-Sinyal-Kolu-Cruise-Control-Hiz-Kontrollu,PR-1265.html

arkadaşlar yularıda hız kontrollü sinyal kolu var. alıp kullananınız var mı? araba 2013 essentia baz donanım.
    bunu almak istiyorum tavsiye edermisiniz.
  • myhondam M kullanıcısına yanıt
    Corsa C'de sıkıntısız kullanıyorum değiştirdiğim cc'lü kolu.

Ama Silverline donanımda gerekli kablo/lar zaten çekili idi. Siz araştırdınız mı kablo işini D kasada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • myhondam M kullanıcısına yanıt
    Essentia donanımlı araçlarda çalışmaz, boşuna alma. Forumda bu konuda çok sayıda cevap bulabilirsin.
  • @myhondam @genius350

Bazı essentialarda çalışıyor. Sinyal kolu değişimi ile aktive etmek yeterli oluyor. Hepsinde yok diyemeyiz. Servise gidip tech2 cihazıyla kontrol edilmesi gerek. Eğer aracın desteği yoksa, beyin değiştirilerekte yapılabiliyor. Aracın beyni pahalı biraz ama cc takılmak istenirse her türlü takılır, paradan bahsetmek gerek.
  • tuzunoglu T kullanıcısına yanıt
    Ben hiç çalışan essentia duymadım. Beyin değişimi yaptıktan sonra ne gerek var essentia almaya. Direkt olarak Active donanımlı al daha iyi. Aradaki fark sıfırda 3500 tl, gelecek + donanımda cabası. Ben arızadan ötürü 2009 da değiştirdim aracın beynini, o zaman için 2000 tl'ye patladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: far parlatma

FAR TEMİZLEME AÇILIŞA ÖZEL 25 TL. ANKARA İÇİ ARACINIZ NERDE OLURSA OLSUN ARAYIN GELELİM YERİNDE UYGULAMA YAPALIM.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005244977208

bizim arkadaş ceed için düşünüyordu. Öveçlerde oturuyor ama şuan şehir dışında. Gelince söyleyeyim isterse pm den haberleşiriz

• öncelikle CC ile ilgili cevaplarınız için teşekkür ederim. hafta sonu araba eşimde iken köyde marşpiyeli taşa vurmuş.. görüntüleri paylaşıyorum arkadaşlar. can sıkıcı bir durum. uzun yolda belli bir hızdan sonra soğuk hava geliyor..
    arabada en sıkıntılı yer olarak biliyorum. nasıl düzeltilir sizce.. benim aklıma çelik macun geliyor. onun haricinde hiçbir fikrim yok. sanayide 400 lira istiyorlar bunun için...

• Arkadaşlar benim araç 55 bine geldi ve bu gün ilkdefa arıza lambası yandı. Yogun trafikte eve dönüyordum ve o sırada dpf temizleme gerçekleştiriyordu. Herneyse trafikte dururken arada bakıyodum hala devam ediyormu diye (1.5 lt tüketim oluyor rolantide) derken birden sarı renkli araç üstüne ingiliz anahtarıyla karşılaştım. Dpf temizlide bitti o sıralarda. Motorda çekişte seste vs bir sorun yok. Otobanda kenara çekip kapatıp açtım çalışınca 1-2 sn kapalı kalıp tekrar geliyor. Bakımları 45 binde dışarda yaptırmıştım oyuzden lnsp yanıyordu hala onu resetledim eve gelince durum hala aynı. Biraz önce baktım çalıştırdıktan sonra herşey sönüyor, 1 yadad 0.5 saniye yağ lambası kırmızı yanıp sönüyor ve tekrar sarı renkli araba üstü ingiliz anahtarı geri geliyor. Yağ kontrolü sabah yapıcam ancak onunla alakalı oldugunu sanmıyorum zira hep yanardı o ışık. Sanırım hafizaya arıza kaydolmasıyla alakalı o ışık ve 1 ay kadar yanıp silinmesi yada tekrarlamaması sonrası gidiyor ancak baya tedirgin durumdayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: goqmen

İzmit'te bakım için nereye götürüyorsunuz aracınızı?

Yok mu izmitten kimse
  • Serviste makineye bağlatın,arıza kodu neyse hemen çıkar zaten. arabanın gidişinde sorun yoksa belki de önemsiz bir şeydir. Canınızı sıkmayın, bugün bir servise uğrayın :)
    Saygılarımla

quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea
    Arkadaşlar benim araç 55 bine geldi ve bu gün ilkdefa arıza lambası yandı. Yogun trafikte eve dönüyordum ve o sırada dpf temizleme gerçekleştiriyordu. Herneyse trafikte dururken arada bakıyodum hala devam ediyormu diye (1.5 lt tüketim oluyor rolantide) derken birden sarı renkli araç üstüne ingiliz anahtarıyla karşılaştım. Dpf temizlide bitti o sıralarda. Motorda çekişte seste vs bir sorun yok. Otobanda kenara çekip kapatıp açtım çalışınca 1-2 sn kapalı kalıp tekrar geliyor. Bakımları 45 binde dışarda yaptırmıştım oyuzden lnsp yanıyordu hala onu resetledim eve gelince durum hala aynı. Biraz önce baktım çalıştırdıktan sonra herşey sönüyor, 1 yadad 0.5 saniye yağ lambası kırmızı yanıp sönüyor ve tekrar sarı renkli araba üstü ingiliz anahtarı geri geliyor. Yağ kontrolü sabah yapıcam ancak onunla alakalı oldugunu sanmıyorum zira hep yanardı o ışık. Sanırım hafizaya arıza kaydolmasıyla alakalı o ışık ve 1 ay kadar yanıp silinmesi yada tekrarlamaması sonrası gidiyor ancak baya tedirgin durumdayım.

• yine gündemde muazzam bir ötv zammı söz konusu.... bilginiz var mı? Çok yakında gelebilir diyorlar.
    Saygılar
  • yeni duydum sizden

edit: bir yerde indirim olacağı yazıyor bir yerde zam var diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 25 Ekim 2014; 10:14:37 >
  • LUKOIL ; AVM Petrolde Mazot ; 3.99 TL......
    Adres; İnönü Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No:344 Y.Mah.-ANKARA
  • ppzrg kullanıcısına yanıt
    araç fiyatlarınamı yakıt fiyatlarınamı teknolıjı fıyatlarınamı neye zam gelıcek..
  • 
Sayfa: önceki 19461947194819491950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.